Διεθνες πρωταθλημα οχυρων 2

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser7059
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6533

Guest
Νομίζω ότι το κυριότερο κριτήριο με το οποίο πρέπει να γίνει η επιλογή των παικτών είναι το αν θα είναι ον τις ωρες των μαχών. Όλοι φαντάζομαι έχουμε αρκετή εμπειρία. Οι αρχηγοί είναι αυτοί που θα πρέπει να επιλεχθούν με βάση την εμπειρία τους στις μάχες.
 

cord

Ex-The West Team
Νομίζω ότι το κυριότερο κριτήριο με το οποίο πρέπει να γίνει η επιλογή των παικτών είναι το αν θα είναι ον τις ωρες των μαχών. Όλοι φαντάζομαι έχουμε αρκετή εμπειρία. Οι αρχηγοί είναι αυτοί που θα πρέπει να επιλεχθούν με βάση την εμπειρία τους στις μάχες.
Αυτο ειναι κατι που κανεις δεν μπορει να το γνωριζει, πιστευω ειναι κατανοητο απο ολους. Φανταζομαστε πως οσοι εχουν δηλωσει συμμετοχη το εχουν κανει για να παιξουν και οχι για να λειπουν.
Οι αρχηγοι θα επιλεγουν με βαση την εμπειρια τους, την συμπεριφορα τους αλλα και με το κατα ποσο ειναι ικανοι να δεσουν σε μια ομαδα αρχηγων στην οποια εμεις τουλαχιστον θελουμε να εχει τη μικροτερη δυνατη διχονοια γιατι αυτα που ειδαμε την περασμενη φορα δεν μας αρεσαν καθολου.
 

ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΣ

Νέο Μέλος
Ξέρετε, υπάρχουμε κι εμείς που παίζουμε μόνο και μόνο για τις μάχες οχυρών. Οι αντιπαλότητες, οι αντιδικίες, οι βεντέτες και γενικώς όλα αυτά που χαρακτηρίζουν τους άμυαλους και τους ανώριμους....μας αφήνουν παγερά αδιάφορους! Γουστάρουμε τις μάχες και παίζουμε μόνο για αυτές ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του συντονιστή/στρατολόγου όποιος κι αν είναι αυτός. Είμαστε πολλοί αυτοί που παίζουμε έτσι και όσοι θέλουν να συνεχίσουν την φαγωμάρα και στο διεθνές, απλά θα τους κάνουμε στην άκρη γιατί μόνο η αδιαφορία τους αξίζει! Καλή επιτυχία σε όσα παιδιά αναλάβουν την ηγεσία!
 

cord

Ex-The West Team
Ξέρετε, υπάρχουμε κι εμείς που παίζουμε μόνο και μόνο για τις μάχες οχυρών. Οι αντιπαλότητες, οι αντιδικίες, οι βεντέτες και γενικώς όλα αυτά που χαρακτηρίζουν τους άμυαλους και τους ανώριμους....μας αφήνουν παγερά αδιάφορους! Γουστάρουμε τις μάχες και παίζουμε μόνο για αυτές ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του συντονιστή/στρατολόγου όποιος κι αν είναι αυτός. Είμαστε πολλοί αυτοί που παίζουμε έτσι και όσοι θέλουν να συνεχίσουν την φαγωμάρα και στο διεθνές, απλά θα τους κάνουμε στην άκρη γιατί μόνο η αδιαφορία τους αξίζει! Καλή επιτυχία σε όσα παιδιά αναλάβουν την ηγεσία!
Αυτο ακριβως το πνευμα θελουμε και εμεις να επικρατησει!
 

cord

Ex-The West Team
Μετα απο αρκετη σκεψη, εχουμε αποφασισει για τους 10 αρχηγους της Ελληνικης συμμετοχης. Αυτοι λοιπον θα ειναι:
150 skotadopsixos - κ1
150 siastam - κ1
150 King-Stratos - κ1
150 ian - Colorado
150 Anthraxos - κ1
150 fonias14 - Colorado
150 GandalfBlack - κ1
150 Belle Bernice - Arizona
148 jeffronymo - Colorado
138 hasapakis - Fargo
Ελπιζουμε να υπαρξει συνεργασια και συνεση μεταξυ της ομαδας αυτης των αρχηγων ωστε νε επιτευχθει το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα για τους παιχτες και την ομαδα που θα εκπροσωπησουν.
Αυτο που θα πρεπει να γνωριζετε ειναι πως η Ελληνικη Ομαδα Διαχειρισης δεν θα παρεμβει καθολου στο εγχειρημα αυτο. Απο εδω και περα την ευθυνη για την πορεια της ομαδας στο τουρνουα την εχουν οι 10 αρχηγοι οι οποιοι μπορουν ηδη να αρχισουν να οργανωνονται (μπορειτε να ανοιξετε και θεμα στο εδω forum αν θελετε ωστε να κανετε τις προεργασιες για οτι πρεπει).

Εμεις μπορουμε αν θελετε να σας δωσουμε τη λιστα με ολους τους παιχτες της ομαδας (σε 2-3 ημερες περιπου) και τα αποθεματα που εχουν επιλεξει οι παικτες ωστε να οργανωσετε καλυτερα τις τακτικες σας και τα σχεδια σας ενοψη των επερχομενων μαχων.

Υπενθυμιζουμε πως ολοι οι νεοι χαρακτηρες που θα δημιουργηθουν απο τους διοργανωτες για τους παιχτες, θα ειναι στο επιπεδο 150 με ικανοτητες και ιδιοτητες εξ΄ορισμου, δηλαδη χωρις προσθετες απο αποστολες κτλ. (150 ιδιοτητες και 150x3 ικανοτητες, ή 149 αντι 150, αναλογα πως θα το εκλαβουν οι διοργανωτες).

Ολοι οι παιχτες θα βρισκονται σε χτισμενη 100% (πλην εκκλησιας) πολη οπου θα στεγασει την Ελληνικη ομαδα και κανεις δεν επιτρεπεται να εγκαταλειψει τη πολη στη διαρκεια του τουρνουα. Θα υπαρξει και κομματι στο νεο forum που θα δημιουργηθει απο τους διοργανωτες (απο οσο μας εχουν ενημερωσει) ωστε η ομαδα να συνεννοειται και εκει πιο καλα.

Τελος, μεγαλη προσοχη θα πρεπει να δωσετε και στο κομματι της συμπεριφορας σας, τοσο προς τους παικτες των αντιπαλων ομαδων οσο και των συμπαικτων σας. Ποινες που θα επιβληθουν σε δικους μας παικτες στον κοσμο του τουρνουα να ξερετε οτι θα εχουν συνεπειες και εδω σε ολους τους κοσμους οπου παιζει ο καθενας. Γι' αυτο, προσοχη, μην λετε μετα δεν ηξερα δεν ακουσα....

Μην τυχον και μαθω ή δω φαγωμάρες, κανγκουριές και μονγκολιές αναμεσα στους αρχηγους, αυτο σας λεω μονο...!
Σεβαστειτε πρωτα απ΄ολα τους 140 υπολοιπους παιχτες που περιμενουν απο εσας το καλυτερο...


Καλη επιτυχια !
 

cord

Ex-The West Team
Αρκετοι απο τους παιχτες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στη λιστα του post 6, δεν εχουν επικοινωνησει ακομη μαζι μας.
Ειναι αυτονοητο νομιζω να αναφερουμε πως αν δεν επικοινωνησουν με το Κεντρο Υποστηριξης, δεν θα λαβουν μερος.
:cool:
Επισης, αυτη ειναι και η τελευταια ευκαιρια για οποιον αλλαξε γνωμη ή νομιζει οτι δεν θα ειναι πολυ ενεργος/η στο τουρνουα, να το πει τωρα ωστε να δωσει τη θεση του σε καποιον αλλο παικτη/τρια.
 

tsili7

Νέο Μέλος
Μετα απο οριμη σκεψη λοιπον και λογο της επιλογης τον αρχηγων που κανατε και για να μην εχετε να λετε αυριο οτι μπορει να φταιω εγω αποχωρω απο το τουρνουα.παραχωρω τι θεση μου σε αλλον παικτη που θα βοηθησει.παρακαλω να με αφαιρεσετε απο την λιστα.ευχομαι για τα ορθογραφικα να μην φαμε ban κυριε cord. μονο αυτο δεν εχετε κανει.
καλη τυχη στην ομαδα.
 

cord

Ex-The West Team
Μετα απο οριμη σκεψη λοιπον και λογο της επιλογης τον αρχηγων που κανατε και για να μην εχετε να λετε αυριο οτι μπορει να φταιω εγω αποχωρω απο το τουρνουα.παραχωρω τι θεση μου σε αλλον παικτη που θα βοηθησει.παρακαλω να με αφαιρεσετε απο την λιστα.ευχομαι για τα ορθογραφικα να μην φαμε ban κυριε cord. μονο αυτο δεν εχετε κανει.
καλη τυχη στην ομαδα.
Δεν θα χαρακτηρισω την κινηση αυτη αλλα και τη συμπεριφορα, οπως κανεις εσυ, δεν υπαρχει λογος να ασχοληθω αλλωστε.
Το αιτημα σου γινεται δεκτο.
Οποιαδηποτε αλλη απαντηση για αυτο θα διαγραφει. Καλη συνεχεια.
 

cord

Ex-The West Team
Να συμπληρωσω εδω και να επισημανω οτι αν η πλεοψηφια των 10 θεωρει οτι και καποιος αλλος παικτης απο ολους τους συμμετεχοντες μπορει να βοηθησει οργανωτικα, εφοσον η μεγαλη πλειοψηφια τους το αποφασισει (η μεγαλη καλο θα ηταν να ειναι και η απολυτη), μπορει να προχωρησει σε οποιες τετοιες διορθωτικες ενεργειες με στοχο το καλο της ομαδας.
Η επιλογη των 10 απο εμας ειναι απλα τυπικη, πιστευω πως κατι τετοιο ειναι αυτονοητο απο τη στιγμη που την ευθυνη για τη πορεια της ομαδας την εχουν οι 10 αρχηγοι, αλλα καλο ειναι να το αναφερω προς αποφυγη παρανοησεων.
 

-X-

Νέο Μέλος
Καλησπερα,λογο επιλογης αρχηγων δηλωνω πως αποχωρω απο το πρωταθλημα,καλυτερα αυτο παρα να σκοτωθουμε για αλλη μια φορα.
Καλη τυχη και καλο βολι ευχομαι στην ομαδα.
 

cord

Ex-The West Team
Καλησπερα,λογο επιλογης αρχηγων δηλωνω πως αποχωρω απο το πρωταθλημα,καλυτερα αυτο παρα να σκοτωθουμε για αλλη μια φορα.
Καλη τυχη και καλο βολι ευχομαι στην ομαδα.
Το αιτημα γινεται δεκτο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: -X-

DeletedUser4949

Guest
καλησπέρα αρχικά όταν δήλωσα για υποψήφιος αρχηγός δεν υπήρχε πουθενά η παράμετρος συμπεριφορά κτλ... στην συνέχεια η επιλογή των αρχηγών έγινε μέσο του κορτ που για μένα είναι πολύ λάθος να αποφασίζει ένα άτομο για την ομάδα δεν υπήρχε πουθενά η επιλογή να αποφασίσουν οι υπόλοιποι παίκτες... προσωπικά θεωρώ πως την εμπειρία την έχω καθώς είμαι παίκτης από το 2010 επίσης διαθέτω και την ικανότητα μέσα απο εισηγήσεις μου να κατευθύνω την ομάδα... όσο άφορα για την συμπεριφορά μου το δέχομαι να μου πείτε πως δεν είμαι ο καλύτερος στο παιχνίδι όμως το ίδιο ισχύει και για την συμπεριφορά ορισμένων παικτών που επιλεχθηκαν να είναι αρχηγοί.... θεωρώ άδικη την απόφαση να μείνω εκτός γιατί ήδη μπήκαν αρχηγοί παίκτες που η συμπεριφορά τους για μένα είναι πολύ χειρότερη από την δικιά μου... ή η εμπειρία τους στο παιχνίδι είναι πολύ λιγότερη από την δική μου.... όπως και να έχει άλλοι κρίνουν δυστυχώς την τύχη του παιχνιδιού για αυτό και πάμε όλο και ποιο κάτω ζήτω από την διαχείριση να με βγάλει από το τουρνουά καθώς δεν επιθυμώ να συμμετέχω στην ομάδα με τετιους αρχηγούς .... εύχομαι καλή τύχη στην ομάδα και πολλές επιτυχίες!
 

DeletedUser7252

Guest
Βλεπω μια χαρα ξεκινησε το τουρνουα,
καλο θα ειναι να ληπουνε τα σχολια τα ονομαστικα,
χαλαρωστε και παμε να κανουμε το παιχνιδι μας να περασουμε καλα,
βεβαια οπιος νομιζει δεν θα περασει καλα,αποσυρεται και να ειναι καλα.

Φιλακια ο θειος ο Τεο!!
Σας αγαπαω ολους!!!
 

DeletedUser7393

Guest
θα συμφωνήσω με το ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑ...είμαστε πολλοί αυτοί που αγαπάμε το παιχνίδι και κυρίως τις μάχες οχυρών και μένουμε έξω από αντιδικίες ,διαφωνίες και λοιπές φαγωμάρες ...Δυστυχώς όμως η ανωριμότητα και ο υπέρμετρος εγωισμός των λίγων ( που έχουν αποφασίσει ,να έχουν το παιχνίδι τους τσιφλίκι ) καταστρέφει τελικά και το παιχνίδι των πολλών....Όσοι συνειδητά παίζουμε μάχες οχυρών ,ακολουθούμε πάντα τις οδηγίες όποιου και αν είναι αρχηγός η συντονιστής -ακόμη και αν κάποιες φορές διαφωνούμε με αυτές ..και αυτό θα γίνει και στο τουρνουά ...Αλλά ,αν θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές ,όταν έχουμε δει αρκετούς από τους αρχηγούς να ''τρώγονται σαν τα σκυλιά'' δεν περιμένουμε να συμβεί κάτι διαφορετικό και αυτή τη φορά ....αν αλλάξει αυτό ,θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη ....Πάντως και το γεγονός πως παίκτες που αποδεδειγμένα έχουν δείξει πως μπορούν να είναι ΑΡΧΗΓΟΙ δεν έχουν δηλώσει καν για τη ''θέση'' η για το τουρνουά γενικότερα ( αν θυμάμαι καλά ) ,για μένα κάτι σημαίνει .....Καλή εμφάνιση στην ομάδα και κυρίως καλά μυαλά
 

DeletedUser6759

Guest
Καλησπερα σας, ειμαι ο Αρχέγονος και μολις τελειωσα πριν αρχισουμε. Με πειραξε παρα πολυ που δεν με επελεξε η ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ στο να μπω σε αυτην την ομαδα γιατι ηθελα τοσα πολλα να δωσω αυτη τη φορα, μιας και το παιχνιδι θα παιζοταν με 'ισους ορους' . Ελπιζω εσεις που θα πατε στο τουρνουα να μην κυνηγησετε καμια νικη, παιξτε απλα , καλυψτε τον διπλανο σας και προσπαθηστε να συνεργαστειτε σαν ΟΜΑΔΑ μια φορα. Αφηστε μονο θετικο εργο για τη συνεχεια. καλο ξυλικι να δωσετε και να παρετε, θα παρακολουθω οπως παντα καθε ριπλευ μαχης τουλαχιστον να εμπλουτισω τις δικες μου γνωσεις και τις αποψεις . Τα υπολοιπα τα λεμε στον κ8 ... Κυριε cord παρακαλω να με διαγραψετε απο την αρχικη μου εγγραφη του τουρνουα.
 

cord

Ex-The West Team
καλησπέρα αρχικά όταν δήλωσα για υποψήφιος αρχηγός δεν υπήρχε πουθενά η παράμετρος συμπεριφορά κτλ... στην συνέχεια η επιλογή των αρχηγών έγινε μέσο του κορτ που για μένα είναι πολύ λάθος να αποφασίζει ένα άτομο για την ομάδα δεν υπήρχε πουθενά η επιλογή να αποφασίσουν οι υπόλοιποι παίκτες... προσωπικά θεωρώ πως την εμπειρία την έχω καθώς είμαι παίκτης από το 2010 επίσης διαθέτω και την ικανότητα μέσα απο εισηγήσεις μου να κατευθύνω την ομάδα... όσο άφορα για την συμπεριφορά μου το δέχομαι να μου πείτε πως δεν είμαι ο καλύτερος στο παιχνίδι όμως το ίδιο ισχύει και για την συμπεριφορά ορισμένων παικτών που επιλεχθηκαν να είναι αρχηγοί.... θεωρώ άδικη την απόφαση να μείνω εκτός γιατί ήδη μπήκαν αρχηγοί παίκτες που η συμπεριφορά τους για μένα είναι πολύ χειρότερη από την δικιά μου... ή η εμπειρία τους στο παιχνίδι είναι πολύ λιγότερη από την δική μου.... όπως και να έχει άλλοι κρίνουν δυστυχώς την τύχη του παιχνιδιού για αυτό και πάμε όλο και ποιο κάτω ζήτω από την διαχείριση να με βγάλει από το τουρνουά καθώς δεν επιθυμώ να συμμετέχω στην ομάδα με τετιους αρχηγούς .... εύχομαι καλή τύχη στην ομάδα και πολλές επιτυχίες!
Το αιτημα γινεται δεκτο.
 

cord

Ex-The West Team
Καλησπερα σας, ειμαι ο Αρχέγονος και μολις τελειωσα πριν αρχισουμε. Με πειραξε παρα πολυ που δεν με επελεξε η ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ στο να μπω σε αυτην την ομαδα γιατι ηθελα τοσα πολλα να δωσω αυτη τη φορα, μιας και το παιχνιδι θα παιζοταν με 'ισους ορους' . Ελπιζω εσεις που θα πατε στο τουρνουα να μην κυνηγησετε καμια νικη, παιξτε απλα , καλυψτε τον διπλανο σας και προσπαθηστε να συνεργαστειτε σαν ΟΜΑΔΑ μια φορα. Αφηστε μονο θετικο εργο για τη συνεχεια. καλο ξυλικι να δωσετε και να παρετε, θα παρακολουθω οπως παντα καθε ριπλευ μαχης τουλαχιστον να εμπλουτισω τις δικες μου γνωσεις και τις αποψεις . Τα υπολοιπα τα λεμε στον κ8 ... Κυριε cord παρακαλω να με διαγραψετε απο την αρχικη μου εγγραφη του τουρνουα.
"Ειτε παιζω ως αρχηγος ειτε δεν παιζω καθολου". Το αιτημα γινεται δεκτο.
 

cord

Ex-The West Team
Δεν ζητησα εγω να επιλεξω τους 10 αρχηγους αλλα οι διοργανωτες και οφειλω να ακολουθησω την οδηγια αυτη.
Προτιμουσα την ψηφοφορια ωστε ο λογος που θα αποχωρουσατε καποιοι ετσι κι αλλιως αν δεν γινοταν το δικο σας, να ηταν αλλος και οχι οι αποφασεις της διαχειρισης.
Το ιδιο θα γινοταν, απλα τωρα εχετε να γκρινιαζετε με την "οπως παντα κακη διαχειριση". Αλλά περι ορεξεως... πρασσοπιτα.
Στα δυσκολα φαινονται οι πραγματικοι αρχηγοι, το να φευγεις ειναι παντα η ευκολη λυση.
Δειτε τα ματς απο τον καναπε τοτε (ναι, θα υπαρχει live streaming στο youtube απο οσο γνωριζουμε), αφου δεν θελετε να παιξετε δεν υπαρχει προβλημα, και οι οποιοι χαρακτηρισμοι για αλλους παικτες να λειπουν σας παρακαλω. Ευχαριστουμε.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Θα παρακαλουσα οι παιχτες που ακυρωσαν την συμμετοχη τους να το ξανασκεφτουν.Σας χρειαζομαστε ολους !! Οσοι εχουν καποια προβληματα με τους συμπαικτες τους στην τωρινη ομαδα να μου μιλησουν εμενα.Οπως ειπε και cord οι αρχηγοι ειναι τυπικοι..προσθηκες και αφαιρεσεις θα γινουν (σας το διαβεβαιωνω εγω). Μην χαλαμε το κλιμα απο τωρα..θεωρω οτι εχουμε μια καλη ευκαιρια να κανουμε μια αξιοπρεπης πορεια στο διεθνες.

Επίσης θα ηθελα απο το cord απο αυριο κιολας να ανοιξει ενα θεμα σχετικο με τακτικες-ιδεες κτλ για να αποφασισουμε πως θα στηθουμε-τις επιλογες που θα κανουμε στον χαρακτηρα μας.Θα ξεκινησω εγω με ενα πλανο που εχω στο μυαλο μου να το δειτε και να μου πειτε την γνωμη μας. Θα χρειαστει η συμμετοχη ολων οσων μπηκαν στο τουρνουα. Αρα μην το παραμελησετε.

Υ.Γ Δεν εχουμε και τον απιστευτο χρονο στην διαθεση μας για αυτο καλο ειναι να δρασουμε ολη γρηγορα !
 

DeletedUser735

Guest
Τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελιδη μου...

Προς παιχτες:
Ολοι μας γνωριζαμε, απο την στιγμη της δηλωσης μας, οτι στο τουρνουα προκειται να συνεργαστουμε με ατομα τα οποια πιθανοτατα δεν γουσταρουμε. Η συνεργασια αυτη μπορει να ηταν ειτε μεταξυ παιχτη με παιχτη, ειτε μεταξυ παιχτη με ηγεσια, ειτε μεταξυ των μελων που θα απαρτιζουν την ηγεσια.
Θεωρω, οτι η λογικη αντιδραση ενος ανθρωπου που θελει να αποκαλειται ενηλικας, εχοντας στο νου του το παραπανω, αποφασιζει αν θελει να συμμετεχει σε μια τετοια ομαδα ή οχι. Πολλοι πρωτοκλασατοι παιχτες δεν δηλωσαν συμμετοχη διοτι απλα ειχαν την ωριμοτητα να κρινουν οτι δεν μπορουν να συμβιωσουν με τους παιχτες που εχουν διαφορες.

Προς διαχειριση:
Εξυπακουεται πως πρεπει να ακολουθειτε τις οδηγιες της διοργανωτριας αρχης.
Η ευλογη απορια μου ειναι η εξης: Πως γνωριζετε ποιοι παιχτες, απο αυτους που δηλωσαν για ηγεσια, οτι κατεχουν το θεμα των οχυρων?
Να με συγχωρειτε αλλα περαν του CoMa οι υπολοιποι διαχειριστες ειναι φαντασματα. Δεν γνωριζουμε τα usernames τους στο παιχνιδι (αν παιζουν κιολας). Επισης ακομα και εσυ Cord δεν εμφανιζεσαι σε μαχες εδω και καιρο.
Το "αποκορυφωμα" στην επιλογη της ηγεσιας ηταν η μη επιλογη του Αρχεγονου. Δεν χρειαζεται να εκθειασω τις γνωσεις και το μερακι του για τα οχυρα. Η μη επιλογη του ομως σημαινει δυο πραγματα. Ειτε υπαρχει δολος ειτε ασχετοσυνη.
Δεν συνηθιζω να κυνηγαω φαντασματα, επομενως αφηνω τον δολο εκτος. Μας μενει η ασχετοσυνη.
Δεν ειναι κακο να μην γνωριζεις, κακο ειναι να μην ρωτας.

I wish us good fortune in the wars to come.
 
Κορυφή