Δημοσκόπηση για το premium ''Κατευνασμός Σαμάνου'' στον κόσμο 1

Επιθυμείτε την προσθήκη του premium ''Κατευνασμός Σαμάνου"?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    419
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

lucian13

Νέο Μέλος
καλά οι μισοί από αυτούς που ψήφισαν ναι είχαν το επιχείρημα όπως και του παραπάνω ¨γιατί όχι;;;¨
πάντως αυτή η κίνηση πιστεύω θα απαξιώσει τελείως το παιχνίδι...δυστυχώς.
 

DeletedUser

Guest
ρε πατε καλα???τι βαλακειεσ λετε για τα λεφτα ε????το μηνυμα ειναι 1.40 ευρω και με ενα μηνυμα μπορεις να κανεις κατευνασμενο σαμανο 3 φορες ..μα πατε καλα???οσο για το θεμα οτι θα αλλαζεις τις ικανοτητες και τις ιδιοτητες σου οπως θες δεν καταλαβα γιατι να μην το κανεις αν δεν μπορεις να κανεις μια αποστολη....ολοι εσεις που λετε οχι το μονο που λετε θα χαλασει το παιχνιδι ..ε οχι δε θα χαλασει για μενα και αλλους 217 χρηστες για μας θα το κανει καλυτερο....
 

DeletedUser3436

Guest
μα δεν τισ αλλαζεισ οπωσ θεσσσσσσσ

και παλι χρειαζεσαι χρηματα για να τις αλλαξεις.ρε μοντς εξηγηστε το λιγο για να μαθουν τι κανει ο κατευνασμος!!
 

DeletedUser184

Guest
διαβασα ολααααααααα τα ποστ...οι μισοι που ψηφισαν δεν ξερουν καν τι ειναι...
κατευνασμοσ σαμανου είναι οταν π.χ εγω αλλαξω 10 ικανότητες και η τιμη για την επομένη είναι π.χ 1500 και αλλαξεις 5 ιδιοτητες και η τιμη ειναι 2000$ για την επομενή οταν πατας κατευνασμός σαμάνου θα πάει ο σαμανός πισω στις αρχικές του τιμες δηλαδή
250$ για ιδιότητα και 50$ για την καθε ικανοτήτα..αρα δεν θα παιρνεις ολες τις ικανοτητες ιδιοτητες στο χέρι αλλα θα μηδενίζεις τον σαμανο για να πληρώσεις π.χ αντι να πλήρωσεις 10,000 με τον κατευνασμο να πληρώσεις 5000
 

DeletedUser315

Guest
αυτο το πριμιουμ δεν θα κανει καλύτερο το παιχνίδι αλλα θα το κανει γελοιωδώς πιο εύκολο καθως απο την μια στιγμη στην αλλη μπορείς να εχεις οτι θες χωρις καν να προσπαθήσεις
τι νόημα εχει τότε το παιχνίδι?
ενα παράδειγμα
ο σαμανος έφτασε εκει που έφτασε σε μερικούς γιατι πολυ απλα ήθελαν να το παίξουν πρωτιές στις μονομαχίες και άλλαζαν συνέχεια τα σκιλλ τους
ήξεραν τα αποτελέσματα αλλα εκείνη την περίοδο δεν τους ένοιαζε
τωρα ομως που ειδαν τα νεα οπλα δεν εχουν την υπομονή να περιμένουν και ζητάν την εύκολη λύση

για μια φορα δεν λεω μπορεί να ναι κάλος ο κατευνασμός
η συνεχή χρίση του ομως ειναι αυτη που θα ανατρέψει κάθε δεδομένο

και σας δίνω ενα παράδειγμα για να καταλάβετε
με το πριμιουμ αν για καθε 10 σκιλλ π αλλαζεις μετα πατας κατευνασμο
χρήματα παιχνιδιού θα θες μονο 950$
δλδ με 180 σβολους και 9500$ εχετε 100 σκιλλ αλλαγές

αυτά απο μενα
 

DeletedUser184

Guest
αυτο το πριμιουμ δεν θα κανει καλύτερο το παιχνίδι αλλα θα το κανει γελοιωδώς πιο εύκολο καθως απο την μια στιγμη στην αλλη μπορείς να εχεις οτι θες χωρις καν να προσπαθήσεις
τι νόημα εχει τότε το παιχνίδι?
ενα παράδειγμα
ο σαμανος έφτασε εκει που έφτασε σε μερικούς γιατι πολυ απλα ήθελαν να το παίξουν πρωτιές στις μονομαχίες και άλλαζαν συνέχεια τα σκιλλ τους
ήξεραν τα αποτελέσματα αλλα εκείνη την περίοδο δεν τους ένοιαζε
τωρα ομως που ειδαν τα νεα οπλα δεν εχουν την υπομονή να περιμένουν και ζητάν την εύκολη λύση

για μια φορα δεν λεω μπορεί να ναι κάλος ο κατευνασμός
η συνεχή χρίση του ομως ειναι αυτη που θα ανατρέψει κάθε δεδομένο

και σας δίνω ενα παράδειγμα για να καταλάβετε
με το πριμιουμ αν για καθε 10 σκιλλ π αλλαζεις μετα πατας κατευνασμο
χρήματα παιχνιδιού θα θες μονο 950$
δλδ με 180 σβολους και 9500$ εχετε 100 σκιλλ αλλαγές

αυτά απο μενα

1)Λογικό δεν είναι?Σκεψου να τα παρουν σχεδον ολοι εκτος απο εκεινους τι θα κανουν τοτε?Ομως ολα τα λαθη μπορουν να διορθωθουν είτε γρήγορα ειτε αργα..Εγω δεν ειμαι ενας απο αυτους καθως ακομα ασχολουμαι με δουλειες λογω lvl αλλα τα εχω ηδη τα οπλα..
2)Εχεις ενα δικαιο σε αυτο αλλα ειναι δικαιωμα του καθενος αν θελει να τον χρησιμοποιει οπως και το πρεμιουμ..
 

DeletedUser3409

Guest
αν και όπως είπα δεν με νοιάζει θα σας θυμίσω κάτι... πριν 6 μήνες... που είχε τεθεί το θέμα... με τα νέα πρίμιουμ είχαν ξεσηκωθεί όλοι οι παίκτες εναντίον των νέων δυνατοτήτων πρίμιουμ (ενώ ακόμα και σήμερα που ψηφίζουμε εδώ υπάρχει άλλο θέμα που κατηγορεί την ιννογκέιμ που προσπαθεί να βγάλει χρήματα για το παιχνίδι), τότε οι διαχειριστές πήραν θέση και είπαν ότι δεν θα μπει το νέο πρίμιουμ στους παλιούς κόσμους... θεωρώ άδικη κάθε είδους άλλη απόφαση και πιστεύω ότι όποιος θέλει να χαίρεται τα νέα πρίμιουμ ας παίξει στον αριζόνα (προσοχή δεν κατηγορώ τα νέα πρίμιουμ, άλλωστε παίζω αριζόνα). αν τα νέα πρίμιουμ μπουν στους παλιούς κόσμους θα είναι άδικο για τους παλιούς παίκτες και για τους νέους που επέλεξαν να μπουν στους παλιούς κόσμους... άρα πιστεύω ότι αυτή η δημοσκόπηση δεν έπρεπε να υφίσταται!!!
 

DeletedUser

Guest
αν και όπως είπα δεν με νοιάζει θα σας θυμίσω κάτι... πριν 6 μήνες... που είχε τεθεί το θέμα... με τα νέα πρίμιουμ είχαν ξεσηκωθεί όλοι οι παίκτες εναντίον των νέων δυνατοτήτων πρίμιουμ (ενώ ακόμα και σήμερα που ψηφίζουμε εδώ υπάρχει άλλο θέμα που κατηγορεί την ιννογκέιμ που προσπαθεί να βγάλει χρήματα για το παιχνίδι), τότε οι διαχειριστές πήραν θέση και είπαν ότι δεν θα μπει το νέο πρίμιουμ στους παλιούς κόσμους... θεωρώ άδικη κάθε είδους άλλη απόφαση και πιστεύω ότι όποιος θέλει να χαίρεται τα νέα πρίμιουμ ας παίξει στον αριζόνα (προσοχή δεν κατηγορώ τα νέα πρίμιουμ, άλλωστε παίζω αριζόνα). αν τα νέα πρίμιουμ μπουν στους παλιούς κόσμους θα είναι άδικο για τους παλιούς παίκτες και για τους νέους που επέλεξαν να μπουν στους παλιούς κόσμους... άρα πιστεύω ότι αυτή η δημοσκόπηση δεν έπρεπε να υφίσταται!!!

για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. οι διαχειριστές δεν πήραν θέση και είπαν ότι δεν θα μπεί το νέο πριμιουμ. απλά μεταφερουν την κοινή γνώμη. όπως και τώρα. τέθηκε η άποψη απο ορισμένους παίχτες για εισαγωγή του πρίμιουμ και για αυτο πραγματοποιείται το δημοψήφισμα.
 

DeletedUser184

Guest
αν και όπως είπα δεν με νοιάζει θα σας θυμίσω κάτι... πριν 6 μήνες... που είχε τεθεί το θέμα... με τα νέα πρίμιουμ είχαν ξεσηκωθεί όλοι οι παίκτες εναντίον των νέων δυνατοτήτων πρίμιουμ (ενώ ακόμα και σήμερα που ψηφίζουμε εδώ υπάρχει άλλο θέμα που κατηγορεί την ιννογκέιμ που προσπαθεί να βγάλει χρήματα για το παιχνίδι), τότε οι διαχειριστές πήραν θέση και είπαν ότι δεν θα μπει το νέο πρίμιουμ στους παλιούς κόσμους... θεωρώ άδικη κάθε είδους άλλη απόφαση και πιστεύω ότι όποιος θέλει να χαίρεται τα νέα πρίμιουμ ας παίξει στον αριζόνα (προσοχή δεν κατηγορώ τα νέα πρίμιουμ, άλλωστε παίζω αριζόνα). αν τα νέα πρίμιουμ μπουν στους παλιούς κόσμους θα είναι άδικο για τους παλιούς παίκτες και για τους νέους που επέλεξαν να μπουν στους παλιούς κόσμους... άρα πιστεύω ότι αυτή η δημοσκόπηση δεν έπρεπε να υφίσταται!!!

δεν θα μπουν ολα τα πρεμιουμ αλλα μονο ενα που δεν είναι και τόσο τραγικο..
 

DeletedUser3057

Guest
ρε πατε καλα???τι βαλακειεσ λετε για τα λεφτα ε????το μηνυμα ειναι 1.40 ευρω και με ενα μηνυμα μπορεις να κανεις κατευνασμενο σαμανο 3 φορες ..μα πατε καλα???οσο για το θεμα οτι θα αλλαζεις τις ικανοτητες και τις ιδιοτητες σου οπως θες δεν καταλαβα γιατι να μην το κανεις αν δεν μπορεις να κανεις μια αποστολη....ολοι εσεις που λετε οχι το μονο που λετε θα χαλασει το παιχνιδι ..ε οχι δε θα χαλασει για μενα και αλλους 217 χρηστες για μας θα το κανει καλυτερο....

τι μας νοιαζει το μνμ ρε φιλε??λεφτα δν θελουμε να σκαμε εμεις που ειπαμε οχι.και οταν λεμε θα χαλασει το παιχνιδι εχουμε κ ενα δικιο αν σκεφτεις οτι μεχρι τωρα παιζαμε σχεδον(λεμε τωρα)τσαμπα.τουλαχιστον δεν διναμε λεφτα για καθε μας κινηση.κ επισης μας αδικει εμας που θελουμε να παιξουμε γουεστ χωρις να δουλευουμε σαν νοομπαδες ολη μερα για να δωσουμε τα λεφτα σε παιχνιδια.εγω λεφτα χαλαω για τις αναγκες που εχω στην ζωη μου οχι στα παιχνιδια.γιαυτο παμε πιο καλα απ'οσο νομιζεις μεγαλε.δν το εχετε παρει χαμπαρι αλλα εχετε φτασει στο σημειο να μαζευτε λεφτα στην ακρη για να εχετε να ξοδεψετε στο γουεστ για κανα μηνα.κ τελος αμα μπει ο κατευνασμος σαμανου τοτε να ξερετε οτι λιγους μηνες αργοτερα θα ζηταμε κ σβολους για να γεμισουμε ενεργεια επειδη αν αναιβει το οριο των λβλ εως τα 120 τοτε ολο κ καπιοι θα κανουν παραπονα λογω ανταγωνισμου.κ παει λεγοντας μετα σβολους για τα προιοντα κτλ.
 

DeletedUser3190

Guest
τι μας νοιαζει το μνμ ρε φιλε??λεφτα δν θελουμε να σκαμε εμεις που ειπαμε οχι.και οταν λεμε θα χαλασει το παιχνιδι εχουμε κ ενα δικιο αν σκεφτεις οτι μεχρι τωρα παιζαμε σχεδον(λεμε τωρα)τσαμπα.τουλαχιστον δεν διναμε λεφτα για καθε μας κινηση.κ επισης μας αδικει εμας που θελουμε να παιξουμε γουεστ χωρις να δουλευουμε σαν νοομπαδες ολη μερα για να δωσουμε τα λεφτα σε παιχνιδια.εγω λεφτα χαλαω για τις αναγκες που εχω στην ζωη μου οχι στα παιχνιδια.γιαυτο παμε πιο καλα απ'οσο νομιζεις μεγαλε.δν το εχετε παρει χαμπαρι αλλα εχετε φτασει στο σημειο να μαζευτε λεφτα στην ακρη για να εχετε να ξοδεψετε στο γουεστ για κανα μηνα.κ τελος αμα μπει ο κατευνασμος σαμανου τοτε να ξερετε οτι λιγους μηνες αργοτερα θα ζηταμε κ σβολους για να γεμισουμε ενεργεια επειδη αν αναιβει το οριο των λβλ εως τα 120 τοτε ολο κ καπιοι θα κανουν παραπονα λογω ανταγωνισμου.κ παει λεγοντας μετα σβολους για τα προιοντα κτλ.

+1 αν πω θα ειναι πολυ λιγο.Πιστευω οτι οσοι εχουν ψηφισει οχι ειναι για ολα τα παραπανω επιχειρηματα που λεει ο Scorpion64.Και αν μερικοι που δεν ξερουν καν τι ειναι κατευνασμος και ψηφισαν ναι στα τυφλα διαβαζοντας αυτο μυνημα θα απαντουσαν σιγουρα οχι.Εχω προσοπικα πειστευω οτι αν μπει το pre το 1/4 των ενεργων παικτων μπορει και περισσοτερο θα εγκαταλειψουν σιγουρα το west.Και κατι τελευταιο,ενα καλο κοσμο εχουμε μην μας το χαλατε και αυτον.αν θελετε πηγαινεται στον Arizona και δωστε τα λεφτα σας,ετσι και αλλιως γι'αυτο φτιαχτηκε.
 

DeletedUser

Guest
ναι... και ανετα... ειναι πολυ χρησιμο για οποιον θελει να κανει μεγαλες αλλαγες... οποτε, γιατι οχι?
 

DeletedUser3057

Guest
+1 αν πω θα ειναι πολυ λιγο.πιστευω οτι οσοι εχουν ψηφισει οχι ειναι για ολα τα παραπανω επιχειρηματα που λεει ο scorpion64.και αν μερικοι που δεν ξερουν καν τι ειναι κατευνασμος και ψηφισαν ναι στα τυφλα διαβαζοντας αυτο μυνημα θα απαντουσαν σιγουρα οχι.εχω προσοπικα πειστευω οτι αν μπει το pre το 1/4 των ενεργων παικτων μπορει και περισσοτερο θα εγκαταλειψουν σιγουρα το west.και κατι τελευταιο,ενα καλο κοσμο εχουμε μην μας το χαλατε και αυτον.αν θελετε πηγαινεται στον arizona και δωστε τα λεφτα σας,ετσι και αλλιως γι'αυτο φτιαχτηκε.

να ενας απο τους λιγους που καταλαβαινει...
σε βρισκω πολυ σωστο φιλε!!
 

DeletedUser

Guest
ναι γιατι πολλοι ειδικα τωρα με τα καινουρια οπλα χρειαζεται να κανουν αλλαγες και αν δεν εχουν να πουλησουν κατι στην αγορα για να βγαλουν πολλα χρηματα θα τους παρει αρκετο καιρο μεχρι να τα μαζεψουν και να επιστρεψουν ξανα στο παιχνιδι και επειδη ειναι μεγαλες αλλαγες θα χρειαζοταν κανονικα και μηνες εκτος που θα οδηγουσε στην εγκαταλλειψη του παιχνιδιου απο πολλους διοτι θα ηταν βαρετα μεχρι να μαζεψουν αυτα τα υπερογκα ποσα χωρις και τη βοηθεια πριμιουμ φυσικα για υψηλοτερο εισοδημα
 

DeletedUser3409

Guest

για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. οι διαχειριστές δεν πήραν θέση και είπαν ότι δεν θα μπεί το νέο πριμιουμ. απλά μεταφερουν την κοινή γνώμη. όπως και τώρα. τέθηκε η άποψη απο ορισμένους παίχτες για εισαγωγή του πρίμιουμ και για αυτο πραγματοποιείται το δημοψήφισμα.
έλεγα για αυτό το ποστ στο θέμα... http://forum.the-west.gr/showthread.php?p=70359#post70359
Οπως απαντησαμε και στο pm που στειλατε, η αποφαση για αυτο δεν ηταν μονο για την Ελλαδα αλλα για ολες τις χωρες. Αποφασιστηκε οτι τα νεα premium θα προστεθουν μονο στους νεους κοσμους μετα απο αντιδρασεις που υπηρξαν απο το συνολο των χωρων. Μονο οσες χωρες ζητησαν τα νεα premium στους παλιους κοσμους τους τα προσθεσαν.
Εξαλλου, στην ανακοινωση για την εκδοση 1.27 γραψαμε:
Έως την ημέρα που θα γίνει η συγκεκριμένη αναβάθμιση ενδέχεται να υπάρξουν διαφοροποιήσεις ή και αλλαγές στα παραπάνω χαρακτηριστικά.
Παρολα αυτα, η εταιρεια σκεφτεται να κανει καποια in-game δημοσκποπηση ωστε να λαβουν μερος ολοι οι παιχτες και οχι μονο οσοι ειναι εγγεγραμμενοι στο forum και αναλογα τα αποτελεσματα να πραξει. Για αυτο καλο ειναι να εχουμε ολοι λιγη υπομονη.

και αν διαβάσετε το θέμα θα δείτε τις τότε αντιδράσεις... και το λέω γιατί βασιζόμενος σε αυτό και εγώ έκανα άλλες επιλογές από αυτές που θα έκανα κανονικά... αν ήξερα ότι μπορούσε να μπει το συγκεκριμένο πρίμιουμ και επειδή γενικά... δεν μπορείτε να φέρετε στα ίσα παίκτες... όπως ο Ανώδυνος η Οράνα, ο Χαττόρι και πολλοί άλλοι με εμάς που ξεκινήσαμε 1 και 2 χρόνια μετά..
 

DeletedUser3861

Guest
Cool

Δεν καταλαβαινω ειλικρινα γιατι μπαινουν τετοιες δημοσκοπησεις αν δεν υπαρχουν και καποιες αποφασεις στο τελος αυτης...!Για να τσακωνετε ο κοσμος..?? Κατα βαθος ειμαστε ολοι ρομαντικοι και δε θελουμε να χασει την ''μαγεια'' του παιχνιδι, αλλα απο μεσα μας μπορει να θελουμε κ μια ''βοηθεια''..!
Δηλαδη και τι θα γινει.? οι οχυρομαχοι θα γινουν μονομαχοι κ το αντιστροφο..??
Τιποτα δεν θα γινει, γιατι απλα ο καθε ενας εχει προσαρμοσει τον παικτη του αναλογα το ωραριο του κ τις δουλειες του, γιατι οι μονομαχιες στο τελος χρειαζονται κ ωρα λιγο παραπανω να ασχοληθεις..!!
Απλος πληροφοριακα σας λεω οτι εγω ψηφισα ναι, με την διαφορα ομως οτι εχω κ χαμηλα το σαμανο μου, κ λεφτα, κ αποθεματα, στο να κανω οποιαδηποτε αλλαγη στον παικτη μου (ακομα κ δραστικη)..!!
So stay cool..!!
 

DeletedUser

Guest
Κατά την άποψη μου η αλλάγη θα είναι προς το χειρότερο.Βασικό στοιχείο του The west είναι η εξειδίκευση του κάθε παίχτη και ο σαμάνος συνεισφέρει σε αυτό.Με μια extreme χρήση αυτού του premium θα μπορούσε κάποιος να είναι μονομάχος το πρωί και οχυρομάχος το βράδυ :eek:m.Ρεαλίστικα μιλώντας θα έπερνε σε κάποιον μόλις 2 μήνες(ίσως και λιγότερο) για να πάρει το χρυσό όπλο και να επιστρέψει στην κατάσταση που ήταν.
Πιστεύω ότι ζητάτε πολλά,με αυτήν την περιπέτεια στον κ1 έχει εισρεύσει αρκετό χρήμα,συν τις νέες αλλάγες τις αγοράς και του σερίφη(που φέρνουν ακόμα περισσότερο),πιστεύω ότι είναι γελοίο να ζητάμε και άλλες διευκολύνσεις.Απλά υπομονή χρειάζετε,αλλά πού να βρεθεί...
Η μόνη ιδιαιτερότητα του κ1 είναι ότι πολλοί παίκτες έκαναν εκεί τους "πειραματισμούς" τους με αποτέλεσμα να φύγει στα ύψη ο σαμάνος.
Από την άλλη πολύ περισσότεροι παίκτες απλά βαριούνται να ζορίσουν το μυαλό τους να βρουν ένα στήσιμο πιο αποδοτικό,ή απλά δοκιμάζουν τα συστήματα τους κατευθείαν στο παιχνίδι,χωρίς να το ψάχνουν περισσότερο(και μετά "ξαφνικά" κόλλησαν).
Αυτά από μένα,νομίζω φαίνεται τι ψήφισα :)
Αυτό που θα πρότεινα εγώ(με πολύ επιφύλαξη,το λέω βλέποντας αρκετούς να ζητάν το premium) είναι να μπει το premium για ένα χρονικό διάστημα πολύ περιορισμένο,όπως είχε γίνει με το premium αλλαγής εικόνας χαρακτήρα.Το λέω αυτό για αυτούς που υποτίθεται ότι κόλλησαν,καθώς και για όσους ανυπόμονους θέλουν να τελειώνουν με το παιχνίδι,έτσι ώστε να το βαρεθούν μια ώρα αρχίτερα.(εννοείτε ότι δεν θα βάλω premium,το λέω γιατί θα πεταχτεί κανένας και θα μου πει ότι τα λέω για να πάρω και εγώ την "βοήθεια" που αναφέρει και ο hacker)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή