Δελτία ειδήσεων

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser280
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
οργάνωση?μαζικό κίνημα?δεν ξέρω αλλα όλες οι επαναστάσεις δεν καθοδηγήθηκαν από κάποιο κόμμα αλλά από τη μάζα.ήταν αυθόρμητο αλλά αποτελεσματικό.για αρχή μπορούμε να τους δίχνουμε ότι δεν κοιμόμαστε.
 

DeletedUser

Guest
για την ακρίβεια αυτή η αρχή έχει ξεκινήσει εδώ και πολύ καιρό. εκεί μείναμε. ετσι τους δείχνουμε πως ξαναπέφτουμε πάλι για ύπνο.
 

DeletedUser280

Guest
και πως ακριβως τους δειχνουμε οτι πεφτουμε παλι για υπνο;
 

DeletedUser

Guest
Είναι αδιέξοδο αλλά σκέψου το και έτσι.Όταν φτάσουμε στο μηδέν δεν θα πάει πιο κάτω και τότε ελπίζω να ξυπνήσουμε από τον ταρακούνιμα.:p:p:p

Καλά συνεχίζουμε τη συζήτηση αύριο καληνύχτα.
 

DeletedUser

Guest
για το χάλι αυτό ευθύνη έχουμε όλοι. χρόνια τώρα διοικούμαστε από ανίκανους και όμως συνεχίζουμε κάθε φορά που έχουμε την δυνατότητα να το αλλάξουμε να κάνουμε το ίδιο λάθος. έχουν γίνει απίστευτα και αμέτρητα σκάνδαλα, τους βρίζουμε όλους αλλά όταν έρθει η ώρα να ψηφίσουμε τους ίδιους θα βγάλουμε. αν έρθουν άλλοι ποιος θα βοηθήσει το καμάρι μας να πάρει καλή μετάθεση ή να του βρει μια θέση στο δημόσιο? ποιος θα μας κάνει ‘εξυπηρετήσεις’ όταν τις χρειαζόμαστε?

κατά βάθος οι περισσότεροι βολευόμαστε με την κατάσταση. εκείνο που χρειάζεται είναι αλλαγή νοοτροπίας. καλό θα είναι κάποια στιγμή να σκεφτούμε τι κάνουμε πραγματικά για να αλλάξουμε όσα γίνονται γύρω μας πέρα από το να διαμαρτυρόμαστε. τι αρχές και τι παραδείγματα δίνουμε στους νεότερους με τη γενικότερη στάση μας? το απρόσωπο σύστημα που κατηγορούμε το δημιουργούμε εμείς οι ίδιοι
 

DeletedUser280

Guest
α γεια σου.

καλως ηρθες στο κλαμπ.

μιλάς φανταζομαι για τις εκλογες που δεν ειναι εκλογες.

θα σας κανω μια ερωτηση και θελω να απαντησετε οσο περισσοτεροι γινεται.

πιστευετε οτι η κυβερνηση αποτελειται απο ανικανους; και αν ναι, πιστευετε οτι αυτος ειναι ο λογος που θα χασει ( αν χασει) στις εκλογες απο τους αποδεδειγμενα ανικανους του πασοκ;
 

DeletedUser

Guest
πιστεύω πως έχουν πλήρη συνείδηση αυτών που κάνουν.ξαναλέω δεν θέλουν να γίνει κάτι καλύτερο, έχουν βολευτεί.όσο για το όπλο του πολίτη που λέγεται ψήφος συμφωνώ.είναι καλύτερο να βαδίζεις σε νέους δρόμους έστω και αν δεν ξέρεις που καταλήγουν γιατί έτσι και αλλιώς δεν έχεις απολύτως τίποτα να χάσεις.
 

DeletedUser280

Guest
ναι αλλα εγω θελω μια σαφη απαντηση στην ερωτηση που εκανα
 

DeletedUser

Guest
οπως είπες τον πασοκ είναι αποδεδειγμένα ανίκανο αν και έκανε κάποια έργα σημαντικά, πιο πολύ για την εικόνα του. και τα δύο κόμματα κουκουλώνουν τα σκάνδαλα. δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο καλύτερα ή χειρότερα είναι τα άλλα και τα ψηφίζει ο κόσμος.
 

DeletedUser280

Guest
ρε παιδια μια ερωτηση εκανα και θελω να απαντησετε με ενα ναι ή ενα οχι.

επαναλαμβανω

πιστευετε οτι η κυβερνηση αποτελειται απο ανικανους; και αν ναι, πιστευετε οτι αυτος ειναι ο λογος που θα χασει ( αν χασει) στις εκλογες απο τους αποδεδειγμενα ανικανους του πασοκ;
 

DeletedUser

Guest
ναι φίλε μου το πιστεύω. και πολύ έκατσε χωρίς να κάνει κάτι ουσιαστικό.
 

DeletedUser280

Guest
ε ειδες που κανεις λάθος τελικά.

ο μονος λογος που θα πεσει η κυβερνηση (αν πεσει τελικα), ειναι οχι επειδη ειναι ανικανοι (που δεν το συζητω, ειναι ανικανοι), αλλα επειδη ετσι γουσταρουν οι αμερικανοί.
ειναι γνωστο άλλωστε οτι ο γιωργακης προασπιζει τα αμερικανικα συμφεροντα και για αυτο το λογο οι αμερικανοι θελουν το πασοκ στην εξουσια. και για να το επιτυχουν αυτο οι φιλοι μας οι αμερικανοι ξερεις ποιο μεσο χρησιμοποιουν;

μάντεψε;

μα φυσικα την τηλεοραση και τα καναλια.
αν προσέξεις πισω απο τις λεξεις και το υφος των δημοσιογραφων οταν αναφερονται στη νδ θα το καταλαβεις σιγουρα, μιας και τωρα τελευταια οι δημοσιογραφοι εχουν ξεπερασει καθε οριο και τα χωνουν ανοιχτα.
οι αμερικανοι πληρωσαν και πληρωνουν τα καναλια να τα χωνουν απροκαλυπτα στη νδ
οι αμερικανοι πληρωσαν και πληρωνουν τους κουκουλοφορους για να κανουν τα τελευταια επεισοδεια και να μειωθει το κυρος της νδ.
οι αμερικανοι ειχαν πρωτοι απο ολους την ιδεα να κατασκευασουν μια δηθεν τρομοκρατικη οργανωση( βλ αλ καιντα) για να επιτυχουν τους σκοπους τους, και ξαφνικα βλεπουμε τα πληρωμενα καναλια μας να προβαλλουν κι εδω μια τρομοκρατικη οργανωση επισης για να πληξουν το κυρος της κυβερνησης επειδη διελυσε τοτε την αντιτρομοκρατικη.

και ολα αυτα τα εκαναν με τον παραδοσιακο και τοσο επιτυχημενο τροπο. στελνωντας απλα ενα πρακτορα. οπως πρακτορα ειχαν στειλει και στο ιρακ, και στο ιραν καποτε, και γενικα σε καθε χωρα που θελουν να ελεγξουν.
μονο ο τσαβεζ νομιζω δεν μασησε.

που καταλήγω, γιατι καπου πρεπει να καταληξω και εγω,
οτι αυτο που μου τη δινει στα νευρα, ειναι πως τελικα η νδ θα πεσει οχι επειδη ειναι ανικανη, αλλα επειδη εξηπηρετει τα συμφεροντα των ρωσων και οχι των αμερικανων.

και για να μην παρεξηγουμαι της εκαστοτε αμερικανικης κυβερνησης, που βεβαια και αυτοι υπαλληλοι ειναι. στην ουσια απο πισω κρυβονται οπως παντα οι γνωστες εταιρειες οπλων, πετρελαιου, τραπεζιτες δλδ και δεν συμαζευεται.

αμην
 

DeletedUser

Guest
αντίθετα με άλλες χώρες που η κυβέρνηση είναι αγορασμένη από αμερικάνους, εδώ είναι η αντίστασή της. να δω τι θα γίνει αν ανέβει το κκε
χεχεχε! θα γελαμε πολύ και θα κερδίζουμε χρήμα αμερικάνικο!
 

DeletedUser280

Guest
να κανεις το σταυρο σου να μην ανεβουν ποτε.
 

DeletedUser

Guest
από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα :d

άσχετοσ εντελόσ
 

DeletedUser

Guest
ναι έχω μια ριζοσπαστική πρόταση που θα λύσει σε μεγαλο βαθμό το πρόβλημα.

ποιος απο εσας ομως ειναι διατεθειμενος να κανει μια τετοια θυσια.

πετάξτε τις τηλεορασεις στα σκουπιδια
:cool::cool::cool:

αν και λιγο μικροτερος,εχω να πω,πως οντως η τηλεοραση επιρεαζει πολυ τον λαο,και οχι μονο με ειδησεις,αλλα απο εκπομπες μεχρι και ταινιες-ντοκυμαντερ-ακομα και κινουμενα σχεδια,η τηλεοραση ειναι σαν φαρμακο,σαν ιος,πρωτα σου μηδενιζει την δυνατοτητα σκεψεις και μετα σου πλασαρει οτι θελει,και καθεσαι εσυ αποβλακωμενος και τρως αυτα που σε ταιζουν,προσωπικα εγω βλεπω ελαχιστα τηλεοραση,καμια σερια-ταινια,και προτιμω ενημερωση απο το ιντερνετ,οπου υπαρχει πραγματικη ελευθερια εκφρασεις.

πιστευω παντος πως δεν φταιει τοσο η τηλεοραση για το που εχουμε καταληξει σαν κρατος,αλλα η διαφθορα και το λαδωμα.
 

DeletedUser280

Guest
μπα... και ποιο ειναι το μεσο που χρησιμοποιουν για να μας αποβλακωσουν, ωστε να μην αντιδρουμε στη διαφθορα και το λαδωμα;

ειδες που το εχω ψαξει καλα το πραγμα...
 

DeletedUser

Guest
μα ολοι ενδιαφερονται για να κερδισουν κατι απο την εκαστοτη κυβερνηση,ολοι το ξερουν και ολοι το κανοθυν,οι τηλεοραση πλεον παρουσιαζει τα σκανδαλια σαν κατι φυσιολογικο "ελα μωρε,ετσι ειναι,ετσι γινετε",αυτο που μας αποβλακωνει ειναι η τηλεοραση,τι ακριβως δεν ξερω,το φως?,ο ηχος? κ τα δυο μαζι?
εγω παντος βλεποντας οποιοδηποτε να βλεπει τηλ τον βλεπω σαν χαμενο κολλημενο εκει,ειτε ειναι ενηλικας,υπερηλικας 'η ανηλικας.
 
Κορυφή