Δελτία ειδήσεων

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser280
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser280

Guest
λοιπόν παρακολούθησα σήμερα μετά απο πολυ καιρό τις ειδήσεις των μεγαλων καναλιών, και μα την παναγία ρε παιδιά δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω με αυτά που λέγανε ή να παω να αυτοκτονήσω από την αγανάκτηση.
εδω φιλοι μου συμβαινουν δυο τινά.
ή για πολύ μ@λκες μας περνάνε ή πράγματι είμαστε και δεν το εχουμε παρει χαμπαρι.
πολύ φοβαμαι οτι ισχυουν και τα δυο.


παρακαλώ οποιον από σας ξέρει να το κανει, να παραθέσει σ αυτο το θεμα μια δημοσκοπηση για την εγκυροτητα των καναλιών. με τις εξης προτασεις:

1. οι περισσοτερες ειδησεις ειναι υποκειμενικες κ εξυπηρετουν κρυμμένα συμφέροντα.

2. υπαρχει μια κάποια εγκυρότητα.

3. οι δημοσιογραφοι κάνουν οσο μπορουν αντικειμενικα τη δουλειά τους.

οχι βεβαια οτι θα εκπλαγω απο το αποτελεσμα, απλα ειμαι περιεργος να δω τη συμμετοχη σας σε ψηφους, να δω βρε παιδιά ποσοι αγανακτειτε σαν και μενα με αυτα που προβαλουν σε εμας, τους δήθεν πανεξυπνους ελληνες.
 

DeletedUser

Guest
σαλούν
γενική συζήτηση που δεν ταιριάζει αλλού αλλά έχει σχέση με το παιχνίδι...
 

DeletedUser280

Guest
ναι ρε, σχεδιαζουμε να βγαλουμε και εδω δελτιο ειδησεων, και να ενημερωνουμε το κοινο για τις κινησεις των πολεων και των παικτων στο γουεστ, ζητουντε κουτσομποληδες, καμμενοι δημοσιογραφοι
 

DeletedUser

Guest
Τι να κάνουμε αφού μας έκλεισαν το off-topic;;;:(:(
 

DeletedUser

Guest
Kαι οι δημοσκοπήσεις, και οι άλλες συζητήσεις;;:confused:
Οι γρίφοι, τα ανέκδοτα, η λογοτεχνία, είναι spam;;;:cool:
 

DeletedUser280

Guest
ναι ρε ολα ειναι σπαμ. εδω επιτρεπεται να συζηταμε μονο για το παιχνιδι.
πχ σου παραθετω ενα θεμα.

γαιδαρος

1 τον βρηκε κανεις;

2 εγω

3 και εγω

4 εγω ακομα

5 εγω τον βρηκα

6 και εγω.


που τον βρηκατε

1 στα μαγαζια

2 στα μαγαζια

3 στα μαγαζια.......................
 

DeletedUser

Guest
ναι ρε ολα ειναι σπαμ. εδω επιτρεπεται να συζηταμε μονο για το παιχνιδι.
πχ σου παραθετω ενα θεμα.

γαιδαρος

1 τον βρηκε κανεις;

2 εγω

3 και εγω

4 εγω ακομα

5 εγω τον βρηκα

6 και εγω.


που τον βρηκατε

1 στα μαγαζια

2 στα μαγαζια

3 στα μαγαζια.......................

χαχαχαχα.έλεοοοοοος.όντος δεν γίνεται να μιλάμε μόνο για το παιχνίδι.είμαστε μια κοινότητα εδώ.
 

DeletedUser280

Guest
ρε σεις ακουστε μια προταση που ακουσα χθες στις ειδησεις για τα πανεπιστημια.

να χρησιμοποιησουμε λεει το e-learning για να σπουδαζουν λεει οι μαθητες πλεον απο τα σπιτια τους.

και ερωτώ για αλλη μια φορα, μα τοσο μαακες πια μας θεωρουν;

Δηλαδη επειδη ειναι ανικανοι να χτισουν δυο αιθουσες και δυο αμφιθεατρα παραπανω, θα μας κλεισουν ολους στα σπιτια μας.

Μα εγω νομιζα οτι το πανεπιστημιο ειναι και ενας χωρος για να μαζευονται οι νεοι και να ανταλλασουν αποψεις και ιδεες, ενας χωρος για να γινομαστε περισσοτερο κοινωνικοι, αυτοι δλδ τωρα τι θελουν; να πηγαινουμε το πρωι στη δουλεια και υστερα ολη την υπολοιποι μερα να κλεινομαστε σπιτι και να βλεπουμε τηλεοραση;
 

DeletedUser

Guest
οι νέοι έχουν ενέργεια. δεν θα είναι καλύτερα να κλειδαμπαρωθούν στο σπίτι και να αποχαυνοθούν στην τηλεόραση;;; ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος γι'αυτό;;; και δώστου και πέφτουν οι ιδέες....
 

DeletedUser280

Guest
ναι αλλα το κακο ειναι πως τα συγκεκριμενα δελτια ειδησεων απευθυνονται σε 7 εκατομυρια τηλεθεατες, απο τους οποιους τα 6.900.000 καταπινουν αμασητα αυτα που ακουνε. οι δημοσιογραφοι πλεον που βγαινουν στα παραθυρα εχουν λογο με βατυτητα μεγαλυτερη ακομα κι απο το λογο του ιησου. πιστευω ακραδαντα πως αν μια μερα ολα τα καναλια συννενοηθουν και προβαλουν την ιδια μερα ενα ρεπορταζ που να λεει οτι ο χριστιανισμος ειναι απατη, συσωμη η ελλαδα θα αλλαξοπιστήσει. θα καταφερουν δλδ τα καναλια οτι δεν καταφεραν 400 χρονια οι τουρκοι και οι αραβες
 

DeletedUser

Guest
ειδικά στην ελλάδα θελω να πιστεύω οτι δεν θα περάσει κατι τέτοιο. θέλω να πιστεύω οτι δεν έχουμε κοιμηθει τελειως. γινεται βέβαια σοβαρά καλή προσπάθεια και δεν ξέρω που θα καταλήξη αλλά κάτι κρατάμε ακόμα. εν τω μεταξύ συζήτηση περι της ύπαρξης του χριστου ρε σύ, εχει γίνει. εχει δει κανείς μια καινούργια διαφήμιση που κυκλοφορεί στα αγγλάκια; οτι λεει δεν υπάρχει θεός και άρα να ζήσουμε τη ζωή μας όπως θέλουμε.... και ναι, υπάρχουν άνθρωποι άθεοι έτσι; ωραία, όταν όμως παρουσιάζεις τέτοια ατάκα σαν διαφήμιση στις μάζες τι μας λέει αυτό; ειναι θέμα χρόνου να γινει και εδώ. μεχρι να γίνει καλό είναι να ακονίσουμε την ικανότητα να σκεφτόμαστε για τον εαυτό μας.
 

DeletedUser

Guest
εγώ πιστεύω πως δεν πρέπει να μιλάμε μόνο για την ελλάδα.στην αμερική είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα και το ξέρουμε όλοι.πάντος σίγουρα οι εφημερίδες είναι καλύτερες από τις τηλεωράσεις γιατι μπορείς να ξαναδιαβάσεις το θέμα να το αναλήσεις στο μυαλό σου.και επιπλέον η ελεύθερη έκφραση είναι πιο διαδεδομένη.όσο για τους ευαγγελάτους της tv ετοιμαστήτε για τα χειροτερα.
 

DeletedUser280

Guest
μικρε και αθώε φιλε μου κεμενταρι...
υποστηριζεις πως δεν θες να πιστευεις οτι θα περασει κατι τετοιο, κι οτι δεν δεν εχουμε κοιμηθει τελειως. κι οτι γινεται καλη προσπαθεια αλλα κραταμε.

Αν δεν το εχεις καταλαβει αυτο που φοβασαι γινεται ήδη εδω και καμποσα χρονακια.
Εκτος βεβαια κι αν νομιζες οτι θα βγουν να στο ανακοινωσουν απο την τηλεοραση, οτι ξερετε κατι ελληνες, απο δω και περα θα προβαλουμε πλαστες ειδησεις για αυτο να εχετε τα ματια σας ανοιχτά.

Και για οσους εχουν αμφιβολιες, να τους θυμισω οτι οταν γινονταν ο τελευταιος πολεμος στο ιρακ, τα καναλια μας προβαλαν ρεπορταζ που τους εδιναν οι αμερικανοι.
ρεπορταζ που ειχαν κανει οι αμερικανοι σε ενα στουντιο που ειχαν στησει στο ιρακ με σκηνικα και κομπαρσους και εφτιαχναν απο εκει οτι ειδησεις γουσταραν.

Επισης να σας θυμισω οτι παραλιγο να διωξουν τον κουλογλου για τα ρεπορταζ που εκανε.

επισης να σας θυμισω ποσο ευκολα αλλαζει η ατζεντα

επισης να σας θυμισω τι εγινε με τους δημοσιογραφους και τη νδ οταν ηθελαν να τους κοινοποιησουν το ταμειο με αλλα ασφαλιστικα ταμεια

επισης να σας θυμησω τι εγινε με τον ζαχοπουλο και αυτους που ενω δεν ειχαν δει το dvd μετα παραδεχτηκαν οτι το ειχαν δει.

επισης να σας θυμισω οτι πλεον εδω και καιρο μας προβαλλουν τη γνωμη τους επι παντος θεματος ως αντικειμενικη αληθεια.

ουφφφφφφ πιαστηκαν τα δακτυλα μου
 

DeletedUser

Guest
μα αυτό σου λέω ρε συ blondy. Ειναι προφανές οτι γίνεται εδώ και κάμποσά χρόνια. Δεν βλέπω όμως τα ανάλογα αποτελεσματα, αυτά που θα έπρεπε να υπάρχουν. Κατι κρατάμε ακόμα.
 

DeletedUser280

Guest
τι εννοεις δεν βλεπεις τα αναλογα αποτελεσματα;
 

DeletedUser

Guest
ας πάρουμε ως παράδειγμα τη χουντα των αμερικάνων. οι άνθρωποι είναι πλεον εντελώς κοιμισμένοι. καμία (σχεδόν) αντίδραση σ' αυτά που τους ταίζουν. είναι εντελώς λυπηρό το πόσο ηλιθιοι έχουν καταντήσει. μπορείς να πεις το ιδιο για εδώ; με την ποιοτητα της ελληνικής τουβου και την κατακίτρινη ενημέρωση δεν θα έπρεπε να έχουμε φτάσει στον πάτο του πηγαδιού; είμαστε πολύ ζωα αλλά οχι, οχι ακόμα στον πάτο του πηγαδιού. υπαρχει ακόμα σπίθα. (αν μπορείς να πεις σπίθα οτι δεν ειμαστε ακόμα στον πάτο) με πιάνεις; δεν ξέρω να τα χειρίζομαι καλά αυτά τα θέματα....
 
Κορυφή