ΑΝΕΚΔΟΤΑ

  • Δημιουργός θέματος WITHOUT-SOUL
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
_γιατρέ, λέει ο ασθενής, η διάγνωση των άλλων γιατρών είναι διαφορετική από τη δική σας.

_το ξέρω, απαντά γελώντας ο γιατρός, η νεκροψία όμως θα αποδείξει ότι η δική μου διάγνωση είναι η σωστή!
 

DeletedUser

Guest
ο υποδιευθυντής στον υπάλληλο (μετά από ένα δήθεν αστείο που είπε ο διευθυντής):

_e, εσύ...δε γελάς;

_και γιατί να γελάσω, εγώ παίρνω σύνταξη το επόμενο σάββατο.
 

DeletedUser

Guest
γιατρέ, το αριστερό μου πόδι με έχει μουρλάνει στις σουβλιές

_μην ανησυχείς. της ηλικίας είναι.

_δεν το πιστεύω. γιατί και το δεξί την ίδια ηλικία έχει, αλλά δεν πονάει
 

DeletedUser

Guest
μια ξανθια καθεται πανω σε μια βομβα! την πλησιαζει μια αλλη ξανθια και ρωταει:
-μπορω να κατσω και εγω πανω στην βομβα?
-οχι,ειναι ατομικη!!
 

DeletedUser280

Guest
ειναι λοιπον ενας βοσκος, και εκει που βοσκει τα προβατα του, ανακαλυπτει οτι καποιο λειπει. αρχιζει να το ψαχνει εκει πανω στα κακοτραχαλα βουνα, ωσπου καποια στιγμη γλιστραει και πεφτει σε ενα βαθυ γκρεμο. ενω ομως επεφτε, καταφερνει και πιανεται εκει περα απο μια ριζα που προεξειχε.
-ακουει κανεις; φωναζει δυνατα ο βοσκος.
καμια απαντηση.
-ακουει κανεις; φωναζε εκει καμποσες ωρες αδικα, ωσπου ξαφνικα, ανοιγουν οι ουρανοι και ακουγεται απο ψηλα μια βαθια επιβλητική φωνή.
-αφησε τη ριζα τεκνο μου, και ελα στην αγκαλιά μου.
και ο βοσκος:
-κανεις άλλος ακούει;
 

DeletedUser

Guest
Kαλοοο, Blondy!!!

Ποια προβατα μας δινουν αγνο και παρθενο μαλι????



------>αυτα που τρεχουν πιο γρηγορα απο τον τσοπανη!
 

DeletedUser

Guest
Η ΧΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ E - MAIL Ένα ζευγάρι από την Αλάσκα, αποφάσισε να πάει στη Φλόριντα για διακοπές τον Δεκέμβρη για να ξεφύγουν λίγο από το πολύ χιόνι και το ψοφόκρυο. Είχαν κανονίσει να μείνουν στο ίδιο ξενοδοχείο που πέρασαν και τον μήνα του μέλιτος.Επειδή και οι δύο είχαν δουλειές, κανόνισαν ο άντρας να φτάσει Τετάρτη και η γυναίκα Πέμπτη. Ο άντρας φτάνει λοιπόν στο ξενοδοχείο, πάει στο δωμάτιο και βλέπει πως πλέον υπάρχει laptop με σύνδεση στο internet. Αποφασίζει λοιπόν να στείλει mail στη γυναίκα του. Κατά λάθος ξεχνάει ένα γράμμα από το e-mail και το στέλνει χωρίς να καταλάβει τι έκανε. Στο Χιούστον μια χήρα έχει γυρίσει μόλις από την κηδεία του άντρα της και τσεκάρει για mail από φίλους και συγγενείς. Μόλις διαβάζει το πρώτο ,λιποθυμάει . Ο γιος της μπαίνει στο δωμάτιο, βρίσκει τη μητέρα του στοπάτωμα και κοιτάει την οθόνη του υπολογιστή. Το mail έγραφε: Προς : την αγαπημένη μου γυναίκα Θέμα : Έφτασα Ξέρω πως εκπλήσσεσαι που παίρνεις mail από μένα. Έχουν laptop πλέον εδώ και μπορείς να στείλεις όπου θέλεις. Μόλις έφτασα και μπήκα μέσα. Όλα είναι έτοιμα και για σένα που θα έρθεις αύριο. Ανυπομονώ να σε δω. Ελπίζω να έχεις το ίδιο καλό ταξίδι με μένα. Υ.γ : ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΕΔΩ ΚΑΤΩ

:eek::eek::eek:
 

DeletedUser

Guest
Η ΧΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ E - MAIL Ένα ζευγάρι από την Αλάσκα, αποφάσισε να πάει στη Φλόριντα για διακοπές τον Δεκέμβρη για να ξεφύγουν λίγο από το πολύ χιόνι και το ψοφόκρυο. Είχαν κανονίσει να μείνουν στο ίδιο ξενοδοχείο που πέρασαν και τον μήνα του μέλιτος.Επειδή και οι δύο είχαν δουλειές, κανόνισαν ο άντρας να φτάσει Τετάρτη και η γυναίκα Πέμπτη. Ο άντρας φτάνει λοιπόν στο ξενοδοχείο, πάει στο δωμάτιο και βλέπει πως πλέον υπάρχει laptop με σύνδεση στο internet. Αποφασίζει λοιπόν να στείλει mail στη γυναίκα του. Κατά λάθος ξεχνάει ένα γράμμα από το e-mail και το στέλνει χωρίς να καταλάβει τι έκανε. Στο Χιούστον μια χήρα έχει γυρίσει μόλις από την κηδεία του άντρα της και τσεκάρει για mail από φίλους και συγγενείς. Μόλις διαβάζει το πρώτο ,λιποθυμάει . Ο γιος της μπαίνει στο δωμάτιο, βρίσκει τη μητέρα του στοπάτωμα και κοιτάει την οθόνη του υπολογιστή. Το mail έγραφε: Προς : την αγαπημένη μου γυναίκα Θέμα : Έφτασα Ξέρω πως εκπλήσσεσαι που παίρνεις mail από μένα. Έχουν laptop πλέον εδώ και μπορείς να στείλεις όπου θέλεις. Μόλις έφτασα και μπήκα μέσα. Όλα είναι έτοιμα και για σένα που θα έρθεις αύριο. Ανυπομονώ να σε δω. Ελπίζω να έχεις το ίδιο καλό ταξίδι με μένα. Υ.γ : ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΕΔΩ ΚΑΤΩ

:eek::eek::eek:


polu kaloooo.....:D
 

DeletedUser

Guest
Είναι ο Αμίρ και μένει στην Αμερική. Θέλει να φυτέψει πατάτες στον κήπο του αλλά είναι πολύ γέρος για να το κάνει μόνος του. Αποφασίζει λοιπόν να στείλει μήνυμα(e-mail) στον γιο του τον Αζούρ που μένει στο Παρίσι:
-Αγαπητέ μου Αζούρ. είμαι ο πατέρας σου. Θέλω να έρθεις σπίτι να σκάψουμε μαζί τον κήπο.
Μετά από μισή ώρα λαμβάνει ο Αμίρ μήνυμα:
-Μπαμπά μην σκέψεις τον κήο γιατί εκεί έχω κρύψει το ''πράμα''
Αμέσως στο σπίτι του γέρου πλακώνουν η CIA το FBI και οι RANGERS, σκέβουν τον κήπο να βρουν τα ναρκωτικά, κάνουν άνω κάτω το σπίτι γδύνουν το γέρο, αλλά φεύγουν χωρίς να έχουν βρει κάτι.
Μετά από κάνα μισάωρο λαμβάνει μήνυμα ο Αμίρ από τον γιο του:
-Μπαμπά είμαι σίγουρος πως τώρα ο κήπος είναι σκαμμένος. Εκανα ό,τι μπορούσα για να σε βοηθήσω από το Παρίσι. Με φιλιά ο γιος σου...
 

DeletedUser

Guest
χαχαχαχαχα!
αχαχαχαχαχα!
φοβερό φίλε!:d:d:d:d
οχ, έλεος!
 

DeletedUser

Guest
Γινεται ενας διαγωνισμος μεταξυ F.B.I.,Scotland Yard,και την Ελληνικη Αστυνομια για να αποφασισουν ποιος ειναι πιο αποτελεσματικος.
Η προκληση ειναι η εξης:Σε ενα δασος πρεπει να αποφανθουν αν υπαρχουν η οχι λαγοι,και να φερουν εναν,εντως μιας μερας.
Την πρωτη μερα ξεκιναει το F.B.I.,στηνει σενζορες κινησεις,στοχευει 3 δορυφορους πανω απο το δασος,στηνει ελευθερους σκοπευτες με υπερυθρες, σενζορες θερμοτητας και αλλα μηχανιματα υψηλης τεχνολογιας.Μετα απο μια μερα ψαξιμο φτανουν στο συμπερασμα:"Λαγος δεν εβρεθει".
Την δευτερη μερα ειναι η σειρα της Scotland Yard.Στελνει μεσα τους ντετεκτιβ με τους φακους μεγενθυσης,στηνει παγιδες εξυπνες με καροτα, ψαχουν σπιθαμη προς σπιθαμη ολο το δασος,τελικα αποφαινονται οτι: "Το δασος δεν εχει λαγους".
Τελευταια και "καλυτερη" η Ελληνικη Αστυνομια την τριτη μερα ξεκιναει δουλεια.Στελνει μεσα στο δασος μια διμοιρια με ματατζηδες και μετα απο καμια ωρα 4 απο αυτους συνοδευουν μια αρκουδα μεσα στα αιματα,καταχτυπημενη η οποια φωναζει:"ΛΑΓΟΣ ΕΙΜΑΙ,ΛΑΓΟΣ ΕΙΜΑΙ!"
 

DeletedUser

Guest
τι κοινο εχει ενα πεζοδρομιο,ενα φεγγαρι και ενας ανθρωπος??





απαντηση:τιποτα
 

DeletedUser8

Guest
Γινεται ενας διαγωνισμος μεταξυ F.B.I.,Scotland Yard,και την Ελληνικη Αστυνομια για να αποφασισουν ποιος ειναι πιο αποτελεσματικος.
Η προκληση ειναι η εξης:Σε ενα δασος πρεπει να αποφανθουν αν υπαρχουν η οχι λαγοι,και να φερουν εναν,εντως μιας μερας.
Την πρωτη μερα ξεκιναει το F.B.I.,στηνει σενζορες κινησεις,στοχευει 3 δορυφορους πανω απο το δασος,στηνει ελευθερους σκοπευτες με υπερυθρες, σενζορες θερμοτητας και αλλα μηχανιματα υψηλης τεχνολογιας.Μετα απο μια μερα ψαξιμο φτανουν στο συμπερασμα:"Λαγος δεν εβρεθει".
Την δευτερη μερα ειναι η σειρα της Scotland Yard.Στελνει μεσα τους ντετεκτιβ με τους φακους μεγενθυσης,στηνει παγιδες εξυπνες με καροτα, ψαχουν σπιθαμη προς σπιθαμη ολο το δασος,τελικα αποφαινονται οτι: "Το δασος δεν εχει λαγους".
Τελευταια και "καλυτερη" η Ελληνικη Αστυνομια την τριτη μερα ξεκιναει δουλεια.Στελνει μεσα στο δασος μια διμοιρια με ματατζηδες και μετα απο καμια ωρα 4 απο αυτους συνοδευουν μια αρκουδα μεσα στα αιματα,καταχτυπημενη η οποια φωναζει:"ΛΑΓΟΣ ΕΙΜΑΙ,ΛΑΓΟΣ ΕΙΜΑΙ!"



xaxaxa apo ta kalitera pou exo diabasi
 

DeletedUser

Guest
Kάποτε ένας τρανός Ιάπωνας γκουρού των ηλεκτρονικών υπολογιστών, τελείωσε το μακροχρόνιο project του. Μετά από μανιώδη περισυλλογή στοιχείων από βάσεις δεδομένων σε όλο τον κόσμο, κατασκεύασε έναν υπολογιστή ο οποίος σύμφωνα με τον Ιάπωνα, γνώριζε τα πάντα. Στην πρώτη επίδειξη που έγινε στο Ανόβερο της Γερμανίας, πολύς κόσμος χάζευε το μηχάνημα και έμενε εντυπωσιασμένος αφού μπορούσε να απαντήσει ακόμα και στις πιο ηλίθιες ερωτήσεις. Κάποια στιγμή, περνάει ένας Έλληνας από το stand με τον υπολογιστή, και αφού αντιλαμβάνεται τι συμβαίνει, ζητάει από τον Ιάπωνα να του δώσει την ευκαιρία να κάνει και αυτός μία ερώτηση. Φυσικά ο Ιάπωνας δεν του είπε όχι. Πλησιάζει λοιπόν ο Έλληνας το μικρόφωνο του υπολογιστή, και τον ρωτάει:
- "Που βρίσκεται αυτή τη στιγμή ο πατέρας μου;"
Ο υπολογιστής κάνει κάποιους θορύβους, φορτώνει μερικά εκατομμύρια στοιχεία από την Cache του σκληρού, και σε 7 δευτερόλεπτα απαντάει:
- "Μπζζ.. Ο πατέρας σου βρίσκεται στον Παγασητικό κόλπο και ψαρεύει... Μπζζ..."
Ο Έλληνας τότε γυρνάει στον Ιάπωνα και του λέει:
- "Σκάρτο το μηχάνημά σου φίλε. Ο πατέρας μου έχει πεθάνει εδώ και 3 χρόνια."
- "Δεν είναι δυνατόν", λέει ο Ιάπωνας, "μάλλον δεν διατύπωσες σωστά την ερώτησή σου.. δοκίμασε ξανά.."
Δυσανασχετημένος ο Έλληνας σκέφτεται λίγο και ξαναδοκιμάζει...
- "Πάμε ξανά... που βρίσκεται αυτή τη στιγμή ο άντρας της μητέρας μου;"
Ο υπολογιστής ξαναμπαίνει στη διαδικασία της επεξεργασίας, και απαντάει σχεδόν άμεσα:
- "Μπζζ.. ο άντρας της μητέρας σου έχει πεθάνει εδώ και τρία χρόνια. Ο πατέρας σου εξακολουθεί να ψαρεύει στον Παγασητικό... Μπζζ..."
 

DeletedUser8

Guest
Ο γέρος Αραβας ζει στη Νέα Υόρκη για πάνω από 40 χρόνια. Θέλει να φυτέψει πατάτες στον κήπο του, αλλά είναι μόνος κι αδύναμος. Στέλνει λοιπόν ένα e-mail στο γιο του, που σπουδάζει στο Παρίσι:

"Αγαπημένε μου γιε, είμαι πολύ λυπημένος επειδή δεν μπορώ να φυτέψω πατάτες στον κήπο μας. Είμαι βέβαιος πως, εάν ήσουν εδώ, θα με βοηθούσες να σκάψουμε τον κήπο.
Σε αγαπώ, ο πατέρας σου."
Σε μια ώρα, ο γέρος λαμβάνει e-mail απάντησης από το γιο του:

"Αγαπημένε μου πατέρα, παρακαλώ μην αγγίζεις τον κήπο, γιατί ΕΚΕΙ έκρυψα το ΠΡΑΜΑ.
Σε αγαπώ κι εγώ,
Ahmed."

Σε 15 λεπτά, ο αμερικανικός στρατός, το ναυτικό, το FBI, η CIA και οι
Rangers περικυκλώνουν το σπίτι του γέρου, σκάβουν ολόκληρο τον κήπο, ερευνούν το σπίτι, γδύνουν τον γέρο, ΔΕΝ βρίσκουν απολύτως τίποτε και φεύγουν απογοητευμένοι.

Μισή ώρα αργότερα, ο γέρος λαμβάνει ένα άλλο email
από το γιο του:

"Αγαπημένε μου πατέρα, είμαι βέβαιος ότι ο κήπος είναι ήδη σκαμμένος και μπορείς να φυτέψεις τις πατάτες. Έκανα ό,τι μπορούσα για να σε βοηθήσω από το Παρίσι.
Σ' αγαπώ, Ahmed."
 

DeletedUser

Guest
Ο γέρος Αραβας ζει στη Νέα Υόρκη για πάνω από 40 χρόνια. Θέλει να φυτέψει πατάτες στον κήπο του, αλλά είναι μόνος κι αδύναμος. Στέλνει λοιπόν ένα e-mail στο γιο του, που σπουδάζει στο Παρίσι:

"Αγαπημένε μου γιε, είμαι πολύ λυπημένος επειδή δεν μπορώ να φυτέψω πατάτες στον κήπο μας. Είμαι βέβαιος πως, εάν ήσουν εδώ, θα με βοηθούσες να σκάψουμε τον κήπο.
Σε αγαπώ, ο πατέρας σου."
Σε μια ώρα, ο γέρος λαμβάνει e-mail απάντησης από το γιο του:

"Αγαπημένε μου πατέρα, παρακαλώ μην αγγίζεις τον κήπο, γιατί ΕΚΕΙ έκρυψα το ΠΡΑΜΑ.
Σε αγαπώ κι εγώ,
Ahmed."

Σε 15 λεπτά, ο αμερικανικός στρατός, το ναυτικό, το FBI, η CIA και οι
Rangers περικυκλώνουν το σπίτι του γέρου, σκάβουν ολόκληρο τον κήπο, ερευνούν το σπίτι, γδύνουν τον γέρο, ΔΕΝ βρίσκουν απολύτως τίποτε και φεύγουν απογοητευμένοι.

Μισή ώρα αργότερα, ο γέρος λαμβάνει ένα άλλο email
από το γιο του:

"Αγαπημένε μου πατέρα, είμαι βέβαιος ότι ο κήπος είναι ήδη σκαμμένος και μπορείς να φυτέψεις τις πατάτες. Έκανα ό,τι μπορούσα για να σε βοηθήσω από το Παρίσι.
Σ' αγαπώ, Ahmed."
χαχαχαχαχαχαχαχα ελιωσα
 

DeletedUser

Guest
Kάποτε ένας τρανός Ιάπωνας γκουρού των ηλεκτρονικών υπολογιστών, τελείωσε το μακροχρόνιο project του. Μετά από μανιώδη περισυλλογή στοιχείων από βάσεις δεδομένων σε όλο τον κόσμο, κατασκεύασε έναν υπολογιστή ο οποίος σύμφωνα με τον Ιάπωνα, γνώριζε τα πάντα. Στην πρώτη επίδειξη που έγινε στο Ανόβερο της Γερμανίας, πολύς κόσμος χάζευε το μηχάνημα και έμενε εντυπωσιασμένος αφού μπορούσε να απαντήσει ακόμα και στις πιο ηλίθιες ερωτήσεις. Κάποια στιγμή, περνάει ένας Έλληνας από το stand με τον υπολογιστή, και αφού αντιλαμβάνεται τι συμβαίνει, ζητάει από τον Ιάπωνα να του δώσει την ευκαιρία να κάνει και αυτός μία ερώτηση. Φυσικά ο Ιάπωνας δεν του είπε όχι. Πλησιάζει λοιπόν ο Έλληνας το μικρόφωνο του υπολογιστή, και τον ρωτάει:
- "Που βρίσκεται αυτή τη στιγμή ο πατέρας μου;"
Ο υπολογιστής κάνει κάποιους θορύβους, φορτώνει μερικά εκατομμύρια στοιχεία από την Cache του σκληρού, και σε 7 δευτερόλεπτα απαντάει:
- "Μπζζ.. Ο πατέρας σου βρίσκεται στον Παγασητικό κόλπο και ψαρεύει... Μπζζ..."
Ο Έλληνας τότε γυρνάει στον Ιάπωνα και του λέει:
- "Σκάρτο το μηχάνημά σου φίλε. Ο πατέρας μου έχει πεθάνει εδώ και 3 χρόνια."
- "Δεν είναι δυνατόν", λέει ο Ιάπωνας, "μάλλον δεν διατύπωσες σωστά την ερώτησή σου.. δοκίμασε ξανά.."
Δυσανασχετημένος ο Έλληνας σκέφτεται λίγο και ξαναδοκιμάζει...
- "Πάμε ξανά... που βρίσκεται αυτή τη στιγμή ο άντρας της μητέρας μου;"
Ο υπολογιστής ξαναμπαίνει στη διαδικασία της επεξεργασίας, και απαντάει σχεδόν άμεσα:
- "Μπζζ.. ο άντρας της μητέρας σου έχει πεθάνει εδώ και τρία χρόνια. Ο πατέρας σου εξακολουθεί να ψαρεύει στον Παγασητικό... Μπζζ..."


Τουλάχιστον, έπιασε τίποτα?...:confused::confused::confused:
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδιά μην ξαναποστάρετε ανέκδοτα που έχουμε πει! αυτό με τους άραβες το είπα στα πρώτα ποστ νομίζω του θέματος.
 
Κορυφή