Melee weapons και Ranged weapons

Ποια όπλα προτιμάτε?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    114

DeletedUser

Guest
σας έβαλα δημοσκόπηση εφόσον το θεωρείτε απαραίτητο να λέτε ποια όπλα προτιμάτε στο παιχνίδι.

και μεταφέρετε στο σαλουν γιατι αφορά όλους τους κόσμους και όχι μόνο τον κόσμο 1.


 

DeletedUser8

Guest
έχοντας παίξει και με τους 2 τύπους θα προτιμήσω τα <<πιστόλια>> γιατι.
*ανεβάζοντας επιδεξιότητα ανεβάζεις και στόχευση(πολύ βασική ιδιότητα για μονομαχίες)
*τα ranged αντικείμενα ανεβάζουν τακτικές εκμεταλευοντας έτσι το μπόνους τον στρατιωτών.
*οι μπλε ικανότητες ξεκλειδώνουν περισσότερες δύσκολες εργασίες αποτι οι κόκκινες ικανότητες.
*πλεονέκτημα σε μονομαχίες με εργάτες.

κατά την γνώμη μου οι melee παίκτες είναι χρήσιμοι εάν θέλεις να στήσεις τον παίκτη με αντιστάσεις η για μάχες οχυρών(πολύ ζωή).

οσο για τον σπαθί του hernando μην ξεχνάτε πως δεν κάνει το όπλο τον μονομαχο-στρατιώτη αλλά οι ικανότητες...:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Λοιπον και οι 2 κατηγοριες ειναι καλες. Κοιταξτε ομως, παλια οι περισσοτεροι ηταν Melee λογο του οτι υπηρχε το Χερναντο, ομως τωρα μπηκε το Belle Starr και το χρυσο οπλο ειναι Ranged οποτε πιστευω θα το γυρισουν πολυ, so... Ranged ftw! Και οπως ειπε πριν απο 1 χρονο+ ο λυκος σε αυτο το θεμα, δεν κανει το οπλο τον μονομαχο, οι ικανοτητες τον κανουν και αυτο το απεδειξε ο No1 απο τον Κ1, που ειναι και θα ειναι #1 στις μονομαχιες με διαφορα γυρω στις 50000-100000 XP με τους αλλους αν θυμαμαι καλα και εβαλε τα γυαλια στους στρατιωτες. Και το οτι ειναι αμυνα τον κανει ακομα καλυτερο λογο του οτι οι τακτικες δεν διπλασιαζονται και ομως νικαει! (μην ρωτατε που το εμαθα το τελευταιο, εχω τις πηγες μου :D:eek:)
 

DeletedUser

Guest
Ranged weapons για ολους τους λογους που ειπε ο theontor
 

DeletedUser

Guest
Ranged

Ranged όπως και να το κάνουμε συμφέρει.

Εξαρτάτε όμως πάντα για ποιό λόγο παίζεις.
Αν θέλεις τις "δύσκολες" αποστολές επιλέγεις σημάδι.
Αν θέλεις απλά να κάνεις μεγάλα damage επιλέγεις σθένος.

(Αν και τώρα πια το δεύτερο δεν ισχύει λόγο του deringer Belle Star)

Τα malee ήταν για περισσότερη ζημιά αλλά άνοιγαν σε μεγάλα επίπεδα ενώ τα ranged βγαίνουν πιο πολλά σε κάθε επίπεδο οπλοποιού και για μικρότερο επίπεδο.

Δείτε τι βγαίνει και πότε: Αντικείμενα οπλοποιού σε κάθε επίπεδο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ranged einai kalitera gt vo8a kai se doulies me lefta opos mis8oforos 97%100 $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$:eek:
 

DeletedUser

Guest
meele λόγω του Χερνάντο,αλλιώς ranged επειδή τα μεελε σταματάνε νστο 72 ενώ τα ρανγκε στα 78...
 

DeletedUser

Guest
Νομίζεις(ετε) ότι είναι λίγοι αυτοί που ποντάρουν σε αυτό και φτάνουν 70+ χωρίς να έχεις βρει το κομμάτι σημειώματος No1? :p
 

DeletedUser

Guest
Τώρα πια πέφτει και στις αρκούδες οπότε αυτό δεν ισχύει πια,όποια δουλειά και να κάνεις ένα 1400αράκι θα το χεις :wk
 

DeletedUser

Guest
τα melee ειναι πολυ πιο καλα οταν βαζεις ικανοτητες σε αντιθεση με αυτα που λετε(κατα τη γνωμη μου παντα).οταν βαζεις τον ποντο ιδιοτητας στο σθενος,ανεβαζεις ανθεκτικοτητα,σθενος και ποντους υγειας,ειδικα στρατιωτες και επισης κατασκευη που στα πρωτα λεβελ ξεκλειδωνεις δουλειες με καλο χπ για γρηγορη αναπτυξη καθως και μετα,φλογοβολο,κατασκευη αρχοντικου κλπ και ανεβαζεις και αντοχη για τα οχυρα.αντιθετα με τα μπλε ανεβαζεις μονο στοχευση,σημαδι αφου οι αλλες ικανοτητες δεν ειναι χρησιμες σε νουμερα κατω του 70-80.
 

DeletedUser3436

Guest
εγω παλι ρε παιδια που παιζω με σιμαδι,στους μονος που συναχτησα τεραστια συσκολια ειναι αυτοι που παιζουν με σιμαδι και αντανακλαστικα.επειδη αυτοι εχουν αρκετη στοχευσι και σιμαδι αλλα και αντιστασεις
 

DeletedUser3788

Guest
το σθένος πολύ καλύτερο!!
έχει καλύτερους συνδυασμούς ρούχων για να σε βοηθάνε στις μονομαχίες εάν παίζεις με σθένος
ωστόσο με το σημάδι μπορείς να ανοίξεις καλές δουλειές!!αλλά θεωρώ καλύτερο να είσαι με σθένος αν θες να ασχοληθείς αποκλειστικά με μονομαχίες.

εγω παλι ρε παιδια που παιζω με σιμαδι,στους μονος που συναχτησα τεραστια συσκολια ειναι αυτοι που παιζουν με σιμαδι και αντανακλαστικα.επειδη αυτοι εχουν αρκετη στοχευσι και σιμαδι αλλα και αντιστασεις

Ο προβληματισμός ενός αποτυχημένου στρατιώτη:blk
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser482

Guest
Η άποψή μου αφορά μόνο τους καθαρούς τυχοδιώκτες.
Όταν φτάσεις σε επίπεδο 90+ και ο στόχος είναι ν' ανοίξεις όλες τις εργασίες τότε το σθένος δεν είναι η καλύτερη επιλογή.
Γενικότερα οι πόντοι δύναμης παίζουν τον μικρότερο ρόλο.
Άρα η επιλογή είναι μονόδρομος ακόμα κι αν έχεις το σπαθί του Hernando.
 
Κορυφή