Halloween Αποστολή - Νέα Έκδοση

  • Δημιουργός θέματος hthought
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4530

Guest
Το πορτοκαλι και το ψαρι δεν τα βρηκα καν, οοοσο κιαν προσπαθησα...Και δεν την εχω ξανακανει την αποστολη στον συγκεκριμενο κοσμο..Το σκιτσο του διδυμου το βρηκα στην 2η ωρα..
Επισης εχει μπει ως επαναληψιμη και σου δινει και ιδιοτητα :wk
http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_96

εχεις δικιο για το οτι εχει μπει ως επαναληψιμη. σορρυ δεν το προσεξα.
 

DeletedUser

Guest
Παιδιά, το πορτοκάλι οκ το έχασα, αλλά το δρεπάνι υποτίθεται ότι είναι μέχρι τις 5 του μηνός. Είναι λογικό ότι δεν βλέπω την αποστολή "ο Φόβος" ?
 

DeletedUser3328

Guest
Παιδιά, το πορτοκάλι οκ το έχασα, αλλά το δρεπάνι υποτίθεται ότι είναι μέχρι τις 5 του μηνός. Είναι λογικό ότι δεν βλέπω την αποστολή "ο Φόβος" ?

πρεπει να εχεις κανει το πορτοκαλι και τη ντοματα πρωτα για να συνεχιστει η αποστολη
 

DeletedUser

Guest
Μα πολλοί λένε ότι το κάνανε χωρίς αυτά. Άσε που έτσι ήταν παλιά η αποστολή. Το πορτοκάλι και το ψάρι ακολουθούσαν. Εκτός αν το αλλάξανε δηλαδή.

Πάντως στην παλιά έκδοση η αποστολή Φόβος έβγαινε πρώτη.
 

DeletedUser6448

Guest
Απ οτι κατάλαβα κανενας δεν μπορούσε να παρει τις 2 ιδιότητες(γι αυτους που τη κανανε πρώτη φορά).Ουτε σ εμένα στον κ1 ανοιγε η αποστολή στον κ5 την έκανα περσυ...και τουλάχιστον αλλα 5 άτομα με τα οποια έχω μιλήσει δεν τους την ανοιγε ενώ το δρεπάνι το πήρανε κανονικά.
Οι διαχειριστές θα δώσουν καμία απαντηση??
Και αναρωτιέμαι γιατί δεν προειδοποιησανε...είναι πολυ σοβαρό αυτο το θέμα και απορώ πως περνάει στο χαλαρό.
Μήπως το έχετε λίγο παρατημένο το παιχνιδάκι??
 

DeletedUser

Guest
Ναι όντως είναι λίγο περίεργο που δεν παίρνουμε απάντηση. Είναι bug και σε μερικούς την βγάζει ενώ σε μερικούς όχι ?
 

DeletedUser4530

Guest
δεν ξερω για εσας αλλα εγω την κανω ως απαναληψιμη. αυτο σημαινει οτι δεν συμπεριλαμβανει τα γλυκα ξυνα κι ουτε δινει δρεπανει αλλα μια ιδιοτητα. ελα ομως που εχω κολησει το σκιτσο του φαντομα και δεν μου το δινει με τιποτα οσε φορες κι αν εχω προσπαθησει; φυσικα σε διαφορες ωρες και μερες απο τοτε που εχει ανοιξει η αποστολη. συμφωνα με το twdb η πρωτη φορα λιγει στις 5 του μηνα αν θυμαμαι καλα ενω ως επαναληψημη λιγει στις 8. ειναι καποιος που ως επαναληψημη με την νεα εκδοση την εχει ολοκληρωσει;
 

DeletedUser

Guest
Τι εννοείς όταν λες ότι την κάνεις ως επαναλήψιμη ? Σου έχει βγει η αποστολή Φόβος ? Για να την ξεκινήσεις χρειάζεται αυτή η αποστολή. Εμένα δεν μου βγαίνει καν. Btw, εγώ αναφέρομαι αποκλειστικά στον νέο server, στον Colorado.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4530

Guest
Τι εννοείς όταν λες ότι την κάνεις ως επαναλήψιμη ? Σου έχει βγει η αποστολή Φόβος ? Για να την ξεκινήσεις χρειάζεται αυτή η αποστολή. Εμένα δεν μου βγαίνει καν. Btw, εγώ αναφέρομαι αποκλειστικά στον νέο server, στον Colorado.

πολλες γιορτινες αποστολες γινονται σε 2 φασεις:
- οταν γινεται για πρωτη φορα απ τον χαρακτηρα ως κανονικη
- οταν γινεται για 2η και πανω φορα απ τον χαρακτηρα ως επαναληψιμη.
στην κανονικη σου βγαζει ολα οσα πρεπει να κανεις και τα παρεδωσε. στην επαναληψιμη σου βγαζει σε μερικες αποστολες οτι και στην κανονικη αλλα οι περισσοτερες επαναληψιμες σου αφαιρει μερικα που πρεπει να κανεις η παρεδωσε. ετσι λοιπον ειναι κι αυτη η αποστολη. ριξε μια ματια στο twdb και θα καταλαβεις τι θελω να πω :))
 

cord

Ex-The West Team
H αποστολες με τα ξινα/γλυκα οπως και η αποστολη του Halloween ειναι αποστολες κρυφες, πραγμα που σημαινει πως δεν δινονται πληροφοριες για αυτες τις αποστολες ουτε στο forum ουτε στο κεντρο υποστηριξης εκτος και αν υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα.
Σε αυτη την περιπτωση, η αποστολη για τα ξινα/γλυκα δεν ειχε καποιο προβλημα (σε πολλες περιπτωσεις χρειαζοταν αρκετη υπομονη ομως τα αντικειμενα μπορουσαν να βρεθουν) αλλα στο αλλο κομματι/αποστολη υπηρξε ενα προβλημα που ειχε να κανει κυριως με το σκιτσο φαντομα το οποιο για τεχνικους λογους που δεν υπαρχει λογος να αναλυσουμε δεν μπορουσε να βρεθει απο τους παιχτες η μπορουσε να βρεθει μετα απο πολυ προσπαθεια κατι που δεν ειναι αποδεκτο για μια τετοια αποστολη. Αυτα συνεβη σε ολες τις χωρες.
Κατα συνεπεια, θα υπαρξει διορθωση, με την οποια θα δωθει και χρονικη παραταση ωστε ολοι οι παιχτες να μπορεσουν να ολοκληρωσουν την αποστολη αυτη και να μην χασουν τιποτα απο αυτα που δινει ως ανταμοιβη/ες.
 

dimitrisCh

Μέλος
Κατα συνεπεια, θα υπαρξει διορθωση, με την οποια θα δωθει και χρονικη παραταση ωστε ολοι οι παιχτες να μπορεσουν να ολοκληρωσουν την αποστολη αυτη και να μην χασουν τιποτα απο αυτα που δινει ως ανταμοιβη/ες.
Ελπίζω να μου δοθεί πίσω και η ενέργεια που ξόδεψα, κάνοντας τόσες ώρες εξερεύνηση χωρίς να βρω το σκίτσο φαντομά.
Παρεμπιπτόντως ούτε τα αυτά που ζητάει η γρια για την αποστολή μου τα έδωσε. Τουλάχιστον μάζεψα αρκετές πέτρες. :w
 

DeletedUser3409

Guest
εγω την είχα κανει πριν την αναβαθμιση και τα βρηκα όλα κανονικα.... προσέξτε με την αποστολή χαλουην... γιατι η εταιρεία έχει μια παραδοση μαζί της ειδικά αν έχει γινει αναβαθμιση πρώτα:w και γενικα.... αυτός ο μήνας προβλέπεται με πολυ γκρινια και πολλές εγκαταλείψεις.... ήδη... στην πόλη μου οι κάτοικοι.... κοκκίνησαν. από... οργή μάλλον....:cns
 

dimitrisCh

Μέλος
εγω την είχα κανει πριν την αναβαθμιση και τα βρηκα όλα κανονικα.... προσέξτε με την αποστολή χαλουην... γιατι η εταιρεία έχει μια παραδοση μαζί της ειδικά αν έχει γινει αναβαθμιση πρώτα:w και γενικα.... αυτός ο μήνας προβλέπεται με πολυ γκρινια και πολλές εγκαταλείψεις.... ήδη... στην πόλη μου οι κάτοικοι.... κοκκίνησαν. από... οργή μάλλον....:cns
Η νέα έκδοση σχεδιάστηκε έτσι ώστε να προσελκύσει το παιχνίδι νέους παίκτες και να βοηθηθούν οι νέοι παίκτες στο ξεκίνημα τους (σύμφωνα με την inno). Δεν χρειάζονται γκρίνιες, σύντομα οι κόσμοι θα γεμίσουν από νέους παίκτες, οι οποίοι θα αντισταθμίσουν τις απώλειες από τις τυχόν αποχωρήσεις των παλαιών γκρινιάρηδων παικτών.
 

melenmaria

Μέλος
εγω την είχα κανει πριν την αναβαθμιση και τα βρηκα όλα κανονικα.... προσέξτε με την αποστολή χαλουην... γιατι η εταιρεία έχει μια παραδοση μαζί της ειδικά αν έχει γινει αναβαθμιση πρώτα:w

ειχα ξεκινησει πριν την αναβαθμιση να κανω εξερευνηση
και συνεχισα και μετα αλλα τζιφος.
ειπαν πως θα το φτιαξουν και θα δωθει και ο χρονος να την ολοκληρωσουμε.
 

DeletedUser3409

Guest
xmmm.... και πέρυσι δώσαν χρόνο αλλά δεν τον είχαμε όλοι γιατι τιμωρηθηκαμε.... χαχαχα:p επίσης προσεξτε με τις ενισχύσεις στον σταβλίτη πάντως.... αν κανεις το λάθος να πάρεις σακο τροφοδοσιας για 10 χρήσεις και βάλεις να κανει... 8 φορες την ιδια εργασια... σου χει φάει τις 8 χρήσεις... φαινεται ότι προφανως η εργασία μεταφέρεται λίγο πιο πέρα.... με την νεα αναβάθμιση....και χρειάζεται να ανεβεις στο άλογο να ξαναπας.... ελπίζω.... να μην είναι μπαγκ γιατι θα τιμωρηθω ... το εκανα ήδη 8 φορές.... και εκλαψα τον σάκκο τροφοδοσίας:w
 

DeletedUser6273

Guest
Εγώ στον Κ7 το σκίτσο φαντομά το βρήκα από την πρώτη ώρα, ωστόσο για τα πορτοκάλια και το ψάρι έκανα ατελείωτες ώρες χωρίς αποτέλεσμα (γέμισα τουλάχιστον 2 σελίδες αναφορές μόνο για τα πορτοκάλια)
 

DeletedUser

Guest
Αχρηστο αίμα σαύρας

Όσοι πήραν το δρεπάνι, πότε θα σταματήσουμε να λαμβάνουμε άχρηστο αίμα σαύρας κάνοντας ψάρεμα και σφαίρες? Είναι και μη πωλήσιμα, χάνεται και η ενέργειά μας, πέφτει και το κίνητρο, όλα άδικα. Τουλάχιστον βάλτε μια τιμή στο αίμα σαύρας να το πουλήσουμε μετά την λήξη της αποστολής. Κάποιοι δεν θέλουμε άχρηστα αντικείμενα στον σάκο μας.
 

DeletedUser3157

Guest
Δεν πεφτει το κινητρο ουτε χανετε η ενεργεια αν βρεις ή οχι αυτα τα αντικείμενα. Υποθέτω μπορουν να βαλουν ενα φιλτρο που αν εχεις το δρεπανι να σου τα εξαφανίζει αυτά, αλλα τιμή αποκλίεται να βάλουν. Είναι συλλεκτικά έτσι κι αλλίως έτσι γιατί να μην τα έχεις στα αποθέματα?
 

DeletedUser4989

Guest
για οσους εχουν παρει το δρεπανι και του βγαινει η αποστολη αυτα τα τρια αντικειμενα παιδια δεν ειναι αχρηστα.κανεις την αποστολη και σου δινει μια ικανοτητα !! (μονο οσοι εχουν παρει το δρεπανι) τιποτα δεν ειναι αχρηστο στο παιχνιδι ολα καπου τα χρησημοποιεις !!
 
Κορυφή