FULL PVP-Event-Speed server

Saul Goodman

Μέλος
Καλησπερα, οι περισσοτεροι εδω μεσα γνωριζουμε πως οι μαχες οχυρων ειναι το βασικοτερο κομματι για να μεινει ζωντανος ενας κοσμος και μετα ολα τα υπολοιπα. Εδω και καιρο ο μονος κοσμος που μπορεσε και ειχε αξιολογες μαχες με βαση τα δεδομενα των τελευταιων χρονων στην ελληνικη κοινοτητα του παιχνιδιου ηταν ο Houston. Εγινε μια προσπαθεια περσυ και απο τα παιδια του Colorado αλλα δυστηχως δεν κρατησε για πολυ. Πλεον, με την νεα αναβαθμιση αλλα και την αποχη αρκετων παικτων θα ελεγα, μαχες οχυρων δεν υπαρχουν ουτε εμπροκειτο να γινουν. Το λεω αυτο, βαση της εμπειριας μου αλλα και ως ηγετικο μελος της συμμαχιας στον Houston. Τον μελλον γι αυτους τους κοσμους ειναι εκκλησια εκκλησια και εκκλησια... Ηδη αρκετοι παικτες ψαχνουν για ρουχα κατασκευης και πολυ απο αυτους τα εχουν γυρισει σε φουλ κατασκευη.

Παμε στο ψητο τωρα, προτεινω την δημιουργια ενος κοσμου ( πειτε τον οπως θελετε, Speed - Event server) στον οποιο ο στοχος θα ειναι ΜΟΝΟ οι μαχες οχυρων και οι μονομαχιες.

Χαρακτηριστηκα αυτου του κοσμου:
  • FULL VIP
  • 150 level για ολους τους παικτες με την χρησιμοποιηση φιλτρων εμπειριας που θα δοθουν απο την αρχη. (150 θα ειναι και το ταβανι για τα επιπεδα)
  • Θα δοθουν ρουχα οχυρων και μονομαχιων οπως εγινε για παραδειγμα στα τελευταια event
  • 1 σετ ευρεσης, ταχυτητας, (χρηματων και τυχης), επαναφορας
  • 2 πολεις φουλ χτισμενες
  • Τα οχυρα φουλ χτισμενα και μοιρασμενα ισοποσα στις 2 συμμαχιες
  • Η ενταξη στον κοσμο αυτο θα γινεται με αιτημα στην διαχειριση
  • Μαχες οχυρων 2 φορες την εβδομαδα
  • Αυξηση του λεβελ σταδιακα ανα σεζον π.χ φετος 150 λεβελ, του χρονου 180 κλπ.

Προυποθεσεις:
2+2 ατομα που θα ασχοληθουν με τον συντονισμο στις μαχες αυτες, τα οποια θα δηλωσουν το ενδιαφερον τους στο topic του σερβερ αυτου.

Πιθανα events στον κοσμο αυτο:
  • Θεματικες εβδομαδες.
  • Δηλαδη την 1η εβδομαδα του Ιανουαριου μαχες οχυρων μονο με τα παλια ρουχα οπλα κλπ (classic)
  • 2η εβδομαδα μαχες μονο με σετ χρονολογιας 2012-2014
  • 3η εβδομαδα σετ 2015-2017 και παει λεγοντας το νοημα ελπιζω να το καταλαβατε.
Κατι αντιστοιχο θα μπορουσε να γινει και στις μονομαχιες.

Πιθανες ανταμοιβες:
  • Στους τρεις πρωτους καθε κατηγοριας χαρακτηρα για τις μαχες οχυρων
  • Στους τρεις πρωτους στην καταταξη μονομαχιων
Διαρκεια server:
Θα μπορουσε να ειναι ανοικτος στην διαρκεια ολης της σεζον πχ Σεπτεμβρης με Μαιος
Ανακωχη μαχων και μονομαχιων τις εορταστικες μερες(εβδομαδες)
Ανακωχη μαχων τους καλοκαιρινους μηνες


Συμπερασματικα, ενας σερβερ οπου θα παιζουμε τις μαχουλες μαχες και τις μονομαχιες και δεν θα μας νοιαζει ΤΙΠΟΤΕ αλλο. Παρακαλω προσθεστε τις ιδεες σας και να μας πουν και τα παιδια απο την διαχειριση ποιες ειναι οι πιθανοτητες για την δημιουργια ενος τετοιου κοσμου.
 

Saul Goodman

Μέλος
Επειδη δεν ξερω τι γινεται στους Ιταλικους σερβερ αλλα αν εχουν και εκεινοι παρομοιο θεμα με τις μαχες στους κοσμους τους, ωραιο θα ηταν η παραπανω ιδεα να γινει μεταξυ Ελλαδας και Ιταλιας. Οπως κανατε το εβεντ μονομαχιων, φερτε μας ενα εβεντ σερβερ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ. Αντι να περιμενουμε το επομενο παγκοσμιο εβεντ ας παιξουμε μεταξυ μας.
 
Ωραια ολα αυτα, ναι σε υποτηθεμενο speed server, ΑΛΛΑ με μεταφορα και καλα, δλδ να κατσουν και να αντιγραψουν ολοι οι διαχειριστες που εχουν αυτη την αρμοδιωτητα, τον κοπο μας και τα λεφτα μας απο ολα αυτα τα χρονια που κοπιασαμε, κανοντας κλονο εκει που λες...ο νοων νοητο!!!
και φυσικα η επιλογη αλλαγη χαρακτηρα ανα καποιους μηνες...χωρις αποστολες για να προλαβω αμεσες απαντησεις, μονο ξυλο και log out.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Ας τα πάρουμε από την αρχή,
Σε γενικές γραμμές πολύ ωραία η ιδέα σου @Saul Goodman , αλλα με πολλά "αλλά" :p .

Όσο αφορά τον κόσμο:
Το βασικότερο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να κρατήσει ένας event κόσμος (γιατί αυτή είναι η ιδιότητα του) μεγάλο χρονικό διάστημα. Άρα αυτό αυτόματα σημαίνει ότι δεν μπορεί να μείνει ενεργός για ένα-δύο-τρία χρόνια ξέρω γω ή να παίζετε επ' αόριστον μέχρι να βαρεθείτε. Αυτός ο κόσμος είναι για να ανοίγει και να κλείνει σε ορισμένο χρονικό διάστημα.
Άρα θα μπορούσα να πω με μια πρώτη εκτίμηση ότι πολύ βαριά να μείνει ανοικτός 1 με 1,5 μήνα (ανάλογα και το event πάντα).

Να ανοίξει ένας κόσμος όπως πχ Dallas-Indiana κλπ για να μην έχει την ιδιότητα του "event" αλλά η διαχείρηση να τον φέρνει στα μέτρα της δεν επιτρέπεται.

Όσο αφορά την ιδέα:
Σαν κόνσεπτ με τα ρούχα από χρονιές κλπ μου αρέσει. Μπορούμε να την εμπλοτίσουμε περαιτέρω και να γίνει ένα ωραίο event.
Θα προσπαθήσουμε φέτος να κάνουμε κάτι που θα αφορά τα οχυρά, και αν καταφέρουμε πάλι σε συνεργασία με κάποια άλλη χώρα. Δεν ξέρω αν θα είναι η Ιταλία αυτή αλλά θα το βρούμε στην πορεία αυτό.

Οι δικές μου παρατηρήσεις:
Παίζουμε όλοι το παιχνίδι αρκετά χρόνια και κάποιοι έχουν πιάσει και διψήφιο αριθμό πλέον. Το μόνιμα πρόβλημα του ελληνικού server σχετικά με τις εκδηλώσεις ήταν ότι ένα σημαντικό μέρος ατόμων κατά την διάρκεια του event είτε το παρατούσε γιατί η ομάδα του δεν είχε ελπίδες να κερδίσει, είτε σταματούσαν γιατί βαριόντουσαν κλπ κλπ.
Έχω άπειρα παραδείγματα να δώσω, αλλά τα γνωρίζετε και εσείς οι ίδιοι. Πέντε άτομα να λείψουν από μια μάχη οχυρού έρχεται τούμπα όλη η μάχη.

Άρα το δικό μου ερώτημα είναι...
Αν όλα πάνε καλά και καταφέρουμε κάπως να κρατήσουμε τον event κόσμο για πάνω από 2 μήνες ενεργό για αποκλειστικές μάχες οχυρού, πως ακριβώς θα πρέπει να διαχειριστούμε τις παραπάνω καταστάσεις; Δηλαδή αν μετά από 10 μάχες εκεί που τα νούμερα ήταν 50vs50 ξαφνικά πάνε 40vs50 τι θα γίνει; Κάθε βδομάδα τα αλλάζουμε για να φέρνουμε την ισορροπία;
Επιπλέον το βασικό κίνητρο για να μπει κάποιος σε ένα τέτοιο κόσμο επιβάλλεται να είναι οι μάχες οχυρών και μόνο. Αν γίνει κάτι χωρίς ανταμοιβές, θα υπάρξει συμμετοχή;

Δεν προσπαθώ να κάνω τον "κακό" ή τον δικηγόρου του διαβόλου, αλλά αυτά είναι τα ερώτηματα που θέτω στον ευατό μου κάθε φορά που πάω να κάνω ένα event ή ότιδήποτε άλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Το βασικότερο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να κρατήσει ένας event κόσμος (γιατί αυτή είναι η ιδιότητα του) μεγάλο χρονικό διάστημα. Άρα αυτό αυτόματα σημαίνει ότι δεν μπορεί να μείνει ενεργός για ένα-δύο-τρία χρόνια ξέρω γω ή να παίζετε επ' αόριστον μέχρι να βαρεθείτε. Αυτός ο κόσμος είναι για να ανοίγει και να κλείνει σε ορισμένο χρονικό διάστημα.

Ένωση όλων των Ελληνικών κόσμων. Χωρίς γκρίνιες, χωρίς ανταμοιβές, απλά ξύλο και μάχες οχυρών, θα ζωντανέψει η κοινότητα και θα γεμίζουμε μεγάλα οχυρά. Η απλά στείλτε μας όλους στον .νετ και καλό βράδυ.
 
Ανθρακε ο αλλος ανοιξε το θεμα για προτασεις που ειναι εφικτες ποσο μαλλον απο εσας που ξερετε και καλα κατι παραπανω...δεν θελουμε τα αλλά σου αλλα την ουσια ρε φιλε, ελεος... Η εχετε σκοπο παλι να διοργανωσετε κατι για 1-2 μηνες ωστε να ηρεμησει τα πραγματα και μετα παλι η μουρμουρα...ανουσιες συζητησεις καθε φορα...γιαυτο δεν κανετε για τη θεση σας και παντα θα σας κρινω αυστηρα. Ξεκινησε η συζητηση οι κοσμοι δεν τραβανε... τι δεν καταλαβαινεις????
Και ξαναγραφω, και ζητηστε το και αλλοι, γιατι να φτιαχνοντε κοσμοι ιβεντ με νεους και στανταρ σετ/ιδιοτητες και να μην εχουμε τον main μας χαρακτηρα? τοσο τρομπες...
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Ξεκινησε η συζητηση οι κοσμοι δεν τραβανε...
Ο Σφαίρα είναι κόσμος για events. Δεν είναι ένας ακόμη Beta κόσμος που δεν τον χρησιμοποιούμε για beta testing.

Και ξαναγραφω, και ζητηστε το και αλλοι, γιατι να φτιαχνοντε κοσμοι ιβεντ με νεους και στανταρ σετ/ιδιοτητες και να μην εχουμε τον main μας χαρακτηρα?
Το ξέρω ότι το να προτείνετε να μεταφέρονται οι χαρακτήρες σας σε αυτό τον κόσμο το θεωρείται εύκολο. Είτε μιλάμε για 50, για 100 ή 200 άτομα, κάτι τέτοιο δεν είναι καθόλου εύκολο από μεριάς μας. Γιατί νομίζετε οι μεταφορές από κόσμους είναι αυτοματοποιημένες από το σύστημα :D ?
 

Saul Goodman

Μέλος
Όσο αφορά τον κόσμο:
Το βασικότερο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να κρατήσει ένας event κόσμος (γιατί αυτή είναι η ιδιότητα του) μεγάλο χρονικό διάστημα. Άρα αυτό αυτόματα σημαίνει ότι δεν μπορεί να μείνει ενεργός για ένα-δύο-τρία χρόνια ξέρω γω ή να παίζετε επ' αόριστον μέχρι να βαρεθείτε. Αυτός ο κόσμος είναι για να ανοίγει και να κλείνει σε ορισμένο χρονικό διάστημα.
Άρα θα μπορούσα να πω με μια πρώτη εκτίμηση ότι πολύ βαριά να μείνει ανοικτός 1 με 1,5 μήνα (ανάλογα και το event πάντα).

Να ανοίξει ένας κόσμος όπως πχ Dallas-Indiana κλπ για να μην έχει την ιδιότητα του "event" αλλά η διαχείρηση να τον φέρνει στα μέτρα της δεν επιτρέπεται.
Θα μπορουσε ο σερβερ να ειναι ανοικτος Οκτωμβρη,Νοεμβρη,Ιανουαριο,Φεβρουαριο,Μαρτιο, Αρα κλεισιμο για τις διακοπες των Χριστουγεννων αλλα ανοιγμα τον Γεναρη χωρις χασιμο των στατς μας και ολων των αποθεματων μας ( συνεχεια απο εκει που το αφησαμε). Τελος Μαρτιου κλεισιμο σερβερ. Επομενο ανοιγμα, ξανα τον Οκτωμβρη με νεα επιλογη χαρακτηρα κλπ.
Οι δικές μου παρατηρήσεις:
Παίζουμε όλοι το παιχνίδι αρκετά χρόνια και κάποιοι έχουν πιάσει και διψήφιο αριθμό πλέον. Το μόνιμα πρόβλημα του ελληνικού server σχετικά με τις εκδηλώσεις ήταν ότι ένα σημαντικό μέρος ατόμων κατά την διάρκεια του event είτε το παρατούσε γιατί η ομάδα του δεν είχε ελπίδες να κερδίσει, είτε σταματούσαν γιατί βαριόντουσαν κλπ κλπ.
Έχω άπειρα παραδείγματα να δώσω, αλλά τα γνωρίζετε και εσείς οι ίδιοι. Πέντε άτομα να λείψουν από μια μάχη οχυρού έρχεται τούμπα όλη η μάχη.
Σιγουρα σε πολλες περιπτωσεις και εμεις οι παικτες απο την πλευρα μας με τις αποφασεις που περνουμε εχουμε χαλασει πολλους κοσμος και πολλα εβεντ, δεν διαφωνω καθολου σε αυτο. Παρολα αυτα, πιστευω ενας τετοιος σερβερ που ουσιαστικα δεν εχεις απολυτως τιποτα να χασεις παραμονο να λογκαρεις και να παιζεις ξυλο ειναι κατι που θα ευχαριστησει πολλους απο εμας εδω μεσα. Ναι μπορει να χρειαστει να κανουμε αλλαγες στις 2 ομαδες στην αρχη, μπορει να υπαρξουν νευρα απο μερικους γιατι ειναι 2-3 ατομα που ερχονται και καθονται οφφ, στην τελικη ομως γινεται να τα εχουμε ολα τελεια; multiplayer παιχνιδι ειναι παντα θα εχουμε να ασχολουμαστε με τετοια θεματα.
Άρα το δικό μου ερώτημα είναι...
Αν όλα πάνε καλά και καταφέρουμε κάπως να κρατήσουμε τον event κόσμο για πάνω από 2 μήνες ενεργό για αποκλειστικές μάχες οχυρού, πως ακριβώς θα πρέπει να διαχειριστούμε τις παραπάνω καταστάσεις; Δηλαδή αν μετά από 10 μάχες εκεί που τα νούμερα ήταν 50vs50 ξαφνικά πάνε 40vs50 τι θα γίνει; Κάθε βδομάδα τα αλλάζουμε για να φέρνουμε την ισορροπία;
Επιπλέον το βασικό κίνητρο για να μπει κάποιος σε ένα τέτοιο κόσμο επιβάλλεται να είναι οι μάχες οχυρών και μόνο. Αν γίνει κάτι χωρίς ανταμοιβές, θα υπάρξει συμμετοχή;
Συμμετοχη θα υπαρξει αν γινει καλη διαφημιση σε ολους τους κανονικους κοσμους. Το topic του server αυτου θα ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΟ και οχι οπως την τελευταια εκδηλωση που προσπαθησατε να κανετε και μονο απο το διαβασμα του θεματος εχανες τα αυγα και τα πασχαλια και ελεγες τι λενε αυτοι τωρα( γι αυτο και ακυρωθηκε). + οτι αφορα μαχες οχυρων θεωρω πως παντα υπηρχε συμμετοχη.


Ξανα λεω στοχος αυτου το κοσμου ειναι να λογκαρεις 2 φορες την εβδομαδα που ξερεις οτι θα υπαρχει μαχη και μετα οποτε μα οποτε γουσταρεις και εχεις ορεξη να λες ας μπω να παιξω καμια μονομαχουλα. Δεν θα με νοιαζει ουτε να κανω δουλειες,αποστολες ουτε κραφτ ουτε τιποτα απολυτως.

ΞΥ-ΛΟ!
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Ανθρακε ο αλλος ανοιξε το θεμα για προτασεις που ειναι εφικτες ποσο μαλλον απο εσας που ξερετε και καλα κατι παραπανω...δεν θελουμε τα αλλά σου αλλα την ουσια ρε φιλε, ελεος... Η εχετε σκοπο παλι να διοργανωσετε κατι για 1-2 μηνες ωστε να ηρεμησει τα πραγματα και μετα παλι η μουρμουρα...ανουσιες συζητησεις καθε φορα...γιαυτο δεν κανετε για τη θεση σας και παντα θα σας κρινω αυστηρα. Ξεκινησε η συζητηση οι κοσμοι δεν τραβανε... τι δεν καταλαβαινεις????
Και ξαναγραφω, και ζητηστε το και αλλοι, γιατι να φτιαχνοντε κοσμοι ιβεντ με νεους και στανταρ σετ/ιδιοτητες και να μην εχουμε τον main μας χαρακτηρα? τοσο τρομπες...
Συζήτηση χωρίς να κατακρίνεις δεν μπορείς να κάνεις;
Θεωρείς δηλαδή ότι εμείς ζούμε στην δικιά μας φαντασία και ότι όλα είναι μέλι γάλα;

Κάθε φορά τα ίδια...

Και ναι, το να κάτσω να περάσω εγώ αποθέματα 100 παικτών θα μου πάρει άπειρο χρόνο. Και άντε να το κάνω μια φορά..κάθε φορά τα ίδια; Μιλάμε για εξατομικευμένες αλλαγές που θα πρέπει να γίνουν σε Χ αριθμό ατόμων.

Έδωσα τις πληροφορίες που ήθελε ο Saul να ακούσει για να γνωρίζει και ό ίδιος αλλά και οι υπόλοιποι ότι αυτό που θέλετε πρακτικά δεν γίνεται.
Λέτε να μην θέλω και εγώ να παίζω σε ένα αποκλειστικό κόσμο με μάχες οχυρών;
Σας λέω τι επιτρέπεται και τι όχι.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Θα μπορουσε ο σερβερ να ειναι ανοικτος Οκτωμβρη,Νοεμβρη,Ιανουαριο,Φεβρουαριο,Μαρτιο, Αρα κλεισιμο για τις διακοπες των Χριστουγεννων αλλα ανοιγμα τον Γεναρη χωρις χασιμο των στατς μας και ολων των αποθεματων μας ( συνεχεια απο εκει που το αφησαμε). Τελος Μαρτιου κλεισιμο σερβερ. Επομενο ανοιγμα, ξανα τον Οκτωμβρη με νεα επιλογη χαρακτηρα κλπ.
Όταν ολοκληρώνεται η εκδήλωση ο κόσμος κλείνει όπως γνωρίζεις και μετά πάει προς επαναφορά. Να μείνει ένα μήνα χωρίς επαναφορά δεν γίνεται (δεν είναι στο χέρι μας να το πω ετσι).

Αν πάρω τους μήνες που μου έγραψες αυτό που θα μπορούσε ίσως να γίνει είναι:
Event Οκτώμβρη-Νοέμβρης
Event Φεβρουαριος-Μαρτιος
Κάπως έτσι. Σε 2μηνα ας το πούμε. Διαφορετικά μεταξύ τους.

Αλλά δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα μείνουν τα στατς και τα αποθέματα στην θέση τους. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνετε πάλι εγγραφή στο κόσμο κλπ κλπ κλπ. Δεν βάζω μέσα την προσωπική μας δουλειά που θα ρίχνουμε για να γίνει αυτό κάθε φορά, γιατί θέλω και εγώ να έχουμε ένα καλό κόσμο για μάχες οχυρών.

Σιγουρα σε πολλες περιπτωσεις και εμεις οι παικτες απο την πλευρα μας με τις αποφασεις που περνουμε εχουμε χαλασει πολλους κοσμος και πολλα εβεντ, δεν διαφωνω καθολου σε αυτο. Παρολα αυτα, πιστευω ενας τετοιος σερβερ που ουσιαστικα δεν εχεις απολυτως τιποτα να χασεις παραμονο να λογκαρεις και να παιζεις ξυλο ειναι κατι που θα ευχαριστησει πολλους απο εμας εδω μεσα. Ναι μπορει να χρειαστει να κανουμε αλλαγες στις 2 ομαδες στην αρχη, μπορει να υπαρξουν νευρα απο μερικους γιατι ειναι 2-3 ατομα που ερχονται και καθονται οφφ, στην τελικη ομως γινεται να τα εχουμε ολα τελεια; multiplayer παιχνιδι ειναι παντα θα εχουμε να ασχολουμαστε με τετοια θεματα.
Δεν αντιλέγω καθόλου σε αυτά που λές. Αλλά αν δεν υπάρχει το κίνητρο, δεν θα έρθει ο άλλος να παίξει. Και δεν φτάνει να έρθει να παίξει μια μάχη οχυρού. Θέλει και κάτι άλλο και το γνωρίζεις και εσύ. Για αυτό τον λόγο είπα πως "επιβάλλεται" κάποιος να έρθει για μάχες οχυρών και όχι για τις ανταμοιβές. Με λίγα λόγια, όταν ο χαρακτήρας που θα παίζεις μπορεί να φάει ανά πάσα στιγμή delete γιατί τέλειωσε ο "διαγωνισμός" , ε δεν σε πολυ ενδιαφέρει αν θα είσαι και σε όλες τις μάχες εκεί πέρα. Αλλά εντάξει να μην λέω πολλά γιατί κάποιοι θα λένε ότι βάζω εμπόδια :D
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Παρόλα αυτά θα γίνει ένα poll από μεριά μας να δούμε για αρχή πόσα άτομα μπορούν να μαζευτούν για κάτι τέτοιο.
Ας το πούμε, "Νέο event οχυρών".
Αν υπάρχει ικανοποιητική συμμετοχή θα είμαστε και εμείς σε θέση να ζητήσουμε περισσότερα πράγματα για να μπορούμε να έχουμε και το κάτι έξτρα από αυτά που γράφεις @Saul Goodman
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Προσωπικα δεν με νοιαζει αν υπαρξει ανταμοιβη η οχι αλλα αν θελετε να μαζεψετε παραπανω κοσμο με ανταμοιβες , δεν χριαζετε η ανταμοιβη να ειναι Gringo η σπασμενα σετ , Φιλτρα εμπειριας τωρα που τα χριαζομαστε και κανα ομολογο καλα τους ειναι,
 
Ναι ρε ανθρακε αυτο λεω εξαρχης, στη δικη σας φαντασια ζειτε.
Και το αιτιολογω καθε φορα λεγοντας στανταρ παραδειγματα.
και να πω παλι μερικα απο αυτα..ποσες φορες μας ζητησατε τη γνωμη μας σε τοπικ σας? ποσα πραγματα εχουν υποθει...?
και ποια η καταλληξη? περιπετειες?/μονομαχιες?/οχυρα?
και απορω πραγματικα πως ακομα και τωρα κανεις δεν μιλαει για τον main χαρακτηρα του στον εκαστοτε κοσμο του.
ανθρακε προσωπικα δεν εχω τπτ με κανεναν σας,και ουτε θελω, πολλες φορες παρεκτρεπομαι γιατι ενω λεμε παιζουμε ενα παιχνιδι, υπαρχει τοση μεγαλη κοροιδεια,που αντι μετα απο τοσα χρονια, τοσες αλλαγες, νεα παιδια, νεες σκεψεις δεν εγινε μισο βηματακι μπροστα. γεγονος ετσι η και εδω ειμαι παραλογος?
το μονο που προσπαθειτε και μενετε εκει,ειναι στα μινι ιβεντς...ε οχι ρε φιλε, σε ενα κοσμο παιζω, εκει θελω να μεινω, εκει θελω να ανταγωνιζομαι τους υπολοιπους.με το χαρακτηρα μου, οτι κερδισα/αγορασα/σπαταλησα σε χρονο για την παρτυ μου και να κανω το κεφι μου.
Αλλα βεβαια οταν πρεπει να βγει ο αρχεγονος παραλλογος που λεει τα πραγματα με το ονομα τους και οι αλλοι μονο λαικ ειναι και δεν μιλανε για τα αυτονοητα, αυτο μας αξιζει.και αν καποιοι κοσμοι κανανε κατι ηταν απο προσωπικο μερακι παιχτων με βοηθειες ελαχιστων συμπαιχτων που μενανε στην αφανια.
τον τελευταιο καιρο που ηρθε η σειρα της διαχειρησης, που το ζηταει αρκετος κοσμος, αντι να βαλει ενα μικρο λιθαρακι με τα τοσα χρονια εμπειριας που μονοι σας λετε οτι εχετε, δεν μπορειτε να κανετε τπτ. ΟΥΣΙΑ ΜΗΔΕΝ!!!!
ενα μηνα το καλοκαιρι νεκρο το φορουμ και πανω που ξεκιναει μια σοβαρη συζητητη η μπελα ζηταει βοηθεια για το WIKI. τι να το κανεις το wiki οταν δεν υπαρχει ενδιαφερον? 10ος μηνας, σε λιγο καιρο αλλαζει η ωρα, αρκετοι θα θελουν μαχες, τι θα γινει?θα το παρετε στα σοβαρα τα χριστουγεννα, η να το πω πιο ομα θα σας βαλει η εταιρια που θα ειναι ολα τα σετ να πλακωθουμε παλι να τα παρουμε να παιξουμε αλλο ενα μηνα και μετα γεια σας?ειστε ο συνδετικος κρικος μεταξυ εμας και μιας γερμανικης εταιριας, και αυτο που βλεπω ειναι οτι μας κοροιδευεται με παραμυθια της χαλιμας...
οσο για αυτο που με ρωτησες αν πρεπει να κανεις τον κλονο καθε παιχτη, αν ποτε μαζευτουμε, γιατι οχι?γιατι αν υπαρξη ζωη σε αυτο? ο καθενας με τα δικα του θελω και μεχρι εκει? εμεις φταιμε και εκει που ακομα παιζουμε σε ενα προιστορικο σελιδοδεικτη?
Αρα αναρωτησου εσυ και οι υπολοιποι ολα οσα εχουν γραφτει τοσο καιρο και τα εχω ξανατονισει!!!

Α και ενα υστερογραφο, η ιδια η εταιρεια(μεσω εσας παλι) στο ΦΒ δεν εκανε αναρτηση και την εκραξα και εκει, μεσω του γουεστ, ελατε να παιξεται το νεο μας παιχνιδι???η ιδια δεν θελει με τον τροπο της να μας παει καπου αλλου και να παρατησουμε το υπαρχον? Ντροπη ρε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Ναι ρε ανθρακε αυτο λεω εξαρχης, στη δικη σας φαντασια ζειτε.
Και το αιτιολογω καθε φορα λεγοντας στανταρ παραδειγματα.
και να πω παλι μερικα απο αυτα..ποσες φορες μας ζητησατε τη γνωμη μας σε τοπικ σας? ποσα πραγματα εχουν υποθει...?
και ποια η καταλληξη? περιπετειες?/μονομαχιες?/οχυρα?
και απορω πραγματικα πως ακομα και τωρα κανεις δεν μιλαει για τον main χαρακτηρα του στον εκαστοτε κοσμο του.
ανθρακε προσωπικα δεν εχω τπτ με κανεναν σας,και ουτε θελω, πολλες φορες παρεκτρεπομαι γιατι ενω λεμε παιζουμε ενα παιχνιδι, υπαρχει τοση μεγαλη κοροιδεια,που αντι μετα απο τοσα χρονια, τοσες αλλαγες, νεα παιδια, νεες σκεψεις δεν εγινε μισο βηματακι μπροστα. γεγονος ετσι η και εδω ειμαι παραλογος?
το μονο που προσπαθειτε και μενετε εκει,ειναι στα μινι ιβεντς...ε οχι ρε φιλε, σε ενα κοσμο παιζω, εκει θελω να μεινω, εκει θελω να ανταγωνιζομαι τους υπολοιπους.με το χαρακτηρα μου, οτι κερδισα/αγορασα/σπαταλησα σε χρονο για την παρτυ μου και να κανω το κεφι μου.
Αλλα βεβαια οταν πρεπει να βγει ο αρχεγονος παραλλογος που λεει τα πραγματα με το ονομα τους και οι αλλοι μονο λαικ ειναι και δεν μιλανε για τα αυτονοητα, αυτο μας αξιζει.και αν καποιοι κοσμοι κανανε κατι ηταν απο προσωπικο μερακι παιχτων με βοηθειες ελαχιστων συμπαιχτων που μενανε στην αφανια.
τον τελευταιο καιρο που ηρθε η σειρα της διαχειρησης, που το ζηταει αρκετος κοσμος, αντι να βαλει ενα μικρο λιθαρακι με τα τοσα χρονια εμπειριας που μονοι σας λετε οτι εχετε, δεν μπορειτε να κανετε τπτ. ΟΥΣΙΑ ΜΗΔΕΝ!!!!
ενα μηνα το καλοκαιρι νεκρο το φορουμ και πανω που ξεκιναει μια σοβαρη συζητητη η μπελα ζηταει βοηθεια για το WIKI. τι να το κανεις το wiki οταν δεν υπαρχει ενδιαφερον? 10ος μηνας, σε λιγο καιρο αλλαζει η ωρα, αρκετοι θα θελουν μαχες, τι θα γινει?θα το παρετε στα σοβαρα τα χριστουγεννα, η να το πω πιο ομα θα σας βαλει η εταιρια που θα ειναι ολα τα σετ να πλακωθουμε παλι να τα παρουμε να παιξουμε αλλο ενα μηνα και μετα γεια σας?ειστε ο συνδετικος κρικος μεταξυ εμας και μιας γερμανικης εταιριας, και αυτο που βλεπω ειναι οτι μας κοροιδευεται με παραμυθια της χαλιμας...
οσο για αυτο που με ρωτησες αν πρεπει να κανεις τον κλονο καθε παιχτη, αν ποτε μαζευτουμε, γιατι οχι?γιατι αν υπαρξη ζωη σε αυτο? ο καθενας με τα δικα του θελω και μεχρι εκει? εμεις φταιμε και εκει που ακομα παιζουμε σε ενα προιστορικο σελιδοδεικτη?
Αρα αναρωτησου εσυ και οι υπολοιποι ολα οσα εχουν γραφτει τοσο καιρο και τα εχω ξανατονισει!!!

Α και ενα υστερογραφο, η ιδια η εταιρεια(μεσω εσας παλι) στο ΦΒ δεν εκανε αναρτηση και την εκραξα και εκει, μεσω του γουεστ, ελατε να παιξεται το νεο μας παιχνιδι???η ιδια δεν θελει με τον τροπο της να μας παει καπου αλλου και να παρατησουμε το υπαρχον? Ντροπη ρε...
Εγώ είμαι σύμφωνος σε αυτό που λες ότι θέλει να παίξει ο καθένας με τον εξοπλισμό του και τις ικανότητες του στο νέο κόσμο που ίσως δημιουργηθεί. Για αυτό τόνισα εξ αρχής στον Saul οτι το κίνητρο ΔΕΝ θα είναι το ίδιο σε σχέση με το να παίζει κάποιος στο δικό του κόσμο.

Για να μην ακούω γκρίνιες, αν ήθελα θα μπορούσα να σου πετάξω ένα εβεντ αυτή την στιγμή σε όποιο κόσμο εσύ θέλεις να παίξετε τις μάχες σας και να είμαι καλυμμένος. Αντ'αυτού κάθομαι και σου εξηγώ τι μπορεί και τι ΔΕΝ μπορεί να γίνει γιατί θέλω να βρεθεί μια καλύτερη λύση.
Το αν έχω βοηθήσει τον ελληνικό σέρβερ άσε να το κρίνουν άλλοι καλύτερα.
Μας κουνάς το δάκτυλο λες και είμαστε εμείς υπεύθυνοι για την πολιτική που ακολουθεί η εταιρεία.


Για να το λήξω εδώ πέρα και να μην ξεφεύγουμε εκτώς θέματος μιας και ο Saul για άλλον λόγο το άνοιξε , θα προχωρήσουμε με αυτά που μπορούμε να κάνουμε. Συζήτηση δεν γίνεται με το να δείχνουμε με το δάκτυλο στο ποιος έχει δίκιο και άδικο.

Υ.Γ. Οι διαφημίσεις γίνονται εδώ και πολλά χρόνια και για όλα τα παιχνίδια της inno games. Δεν έχει να κάνει με το the west.
 

Mastermind

Μέλος
Βάλτε ιβεντ κόσμο να παίξουμε ξύλο...

Ίσως προτείνω να αλλάξετε τα μπόνους της κάθε κλάσης να υπάρχει καλύτερη ισορροπία... Πχ τώρα που τα λεβελ είναι 250 οι τυχαδες είναι άχρηστοι φτιάξτε το λίγο
 
Παρακαλούμε γράφετε κόσμια.
Για να μην ακούω γκρίνιες, αν ήθελα θα μπορούσα να σου πετάξω ένα εβεντ αυτή την στιγμή σε όποιο κόσμο εσύ θέλεις να παίξετε τις μάχες σας και να είμαι καλυμμένος. Αντ'αυτού κάθομαι και σου εξηγώ τι μπορεί και τι ΔΕΝ μπορεί να γίνει γιατί θέλω να βρεθεί μια καλύτερη λύση.
Το αν έχω βοηθήσει τον ελληνικό σέρβερ άσε να το κρίνουν άλλοι καλύτερα.
Μας κουνάς το δάκτυλο λες και είμαστε εμείς υπεύθυνοι για την πολιτική που ακολουθεί η εταιρεία.
Οχι ανθρακε δεν μπορεις να πεταξεις κανενα ιβεντ και ασε τις κινησεις εντυπωσιασμου. οπως δεν κανω και εγω τη δικη μου να σε προκαλεσω...
Γιατι και παλι καλυμενοι δεν θα ειστασταν λογο της τεραστιας παλι αδικιας των μπονους επιτημενενων/αμυνομενων. Ισως εκει κολλαει και το λβλ 150++ μπας και ισσοροπησει το θεμα...που δεν πιστευω, αλλα...γινοντε και θαυματα.
Βεβαια και για αυτα μπορω να γραψω κατεβατα αλλα δεν ειναι επι του θεματος.
Μαλλον επειδη εχω αποτοξηνωθει απο ολο αυτο και μπορω να δω λιγο πιο αντικειμενικα, επιμενω και θελω να σας περασω και εσας την εννοια ΟΥΣΙΑ και οχι περιττα λογια/πραξεις/εξηγησεις κτλ...
και τελος , διαγραφτε τα μικρα οχυρα, το φωναζα και θα το φωναζω...μια/δυο/πεντε απουσιες ον και παραλληλα νεου παιχτη απο τα παρεακια/μποτακια κτλ που το εχουν δεδομενο και πετανε χαρταετους αυτο ηταν το κυριωτερο προβλημα!!!
Αλλα οταν καποιος φτανει στην υποτηθεμενη κορυφη, ερχετε ο κορεσμος, τελεια και παυλα Νικο εισαι ---- :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Mastermind

Μέλος
Μαχες ανάμεσα σε διαφορετικούς κόσμους δεν γίνεται??? Αφού δεν θέλουν όλοι να παίξουν σε ιβεντ κόσμους
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Ίσως προτείνω να αλλάξετε τα μπόνους της κάθε κλάσης να υπάρχει καλύτερη ισορροπία... Πχ τώρα που τα λεβελ είναι 250 οι τυχαδες είναι άχρηστοι φτιάξτε το λίγο
Όταν λες μπόνους της κάθε κλάσης, εννοείς όπως π.χ. το κρίτικαλ του μονομάχου ή το φάντασμα του τυχά;

Μαχες ανάμεσα σε διαφορετικούς κόσμους δεν γίνεται??? Αφού δεν θέλουν όλοι να παίξουν σε ιβεντ κόσμους
Κάτι τέτοιο δεν γίνετε όχι.
 
Κορυφή