De Palouk's idea pack - Φάρμα (Κατοικία, Στάβλος, Χωράφια, Αποθήκη πόρων) κα

  • Δημιουργός θέματος PaloukiLuke
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4456

Guest
Το ποκερ δεν εχει, γτ δεν εχουν βαλει κινητρο να παιξεις. Δεν εχει νοημα να μην κανεις μπλοφες αφου παιζεις με εικονικα λεφτα, για οποιον ξερει ποκερ...
 

DeletedUser2993

Guest
Όταν (και αν) μπει η λειτουργία να παίζεις πόκερ με δολλάρια πολλοί θα αρχίσουν να παίζουν ! :wk
 

DeletedUser

Guest
Εγώ λέω οχι.

Θέλει αρκετές αλλαγές, δεν είναι καλή έτσι όπως είναι τώρα.

Έχω την εντύπωση πως τα άλογα μπορούν να τρέξουν κι 10 ώρες ασταμάτητα.

20% μείωση μέσα σε 2 ώρες είναι πάρα πολύ.

Επίσης είπες ότι θα μειωνόταν κατά 5% κάθε τέταρτο, νομίζω εννοούσες μισή ώρα. Αν εννοούσες τέταρτο τότε μου αρέσει ακόμα λιγότερο αυτή η ιδέα.

Έχει καλές δυνατότητες, αλλά έτσι όπως είναι τώρα δεν μ'αρέσει.

Δεν θα κάτσω να σχολιάζω κι τα υπόλοιπα γιατί ξεχασα τι έγραφαν τα άλλα κι βαριέμαι να τα ξαναδιαβάσω.
 

DeletedUser

Guest
Α αν είναι έτσι...

Τότε έτσι κι έτσι μου φαίνεται!
 

DeletedUser3810

Guest
Ωραια ιδεα θα γινει ρεαλιστικο το παιχνιδι και αυτο πρεπει να αρχισει σιγα σιγα να αρχισει το παιχνιδι να ερχεται πιο κοντα στην πραγματηκοτα δηλαδη να φθειρονται τα οπλα με τον καιρο να χρειαζονται σφαιρες να γινετε σε καποια εργασια που θα κανεις να σκισεις ή να αχρηστεψεις ενα ρουχο και να μπορεις να το χρησιμοποιήσεις για κατι αλλο αλλα αυτα με τον καιρο προς το παρον αυτη η ιδεα ας κανει την αρχη της ρεαλιστικοτητας του The-West
 

DeletedUser

Guest
καλημερα και απο μενα παιδια..
Ειναι μια παρα πολυ καλη ιδεα..Μπραβο για το σκεπτικο σου φιλε PaloukiLuke..

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα προσθεσει ομορφια και ζωντανια στο παιχνιδι μας..

..και νομιζω οτι ταιριαζει και στο image του παιχνιδιου κατι τετοιο..:wk
 

DeletedUser

Guest
Συγχαρητήρια για το κόπο σου φιλέ PaloukiLuke, αλλά αν θέλεις να πεζής West farm μπορείς να το κάνεις εδώ Rangerr`s Land . Είναι πολύ κοντά στην περιγραφή σου. Εγώ πάντως το δοκίμασα και δεν μου άρεσε, γιατί όπως είπε και ο skoyps, χάνεις την έννοια της ομαδικότητας.

Ίσος τα μπορούσε να έχει στάβλος στα οχυρά για να ξεκουράζουν τα άλογα. Έτσι τα έχει κάποιο νόημα που τα έχεις οχυρά, διάσπαρτα στο χαρτί και όχι συγκεντρωμένα σε ένα σημείο. Η σε κάθε πόλη που τα μπόρες να το κάνεις επί πληρωμή.

Εκτός αν όποιος θέλει να έχει φάρμα να μη έχει δικαίωμα να μπαίνει και σε πολύ. Δεν γίνετε να είσαι και πολίτης και φάρμερ. Και να αντιμετώπιση όλα τα προβλήματα, ληστείες, μονομαχίες... μονός. Όπως ήτανε η ζωή του φαρμερ στην πραγματική άγρια δύση.

Edit by El Telehi -> Αφαίρεση Link
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3473

Guest
δεν ξερω... εγω ειμαι επιφυλακτικος ως προς την ιδεα, γιατι τα νουμερα
δεν ειναι ρεαλιστικα και σε καποιες περιπτωσεις ξεφευγουν σε μεγαλο βαθμο
και θα αλλιωσουν το παιχνιδι που ολοι λατρεψαμε... :w
 

DeletedUser

Guest
εγώ ένα έχω να πω

cord το παλικάρι μπήκε στην ομάδα και έχει πολλά κιλά όρεξη και φοβερες ιδέες

ξεζουμίστε το μυαλό του .. εκεί έχει ακόμα πολλές ιδέες που θα κάνουν το παιχνίδι μας ακόμα ποιο σούπερ!!!

PaloukiLuke είσαι πολύ έξυπνο παιδί
μπράβο παλικάρι μου!
 

DeletedUser2993

Guest
δεν ξερω... εγω ειμαι επιφυλακτικος ως προς την ιδεα, γιατι τα νουμερα
δεν ειναι ρεαλιστικα και σε καποιες περιπτωσεις ξεφευγουν σε μεγαλο βαθμο
και θα αλλιωσουν το παιχνιδι που ολοι λατρεψαμε... :w

ρε **ougk** ποσες φορες θα το πει ? :p

Τωρα να ξανακατσω να λεω τα ιδια;

Ακούω απόψεις (όχι για νούμερα, τα περισσότερα μπήκαν σαν παράδειγμα)
 

DeletedUser3810

Guest
Εγω προτείνω να βάλουμε ψηφοφορία και άμα ψηφίσουν ΝΑΙ οι περισσοτεροι να το προτεινουμε στην εταιρια:))Τι λετε;:nw
 

DeletedUser

Guest
καταπλικτικη ιδεα. μονο ποθ πιστεβο οτι επιδι δεν εχει μαγαζζια θα επρεπε οι φαρμες να ανικουν σε μια κοινοτητα δηλαδη να εινε ολες οι κοντινεσ φαρμεσ στην δικεοδοσια μιας πολης για να μπορουν και αυτοι που εχουν φαρμα να αγοραζουν απο τους εμπορουσ της πολης
 
Κορυφή