Bug της νεας εκδοσης

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6273
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6210

Guest
Όλα όσα έχουν όντως πρόβλημα έχουν αναφερθεί και θα διορθωθούν το συντομότερο δυνατό.
Πριν αποφασίσετε ότι έχετε βρει ένα πρόβλημα, κάνετε αποσύνδεση, καθαρίστε cookies, cache και προσωρινά αρχεία internet και συνδεθείτε πάλι.
Επίσης, απενεργοποιήστε / απεγκαταστήσετε οποιοδήποτε εξωτερικό script χρησιμοποιείτε. Πολλά διορθώνονται μόνο και μόνο με τις δύο αυτές κινήσεις.
Αν παρόλα αυτά, αυτό που έχετε εντοπίσει ως πρόβλημα δεν φαίνεται να διορθώνεται, τότε μπορείτε να στείλετε αίτηση υποστήριξης όπου θα περιγράφετε λεπτομερώς το πρόβλημα.

Για τα επιτεύγματα των ομολόγων μπορείτε να στέλνετε αίτηση υποστήριξης για να επιλύεται άμεσα.

Πριν αναρτήσετε κάποιο πρόβλημα διαβάστε όλο το θέμα διότι μπορεί να έχει ήδη ειπωθεί και επιλυθεί.

Tα επιτεύγματα των ομόλογων σε πια κατηγορία θα τα βρω?
 

DeletedUser3473

Guest
Οι επαναληψιμες του κραφτ βγαινουν μια φορα καθε 48 ωρες, οχι 24 ωρες οπως οι υπολοιπες.

ειχαν περασει οι 48 ωρες... ειπαμε ειμαι νουμπας...
αλλα να διαβαζω ξερω... 15 χρονια εκανα στο δημοτικο
 

DeletedUser

Guest
Bugs της νέας έκδοσης

Καλησπέρα σε όλους
Παρατήρησα κάποια προβληματάκια στην νέα έκδοση του παιχνιδιού. Μόλις κάποιος παίχτης βάλει υλικά σε ένα οχυρό αν και φαίνονται μέσα στην αποθήκη πόρων, για αρκετή ώρα δεν φαίνονται στο επιτελείο και έτσι δεν μπορεί να ξεκλειδώσει το χτίσιμο κάποιου πύργου καθυστερώντας έτσι την όλη διαδικασία. Αυτό μου έχει συμβεί 2 φορές μέχρι τώρα.
Επίσης σε μια μάχη οχυρού της συμμαχίας μας πριν λίγες μέρες δεν φαινόταν το κόκκινο εικονίδιο που δείχνει πόσα άτομα συνολικά είχε στο οχυρό. Το συγκεκριμένο bug συνέβη μόνο μία φορά.
Άλλο bug που είδα είναι ότι κάποιες φορές που αλλάζω ρούχα δεν φαίνεται ότι αυτό γίνεται κοιτώντας τα αποθέματα μου.
Τέλος πιστεύω πως η ανταμοιβή σε μια μάχη οχυρού με ομόλογα και όχι με θήκες δεν είναι προς όφελος του παιχνιδιού και κάνει κακό σε αυτό.
 

DeletedUser6273

Guest
Ακομη ενα αλλο bug που παρατηρησα ειναι στα αποθεματα.Οταν αλλαζω ρουχα στα ρουχα που φοραω δεν μου δειχνει αυτο που εκανα κλικ αλλα αυτο που φοραγα και φαινεται σαν να εχω το ρουχο 2 φορες ενω το εχω μονο μια.Βεβαια με ενα refresh ερχεται στα ισια του αλλα καντε κατι ρε παιδια!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Όπως έχει ήδη αναφέρει λίγο πιο πάνω ο El Telehi οποιοδήποτε bug που αντιμετωπίζει το παιχνίδι προσπαθήστε να το επιλύσετε με κάποιον τρόπο που πρότεινε,αλλιώς στείλτε αίτηση υποστήριξης!

Πριν αναρτήσετε κάποιο πρόβλημα διαβάστε όλο το θέμα διότι μπορεί να έχει ήδη ειπωθεί και επιλυθεί.

Οποιοσδήποτε αναφέρει άλλο Bug που έχει ήδη ειπωθεί θα παίρνει προειδοποίηση.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σε όλους
Παρατήρησα κάποια προβληματάκια στην νέα έκδοση του παιχνιδιού. Μόλις κάποιος παίχτης βάλει υλικά σε ένα οχυρό αν και φαίνονται μέσα στην αποθήκη πόρων, για αρκετή ώρα δεν φαίνονται στο επιτελείο και έτσι δεν μπορεί να ξεκλειδώσει το χτίσιμο κάποιου πύργου καθυστερώντας έτσι την όλη διαδικασία. Αυτό μου έχει συμβεί 2 φορές μέχρι τώρα.
Επίσης σε μια μάχη οχυρού της συμμαχίας μας πριν λίγες μέρες δεν φαινόταν το κόκκινο εικονίδιο που δείχνει πόσα άτομα συνολικά είχε στο οχυρό. Το συγκεκριμένο bug συνέβη μόνο μία φορά.
Άλλο bug που είδα είναι ότι κάποιες φορές που αλλάζω ρούχα δεν φαίνεται ότι αυτό γίνεται κοιτώντας τα αποθέματα μου.
Τέλος πιστεύω πως η ανταμοιβή σε μια μάχη οχυρού με ομόλογα και όχι με θήκες δεν είναι προς όφελος του παιχνιδιού και κάνει κακό σε αυτό.

και δεν ειναι μονο αυτο στο χτισιμο.Σημερα προσπαθουμε 5 ατομα να ξεκλειδοσουμε ενα επιπεδο σε τυχοδιοκτες αλλα μας λεει οτι δεν εχει υλικα οπως ειπε και ο σικ απο πανω.Ομως τωρα στο επιτελειο του οχυρου διχνει οτι εχουμε υλικα για την αναβαθμιση του και με το που παταμε ξεκλειδομα μας βγαζει μια αδεια καρτελα που λεει σφαλμα.Αυτα ειναι σοβαρα bugs καλυτερα να επιλυθουν το συντομοτερο
 

cord

Ex-The West Team
Η διορθωση στo προβλημα με τις κατασκευες στα οχυρα ειναι μεσα σε αυτα που θα περαστουν σημερα.
 

DeletedUser6273

Guest
Bug στις μονομαχιες

Πριν απο λιγο πατησα να κανω μονομαχια και ο χρονος δεν αρχιζε απο το 10λεπτο που ειναι κανονικα (σημειωση ειμαι μονομαχος και ο αντιπαλος ηταν εντος 15λεπτου) αλλα αρχιζε απο 11' μετα αφου πατησα ακυρωση και την ξαναβαλα ξεκινησε απο 10'15" και τελικα αφου πατησα κινηση στην διπλανη πολη και ξαναπατησα την μονομαχια μου ξεκινησε απο το 10λεπτο
 

DeletedUser

Guest
Δεν ξέρω αν είναι bug, αλλά σίγουρα είναι περίεργο και ύποπτο.

Χτίζω εκκλησία και είμαι στο επίπεδο 28.

Το θέμα είναι στην εμπειρία που παίρνω.

Ανεξάρτητα από το κίνητρο, το οποίο κυμαίνεται πάντα από 100% έως 90%, μπορεί να πάρω από 175 έως 50 εμπειρία!

Δηλαδή μπορεί να ξεκινάω με 100% κίνητρο, να βάζω 3 ώρες συνεχόμενες χτισίματος, να μην βάζω τσιγάρο ενδιάμεσα, και στις αναφορές να βλέπω να έχω πάρει κατά σειρά: 99, 120, 60 εμπειρία!

Δηλαδή σαν να είναι τυχαίο πόση εμπειρία θα μου δώσει κάθε 1 ώρα χτισίματος!

Το ίδιο παρατηρώ και όταν επιλέγω να χτίσω, όπου αν κλείσω και ξαναανοίξω το παράθυρο μου εμφανίζει διαφορετική αναμενόμενη εμπειρία για το χτίσιμο!
 

DeletedUser5084

Guest
Bug φόρου επικύρηξης (50%)

Δεν ξέρω αν αυτό το thread είναι το καταλληλότερο για να αναφέρω αυτό που παρατήρησα, θα το αναφερω εδω ομως για να μη ανοίγω νέο…

Δημιουργώντας μια επικήρυξη θανάτου, η αντίστοιχη καρτέλα σε ενημερώνει πως οι φόροι ισοδυναμούν με 50%. Πρακτικά όμως, εδώ και πολύ καιρό, οι φόροι είναι 33,33%. Δηλαδή αντί του μισού κεφαλαίου της επικήρυξης, παρακρατείται μονάχα το 1/3 αυτού.

Καλώς εγινε! μηπως να το διορθώσουμε κιόλας...?
 
Κορυφή