Bug της νεας εκδοσης

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6273
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6273

Guest
Κατι που παρατηρησα με την νεα εκδοση ειναι οτι τα εικονιδια των αποθεματων δεν σμικρυνθηκαν με αποτελεσμα να φαινονται τεραστια.Επισης καταργηθηκε η δυνατοτητα να βλεπουμε ολα μας τα αποθεματα
 

DeletedUser

Guest
οταν διαλεγεις ξενοδοχειο σε οποιαδηποτε πολη σου βγαζει στην καρτελα που πρεπει να διαλεξεις δωματιο, 1 ωρα επιπλεον διαδρομης κατι που δεν ισχυει.
 

DeletedUser4456

Guest
* ΠΟΛΥ ασχημα προφιλ παιχτων (δεν κεντραρει κλπ) οπου αμα εχει καποιος μεγαλο τιτλο δεν φαινεται ουτε η πολη του ουτε το ονομα του.

* Επισης στην καταταξη φευγουν εκτος πλαισιου τα γραμματα.

* Αμα απαντησεις σε κυκλικο, τοτε αυτο παει σε ολους και οχι σε αυτον που στο εστειλε!

* Στις μονομαχιες δεν αναφερεται πια το ονομα πολης και ετσι δεν μπορεις να ξεχωρισεις ποιους βαρας ανα πολη αν θες

* Οι παιχτες μπορει να ειναι σε διακοπες αλλα πανω πανω λεει κατασταση: ΕΝΕΡΓΟΣ... :D

αν βρω αλλα θα τα βαλω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Κατι που παρατηρησα με την νεα εκδοση ειναι οτι τα εικονιδια των αποθεματων δεν σμικρυνθηκαν με αποτελεσμα να φαινονται τεραστια.

Δοκιμαστε να κανετε καθαρισμο cache και cookies (αφου κανετε log out).

οταν διαλεγεις ξενοδοχειο σε οποιαδηποτε πολη σου βγαζει στην καρτελα που πρεπει να διαλεξεις δωματιο, 1 ωρα επιπλεον διαδρομης κατι που δεν ισχυει.

Οντως φαινεται μια πλασματικη ωρα. Θα το κοιταξουμε!
 

DeletedUser6273

Guest
Λυθηκε με καθαρισμο cache & cookies τελικα
 

DeletedUser

Guest
Bug ?

Στον κοσμο 5 (μπορει να ειναι μονο σε αυτον τον κοσμο) εκανα τα παρακατω:

Καθημερινές Αποστολές
2 / 4 (50%)
Μονομαχίες με παίχτες
2 / 2 (100%)
Μονομαχίες με NPC
3 / 3 (100%)
Δημιουργίες
3 / 3 (100%)
Ολοκληρωμένοι στόχοι ημέρας
3 / 3 (100%)


και ομως δεν μου εχει δωσει το ομολογο που ολοκρληρωσα τους στοχους! Ποτε θα μου το δωσει ? Μηπως ειναι bug ?
 

DeletedUser3157

Guest
Θα στο δωσει την επομενη μερα. Μηπως υπαρχει προβλημα με την αγορα σβολων? Δεν μπορω να αγορασω
edit: Ενταξει αγορασα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5053

Guest
Άλλο bug που είδα είναι ότι δεν μπορώ να αγοράσω πράγματα από την αγορά.

(Έκανα καθαρισμό cache και cookies)
 

DeletedUser

Guest
οταν εγραφε 3D πολη τι ενοουσατε?Εγω δεν καταλαβα καμια διαφορα
 

DeletedUser

Guest
οταν εγραφε 3D πολη τι ενοουσατε?Εγω δεν καταλαβα καμια διαφορα

Αυτο ηταν γενικα το πλανο του 2012, οχι συγκεκριμενα αυτης της αναβαθμισης, ειμαστε ακομα στις αρχες, εχουμε 10 μηνες μπροστα μας να δουμε και αλλες αλλαγες.
 

DeletedUser

Guest
Εχώ και εγώ πρόβλημα στην αγορά. Δεν μπορώ να αγοράσω 1 αντικέιμενο. Μου βγάζει ένα "Server error no response" μήνυμα.
 

DeletedUser482

Guest
Στην νέα έκδοση τα παλιά script δεν λειτουργούν και δημιουργούν πρόβλημα στην φόρτωση και στην σωστή εμφάνιση και λειτουργία του παιχνιδιού.
Το script της αγοράς καλό θα ήταν να μην το χρησιμοποιείτε και αν θέλετε να το κάνετε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του παιχνιδιού.
 

DeletedUser6280

Guest
Δοκιμαστε να κανετε καθαρισμο cache και cookies (αφου κανετε log out).
πώς γίνετε αυτό για να το κάνω και εγώ:w
 

cord

Ex-The West Team
To θεμα της Αγορας εχει ηδη αναφερθει και αναμενεται διορθωση σημερα.

Αλλα θεματα μεταξυ αλλων που εχουν ηδη αναφερθει και θα επιλυθουν το συντομοτερο:
- Mη αμεση εμφανιση αλλαγης αποθεματων καποιες φορες (δηλαδη αν αλλαξεις ενα π.χ. καπελο δεν το εμφανιζει καποιες φορες και χρειαζεται ανανεωση η σελιδα)
- Η τοποθετηση υλικων στα οχυρα γινεται μονο με drag & drop και οχι με αριστερο κλικ.
- Εμφανιση μη σωστης ωρας αποστασης στα ξενοδοχεια πολεων.
- Καποια νεα επιτευγματα δεν αποδιδονται σωστα.

Επισης, παρακαλουμε μην ξεχνατε οτι πιθανα χρησμοποιουμενα εξωτερικα script ενδεχεται να προκαλουν διαφορες δυσλειτουργιες, γι΄αυτο, πρωτα απο ολα απενεργοποιηστε/απεγκαταστηστε αυτα, αποσυνδεθειτε, καθαριστε cookies, cache, προσωρινα αρχεια internet κ.τ.λ., συνδεθειτε παλι και ξαναδοκιμαστε.
 

DeletedUser6210

Guest
Αυτο ηταν γενικα το πλανο του 2012, οχι συγκεκριμενα αυτης της αναβαθμισης, ειμαστε ακομα στις αρχες, εχουμε 10 μηνες μπροστα μας να δουμε και αλλες αλλαγες.

Aνυπομωνώ!:w


Σχετικά με την έκδοση: Θα μπορούσατε να ψάξετε λίγο στο forum στο "Ιδέες και bugs" για κάλες ιδέες διότι υπάρχουν πολλές:)). Μετά το ψάξιμο να βάλετε όσες ιδέες έχουν αρκετά likes κα συμφωνείτε να μπουν.:nw:nw
 

DeletedUser

Guest
παιδια δεν καταλαβαινω γιατι συζηταμε αφου η αναβαθμηση ειναι ολη ενα BUG
 

DeletedUser6273

Guest
Εχω bug στο επιτευγμα με τις μπαντανες.Ενω εχουν περασει ολες απ τα αποθεματα μου δεν εχω παρει το επιτευγμα
2h6wzr9.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5612

Guest
Και εγω εχω διαπιστωσει οτι μερικα απο τα απουεματα μου δεν εχουν περαστει στις συλογες! (αναφερομαι σε αποθεματα που ειχα παλαιοτερα)
Οπως επισης, οταν αλαζω κομητεια, δε με ''βαζει'' στο τσατ της νεας κομητειας αλλα παραμενει στο τσατ της κομητειας που ειναι η πολη μου, ασχετα αν δεν ειμαι εκει!

http://i.cubeupload.com/KNHFZX.jpg

edit by PaloukiLuke λογω μεγεθους εικονας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή