φρουριο........

  • Δημιουργός θέματος priest1989
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
στο αγγλικο west ετοιμαζουν φρουριο .τα λεγα εγω.....

http://forum.the-west.net/showthread.php?t=14363

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Πιστευω οτι θα ήταν κάλή ιδεα να υπήρχε η δυνατότητα στις πολης να μπορουν να χτισουν και φρουριο το οποιο μόλις χτιστει να εχει καποια χαρακτηριστικα οπως:

-να δινει ενα ποσο χρηματων καθημερινα στο θησαυροφυλακιο της πόλης(πχ 500)

-να δινει την δυνατοτητα να αξιοπιουνται καλυτερα τα χρηματα στα χτισιματα της πολης

-να ειναι ενα φρουριο που αυτοι που το φυλανε να κερδιζουν χρηματα,πολυ πειρα και φυσικα να εχουν κινητρο που να μειωνεται με την εργασια αυτη

-αυτο που θα το διαφοροποιει αρκετα απο μια πολη θα ειναι το γεγονος οτι η πολη που το εχει θα πρεπει να εχει μελη που να υπηρετουν σε αυτο γιατι αλλιως αν επιτεθει μια αλλη πολη και λυποθιμησει όλους αυτους που το υπηρετουν τοτε το φρουριο θα περναει στα χερια της επιτηθεμενης πολης

-επιπλεον συμπληρωματικα στο πανω θα ηθελα να προτεινω οτι αν λυποθημυσουν πολλοι απο τους αμυνομενους και αν τελικα το φρουριο δεν πεσει στα ξενα χερια τοτε η εμπειρια τον παιχτων που λυποθιμησαν να μην χανεται!(Βασικα αυτο μπορει να γινει και ετσι:να εχει η πολη το φρουριο δικο της και οποιος θελει να επιτεθει να οργανωνονται πολιορκιες σε συγκεκριμενη ώρα μεσα στην ημερα και οποιος θελει δηλωνει συμμετοχη για να μπει στην φρουρα του φρουριου ή να ειναι με τους επιτηθεμενους!αυτο ειναι καλυτερο.)

-το φρουριο επειδη ειναι αμυντικο χτισμα θα δινει επιπλεον bonus στους αμυνομενους οπως πχ ποντους ζωης ,ανθεκτικοτητα,αντανακλαστικα κλπ(σχετικα με τις μαχες)

-εννοειται πως αυτοι που το υπηρετουν δεν θα μπορουνε να κοιμονται σε αυτο (αλλιως θα ανοικε για παντα στην ιδια πολη) και γι' αυτο προτεινω σε αυτο το ποστο να υπαρχουν 3ωρα ή 4ωρα .( θα υπαρχουν βαρδιες!)

-αν το φρουριο το κερδισει αλλη πολη τοτε θα πρεπει να κερδισει μαζι με το φρουριο και καποιο αξιοσεβαστο λαφυρο ,χρηματικο εννοω

-καθε πολη να εχει στην κατοχη της μονο δυο φρουρια

-για να μην συμβει το γεγονος οτι καθε πολη μολις της περνουν ενα φρουριο
θα αρχιζει να χτιζει αλλο προτεινω, καθε πολη να εχει την δυνατοτητα να χτιζει μονο 1 φρουριο(αρα στην κατοχη της θα εχει ενα φρουριο δικο της και ενα που θα μπορει να λεηλατηση απο αλλους)

-μολις καταληφθει ενα φρουριο ,η νεα ιδιοκτητρια πολη θα εχει μόνο δυο μερες χωρις μαχες σε αυτο το φρουριο .μετα ξανα δραση!



αυτα ειχα να πω. περιμενω γνωμες!
πιστευω οτι με αυτην την ιδεα (και με τις αλλες) θα αποκτησει και αλλο βαθος το west!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εγώ είμαι κατά.....αν θέλαμε καταλήψεις και να μέναμε ξυπνιοι όλοι νύκτα θα παίζαμε φυλετικές
 

DeletedUser

Guest
μπα καλη ιδεα ακουγεται αλλα οντωσ στο τελος θα γινει πολυ κουραστικο και θαχουμε παλι ξενυχτηδεσ οπως στις φυλετικες
 

DeletedUser

Guest
συμφωνώ με τους προλαλήσαντες :)
όχι άλλο κάρβουνο. εεεε....ξενύχτια ήθελα να πω :d
 

DeletedUser

Guest
διορθωσεισ:
1)αν δεν ητανε οι οροι με τις πολεις που περνουν φρουρια θα ητανε λιγο ενταξει.
2)αν ητανε κατι σαν κανονικη δουλεια τοτε,ισως και να μου αρεζε η ιδεα.
3α)θα μπορουσες να το φτιαξεις απο το δημαρχειο,σαν τον νεκροθαφτη.
3β)οταν πηγαινες στο φρουριο θα ηταν σαν τη δουλεια φυλαξη οχυρου και θα ετρωγες σφαιρες οταν ησουν πανω στο φρουριο και γινοταν μονομαχιες.

βασικα εγω το αλλαξα ολοκληρο:d
 

DeletedUser

Guest
den tha tairiaze to frourio sto sugkekrimeno paixnidi ase pou tha emoiaze polu me ts fyletikes.eimai kata.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Για αρχη να πω οτι οταν ριχνει καποιος μια ιδεα στο τραπεζι δεν την ριχνει και τελειωσε.Εριξα μια ιδεα για να γινει καλυτερο το παιχνιδι .Απο εσας δεν περιμενω μονο να μου πειτε οτι δεν σας αρεσει ή με ποιο παιχνιδι μοιαζει ,θελω να προτεινετε ιδεες ωστε να βελτιωθουν καποια μερη της υπαρχουσας ιδεας που δεν σας αρεσουν και που θα βοηθουσαν να γινει καλυτερο το west!


απο οτι καταλαβα εσας σας ενοχλει το οτι θα πρεπει να ξενυχτησετε!.τονιζω σε παρενθεση μεσα στην ιδεα μου οτι θα μπορουσε να οριζεται μια ημερομηνια κοντινη στην οποια να γινετε η πολιορκια του φρουριου και μεχρι να γινει η πολιορκια να δηλωνουν συμμετοχη ποιοι θα συμμετασχουν στην μαχη !την μαχη θα την αναλαμβανει το παιχνιδι αυτοματα οταν ερθει η ωρα!
αν γινει αυτο δεν βλεπω κανενα λογω για ξενυχτη!

επισης το φρουριο αυτο θα δινει χρημα και bonus στις κατασκευες στην πολη.οποιος δεν θελει να το εχει απλα οι αλλοι θα αναπτυσονται πιο γρηγορα απο αυτον(για πολεις μιλαω)!

επισης οταν λεω φρουριο μην φανταζεστε καστυρο με ταφρους .(εννοω ξυλινα στρατοπεδα της εποχης που σιγουρα ταιριαζουν με το παιχνιδι αυτο!)

δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο τραγικο!

(ευχαριστω που λετε την γνωμη σας αλλα μην μου λετε για φυλετικες μαχες και τετοια.δεν εχω παιξει ποτε φυλετικες μαχες.μου αρεσει οπως και σε εσας το west και προσπαθω να γινει καλυτερο γιατι αν μεινει οπως ειναι θα ειναι ρουτινα:μεγιστοποιηση πολης-ατομικες μονομαχιες!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Βασικά τώρα που το ξαναδιάβασα μου ήρθε στο μυαλό τα κάστρα που είχαμε στο Lineage2 (παλιές καλές ημερες αχ). Το όλο concept ήταν ότι κάποιες clan (εδώ θα είναι Πόλεις) μάζευαν όλα τα μέλη τους για 2 προκαθορισμένες ώρες κάθε σαββατοκύριακο και αλληλοσφάζονταν μέχρι να το πάρει κάποια τελικά. Αυτό θέλεις να προτείνεις εδώ?
 

DeletedUser

Guest
κατι τετοιο.
αλλα τωρα πως θα γινεται η μαχη διαβαστε το αγγλικο φορουμ.
 

DeletedUser

Guest
ΑΚΡΙΒΩΣ σαν το Wintergrasp στο Northrend του WoW.Απλα χωρις πολιορκιτικα οπλα :p
 

DeletedUser

Guest
σαν πολιορκια θα ειναι εξυπνακια,αλλα turn-based
 

DeletedUser305

Guest
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρε παιδιά βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα...
την έχετε μελετήσει την εκδόση αυτή που μιλάει για αυτές τις ριζικές αλλάγες...?
γνωρίζεται κάτι παραπάνω....?
δεν μπορώ να καταλάβω από ορισμένους πως βγάζουν συμπεράσματα με μία απολύτος λέξη....

καθίστε ρε παιδιά να δούμε την αλλάγη και μετά μιλάμε....
πάντως εγώ έχω να πω, πως ότι ανανεώνεται είναι σημαντικό και για εμάς που παίζουμε αυτό το παιχνίδι και φυσικά γ΄αυτούς που το φτιάχνουν....
μακάρι οι αλλαγές που ετοιμάζουν να είναι προς το καλύτερο (έτσι θέλω να πιστεύω)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
χωρίς τα φρούρια το παιχνίδι θα είναι βαρετό!
τώρα δεν μπορείς να νικήσεις κάποιον παίκτη. όταν τον λιποθυμάς έναν παίκτη δεν κερδίζεις τίποτα.


με τα οχυρά το παιχνίδι θα είναι τέλειο!
 

DeletedUser

Guest
+2 σιμφονω και εγω απολιτοσ!!!! οχι αλλο ξενυχτη!!!

διαβαστε το αγγλικο φορουμ.

το παιχνιδι ειναι καλο οπως ειναι, αλλα δυστηχως η ευτυχως ,θα μπουνε φρουρια και τοτε θα γινει σιγουρα πιο βαθυ!!!!:cool:
 
Κορυφή