τι είδος βιβλία διαβάζετε? συγγραφείς? αγαπημένο βιβλίο?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3409
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3409

Guest
εγώ διαβάζω τα πάντα, αλλά προτιμώ το είδος της ηρωικής φαντασίας. συγγραφείς τόλκιν, φάιστ, μάρτιν, τζόρνταν και κέι. το αγαπημένο μου είναι το
"ένα τραγούδι για την άρμπον" του γκάι γκάμπριελ κέι
 

DeletedUser

Guest
εκτος απο κομιξ αρκα κτλ κτλ μου αρεσουν μυστηριο περιπετεια αιμα φαντασιας κ γενικα οτι εχει να κανει με ξωτικα μαγεια κτλ κτλ
 

DeletedUser

Guest
αν και σπάνια διαβάζω βιβλία, πριν λίγο καιρό άρχισα τα νάρνια και τα άφησα στη μέση. έχουν πολύ περιεχόμενο μέσα, αν το ψάξεις...
 

DeletedUser3409

Guest
είδα την ταινία και δε μου άρεσε και είπα να μην το διαβάσω
 

DeletedUser

Guest
τα πάντα από αλλά κυρίως φαντασία και περιπέτεια.π.χ. τόλκιν,παολίνη,κτ.λ.

το αγαπημένο μου είναι η σειρά του έραγκον.
 

DeletedUser3409

Guest
πολύ καλό (η ταινία μάπα) αλλά το έκανε 4 τόμους αντί για 3 που είχε πει στην αρχή και βλέπω να πάει και για 5ο
 

DeletedUser

Guest
ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΕΣ ΟΙΚΟΝΕΣ. ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΟΜΟΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΠΑΝΙΑ ΔΙΑΒΑΖΩ :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
χμμ... στυλιστικά, μόδα, κουτσομπολιά και άλλα διάφορα...
 

DeletedUser

Guest
χμμ...Συνηθως διαβαζω οτι πεσει στα χερια μου αλλα αν δεν μου αρεσει στην μεση θα το σταματησω και θα το φουνταρω απο καμια βεραντα...Μου αρεσει πολυ ο λενος χρηστιδης...Εχει ενα γελοιο τροπο να μιλαει για τα πραγματα στην ελλαδα...Το τελευταιο βιβλιο που διαβασα ειναι το Ημων των ιδιων (ή καπως ετσι) αν και τωρα διαβαζω το πορτραιτο του ντοριαν γκρευ αν και δεν νομιζω να το τελειωσω...:cool::cool:
 

DeletedUser

Guest
δε διαβαζω πολλα βιβλια(δεν εχω πολυ χρονο) αλλα μου αρεσουν διαφορα ειδη, κυριως αστυνομικα..
 

DeletedUser

Guest
Οσφπ και εμένα μ'αρέσουν, τ'αγαπημένο μου είναι το "Bam Bam Anser Smap"...
Ένας παλιοσμάππερ στα στενά την δυτικής Αμερικής κοντά στο 1860 καταζητείται από τους σερίφηδες του Texas και του El Paso για Smap!
 

DeletedUser2131

Guest
Λιακόπουλος,Βελόπουλος κ.τ.λ. :D Λίγο αστειούλικα,αλλά τυχαίνει να έχουν και σοβαρά βιβλία... :p
 

DeletedUser

Guest
αν διαβαζα βιβλια θα ειχα παρει πτυχιο :p

τα μονα που εχω διαβασει ειναι η τριλογια του κοσμου.

ειναι αυτο που βγαλανε σε ταινια το αστερι του βορα.το αληθειομετρο δεν θυμαμαι πως την λεγανε την ταινια.
θυμαμαι απο τοτε ακουγοταν οτι θα το γυσιρουν σε ταινια και περασε καμια 10ρια χρονια για να το κανουν

wtf δλδ
 

DeletedUser

Guest
αν και σπάνια διαβάζω βιβλία, πριν λίγο καιρό άρχισα τα νάρνια και τα άφησα στη μέση. έχουν πολύ περιεχόμενο μέσα, αν το ψάξεις...

τα χα διαβάσει και τα 7 βιβλία νάρνια σε 1,5 μήνες(είχα καεί)
αλλά γενικά αυτού τους είδους βιβλία ηρωικής φαντασίας(πριν 3 μήνες τέλειωσα και τα 3 βιβλία έραγκον)
τώρα διαβάζω αθλίους του μουγκού
 

DeletedUser

Guest
τα χα διαβάσει και τα 7 βιβλία νάρνια σε 1,5 μήνες(είχα καεί)
αλλά γενικά αυτού τους είδους βιβλία ηρωικής φαντασίας(πριν 3 μήνες τέλειωσα και τα 3 βιβλία έραγκον)
τώρα διαβάζω αθλίους του μουγκού

μουγκο????
 

DeletedUser

Guest
αν διαβαζα βιβλια θα ειχα παρει πτυχιο :p

τα μονα που εχω διαβασει ειναι η τριλογια του κοσμου.

ειναι αυτο που βγαλανε σε ταινια το αστερι του βορα.το αληθειομετρο δεν θυμαμαι πως την λεγανε την ταινια.
θυμαμαι απο τοτε ακουγοταν οτι θα το γυσιρουν σε ταινια και περασε καμια 10ρια χρονια για να το κανουν

wtf δλδ

τα διαβασα και εγω λιγο πριν βγει η ταινια. ειναι πολυ ωραια περιπετεια φαντασιας! γενικα εμενα μου αρεσει π.δελτα (εχω διαβασει αρκετα) και βιβλια περιπετειας κυριως... η δυναστεια των οτορι (τριλογια) ειναι η καλυτερη που εχω διαβασει ως τωρα! βεβαια εχουν βγει αλαλ δεν εχουν μεταφραστει αλλα δυο βιβλια ως συνεχεια και περιμενω πως και πως να μεταφραστουν!
 

DeletedUser

Guest
Βιβλιο?
Δεν την βρισκω στο λεξικο μου αυτη τη λεξη:eek:
 

DeletedUser

Guest
Oτι εχει να κανει με Forgotten Realms και δυστυχώς και για την δουλεια μου που δεν ειναι λιγα..

δεν υπάρχει χρόνος για οτιδήποτε αλλο.
 
Κορυφή