σε ετοιμότητα οι έμνοπλες δυνάμεις-αναχώρησαν τρια πολεμικά σκάφη για ανατ.αιγαίο

  • Δημιουργός θέματος Karibou
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
καλα ντε.

λοιπον ειμαι 25 χρονων και ειμαι φοιτητης πανεπιστημιου.
για το διεθνισμο μεσες ακρες ο ντενις με καλυψε, επομενως διαβασε το δικο του ποστ.

κατι αλλο;

και


Ο/Η blondy έγραψε:
τι ερωτησεις εχεις, αριθμησε τες.


λοιπόν, είσαι 25 χρονών άρα τα επιχειρήματα που παραθέτεις(???) είναι και λίγο δικά σου.:)

θα σου επαναλάβω τις ερωτήσεις:
1)πιστεύεις ότι ο διεθνισμός σου, μπορεί να γίνει πραγματικότητα;
αν όχι, γιατί αγωνίζεσαι γι'αυτό και δεν κάνεις τίποτα πιο χρήσιμο;
2)οι τούρκοι κρατάνε ή όχι δικά μας εδάφη, τα οποία δεν περιέχουν μόνο τη γη όπως λες, αλλά και την αγιά σοφιά, τα αρχαιολογικά μνημεία, τις πόλεις και τα σπίτια των παππούδων πολλών από εμάς(όπως είμαι και εγώ);
πετάνε ή όχι καθημερινά πάνω από τον εναέριο χώρο μας;
3)ποια η διαφορά "διεθνισμού" και "παγκοσμιοποίησης";
4)από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι χουντικός;
βεβαίως και αρνούμαι αυτόν τον "τιμητικό" τίτλο;


βλέπεις, είμαι μικρός για τα δεδομένα σου, αλλά σε βεβαιώνω ότι κανένας "μεγάλος" δεν μου υπαγορεύει τα όσα γράφω και οφείλεις να παραδεχτείς ότι τα επιχειρήματα μου έχουν μείνει αναπάντητα έως τώρα...
 

DeletedUser8

Guest
2)οι τούρκοι κρατάνε ή όχι δικά μας εδάφη, τα οποία δεν περιέχουν μόνο τη γη όπως λες, αλλά και την αγιά σοφιά, τα αρχαιολογικά μνημεία, τις πόλεις και τα σπίτια των παππούδων πολλών από εμάς(όπως είμαι και εγώ);
πετάνε ή όχι καθημερινά πάνω από τον εναέριο χώρο μας;
ama to pame etsi prepei na kataktisoume ta edafi pou eixe kataktis o megas ale3andros


το μήνυμα που καταχωρήσατε είναι πολύ σύντομο. παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 10 χαρακτήρες τουλάχιστον.
 

DeletedUser280

Guest
και





λοιπόν, είσαι 25 χρονών άρα τα επιχειρήματα που παραθέτεις(???) είναι και λίγο δικά σου.:)

θα σου επαναλάβω τις ερωτήσεις:
1)πιστεύεις ότι ο διεθνισμός σου, μπορεί να γίνει πραγματικότητα;
αν όχι, γιατί αγωνίζεσαι γι'αυτό και δεν κάνεις τίποτα πιο χρήσιμο;
2)οι τούρκοι κρατάνε ή όχι δικά μας εδάφη, τα οποία δεν περιέχουν μόνο τη γη όπως λες, αλλά και την αγιά σοφιά, τα αρχαιολογικά μνημεία, τις πόλεις και τα σπίτια των παππούδων πολλών από εμάς(όπως είμαι και εγώ);
πετάνε ή όχι καθημερινά πάνω από τον εναέριο χώρο μας;
3)ποια η διαφορά "διεθνισμού" και "παγκοσμιοποίησης";
4)από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι χουντικός;
βεβαίως και αρνούμαι αυτόν τον "τιμητικό" τίτλο;


βλέπεις, είμαι μικρός για τα δεδομένα σου, αλλά σε βεβαιώνω ότι κανένας "μεγάλος" δεν μου υπαγορεύει τα όσα γράφω και οφείλεις να παραδεχτείς ότι τα επιχειρήματα μου έχουν μείνει αναπάντητα έως τώρα...

μμμμ παλι θα πιαστουνε τα δακτυλακια μου.

Το οτι ειμαι 25 δεν σημαινει οτι ειμαι σωστος ή πως εχω δικες μου αποψεις, κρινεις τον αλλον απο τα λεγομενα του. η ηλικια απλα σε βοηθα να κατανοησεις καπως καλυτερα τι μπορει εχει βιωσει ο αλλος, για να εχει τις αποψεις που εχει. :cool:

1. πιστευω οτι ο διεθνισμος μπορει να γινει πραγματικοτητα;
ειναι τοσο κοντα και ομως τοσο μακρυα αυτο που ονειρευομαι φιλε μου.
παντως ολα αυτα εξαρτωνται απο τους ανθρωπους, επομενως ολα ειναι εφικτα.

2) ναι οι τουρκοι κρατανε δικα μας εδαφη, οπως και οι ιταλοι, και οι γαλλοι, και οι αιγυπτιοι, και οι συριοι και και και.
γιατι νοιαζεσαι τοσο για την αγια σοφια, και δεν νοιαζεσαι ας πουμε για το φαρο της αλεξανδριας ή τις πυραμιδες, κι αυτα καποτε δικα μας ηταν.

πετανε ή οχι καθημερινα πανω απο τον εναεριο χωρο μας;
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.
πεταει ο γαιδαρος; πεταει.

3) Η διαφορα ετσι οπως την αντιλαμβανομαι εγω εχει ως εξης.
Η παγκοσμοιοποιηση σημαινει μια συνενωση ολων των κρατων κατω απο μια παγκοσμια κυβερνηση, η οποια θα μπορει ετσι να μας ελεγχει καλυτερα ώστε να προωθει πιο χαλαρα τα συμφεροντα των λομπυ.
με λιγα λογια θελουν να μας περασουν αλυσιδες και χαλκαδες, και ηδη τα εχουν ψιλοκαταφερει, μην κοιτας που δεν φαινονται, νοιωθεις ομως το βαρος τους κι ετσι το καταλαβαινεις. για τον διεθνισμο δες ξανα την απαντηση του ντενις, εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να το λεω.

4) ποτε ειπα εγω πως εισαι χουντικος;
εγω το ειπα γιατι θυμαμαι σαν χθες τη δασκαλα μου στο δημοτικο που μας το ελεγε με μια αισθηση περηφανειας, οπως το ακουω συχνα απο τοτε. απλα το ανεφερα δλδ για να καταλαβεις με τι αηδιες προσπαθουν να υποβαλλουν τον κοσμο απο μικρη ηλικια.

σε καλυψα;

και επειδη ξερω πως θα μου το χτηπησεις.
οι εναερειες παραβιασεις γινονται και απο τις δυο πλευρες γιατι καπως πρεπει να δικαιολογηθουν τα κονδυλια για το στρατο. οσο να ναι ενας συνεχης πανικος σε κανει να αποζητας ασφαλεια, και ασφαλεια σου παρεχουν τα αεροπλανα, παρα λοιπον τα χρηματα απο την παιδεια και καντα αεροπλανα για να μας μεινει και κατι στην τσεπη.
 

DeletedUser

Guest
οι πυραμίδες στην αίγυπτο χτίστηκαν από έλληνες αλλά είναι εκεί και πήρα ντο βραβείο εκείνοι. το ίδιο και με τους σύριους τους τούρκους τους κυπρίους τους τους τους και αυτούς και μην ξεχάσω αυτούς...
αλλά παιδιά ο εναέριος χώρος παραβιάζεται θέλουμε ή όχι. πόσα αεροσκάφη περνάνε συνεχώς από την ελλάδα για να πάνε σε άλλες περιοχές; αλλωστε είμαστε σε σημαντική γεωγραφική θέση και όλοι περνάνε. δεν κοιτάνε στο σπίτι μου όμως πράγμα καλό. δεν κοιτούν πουθενά, ειναι μόνο για επίδειξη και εμείς πέφτουμε στην παγίδα και χάνουμε. οπως είπε κάποτε ένα σοφός: ποτέ μην τα βάλεις με έναν μαλάκα, γιατί θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
 

DeletedUser

Guest
το μήνυμα που καταχωρήσατε είναι πολύ σύντομο. παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 10 χαρακτήρες τουλάχιστον.

αυτό για τον μεγαλέξανδρο είναι άκυρο γιατί εκείνα τα εδάφη δεν μας ανήκουν, ανήκουν σε λαούς της μεσοποταμίας.
κι επιπλέον, αυτοί οι λαοί θεωρούν με καμάρι οι ίδιοι τους εαυτούς τους απογόνους του μεγάλου μακεδόνα, αφού οι λαοί της περιοχής εκείνης υποδέχτηκαν τους έλληνες ως απελευθερωτές από τον περσικό ΄ζυγό!
 

DeletedUser280

Guest
με το ιδιο σκεπτικο ουτε η αγια σοφια σου ανηκει καθως ειναι ρωμαικη εκκλησια.
 

DeletedUser

Guest
μμμμ παλι θα πιαστουνε τα δακτυλακια μου.

Το οτι ειμαι 25 δεν σημαινει οτι ειμαι σωστος ή πως εχω δικες μου αποψεις, κρινεις τον αλλον απο τα λεγομενα του. η ηλικια απλα σε βοηθα να κατανοησεις καπως καλυτερα τι μπορει εχει βιωσει ο αλλος, για να εχει τις αποψεις που εχει.
Συμφωνώ, απλά το λέω γιατί κάτι παιδάκια 14-15 χρονών βγαίνουν και λένε ότι τους έχουν πει σαν ποίημα, χωρίς να το σκέφτονται...:cool:


1. πιστευω οτι ο διεθνισμος μπορει να γινει πραγματικοτητα;
ειναι τοσο κοντα και ομως τοσο μακρυα αυτο που ονειρευομαι φιλε μου.
παντως ολα αυτα εξαρτωνται απο τους ανθρωπους, επομενως ολα ειναι εφικτα.
Μακριά ή κοντά;
Είναι δυνατόν να κάνουν οι Αμερικάνοι ή οι Ρώσοι ή οι Τούρκοι και να πουν:"Οκ παιδιά, για χάρη του διεθνισμού εμείς σταματάμε αμέσως τους εξοπλισμούς!"
Είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι αυτό μπορεί να γίνει;
Α, και επειδή πολλοί λένε για τη συναδέλφωση των λαών, καλή ώρα όπως εσύ, για σκέψου με πόσους ανθρώπους μάλωσες σήμερα ή χτες, με τους γονείς σου,το γείτονά σου, τους συμφοιτητές σου, πόσους έβρισες από μέσα σου, αν όχι φανερά;
Και μη μου πεις ότι δε σου έχει συμβεί αυτό, ότι δεν μαλώνεις με κανέναν και έχεις φιλικές σχέσεις με όλους!
Αν λοιπόν, πρώτα δεν βελτιώσουμε τις διαπροσωπικές μας σχέσεις, πώς θα βελτιώσουμε τις διακρατικές;;
Αν δεν συμφιλιωθώ με τον εχθρό μου (όχι τον Τούρκο ή τι άλλο, αλλά αυτόν με τον οποίο δεν έχω καλές σχέσεις), πώς θα συμφιλιωθώ με τον Τούρκο;;:confused:


2) ναι οι τουρκοι κρατανε δικα μας εδαφη, οπως και οι ιταλοι, και οι γαλλοι, και οι αιγυπτιοι, και οι συριοι και και και.
γιατι νοιαζεσαι τοσο για την αγια σοφια, και δεν νοιαζεσαι ας πουμε για το φαρο της αλεξανδριας ή τις πυραμιδες, κι αυτα καποτε δικα μας ηταν.
Γιατί φίλε, απλά, η Αγιά Σοφιά δεν μπορεί παρά να αποτελεί το εξοχώτερο, τελειότερο και πιο περίλαμπρο μνημείο ενός λαόυ τόσο θρησκευόμενου που κουβαλάει μια ένδοξη χιλιόχρονη βυζαντινή περίοδο, όπως ο δικός μας!:cool:
Έτσι, απλά!
Οι πυραμίδες δεν ήταν δίκες μας, δες και την απάντηση που έδωσα στον theontor.


πετανε ή οχι καθημερινα πανω απο τον εναεριο χωρο μας;
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.
πεταει ο γαιδαρος; πεταει.
Πήρες την απάντησή σου από έναν άνθρωπο που τα βιώνει καθημερινά αυτά!
Νομίζεις ότι δεν θα γινόταν χαμός στην Τουρκία, αν μπαίναμε στον χώρο τους;
Εδώ ένας γνωστός Τούρκος δήλωσε:Ο Ολγκάτς πρέπει να τιμωρηθεί για αυτά που είπε, είτε ήταν αλήθεια, είτε όχι!!!:eek:


3) Η διαφορα ετσι οπως την αντιλαμβανομαι εγω εχει ως εξης.
Η παγκοσμοιοποιηση σημαινει μια συνενωση ολων των κρατων κατω απο μια παγκοσμια κυβερνηση, η οποια θα μπορει ετσι να μας ελεγχει καλυτερα ώστε να προωθει πιο χαλαρα τα συμφεροντα των λομπυ.
με λιγα λογια θελουν να μας περασουν αλυσιδες και χαλκαδες, και ηδη τα εχουν ψιλοκαταφερει, μην κοιτας που δεν φαινονται, νοιωθεις ομως το βαρος τους κι ετσι το καταλαβαινεις. για τον διεθνισμο δες ξανα την απαντηση του ντενις, εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να το λεω.
Οκ, κατάλαβα τι λες!
4) ποτε ειπα εγω πως εισαι χουντικος;
εγω το ειπα γιατι θυμαμαι σαν χθες τη δασκαλα μου στο δημοτικο που μας το ελεγε με μια αισθηση περηφανειας, οπως το ακουω συχνα απο τοτε. απλα το ανεφερα δλδ για να καταλαβεις με τι αηδιες προσπαθουν να υποβαλλουν τον κοσμο απο μικρη ηλικια.

σε καλυψα;

και επειδη ξερω πως θα μου το χτηπησεις.
οι εναερειες παραβιασεις γινονται και απο τις δυο πλευρες γιατι καπως πρεπει να δικαιολογηθουν τα κονδυλια για το στρατο. οσο να ναι ενας συνεχης πανικος σε κανει να αποζητας ασφαλεια, και ασφαλεια σου παρεχουν τα αεροπλανα, παρα λοιπον τα χρηματα απο την παιδεια και καντα αεροπλανα για να μας μεινει και κατι στην τσεπη.
Στο χτύπησα!
Φίλε τα χρήματα που δεν δίνονται στην Παιδεία δεν πάνε στους εξοπλισμούς!
Έχεις δει ποτέ πόσα χρήματα δίνει η χώρα στους εξοπλισμούς;
Γιατί όλοι σ'αυτή την χώρα κατηγορούν τους εξοπλισμούς χωρίς να έχουν ιδέα τι γίνεται
!

Περιμένω απάντηση...
 

DeletedUser280

Guest
συγκρινε τωρα τα επιχειρηματα μου με τα δικα σου και βγαλε συμπερασμα.
 

DeletedUser8

Guest
αυτό για τον μεγαλέξανδρο είναι άκυρο γιατί εκείνα τα εδάφη δεν μας ανήκουν, ανήκουν σε λαούς της μεσοποταμίας.
κι επιπλέον, αυτοί οι λαοί θεωρούν με καμάρι οι ίδιοι τους εαυτούς τους απογόνους του μεγάλου μακεδόνα, αφού οι λαοί της περιοχής εκείνης υποδέχτηκαν τους έλληνες ως απελευθερωτές από τον περσικό ΄ζυγό!

e kai ta edafi tis kostantinoupolis ama to pas etsi den mas anikoun anikoun stous ntopious laou pou katikousan ekei pri 4000xronia
 

DeletedUser8

Guest
la8os....
to bizantio egine apikia ton elinon poli argotera....
epeisi i ellines einai files pou katebikan apo ton bora(dorioi-iones-aiolis-axeoi)
pio palia katikousan alli laoi ston elladiko xoro....
distixos i eutixos den exei simasia ti eixame palia alla ti exoume tora kai kalo einai na prospa8isoume na ta kratisoume min ta xasoume kai auta....
 

DeletedUser

Guest
Φυσικά και πρέπει να κρατήσουμε αυτά που έχουμε...
Αλλά δεν δέχομαι ότι το Βυζάντιο δεν είναι ελληνική γη.
Εξάλλου, οι λάοι που το κατοικούσαν έχουν εξαφανιστεί! Πολύ απλό!
Αφού δεν είναι δικό μας, ποιανού είναι;:cool::cool:
 

DeletedUser

Guest
auti ti stigmi tis tourkias
se liga xronia(opos pame)tis amerikis

Όποια πέτρα και να σηκώσεις θα σου πει πως είναι Ελληνική!
Μόλις το 1965 έδιωξαν την μεγαλη πλειοψηφία των Ελληνων από την Πόλη οι Τούρκοι, σε αντίθεση βέβαια με τη Συνθήκη της Λωζάνης!:cool:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή