σε ετοιμότητα οι έμνοπλες δυνάμεις-αναχώρησαν τρια πολεμικά σκάφη για ανατ.αιγαίο

  • Δημιουργός θέματος Karibou
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Αν μας είχαν πιάσει οι Τούρκοι, δεν είχαμε ζήσει για να είμαστε εδώ:cool:
Κι αυτά που έκαναν οι Έλληνες στην Μικρασία ήταν αποτέλεσμα 6 αιώνων τουρκικού ζυγού!
Κι όσο για τους Κύπριους, αυτοί καλά κάνουν που δεν σιωπούν και δεν μπορείς εσύ να ξέρεις αν δρουν ή όχι!
Γιατί όσο οι δικοί μας εδώ κοιμούνται τουλάχιστον οι Κύπριοι έκαναν προσφυγή στη Χάγη!
Ενώ, εμείς οι Μακεδόνες δεν δράσαμε και δρούμε ακόμα;
Εσείς σ'αυτό το διάστημα έχετε να ασχοληθείτε με τα Ζωνιανά και δεν σας περισσεύει χρόνος για τίποτα άλλο!:cool:
 

DeletedUser280

Guest
εμεις αγαπητε μου εχουμε 7 επαναστασεις στο ενεργητικο μας. ενα 1940 στην αλβανια, και ενα πολεμο ενος μηνα με τους γερμανους. και οσο για τα ζωνιανα, πως να πολεμησεις με καποιον που τον προστατευει το ιδιο το κρατος σου;
τεσπα δεν μ αρεσει να μιλαω για πολεμους,
εγω ειμαι υπερμαχος του διεθνισμου, γουσταρω παγκοσμια ειρηνη με καλα πολιτευματα και κυβερνησεις για ολα τα κρατη, ωστε να ευημερουν ολοι,

ξερω ξερω, εγω ζω στην κοσμαρα μου.
 

DeletedUser

Guest
Aφού το ξέρεις γιατί δεν κάνεις κάτι;;;:confused:
"Διεθνισμός", και τι σημαίνει αυτό;;
Τι επιδιώκει να πετύχει; Την ένωση όλων των "λαών" για να "τρώμε με χρυσά κουτάλια όλοι"; Κι άλλοι το προσπάθησαν αυτό, μα δεν πέτυχε!;)
Ζητάς να χαθεί η πολιτισμική ιδιαιτερότητα κάθε λαού;
Πόσων χρονών είσαι, αυτά που λες μόνος σου τα σκέφτηκες, ή είναι μασημένη τροφή;;;
 

DeletedUser

Guest
αν μας είχαν πιάσει οι τούρκοι, δεν είχαμε ζήσει για να είμαστε εδώ:cool:
κι αυτά που έκαναν οι έλληνες στην μικρασία ήταν αποτέλεσμα 6 αιώνων τουρκικού ζυγού!κι όσο για τους κύπριους, αυτοί καλά κάνουν που δεν σιωπούν και δεν μπορείς εσύ να ξέρεις αν δρουν ή όχι!
γιατί όσο οι δικοί μας εδώ κοιμούνται τουλάχιστον οι κύπριοι έκαναν προσφυγή στη χάγη!
ενώ, εμείς οι μακεδόνες δεν δράσαμε και δρούμε ακόμα;
εσείς σ'αυτό το διάστημα έχετε να ασχοληθείτε με τα ζωνιανά και δεν σας περισσεύει χρόνος για τίποτα άλλο!:cool:

paidia arketa me ayto to paramythi. H othwmanikh aytokratoria ektinotan mexri thn aystria. Olh h eyrwph htan ypodoylwmenh 400 xronia, mono emeis kompazoyme oti den alloiwthikame kai nomizoyme oti mono emas eixan ypo.

Ypenthymizw oti ta ouggrika kai ta filandika einai glwsses pou exoyn "toyrkikh" katagwgh poy shmainei oti emeinan arketa wste na toys ekpolithsoyn. Den eida kanan allo na phgainei kata agkyra meria epeidh ton eixan ypodoylo 400 xronia dhthen!
 

DeletedUser280

Guest
σωστος ο δοκτωρας

τσαν εισαι λιγο μικρος ακομα για να μου λες τετοια πραγματα,
η πολιτισμικη κληρονομια του εκαστοτε λαου θα χαθει μονο οταν θα σβηστουν ολα τα βιβλια και ολα τα ηθη και εθιμα του καθε λαου, αν ενωθουν ολοι οι λαοι αυτο δεν σημαινει πως ο ελληνας θα γινει κενυατης ή εσκιμωος, αλλα οτι τα προβληματα και οι αναγκες θα ειναι κοινα για ολους, και πλεον κανεις δεν θα νοιαζεται μονο για το κωλαρακι του, οτι συμβαινει δλδ σημερα.
 

DeletedUser

Guest
paidia arketa me ayto to paramythi. H othwmanikh aytokratoria ektinotan mexri thn aystria. Olh h eyrwph htan ypodoylwmenh 400 xronia, mono emeis kompazoyme oti den alloiwthikame kai nomizoyme oti mono emas eixan ypo.

Ypenthymizw oti ta ouggrika kai ta filandika einai glwsses pou exoyn "toyrkikh" katagwgh poy shmainei oti emeinan arketa wste na toys ekpolithsoyn. Den eida kanan allo na phgainei kata agkyra meria epeidh ton eixan ypodoylo 400 xronia dhthen!

τώρα αυτό τι ήταν;
απ'τη μια λες ότι εμείς κομπάζουμε πως μόνο εμείς δεν αλλοιωθήκαμε και απ'την άλλη λες πως άλλοι λαοί άλλαξαν τη γλώσσα τους!
το ένα αναιρεί το άλλο!
α και εκτός από το ότι εμείς ήμασταν υποδουλωμένοι 600 χρόνια (κάποιες περιοχές δηλαδή όπως η μικρασία)
ξέρεις το πρόβλημα με τους τούρκους είναι ότι ακόμα κρατάνε υποδουλωμένα ελληνικά εδάφη!!!!!!!
με άλλους λαούς δεν γίνεται αυτό!
κι οι γερμανοί μας σκλάβωσαν 3-4 χρόνια, αλλά σηκώθηκαν πήγαν σπίτια τους, από μακριά και αγαπημένοι και συναδελφωμένοι πλέον είμαστε με δαύτους!
όμως οι τούρκοι δεν σταμάτησαν τις προκλήσεις!
 

DeletedUser

Guest
σωστος ο δοκτωρας

τσαν εισαι λιγο μικρος ακομα για να μου λες τετοια πραγματα,
η πολιτισμικη κληρονομια του εκαστοτε λαου θα χαθει μονο οταν θα σβηστουν ολα τα βιβλια και ολα τα ηθη και εθιμα του καθε λαου, αν ενωθουν ολοι οι λαοι αυτο δεν σημαινει πως ο ελληνας θα γινει κενυατης ή εσκιμωος, αλλα οτι τα προβληματα και οι αναγκες θα ειναι κοινα για ολους, και πλεον κανεις δεν θα νοιαζεται μονο για το κωλαρακι του, οτι συμβαινει δλδ σημερα.

Πόσο μικρός δηλαδή;:p
Γίνομαι 18 σ'ένα μήνα!
Σου λέω: Ποιον έχεις ως πρότυπο γι'αυτήν την παγκόσμια κοινότητα;
Πάντως η παγκοσμιοποιημένη οικονομία έφερε τη κρίση σ'όλο τον κόσμο!
Είναι καλό αυτό; Είναι μέσα στα πλάισια του ιδεατού κόσμου σου;
:cool:
 

DeletedUser280

Guest
μιλας για ελληνικα εδαφη, η για ελληνικα στοιχεια; γιατι τα εδαφη ανηκουν στη γη και μονο.

μπα, και ποτε μιλησα εγω για παγκοσμιοποιηση;
 

DeletedUser

Guest
Aφού το ξέρεις γιατί δεν κάνεις κάτι;;;:confused:
"Διεθνισμός", και τι σημαίνει αυτό;;
Τι επιδιώκει να πετύχει; Την ένωση όλων των "λαών" για να "τρώμε με χρυσά κουτάλια όλοι"; Κι άλλοι το προσπάθησαν αυτό, μα δεν πέτυχε!;)
Ζητάς να χαθεί η πολιτισμική ιδιαιτερότητα κάθε λαού;
Πόσων χρονών είσαι, αυτά που λες μόνος σου τα σκέφτηκες, ή είναι μασημένη τροφή;;;


DIETHNISMOS SHMAINEI PARA POLLA. ALLA GIA NA STO PW APLA STO EPIPEDO POU MAS AFORA SHMAINEI OTI DE THA DINEI H TOURKIA TA MISA LEFTA THS GIA EXOPLISMOUS KAI H ELLADA TA ALLA MISA THS GIA NA TOUS PETAEI AXRHSIMOPOIHTOUS META APO 15 XRONIA KAI NA XANAGORAZEI ALLOUS. ME AYTA TA XRHMATA MPOREI NA KANEI DROMOUS, PAIDEIA, PRASINO, ANTHRWPISTIKH BOHTHEIA STHN AFRIKH.

OMOIWS KAI METAXY AMERIKHS RWSSIAS. LEFTA TA OPOIA ANTI NA GINONTAI OIKOLOGIA, ENALLAKTIKH ENERGEIA, EPISTHMH, TEXNOLOGIA GINONTAI EXELIGMENA OPLA TA OPOIA AN DE XRHSIMOPOITHOUN POTE EINAI PETAMENA LEFTA APLA KAI AN XRHSIMOPOIHTHOUNE PALI EINAI POLY XEIROTERO. MIA KATASTASH LOSE-LOSE DHLADH APO THN OPOIA ZHMIWNETAI OLOS O PLANHTHS.

DE THA TANE KALYTERA ENAS PLANHTHS XWRIS AIDS, ME DIASTHMIKA TAXIDIA, XWRIS PEINASMENOYS? DE XERW AN THA EFTANAN TA LEFTA GIA OLA AYTA ALLA SIGOURA THA EKANAN DIAFORA. APO TO NA EXOUME KATHE STRATOKAYLO KYBERNHTH NA EXYPHRETEI SYMFERONTA OPLOBIOMHXANIWN, KAI NA PAIZEI COMMAND AND CONQUER ME TON KOSMO EPEIDH OI APO KATW EIMASTE POLY BLAKES NA TO DOUME H POLY MALTHAKOI GIA NA KANOUME KATI.

PROFANWS KOITATE NA PARETE mersente! kai tserokiiiiii.
APANTHSA POLY APLA KAI ZHTW SYGNWMH APOSOUS ANTILAMBANONTAI PIO GENIKA TON ORO APLA MALLON PREPEI NA ARXISOUME APO THN ALFABHTA EDW MESA.



SORRY RE RIPPER GIA TA KEFALAIA NOMIZA OTI THA TA ALLAZE MONO TOU!
 

DeletedUser

Guest
μιλας για ελληνικα εδαφη, η για ελληνικα στοιχεια; γιατι τα εδαφη ανηκουν στη γη και μονο.

μπα, και ποτε μιλησα εγω για παγκοσμιοποιηση;

Πλάκα κάνεις;:confused:
ο διεθνισμός τι είναι;
Σου έκανα πολλές ερωτήσεις και δεν έδωσες απάντηση!:cool:

Τα εδάφη μπορεί να ανήκουν στη γη και μόνο, αλλά δεν νομίζω το ίδιο ισχύει για την Αγιά Σοφιά, για όλα αυτά τα αρχαιολογικά μνημεία, η πόλη της Σμύρνης, του Αιβαλιού!:eek:
 

DeletedUser280

Guest
diethnismos shmainei para polla. Alla gia na sto pw apla sto epipedo pou mas afora shmainei oti de tha dinei h tourkia ta misa lefta ths gia exoplismous kai h ellada ta alla misa ths gia na tous petaei axrhsimopoihtous meta apo 15 xronia kai na xanagorazei allous. Me ayta ta xrhmata mporei na kanei dromous, paideia, prasino, anthrwpistikh bohtheia sthn afrikh.

Omoiws kai metaxy amerikhs rwssias. Lefta ta opoia anti na ginontai oikologia, enallaktikh energeia, episthmh, texnologia ginontai exeligmena opla ta opoia an de xrhsimopoithoun pote einai petamena lefta apla kai an xrhsimopoihthoune pali einai poly xeirotero. Mia katastash lose-lose dhladh apo thn opoia zhmiwnetai olos o planhths.

De tha tane kalytera enas planhths xwris aids, me diasthmika taxidia, xwris peinasmenoys? De xerw an tha eftanan ta lefta gia ola ayta alla sigoura tha ekanan diafora. Apo to na exoume kathe stratokaylo kybernhth na exyphretei symferonta oplobiomhxaniwn, kai na paizei command and conquer me ton kosmo epeidh oi apo katw eimaste poly blakes na to doume h poly malthakoi gia na kanoume kati.

Profanws koitate na parete mersente! Kai tserokiiiiii.
Apanthsa poly apla kai zhtw sygnwmh aposous antilambanontai pio genika ton oro apla mallon prepei na arxisoume apo thn alfabhta edw mesa.



Sorry re ripper gia ta kefalaia nomiza oti tha ta allaze mono tou!

μπραβο ρε δωκτωρα, καλυτερα δεν θα μπορουσα να τα πω
+1000

βεβαια οτι θα σου κανα και φιλοφρονηση δεν το περιμενες ε; το περιμενες; ;)
 

DeletedUser280

Guest
πλάκα κάνεις;:confused:
ο διεθνισμός τι είναι;
σου έκανα πολλές ερωτήσεις και δεν έδωσες απάντηση!:cool:

τα εδάφη μπορεί να ανήκουν στη γη και μόνο, αλλά δεν νομίζω το ίδιο ισχύει για την αγιά σοφιά, για όλα αυτά τα αρχαιολογικά μνημεία, η πόλη της σμύρνης, του αιβαλιού!:eek:

ρε εισαι σοβαρος; απο την αλλη βεβαια δεν μπορω και να σε κατηγορησω
γιατι με τετοιο εκπαιδευτικο συστημα που εχουμε τετοιες αποψεις θα διαμορφωνονται,
βεβαια εισαι τυχερος που κανεις τετοια συζητηση εδω μεσα καθως ειναι μια πρωτης ταξεως ευκαιρια, να αφησεις για λιγο τον εγωισμο και να μαθεις 5 πραγματα.
αντε τυχερε, ε τυχερε
 

DeletedUser

Guest
DIETHNISMOS SHMAINEI PARA POLLA. ALLA GIA NA STO PW APLA STO EPIPEDO POU MAS AFORA SHMAINEI OTI DE THA DINEI H TOURKIA TA MISA LEFTA THS GIA EXOPLISMOUS KAI H ELLADA TA ALLA MISA THS GIA NA TOUS PETAEI AXRHSIMOPOIHTOUS META APO 15 XRONIA KAI NA XANAGORAZEI ALLOUS. ME AYTA TA XRHMATA MPOREI NA KANEI DROMOUS, PAIDEIA, PRASINO, ANTHRWPISTIKH BOHTHEIA STHN AFRIKH.

OMOIWS KAI METAXY AMERIKHS RWSSIAS. LEFTA TA OPOIA ANTI NA GINONTAI OIKOLOGIA, ENALLAKTIKH ENERGEIA, EPISTHMH, TEXNOLOGIA GINONTAI EXELIGMENA OPLA TA OPOIA AN DE XRHSIMOPOITHOUN POTE EINAI PETAMENA LEFTA APLA KAI AN XRHSIMOPOIHTHOUNE PALI EINAI POLY XEIROTERO. MIA KATASTASH LOSE-LOSE DHLADH APO THN OPOIA ZHMIWNETAI OLOS O PLANHTHS.

DE THA TANE KALYTERA ENAS PLANHTHS XWRIS AIDS, ME DIASTHMIKA TAXIDIA, XWRIS PEINASMENOYS? DE XERW AN THA EFTANAN TA LEFTA GIA OLA AYTA ALLA SIGOURA THA EKANAN DIAFORA. APO TO NA EXOUME KATHE STRATOKAYLO KYBERNHTH NA EXYPHRETEI SYMFERONTA OPLOBIOMHXANIWN, KAI NA PAIZEI COMMAND AND CONQUER ME TON KOSMO EPEIDH OI APO KATW EIMASTE POLY BLAKES NA TO DOUME H POLY MALTHAKOI GIA NA KANOUME KATI.

PROFANWS KOITATE NA PARETE mersente! kai tserokiiiiii.
APANTHSA POLY APLA KAI ZHTW SYGNWMH APOSOUS ANTILAMBANONTAI PIO GENIKA TON ORO APLA MALLON PREPEI NA ARXISOUME APO THN ALFABHTA EDW MESA.



SORRY RE RIPPER GIA TA KEFALAIA NOMIZA OTI THA TA ALLAZE MONO TOU!


Ρε φίλε, πόσο βλακεία μπορεί να κουβαλάτε και να πιστεύετε ότι όλα αυτά μπορούν να γίνουν αληθινά;
Φυσικά και έιναι ωραία και εγώ τα θέλω όλα αυτά, ωραία είναι, κανένας δεν θέλει πόλεμο, αλλά φυσικά και δεν γίνονται!
Ζείτε μια ουτοπία, που δεν θα γίνει ποτέ πραγματικότητα!!!:cool:
 

DeletedUser

Guest
μπραβο ρε δωκτωρα, καλυτερα δεν θα μπορουσα να τα πω
+1000

βεβαια οτι θα σου κανα και φιλοφρονηση δεν το περιμενες ε; το περιμενες; ;)

Ασε τις φιλοφρονήσεις και απάντησε στις ερωτήσεις μου!:cool:
 

DeletedUser280

Guest
λοιπον το μπραβο πηγαινε στο δοκτωρα.

τι ερωτησεις εχεις, αριθμησε τες.
 

DeletedUser

Guest
ρε εισαι σοβαρος; απο την αλλη βεβαια δεν μπορω και να σε κατηγορησω
γιατι με τετοιο εκπαιδευτικο συστημα που εχουμε τετοιες αποψεις θα διαμορφωνονται,
βεβαια εισαι τυχερος που κανεις τετοια συζητηση εδω μεσα καθως ειναι μια πρωτης ταξεως ευκαιρια, να αφησεις για λιγο τον εγωισμο και να μαθεις 5 πραγματα.
αντε τυχερε, ε τυχερε

Φίλε, το καταλαβαίνεις, ότι δεν μου λες κάτι ουσιαστικό;
Τόση ώρα σου αραδιάζω επιχειρήματα και εσύ λες ένα σωρό αερολογίες, για το εκπαιδευτικό σύστημα και δε συμμαζεύεται!
Σου λέω: Πόσων χρονών είσαι, το πέρασες το εκπαιδευτικό σύστημα για να ξέρεις τι γίνεται, ή όχι;
Αν δεν μιλήσεις σοβαρά κι αυτή την φορά, θα το θεωρήσω παιδαριώδες και ανούσιο να συζητώ μαζί σου και θα σταματήσω, για να πάμε να ξαναspamρουμε σαν μικρά χαζοχαρούμενα!
Γιατί δεν μιμείσαι τον Dennis;
Μια ερώτηση σου έκανα, πώς αντιλαμβάνεσαι εσύ τον διεθνισμό και δεν μπόρεσες να απαντήσεις!
 

DeletedUser280

Guest
καλα ντε.

λοιπον ειμαι 25 χρονων και ειμαι φοιτητης πανεπιστημιου.
για το διεθνισμο μεσες ακρες ο ντενις με καλυψε, επομενως διαβασε το δικο του ποστ.

κατι αλλο;
 

DeletedUser

Guest
ρε φίλε, πόσο βλακεία μπορεί να κουβαλάτε και να πιστεύετε ότι όλα αυτά μπορούν να γίνουν αληθινά;
φυσικά και έιναι ωραία και εγώ τα θέλω όλα αυτά, ωραία είναι, κανένας δεν θέλει πόλεμο, αλλά φυσικά και δεν γίνονται!
ζείτε μια ουτοπία, που δεν θα γίνει ποτέ πραγματικότητα!!!:cool:

oute gw sou lew oti tha ginoune. Lew apla pws mporousan na einai ta pragmata. Thelei poly dromo akoma...
Mexri tote tha pairnoume opla kai tha yphretoume ta symferonta twn megalwn... "phges na pareis rwsika opla? Pare 20 yperpthseis sto aigaio kai 2 kainoyrgies gkrizes zwnes na katalabeis oti se mas prepei na ta skas an thes "statherothta" sthn perioxh, alliws i don't know...bad things may happen..."
 

DeletedUser280

Guest
μωρε μπραβο ενημερωση την εχεις. αν το ηξερα απο την αρχη θα σου το δινα εγω το μενταγιον τσαμπα.

επισης τσαν το πατρις θρησκεια οικογενεια μεταφραζεται σε

δωσε μας τα λεφτα σου σκυλι, και ασε το θεο να ταισει τα παιδια σου.
 

DeletedUser280

Guest
για διαβασε καλυτερα. δεν λεει spam, smap λεει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή