προβλημα.......

  • Δημιουργός θέματος jonnas
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
thanks για την υποστηριξη cooper, αλλα δεν βλεπω απαντηση!!! ρε παιδια τι γινεται???? πως γινονται τετοιες αστρονομικες ζημιες????
 

DeletedUser2065

Guest
Φιλε αποτι έχω καταλάβει δεν είναι τοσο απλό το πόσο ζημιά κάνεις... πάντως 60αρες θα ήταν περιεργο να ρίχνεις με σφεντονα..

Οσο για τις μεγάλες ζημιες στον κ1 που λέτε και για εργάτες κτλ.. Σε μερικές μονομαχίες μεγάλων χαρακτήρων πεφτουν 1000αρες οποτε δεν ειναι περίεργο μια τόσο μεγάλη ζημιά.. Οσο για τους εργάτες-μονομάχους, αν θυμάστε υπάρχει και ενα feature στο παιχνίδι που λέγετε σαμανος και αλλαζεις ικανότητες και ιδιοτητες :D
 

DeletedUser

Guest
φίλε μου η απάντηση είναι απλή και σου έχει δοθεί αποσπασματικά... θα σου τα συνοψίσω λοιπόν αναφέροντας την δικιά μου περίπτωση. Λοιπόν...
Σπαθί Χερνάντο + μεγάλο σθένος + χτύπημα στο κεφάλι + αντίπαλος με χαμηλή ανθεκτικότητα = ζημιά πάνω από 300 και στους δύο κόσμους ;)
Δεν είναι ούτε παράξενο ούτε αστρονομικό... είναι η κατάρα του Χερνάντο :eek::(
 

DeletedUser

Guest
φίλε μου η απάντηση είναι απλή και σου έχει δοθεί αποσπασματικά... θα σου τα συνοψίσω λοιπόν αναφέροντας την δικιά μου περίπτωση. Λοιπόν...
Σπαθί Χερνάντο + μεγάλο σθένος + χτύπημα στο κεφάλι + αντίπαλος με χαμηλή ανθεκτικότητα = ζημιά πάνω από 300 και στους δύο κόσμους ;)
Δεν είναι ούτε παράξενο ούτε αστρονομικό... είναι η κατάρα του Χερνάντο :eek::(

ή ακόμα καλύτερα αιχμηρό τσεκούρι ξυλοκόπου στο max του!:eek:
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδια ωραια, αν ειναι ετσι, λεω κι εγω:
σφεντονιτσα+50 σημαδι+χαμηλα αντανακλαστικα+χτυπιμα στο δοξα πατρι:D:D=40 dmg τουλαχιστον!!!!
 

DeletedUser

Guest
αν ίσχυε αυτό κάποιος με 50 μόνο σθένος θα μπορούσε να σκάσει 480 ζημιά με το αιχμηρό τσεκούρι!
:eek:
 

DeletedUser

Guest
οχι ρε φιλε, δεν λεω κατι τετοιο!!!!
απλως υπολογιζω ζημια!!!!!
δηλαδη ο νεορομεο ποσο σθενος εχει?????????
100000:eek::eek:??????????????????
να κανω ουτε 20 dmg με 50 σημαδι και μια σφεντονα πιστευω ειναι λιγο υπερβολικο...................
 

DeletedUser

Guest
ρε έλεος με μια σφεντόνα μην περιμένεις περισσότερα από 25 το πολύ damage!
να σου δείξω και την πράξη
αν ίσχυε ότι με 50 σημάδι και max σφεντόνα 12 κάνεις 40
τότε 40/12 είναι 3,333333333... ανά 1 ζημιά όπλου
τότε 3,33333333333.... * 144 max αιχμηρού τσεκουριού = 480!!
δεν πιστεύω να κατάλαβε κανείς...:p
 

DeletedUser

Guest
εχω καταλαβει τι ενοεις, αλλα με το ιδιο σκεπτικο με το μυθικο σπαθακι μην περιμενεις πανω απο 250 dmg να κανει!! τελοσπαντων, ας το κλειδωσει καποιος να τελειωνει το θεμα................
εχω δει παντως με ακριβη κυνηγετικα οπλα να κανουν 100+dmg μερικοι..........
 

DeletedUser

Guest
castelox.jpg


Iδού λοιπόν ο cheater. Σαν δεν ντρέπεστε λέω γω...
 

DeletedUser

Guest
ρε έλεος με μια σφεντόνα μην περιμένεις περισσότερα από 25 το πολύ damage!
να σου δείξω και την πράξη
αν ίσχυε ότι με 50 σημάδι και max σφεντόνα 12 κάνεις 40
τότε 40/12 είναι 3,333333333... ανά 1 ζημιά όπλου
τότε 3,33333333333.... * 144 max αιχμηρού τσεκουριού = 480!!
δεν πιστεύω να κατάλαβε κανείς...:p

εγω σε επιασα και σε καταλαβα....
αλλα εκανες λαθος πραξη, 144*3,3=475,2 ρε διανοια οχι 480 :eek::eek::p
 

DeletedUser

Guest
Και υπόψιν. Δεν ήταν καν με το σπαθί του Hernando ;) Mε το αιχμηρό τσεκούρι ξυλοκόπου ήταν.

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι πάνω που είπα να κόψω τις μονομαχίες, όλο κάποιους τους τρώει να έρχονται. Ε, ελάτε... Μέσα στο παιχνίδι είναι και το ξυλίκι.

Καλή συνέχεια! Κι άλλη φορά αφήστε και τον άμεσα εμπλεκόμενο να πει αν είμαι cheater. Toν ρωτήσατε τον castelo πριν πείτε την εξυπνάδα σας αν ήθελε να διασυρθεί;
 

DeletedUser1509

Guest
κοιταξτε και αυτη τη ζημια--->405(Pan) στον κοσμο 1
 

DeletedUser1509

Guest
δεν σημαινει πως οποιος κανει μεγαλη ζημια ειτε ολικη ειτε ανα χτυπημα πως ειναι cheater:cool:
 

DeletedUser

Guest
Και υπόψιν. Δεν ήταν καν με το σπαθί του Hernando ;) Mε το αιχμηρό τσεκούρι ξυλοκόπου ήταν.

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι πάνω που είπα να κόψω τις μονομαχίες, όλο κάποιους τους τρώει να έρχονται. Ε, ελάτε... Μέσα στο παιχνίδι είναι και το ξυλίκι.

Καλή συνέχεια! Κι άλλη φορά αφήστε και τον άμεσα εμπλεκόμενο να πει αν είμαι cheater. Toν ρωτήσατε τον castelo πριν πείτε την εξυπνάδα σας αν ήθελε να διασυρθεί;

Φίλε μου από πότε μια ήττα σε μια μονομαχία και μάλιστα τόσο υψηλού επιπέδου είναι διασυρμός; Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου :confused:
Και στην τελική μπορούσες απλά να σβήσεις το όνομα...

Υ.Γ. Αυτό είναι διασυρμός!!! :eek::D
 

DeletedUser

Guest
συγνωμη,αλλα την εμφανιση που την βαλατε;;την τακτικη;;


αν εγω φτιαχνω χαρακτηρα με βαση την εμφανιση και ο αλλος λεει δεν ειναι σημαντικη και ειναι μηδεν,το θεωρειτε απιθανο να κανει τοση ζημια;;
 

DeletedUser

Guest
Και υπόψιν. Δεν ήταν καν με το σπαθί του Hernando ;) Mε το αιχμηρό τσεκούρι ξυλοκόπου ήταν.

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι πάνω που είπα να κόψω τις μονομαχίες, όλο κάποιους τους τρώει να έρχονται. Ε, ελάτε... Μέσα στο παιχνίδι είναι και το ξυλίκι.

Καλή συνέχεια! Κι άλλη φορά αφήστε και τον άμεσα εμπλεκόμενο να πει αν είμαι cheater. Toν ρωτήσατε τον castelo πριν πείτε την εξυπνάδα σας αν ήθελε να διασυρθεί;

Εγω δεν σε κατηγορησα, αν αναφερεσαι σε εμενα...απλα οι αλλοι παρανοησαν τα λεγομενα μου...μια πλακιτσα εκανα!:eek:
Οσο για τους υπολογισμους, εγω λεω οτι δεν εχουν τοση σημασια, αλλα μπραβο στον Κωνσταντινο για τον κοπο του....Σωστος κ εξυπνος συλλογισμος....τον καταλαβα!
 

DeletedUser

Guest
εγω σε επιασα και σε καταλαβα....
αλλα εκανες λαθος πραξη, 144*3,3=475,2 ρε διανοια οχι 480 :eek::eek::p

δεν κανω λαθος!
40/12 = 3,3333333333.... και πάει(άρρητος αριθμός)
και αν το πολλαπλασιάσεις με το 144 βγαίνει 480 (χρησιμοποίησα υπολογιστική και αυτά δεν κάνουν λάθη!)
 

DeletedUser

Guest
Πλάκα πλάκα όμως, θα μου βγάλετε κάνα όνομα περίεργο. Και καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα, οπότε στη διάθεσή σας για ιδιαίτερα για το παιχνίδι.

Παραδίδονται ιδιαίτερα μαθήματα για το παιχνίδι. Τιμές λογικές.

Πληροφορίες εντός DMU ;)

Yπόψιν: Ο καιρός γαρ εγγύς που θα ξεκόψω, έχω φροντίσει όμως η γνώση να μεταδοθεί άρα δεν θα έχετε πρόβλημα όσοι θέλετε να μάθετε. Προφανώς και δεν υπάρχει ένας τρόπος για να παίξεις και οι επιλογές που θα κάνεις (όσον αφορά το τι θες να κάνεις) θα σου δείξουν το δρόμο για το τι να κάνεις, όμως για κάθε επιλογή υπάρχει και μια (ή περισσότερες) λύσεις που απλά είναι θέμα σκέψης και λογικής.

Δεν είναι δα και ο γρίφος του Einstein το west.
 
Κορυφή