θεατρικο εργο (φανταστική παρωδία / κωμωδία)

DeletedUser

Guest
Dear DarkFox, ΔΕΝ σου έκανα προσωπική κριτική, ούτε έχω διάθεση να κάνω σε κανέναν. To πώς παίζει ο καθένας / η καθεμία το παιχνίδι, είναι δική του/της ΚΑΙ ΜΟΝΟ υπόθεση και δεν αφορά κανέναν άλλον/άλλη παίκτη/παίκτρια.
Επίσης πιστεύω κι εγώ ακράδαντα, οτι παιχνίδι χωρίς χαβαλέ, παύει να είναι παιχνίδι...
Καλά κάνεις και παίζεις όπως παίζεις, δεν με αφορά και δεν έχω κανένα δικαίωμα κριτικής για το πώς παίζει ο/η καθένας/καθεμία. Ανέφερα την συμμετοχή σου στην υπεράσπιση συγκεκριμένων οχυρών, αποκλειστικά και μόνο για να τεκμηριώσω το γιατί πιθανολογώ οτι στάλθηκε ΚΑΙ σ' εσένα το εν λόγω μήνυμα. Τίποτα περισσότερο...
Απο 'κεί και πέρα, δέν ψάχνω ούτε για "ξωτικά" ούτε για "καλικάτζαρους", γιατί πολύ απλά δεν πιστεύω σε ξωτικά και καλικάτζαρους... Κι αν δεν το πρόσεξες, μίλησα για προκαταρκτικό συμπέρασμα. Αν ήταν το τελικό, δεν θα έγραφα κάν στο forum. Απλά κάποιοι πιο "αρμόδιοι", θα βρίσκονταν ΗΔΗ με εισαγγελική παραγγελία, σε αναζήτηση των φυσικών προσώπων που "κρύβονται" πίσω απο συγκεκριμένες IP....
Αν είναι αυθαίρετο το προκαταρκτικό συμπέρασμα που έβγαλα, μπορεί να αποδειχτεί στο μέλλον, ΕΦΟΣΟΝ η εταιρεία διαχείρισης του ελληνικού κόσμου του παιχνιδιού κινηθεί νομικά εναντίον των χακεράδων. Μέχρι τότε ο καθένας μπορεί να έχει την δικιά του "θεώρηση", χωρίς να είναι υποχρεωτικό να συμφωνούν οι θεωρήσεις μας...
Προσωπικά προτιμάω την παρουσίαση σεναρίων ερμηνείας και την ελεύθερη συζήτηση γύρω απο τις πιθανότητες να ισχύουν, όσο τραγικά κι αν ακούγονται σε αυτιά τρίτων, απο την στάση "μούγκα στην στρούγγα"...
Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε, μπορούμε νομίζω να εκφράζουμε ελεύθερα τις απόψεις και τις θεωρήσεις μας, χωρίς να είναι υποχρεωτικό κάποια απο αυτές να επιβληθεί στους υπόλοιπους...
:)
Εξάλλου καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει. Αντίστοιχα κλοπή χωρίς κέρδος, έστω και συμβολικό (μη υλικό) δεν έχει υπάρξει μέχρι σήμερα. Ας μου πεί λοιπόν κάποιος με λογικά επιχειρήματα, ΠΟΙΟ πιθανολογεί οτι ήταν το κίνητρο των χακεράδων που στήσανε αυτό το επαγγελματικό (λιγότερο ή περισσότερο) ψάρεμα κωδικών... Χρήματα ΔΕΝ μπορούσαν να πάρουν και δεν πήρανε...


Αγαπητέ daimonass δεν χρειάζεται να "λύσεις το ζωνάρι σου"...
Οι καυγάδες στο διαδίκτυο είναι ανόητοι καυγάδες χωρίς νόημα και χωρίς αποτέλεσμα. Οι καυγατζήδες του διαδικτύου είναι για λύπηση, και όχι όσοι απλά εκφράζουν την άποψή τους σε ένα forum. Και άμα εσύ είδες πουθενά "κλάψα" σε όσα έγραψα, θα την είδες μάλλον γιατί κοιτάς πολύ συχνά τον καθρέφτη σου, αντί να διαβάζεις προσεκτικά τα γραπτά του άλλου...
Κλάματα και χαρές για ένα παιχνίδι, ανήκουν σαν συμπεριφορά σε διαταραγμένες (λίγο ή πολύ) προσωπικότητες, που έχουν χάσει την διχωριστική ανάμεσα στην πραγματική ζωή και την ψεύτικη-ψηφιακή ενός παιχνιδιού.
Το ξαναείπα παραπάνω, και θα συμφωνήσω για ακόμα μια φορά με DarkFox, οτι παιχνίδι χωρίς χαβαλέ παύει να είναι παιχνίδι.

Απο κεί και πέρα όμως, υπάρχει και ένα ποινικό αδίκημα, για το οποίο οι περισσότεροι (αν όχι όλοι...) που γράφουν χλευαστικά και ειρωνικά σχόλια προς τους χακεμένους, κάνουν την πάπια και δεν λένε κουβέντα...
Υπάρχει ένα παλιό σύνθημα γραμμένο στους τοίχους της Αθήνας, που νομίζω οτι αποδίδει σε σημαντικό βαθμό την κατάσταση που επικρατεί αυτή την στιγμή, σε ότι αφορά το συγκεκριμένο θέμα :
Η σιωπή, είναι συνενοχή...

Υ.Γ. Εξακολουθώ να αναμένω (ως πελάτης κι εγώ) ενημέρωση απο την διαχείριση του παιχνιδιού, σε ποιές (και άν...) νομικές ενέργειες έχει προβεί για το εν λόγω θέμα...
 

DeletedUser315

Guest
Παιδιά μαλον ο χακερ εκανε λαθος
εμενα γτ μ στειλε μνμ?
αφου μονο στη μια συμμαχία έπρεπε να το στείλει οπως λενε η τουλάχιστον
αφήνουν να αιωρείται η άποψη

το τι εχει να κερδίσει?
εγω αυθαιρετα μπορω να συμπεράνω
-οτι ειναι καποιος διεστραμμένος που πολυ απλα ήθελε να κανει χαβαλέ και να χαίρετε με τα κλαψουρίσματα των άλλων
-αντιπαθούσε άτομα και ήθελε να τα καταστρέψει (παρε το greeniari πχ που το κανε στο παρελθον)
-κατι πολυ ακρεο.Ηταν απο αντίπαλη εταιρία και ηθελε να πλήξει την αξιοπιστια του παιχνιδιου (καλα εχω πολυ φαντασία)
-και ενα σορό άλλοι λόγοι

αλλα εσεις προτιματε οτι τον εβαλε η dmu για να σας παρει το οχυρο
οκ
να το λετε πολλες φορες πριν πατε για υπνο για να το πιστέψετε κάποια στιγμή
 

DeletedUser

Guest
Παιδιά μαλον ο χακερ εκανε λαθος
εμενα γτ μ στειλε μνμ?
αφου μονο στη μια συμμαχία έπρεπε να το στείλει οπως λενε η τουλάχιστον
αφήνουν να αιωρείται η άποψη
Για όσους έχουν κάνει στρατό, τους είναι νομίζω γνωστή και κατανοητή η "ερμηνεία" της έκφρασης "κάλυψη-απόκρυψη-παραλλαγή"...

το τι εχει να κερδίσει?
εγω αυθαιρετα μπορω να συμπεράνω
-οτι ειναι καποιος διεστραμμένος που πολυ απλα ήθελε να κανει χαβαλέ και να χαίρετε με τα κλαψουρίσματα των άλλων
-αντιπαθούσε άτομα και ήθελε να τα καταστρέψει (παρε το greeniari πχ που το κανε στο παρελθον)
-κατι πολυ ακρεο.Ηταν απο αντίπαλη εταιρία και ηθελε να πλήξει την αξιοπιστια του παιχνιδιου (καλα εχω πολυ φαντασία)
Επιτέλους, αρχίζεις να μιλάς και λίγο σοβαρά...
Τόσος χρόνος προετοιμασίας και τόση οργάνωση στην εκτέλεση αυτού του καλοστημένου ψαρέματος, απορώ που αν και αυτοπλασάρεσαι για έξυπνος, επιμένεις να προπαγανδίζεις την άποψη οτι ήταν ΕΝΑΣ μοναχικός διεστραμμένος... Σε τι σε "βολεύει" και σε "εξυπηρετεί" η υποβάθμιση του μαζικού χακέματος, σαν μια διεστραμμένη κίνηση ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΥ παίκτη ???? Γιατί οτι υπήρχε γνώση του παιχνιδιού, δεν χωρά καμμιά αμφιβολία... Δεν πήραν απο κανέναν χακεμένο πόντους ικανοτήτων να τους ρίξουν μέσω του σαμάνου σε κάτι άλλο πέραν της υγείας. Ήξεραν τι έκαναν...
Αυτό έχει μια βάση ως σενάριο και δεν είναι καθόλου ακραία φαντασία φίλε. Στο εξωτερικό (USA) έχουν γίνει τέτοια "χτυπήματα" μεταξύ εταιρειών. Αλλα αν ήθελε να καταστρέψει το παιχνίδι μια ανταγωνιστική εταιρεία, ασφαλώς και είχε την δυνατότητα (λόγω γνώσεων, εξειδικευμένου και έμπειρου προσωπικού κλπ κλπ) να κάνει πολύ χειρότερα πράγματα. Το πιο απλό, θα ήταν να στείλει σε χρόνο dt το ίδιο μήνυμα σε ΟΛΟΥΣ τους παίκτες του παιχνιδιού, μέσω ip Βραζιλίας... Ή να το στείλει στους πρώτους 400 ή 500. Ή να χακάρει την σελίδα την ίδια, αντί για μηνύματα με links... Τίποτε απ' όλα αυτά όμως.... Απλά έγινε μαζική αλλα επιλεκτική αποστολή μηνυμάτων, με link σε phisingpage... Κάτι που είναι αρκετά λιγότερο επαγγελματικό, αλλα καθόλου μα καθόλου ερασιτεχνικό...

αλλα εσεις προτιματε οτι τον εβαλε η dmu για να σας παρει το οχυρο
οκ
Δηλαδή για να καταλάβω, τα οχυρά που καταλαμβάνετε anodinos, τα παίρνει ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ της η DMU ??? Απο συμμετοχή συμμάχων γιόκ εσείς ? Κόψε κάτι ρε μεγάλε.... :p
Αν έχεις ξεμείνει απο άλλα εναλλακτικά σενάρια ερμηνείας, για το πρόσφατο μαζικό χάκεμα, ευχαρίστως περιμένουμε να σου κατέβει καμμιά πιο "φρέσκια" ιδέα. Γιατί έχεις αποδείξει εδώ στο forum, οτι όταν θέλεις να παράγεις ιδέες τις παράγεις στο πίτς φιτίλι... ;)

Κι αφού όπως ισχυρίζεσαι, οτι ήταν μεν μαζική αποστολή, αλλα προς ΤΥΧΑΙΟΥΣ παραλήπτες, πώς γίνεται και απο την "μια πλευρά" να μην έχει κάνει την εμφάνισή του κανένα θύμα και να έχουν εμφανιστεί θύματα ΜΟΝΟ απο την "άλλη πλευρά" ? Σκοπεύεις να αναθεωρήσεις εκ βάθρων και την επιστήμη της στατιστικής ? Αν σε βολεύει κάντο, απλά υποσκάπτεις την αξιοπιστία αυτών που λές... Διότι μπορεί πλέον, με copy-paste απο το ίδιο το forum (σε άλλο topic, κλειδωμένο πια...) να παρουσιαστεί ο οποιοσδήποτε, και να ισχυριστεί οτι έλαβε κι αυτός το ίδιο μήνυμα.
Αλλα απο θύματα, βλέπω τους ίδιους ΠΑΝΤΑ να γράφουν, γνωστούς και μη εξαιρετέους.... Κανέναν άλλον...


να το λετε πολλες φορες πριν πατε για υπνο για να το πιστέψετε κάποια στιγμή
Μ' αρέσουν πολύ αυτοί οι τσαχπινιάρικοι θεατρινισμοί σου. Όσο σε διαβάζω τόσο και πιο πολύ πιστεύω οτι πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά την "καλλιτεχνική" πρόταση που σου έκανα.
Την επαναφέρω για να μην την ξεχάσεις...

Αφού δεν σ' αρέσει ο Μπάρκουλης, καλά τότε...
Να σε κάνω τότε Ρουβά, για να είσαι μέσα στην χαζοχαρούμενη showbiz τρέλλα, να έχεις και πάρε-δώσε και σταυρωτά φιλάκια με Κωστέτσους και Ψινάκηδες, και να τρώς τα φυστίκια με χαρά ???
:cool:

έκρυβε τόσα πολλά αυτό το έργο;
Παρ' ότι μικρό σε μέγεθος σεναρίου και φαινομενικά ιδιαίτερα απλό σε πλοκή, είναι σενάριο θεατρικού έργου πολυεπίπεδης ανάγνωσης και αντίληψης...
Το διαβάζεις, το ξαναδιαβάζεις και όσο προχωρά ο χρόνος, τόσο περισσότερα ανακαλύπτεις, στα οποία πιθανόν να μην είχες δώσει ιδιαίτερη προσοχή στην αρχική ανάγνωση...
Τι νόμιζες οτι θα διάβαζες φίλε μου ? Το "Γοργόνες και μάγκες" ?
:)
 

DeletedUser

Guest
με λιγα λογια θες να μας πεις οτι μετα
  • τον μπαφαλο τον κλαψο***νη
  • τον serra και τον darkfox τους χαφιεδες
  • τον κουπα τον *ay
εχουμε πλεον τον anodino τον "υπουλο" χακερ;

*edited from respect
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser315

Guest
Durruti Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν μερικες φορες
δεν χρειάζεται να γράφεις ολόκληρα κείμενα για να μας πείσεις για κάτι

καταρχάς εγω δεν ειπα οτι τα οχυρά τα παίρνουμε μονοι μας
μη μου βαζεις λογια π δεν ειπα
φυσικά οι νικες οφείλονται και στους συμμάχους και στις άριστες σχέσεις π έχουμε μετάξι μας

τώρα για το χακαρισμα δεν μέτρησα ποσοι βγήκαν και παραπονευόντουσαν
και δεν ειδα και απο ποιες πολεις ηταν
αυτο π ξερω ειναι οτι το μνμ πηγε και σε μενα και σε αλλα άτομα την συμμαχιας μου

αν θες να πεις κατι εν τέλει μίλα με αποδείξεις
νομίζω πρέπει να εκπίπτονται και αυτές απ την εφορία


@DarkFox
θα προτιμούσα το ύπουλος χακερ
μου παει καλύτερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Να το πώ αλλιώς...

Χάσαμε οχυρό=Φταίει η DMU
Μας hackαραν=Από πίσω είναι η DMU
Μπαναριστήκαμε=Από πίσω είναι η DMU
Μου κάναν επίθεση DMU και με λιποθυμήσαν δύο μαζι=Είναι διπλοί η DMU
Δε μας βοήθησαν οι σύμμαχοι=Φταίει η DMU
Χάσαμε μονομαχία εναντίον DMU=Είναι διπλοί η DMU
Μας έστειλαν υβριστικό μήνυμα=Από πίσω είναι η DMU

Σταματήστε πια αυτή την ηλίθια λογική...
 

DeletedUser

Guest
nikiforosgol στον anodinos πές τα αυτά....
Εγώ δεν μίλησα για DMU, αυτός ισχυρίστηκε οτι αναφερόμουνα στην DMU.
Διάβασε πιο προσεκτικά αυτά που έγραψα....
Αλλα όποιος έχει την μυίγα, μυιγιάζεται....

Durruti Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν μερικες φορες
δεν χρειάζεται να γράφεις ολόκληρα κείμενα για να μας πείσεις για κάτι
Δεν είμαι απο την Λακωνία ... Ο καθένας γράφει όπως γουστάρει.
Άλλος με άναρθρες κραυγές και μισοελληνικά μισοαγγλικά, άλλος πουλώντας μαγκιά και πνεύμα με λίγες ή πολλές κουβέντες, όπως τον βολεύει τον καθένα.
Εσύ πώς την είδες δηλαδή ? Χωροφύλακας της έκφρασης του καθενός ? Κοίτα τα δικά σου γραπτά κι ασχολείσου με την ΟΥΣΙΑ των γραπτών των άλλων.
Και άμα δεν σου αρέσει όπως γράφω, να μην μου βάλεις καλό βαθμό στην έκθεση.
Ξιπασμένε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser315

Guest
εγω συμβουλή σ δωσα για να μη κουράζονται και οι αναγνώστες
μη μου θυμώνεις καλε
 

DeletedUser

Guest
μη μου θυμώνεις καλε
αυτό το "καλέ" ήταν όλα τα λεφτά !
:):):)
όσο πάς, όλο και περισσότερο μπαίνεις στον "ρόλο" του σάκη...
άντε.... για πάρτη σου θα ψάξω να σου βρώ τσατσάρα να χτενίζεις και το κανταίφι...
;)
 

DeletedUser315

Guest
αυτό το "καλέ" ήταν όλα τα λεφτά !
:):):)
όσο πάς, όλο και περισσότερο μπαίνεις στον "ρόλο" του σάκη...
άντε.... για πάρτη σου θα ψάξω να σου βρώ τσατσάρα να χτενίζεις και το κανταίφι...
;)

σου άρεσε ε?για σενα οτι θες
είσαι πολυ κάλος αφου θα μπεις και στο κοπο να μ βρεις και τσατσάρα

κατι αλλο περι του θέματος θα μας πεις
αλλιώς νομιζω πρεπει να κλειδωθεί
γιατι γίνετε εστία σπαμ οσο παει
 

DeletedUser

Guest
Γιατί σ' έπιασε τέτοια πρεμούρα να κλειδώσει το θέμα anodinos ???
Εσύ το άνοιξες ?
Kάνεις και υποδείξεις στους διαχειριστές του forum τώρα ????
Κάνε μας την χάρη σε παρακαλώ πολύ....
Eδώ στο off-topic, υπάρχουν δυο τσουβάλια θέματα ξεκλείδωτα, με 5 τόνους spam το καθένα μέσα....
Αυτό το συγκεκριμένο σε "καίει" να κλειδώσει ????
Άσε να εκφραστεί ελεύθερα η άποψη του καθένα μέσα στον χρόνο, για το συγκεκριμένο θεατρικό έργο. Άν δεν έχεις να πείς κάτι άλλο εσύ, πήγαινε αλλού ν' αράξεις.
:cool:
 

DeletedUser315

Guest
θα βγουν στη φορα πράγματα που δεν πρεπει
γι αυτό
 

DeletedUser

Guest
Κηδεμόνευσε την δικιά σου ζωή και έκφραση anodinos.
Το τι πρέπει και το τι δεν πρέπει να βγεί στην φόρα, ούτε στο εκχωρήσαμε ως δικαίωμα ατομικά ή συλλογικά εδώ στο forum, ούτε πρόκειται...
Πήγαινε να σπάμάρεις αλλού κι άσε το θέμα ελεύθερο απο τις "κηδεμονίες" σου και τους ψηφιακούς ηγεμονισμούς σου, να μπορέσει να εκφράσει την άποψή του και κανένας άλλος.
Και σου ξαναθυμίζω οτι δεν άνοιξες εσύ το θέμα...
 

DeletedUser315

Guest
μα δεν έχω δει να λεει και κανείς την άποψη του
μόνο κατι μπράβο ,ωραίο εργο κτλ
κάτι φταίει δεν βρίσκεις?
 

DeletedUser

Guest
δεν διαβασα το εργακι στο τελος τι εγινε παντρευτηκαν?
 

DeletedUser

Guest
Πφφφφ....
Γεμίσαμε "προσωπικότητες"....
Ακούσανε για "φυστίκια" και μαζευτήκαν κι άλλοι "λαίμαργοι" τρέχοντας, μπας κι "αρπάξουν" κανένα στα όρθια.
Πλημύρισε ο τόπος με φούστες-μπλούζες...
Πάω να κάνω ένα ντουζάκι, να φύγουν τα σάλια του γυμνοσάλιαγκα απο τα πόδια μου...
:cool:
 
Κορυφή