εκδοση 1,27

DeletedUser

Guest
παοκαρις σπυ ειπε κανενας οτι δεν θα ενεργοποιηθουνε τα νεα πρεμιουμ?
μια χαρα θα ενεργοποιηθουνε στους νεους κοσμους.

αντι λοιπον να κλαιγεσαι εσυ σε κοσμους που δεν υπαρχουν παιξε σε αυτους που θα το κανουν. το ξανα ειπα. ετσι ικανοποιουνε και αυτους που θελουν τα νεα πρεμιουμ και αυτους που δεν τα θελουν. γιατι αυτο δεν σου ειναι αρκετο?

και μην μ απαντησεις "ααα το ταδε πρεμιουμ....μπλα μπλα μπλα" γιατι εγω σου μιλαω για ολα τα πρεμιουμ.
 

DeletedUser

Guest
ωραια λοιπον αν ειναι ετσι τι τις κανουν τις αναβαθμισεις.
ας καταργησουν και τα πρεμιουμ εντελως και ας το κλεισουν το μαγαζι.
μπορει οντως το πρεμιουμ να δινει πολλα πλεονεκτηματα στο παιχνιδι αλλα δινει σε ολους που επιθυμουν να τα χρησιμοποιησουν.
οσοι λοιπον θελουν τα βαζουν οσοι δε θελουν παλι ας μη βαλουν ποτε.
επιπλεον οταν μας προετοιμαζετε καιρο τωρα οτι θα υπαρξει μαι τετοια πιθανοτητα εμεις επιλεγουμε και δημιουργουμε τους χαρακτηρες μας αντιστοιχα και περιμενουμε την δυνατοτητα αυτη για να προχωρησουμε παραπερα.
τωρα ξαφνικα μαθαινουμε οτι οι παικτες που δεν εχουν πρεμιουμ κ ειναι ουτα κατα το ημισοι πελατες οσο εμεις που εχουμε να κανονιζουν το παιχνιδι και την εξελιξη του για σας και για μας?
ποιοι ειναι τελικα αυτοι που πρεπει να ικανοποιησετε κυριοι υπευθηνοι?


υγεια στο στομα σου παλικαρι μου
πολυ ωραια τα λες και με βρισκεις συμφωνο




 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
παοκαρις σπυ ειπε κανενας οτι δεν θα ενεργοποιηθουνε τα νεα πρεμιουμ?
μια χαρα θα ενεργοποιηθουνε στους νεους κοσμους.

αντι λοιπον να κλαιγεσαι εσυ σε κοσμους που δεν υπαρχουν παιξε σε αυτους που θα το κανουν. το ξανα ειπα. ετσι ικανοποιουνε και αυτους που θελουν τα νεα πρεμιουμ και αυτους που δεν τα θελουν. γιατι αυτο δεν σου ειναι αρκετο?

και μην μ απαντησεις "ααα το ταδε πρεμιουμ....μπλα μπλα μπλα" γιατι εγω σου μιλαω για ολα τα πρεμιουμ.

Στους νεους κοσμους δεν ειναι τοσο απαραιτητα οσο στον κοσμο1.
Εδω ξεκινησαμε μαθαμε καναμε λαθη και τα προσπερασαμε εχουμε παλεψει για να κανουμε κατι και θελουμε να κανουμε και αλλα ειτε τερματισμενοι στα λεβελ ειτε οχι.
Ποιος εισαι εσυ που θα μας πεις που θα παιξουμε και τι θα ζητησουμε απο τους υπευθυνους?




 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εγω ποιος ειμαι ή ο αλλος που λεει οτι κλαιμαστε για τις αποφασεις?
οταν οι 8/10 δεν θελουμε να μπουνε τα νεα πρεμιουμ στους ηδη υπαρχοντες κοσμους και οι 2/10 θελουνε... δεν νομιζω οτι υπαρχει καν θεμα για κουβεντα.
αν εμπαιναν τα νεα πρεμιουμ θα κερδιζε το παιδακι που ειναι διατεθημενο να δωσει τα περισσοτερα λεφτα για το παιχνιδι του και θα παρατουσαμε το παιχνιδι πολλα ατομα απο εδω μεσα.

και επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχια. ετσι εχουνε τα πραματα ειτε αρεσει σε σενα και σε μενα ειτε οχι.
 

cord

Ex-The West Team
Οπως απαντησαμε και στο pm που στειλατε, η αποφαση για αυτο δεν ηταν μονο για την Ελλαδα αλλα για ολες τις χωρες. Αποφασιστηκε οτι τα νεα premium θα προστεθουν μονο στους νεους κοσμους μετα απο αντιδρασεις που υπηρξαν απο το συνολο των χωρων. Μονο οσες χωρες ζητησαν τα νεα premium στους παλιους κοσμους τους τα προσθεσαν.
Εξαλλου, στην ανακοινωση για την εκδοση 1.27 γραψαμε:
Έως την ημέρα που θα γίνει η συγκεκριμένη αναβάθμιση ενδέχεται να υπάρξουν διαφοροποιήσεις ή και αλλαγές στα παραπάνω χαρακτηριστικά.
Παρολα αυτα, η εταιρεια σκεφτεται να κανει καποια in-game δημοσκποπηση ωστε να λαβουν μερος ολοι οι παιχτες και οχι μονο οσοι ειναι εγγεγραμμενοι στο forum και αναλογα τα αποτελεσματα να πραξει. Για αυτο καλο ειναι να εχουμε ολοι λιγη υπομονη.
 

DeletedUser

Guest
οπως απαντησαμε και στο pm που στειλατε, η αποφαση για αυτο δεν ηταν μονο για την ελλαδα αλλα για ολες τις χωρες. αποφασιστηκε οτι τα νεα premium θα προστεθουν μονο στους νεους κοσμους μετα απο αντιδρασεις που υπηρξαν απο το συνολο των χωρων. μονο οσες χωρες ζητησαν τα νεα premium στους παλιους κοσμους τους τα προσθεσαν.
εξαλλου, στην ανακοινωση για την εκδοση 1.27 γραψαμε:
έως την ημέρα που θα γίνει η συγκεκριμένη αναβάθμιση ενδέχεται να υπάρξουν διαφοροποιήσεις ή και αλλαγές στα παραπάνω χαρακτηριστικά.
παρολα αυτα, η εταιρεια σκεφτεται να κανει καποια in-game δημοσκποπηση ωστε να λαβουν μερος ολοι οι παιχτες και οχι μονο οσοι ειναι εγγεγραμμενοι στο forum και αναλογα τα αποτελεσματα να πραξει. για αυτο καλο ειναι να εχουμε ολοι λιγη υπομονη.

θα μπορουσαν μηπως να μπουν καποια απο τα νεα πρεμιουμ; π.χ. αυτο που μειωνει την τιμη του σαμανου δε νοιμιζω να πειραζε τοσο. αλλα π.χ. η αγορα ικανοτητων οχι βεβαια. πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να μπορουμε να αγοραζουμε ικανοτητες με λεφτα του παιχνιδιου. αλλα η τιμη να ειναι πολυ μεγαλη και να πεφτει παρα πολυ αργα η να μν πεφτει καθολου. και φυσικα να ανεβαινει με τρελο ρυθμο, δηλαδη σε στυλ σαμανου.
 

DeletedUser735

Guest
Εγω προσωπικα ειχα ξενερωσει απιστευτα με τα νεα premium και ειχα σκεφτει ακομα και να παρατησω το παιχνιδι αν μπουνε γιατι πλεον κερδιζει αυτος με την μεγαλητερη τσεπη.

Γενικα μπορω να πω πως ουτε το 20% του ελληνικου west θελει τα premium.
Φυσικα περιμενουμε τις οδηγιες της εταιριας για οσα ανεφερε ο cord.

Ας εχουμε λιγη υπομονη
 

DeletedUser3093

Guest
Στους προηγούμενους που λένε για τα premium:

Ετσι και αλλιώς τα premium δεν θα μπαίνανε απο την αρχή σε παλιούς κόσμους, τι σκάτε λοιπόν, γιατί κάτι είδα για κόσμο 1 κλπ...;;

- Η μεταβολή / μείωση των ωρών εργασιών (2 ώρες γίνεται 1 ώρα, και η 1 ώρα γίνεται 30 λεπτά και ούτω καθ 'εξής) θα έρθει αποκλειστικά για τους νέους κόσμους, εννοώντας κόσμους που ξεκινούν μετά ή μαζί με την ενημερωμένη έκδοση (το ίδιο θα γίνει και με τα χαρακτηριστικά premium)
 

DeletedUser

Guest
παρολα αυτα, η εταιρεια σκεφτεται να κανει καποια in-game δημοσκποπηση ωστε να λαβουν μερος ολοι οι παιχτες και οχι μονο οσοι ειναι εγγεγραμμενοι στο forum και αναλογα τα αποτελεσματα να πραξει. για αυτο καλο ειναι να εχουμε ολοι λιγη υπομονη.

καλο ειναι λοιπον να γινει η δημοσκοπηση για να μην στηριζομαστε στην αποψη μερικων που δεν εχουν τι να κανου και ασχολουνται στο να ψαχνουνται στο φορουμ.
προτεινω ομως να υπαρχει και περιθωριο στη δημοσκοπηση να ζητητε αποψη και για ενεργοποιηση μονο σε μερικα απο τα πρεμιουμ αυτα.


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
θα μπορουσαν μηπως να μπουν καποια απο τα νεα πρεμιουμ;


συμφωνω εν μερη με τον φιλο εδω και παραθετω την αποψη μου να ενεργοποιηθει μονο για μια φορα κατι σαν το σαμανο που αλλαζεις το εικονιδιο του χαρακτηρα σου και μια λειτουργεια σαμανου που να μπορεις να επανατοποθετησεις τις ικανοτητες σου και να ειναι δυνατο να συμβει μονο μια φορα σε ολο το παιχνιδι.
αυτο θα ειναι δικαιο για ολους τους παικτες και θα δινει τη δυνατοτητα αναπτυξης ιδια σε ολους μας.

τουλαχιστο ετσι θα μπορει και η εταιρια να πει οτι ικανοποιει ολες τις μεριες των πελατων της.


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
αν καποιος επελεξε απο την αρχη να τα βαλει ολα δυναμη και φυσικα υπερειχε ως προς στις δουλειες απεναντι σους αλλους γιατι να εχει τοσο ευκολα τη δυνατοτητα να αλλαξει και να βρεθει στην ιδια θεση με οποιον εκανε υπομονη μεχρι "αργα"?
 

DeletedUser

Guest
αν καποιος επελεξε απο την αρχη να τα βαλει ολα δυναμη και φυσικα υπερειχε ως προς στις δουλειες απεναντι σους αλλους γιατι να εχει τοσο ευκολα τη δυνατοτητα να αλλαξει και να βρεθει στην ιδια θεση με οποιον εκανε υπομονη μεχρι "αργα"?

Για τον ιδιο λογο που καποιος επαιξε κυνηγωντας δουλειες με εμπειρια στην αρχη και στα 90 (οταν του διναν ολοι 300+ εμπειρια) κανει ενα forget skills και γινεται ο υπερτατος μονομαχος...:p
Η αληθεια ειναι οτι η ανακατανομη των σκιλλς ειναι το πλεον αδικο για τους περισσοτερους...
 

melenmaria

Μέλος
ο καθενας κανει τις επιλογες του ομως και θα πρεπει να δεχεται τα θετικα και τα αρνητικα τους. δε γινεται να εισαι "καλος" σε ολα απο την αρχη μεχρι το τελος. εχω φαει τοσο ξυλο μεχρι να αρχισω να δινω που το θεωρω αδικο να δινεται η "ανιση" δυνατοτητα σε καποιους να αλλαζουν πληρωνοντας. (h)
 

DeletedUser3436

Guest
μα δεν ειπε κανεις για forget skills!!(η ειπε και δεν το ειδα)το πρημιουμ ηταν ως εξης πλερω 40 κατεβε στα 50.
 

DeletedUser

Guest
Τοποθετηση μου

Υποψιν οτι προς αποφυγη παρεξηγησεων ουτε και εγω θεωρω δικαιο να μπορει καποιος να αγοραζει σκιλλς.
Ουτε εγω συμφωνω με αυτο το μερος των πρεμιουμ.


 

DeletedUser3093

Guest
Το premium του σάμανου ήταν να αλλάζουν όλες οι ικανότητες απο την αρχή ή απλά να πήγαινε στο αρχικό ποσό αυτό που χρειαζόταν για να αλλάξεις μια ιδιότητα ή μια ικανότητα(50 και 250) γιατί εγώ έχω καταλάβει το 2ο που είναι και το πιο λογικό γιατί δεν στα προσφέρει στο πιάτο..
 

DeletedUser

Guest
λεω πως πληρωνες 40 σβολους(η 18 δεν ειμαι ακομα σιγουρος) και η τιμη του σαμανου κατεβαινε στα 50$ ασχετα τι βαλατε εσεις στα μυαλα σας οταν ακουσατε πρημιουμ σαμανου :p

Δεν ειναι ακριβως το ιδιο,αλλα ειναι αρκετα μεγαλη η διαφορα...δυστυχως τα πρμιουμ δεν μπηκανε οπως υπολογιζαμε,οπως ειχε γινει και με το forget skills παλαιοτερα και τα σχεδια αναπτυξης χαλασανε...
 

DeletedUser3436

Guest
δεν ειναι ακριβως το ιδιο,αλλα ειναι αρκετα μεγαλη η διαφορα...δυστυχως τα πρμιουμ δεν μπηκανε οπως υπολογιζαμε,οπως ειχε γινει και με το forget skills παλαιοτερα και τα σχεδια αναπτυξης χαλασανε...

ναι το καταλαβα αργα δηστυχος.....
 
Κορυφή