... ? αποχή από το γράψιμο φόρουμ...

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3409
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser3409

Guest
Νομίζω ότι η χθεσινή και σημερινή, αντίδραση μου δεν ήταν σωστή... απλώς με ενόχλησε ότι, ο Mad σε μια επίδειξη δύναμης και αλαζονείας μετά τα μπαν ... έγραψε:
ΜΗΔΕΝΙΚΗ ανοχή στο spam. Προτιμώ ένα forum με 5 μέλη αλλα σωστά, παρα με 100 που έχουν το σκεπτικό: εμείς οι βλάχοι όπου λάχει.


Προς γνώσιν και συμμόρφωσιν είναι τα παραπάνω. Θυμίζω σε όσους αποκλειστούν πως αν δημιουργήσουν δεύτερο λογαριασμό στο forum τότε θα αποκλειστούν όλοι οι λογαριασμοί ΜΟΝΙΜΑ. Και δικό μου ban δεν μπορεί να το αναιρέσει ΚΑΝΕΙΣ!

ίσως να έχει και δίκιο άλλωστε η δουλειά του είναι αυτή... να τηρεί τους κανόνες... αλλά ειλικρινά... και μιλάω για μένα και για κανέναν άλλον... δε νομίζω ότι θα έπαιρνα το Θάρρος ... να γράψω και να ρωτήσω κάτι στο φόρουμ... άν δεν είχα διαβάσει μηνύματα παιδιών, όπως ο Ανώδυνος... ο χάρλαν... ο Σέρρα... ο Φοξ... και πολλών άλλων που ήταν πάντα πιο χαλαρά και σε έκαναν να αισθάνεσαι άνετα και ότι παίζεις ένα παιχνίδι... με φίλους... Αν ήταν να ρωτήσω κάτι και η απάντηση που ήξερα ότι θα έπαιρνα "Ψάξε και λίγο στην αναζήτηση και κοίτα αυτά τα θρεντ... ή το θέμα που λες το χουν πει χιλιάδες ακόμα... δε θα ρωτούσα ποτέ τίποτα.... άλλωστε παιδιά σαν αυτά μας δώσαν και τις λύσεις για το Χερνάρντο το Μπέλλε σταρ την πόλη φάντασμα και το καζίνο Μπιενάλλε και πολλά άλλα... και τα παιδιά αυτά είναι που όταν μπαίνεις στο φόρουμ από το Γουέστ και είσαι στις μαύρες σου θα σου φτιάξουν το κέφι με την χαζομαρίτσα που θα πετάξουν... όχι οι σοβαροί... επειδή όμως οι κανόνες του Φόρουμ είναι αυτοί και ο Μαντ έχει δίκιο και... εμείς οι βλάχοι (πές μου παλούκι που το ξερε) πρέπει να τους σεβαστούμε αποφάσισα... αφού έτσι κι αλλιώς δεν έχω να προσφέρω και κάτι νέο πάλι από τους άλλους θα τα μαθαίνουμε... σεβόμενους τους 5 ή 305 που θέλουν το φόρουμ να είναι έτσι και σεβόμενος και την άμισθη δουλειά παιδιών όπως η τζοάννα, ο Λίντερ να μην ξαναγράψω στο φόρουμ και να σεβαστώ τους κανόνες συμμετοχής... (δε σας ενδιαφέρει βέβαια... αλλά εγώ ήθελα να το γράψω)
 

DeletedUser

Guest
νομίζω ότι η χθεσινή και σημερινή, αντίδραση μου δεν ήταν σωστή... απλώς με ενόχλησε ότι, ο mad σε μια επίδειξη δύναμης και αλαζονείας μετά τα μπαν ... έγραψε:
μηδενικη ανοχή στο spam. προτιμώ ένα forum με 5 μέλη αλλα σωστά, παρα με 100 που έχουν το σκεπτικό: εμείς οι βλάχοι όπου λάχει.


προς γνώσιν και συμμόρφωσιν είναι τα παραπάνω. θυμίζω σε όσους αποκλειστούν πως αν δημιουργήσουν δεύτερο λογαριασμό στο forum τότε θα αποκλειστούν όλοι οι λογαριασμοί μονιμα. και δικό μου ban δεν μπορεί να το αναιρέσει κανεισ!

ίσως να έχει και δίκιο άλλωστε η δουλειά του είναι αυτή... να τηρεί τους κανόνες... αλλά ειλικρινά... και μιλάω για μένα και για κανέναν άλλον... δε νομίζω ότι θα έπαιρνα το θάρρος ... να γράψω και να ρωτήσω κάτι στο φόρουμ... άν δεν είχα διαβάσει μηνύματα παιδιών, όπως ο ανώδυνος... ο χάρλαν... ο σέρρα... ο φοξ... και πολλών άλλων που ήταν πάντα πιο χαλαρά και σε έκαναν να αισθάνεσαι άνετα και ότι παίζεις ένα παιχνίδι... με φίλους... αν ήταν να ρωτήσω κάτι και η απάντηση που ήξερα ότι θα έπαιρνα "ψάξε και λίγο στην αναζήτηση και κοίτα αυτά τα θρεντ... ή το θέμα που λες το χουν πει χιλιάδες ακόμα... δε θα ρωτούσα ποτέ τίποτα.... άλλωστε παιδιά σαν αυτά μας δώσαν και τις λύσεις για το χερνάρντο το μπέλλε σταρ την πόλη φάντασμα και το καζίνο μπιενάλλε και πολλά άλλα... και τα παιδιά αυτά είναι που όταν μπαίνεις στο φόρουμ από το γουέστ και είσαι στις μαύρες σου θα σου φτιάξουν το κέφι με την χαζομαρίτσα που θα πετάξουν... όχι οι σοβαροί... επειδή όμως οι κανόνες του φόρουμ είναι αυτοί και ο μαντ έχει δίκιο και... εμείς οι βλάχοι (πές μου παλούκι που το ξερε) πρέπει να τους σεβαστούμε αποφάσισα... αφού έτσι κι αλλιώς δεν έχω να προσφέρω και κάτι νέο πάλι από τους άλλους θα τα μαθαίνουμε... σεβόμενους τους 5 ή 305 που θέλουν το φόρουμ να είναι έτσι και σεβόμενος και την άμισθη δουλειά παιδιών όπως η τζοάννα, ο λίντερ να μην ξαναγράψω στο φόρουμ και να σεβαστώ τους κανόνες συμμετοχής... (δε σας ενδιαφέρει βέβαια... αλλά εγώ ήθελα να το γράψω)

σε πειραξε που σε ειπε βλαχο??? δεν ειναι κακο μαγκια σου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser735

Guest
Γενικα δεν μου αρεσει να γραφω σε τετοια θεματα αλλα τωρα θα το κανω και ας φαω ban.

Καποτε ειχαμε ενα φορουμ που ολοι γουσταραμε να ειμαστε μεσα.Μιλαω για τις προιστορικες εποχες του the west,τον Δεκεμβριο του 2008.μπειτε να δειτε τα θεματα εκεινων των εποχων.Σου εφτιαχναν αμεσως την μερα!

Μετα ηρθαν καποιοι greeniarides και οσοι του εμοιαζαν και εδιωξαν τον κοσμο απο το φορουμ.ειχε φτιαχτει ενα αλλο φορουμ για το the west και μπαιναμε σε εκεινο.Σε τετοιο σημειο φτασαμε.

Αργοτερα χαλαρωσαν πολυ τα πραγματα μεχρι και σημερα.

Η αποψη μου ειναι πως σε ενα ΤΕΤΟΙΟ φορουμ καλα κανουν και σπαμμαρουν.
Δειτε το φορουμ του τουρκικου που εχει τον ιδιο κοσμο με εμας.
Δειτε ποσο μπροστα ειναι...

Μην το ψαχνετε.Οσο ειστε ''αυστηροι'' και δεν μας δινετε σημασια τοσο και εμεις θα σπαμμαρουμε,θα παρεβαινουμε τους κανονες και θα εχουμε ''κακο ονομα στην πιατσα'' οπως ειπε ο αγαπητος mad18.

Το πιο ευκολο ειναι να ριξετε μπαν σε εμενα,τον αραμπ και οποιον αλλον γραψει...αλλα τι θα καταφερετε?
αυριο θα μπει καποιος αλλος psamdio,καποιος αλλος aramp κλπ και θα εκφρασουν την αγανακτηση τους.

Δωστε μας λιγη σημασια φτιαχνοντας το φορουμ και το παιχνιδι και ολοι θα ειμαστε ευχαριστημενοι.
Αλλοι θα κανουν την πλακα τους και αλλοι θα μαθαινουν αυτα που θελουν.

Ελπιζω να σας προβληματισε κυριε mad18 τα οσα ανεφερα παραπανω.

Υ.Γ.μαλλον θα πρεπει να χαλαρωσετε λιγο με τις ποινες.δειτε τα αλλα φορουμ του the west.και χιλιες φορες να εχει απαντηθει η ερωτηση δεν θα το κλειδωσουν και θα πουν την γνωστη λεξη ''αναζητηση''
 

DeletedUser

Guest
την εποχη που λες τον δεκεμβριο ηταν μονο ο ντιμμε κ ο ριππερ που αν θυμασαι δεν ειχε δικαιωματα μεχρι τοτε να ριχνει μπαν κ αν θυμασαι καλα ο ριππερ μας το ελεγε μερες πριν να ηρεμησουμε με το σπαμ γτ οταν θα μπουν οι νεοι μοντ θα μας παρει κ θα μας σηκωσει οπως κ εγινε. κ στην τελικη αν οι μοντ εχουν εντολη απο τον ντιμμε η απο τον καθε community manager δεν μπορουν παρα η να την ακολουθησουν η να παρατηθουν......
 

DeletedUser735

Guest
δεν διαφωνω.
αν ειδες απο τους mod κατηγορησα μονο τον greeniari για ευνοητους λογους
 

DeletedUser

Guest
ναι εχεις δικιο αλλα μετα τον γκρινιαρη κ κατα υπηρχε ενα κλιμα εχθρας προς τους μοντ κ ηταν φυσικο......
 

DeletedUser

Guest
Αγαπητέ aramb
είναι δικαίωμα σου να θες να κάνεις αποχή

απλά να έχεις υπόψην σου ότι οι λόγοι για τους οποίους απέχεις είναι λάθος.

Όλοι οι συμπαίχτες σου τιμωρήθηκαν δίκαια όπως θα έπρεπε να έχει γίνει αρκετές φορές τώρα

Την δική μου μη μηδενική ανοχή μην την μεταφράζετε σε ορθή διαχειριστική κρίση.

Ο καθένας διαχειριστής πράττει όπως εκείνος κρίνει σωστό.

Το δικαίωμα αυτό του το έχει δώσει η ίδια η εταιρία και δεν είναι αντικείμενο προς συζητηση

Μπορείς να κάνεις όσες μέρες/εβδομάδες/μήνες θέλεις αποχή...το μόνο που θα καταφέρεις όμως είναι να κάνεις το φόρουμ πιο φτωχό και το παιχνίδι πιο δύσκολο για τους πραγματικούς νουμπάδες. Αν νομίζεις ότι αυτό πρέπει να κάνεις...go for it

Διαφορετικά μένεις εδω και παίζεις με τους κανόνες (και όλοι μας)

your choice

take it or leave it
 

DeletedUser

Guest
καλημέρα φόρουμ

Πρώτον σε ερώτηση στα πόσα infraction αποκλείετε κάποιος. εξαρτάται απο τους πόντους ποινής που έχει. Υπάρχουν infraction με λίγους πόντους και άλλα με περισσότερους. Για κάθε 20 πόντους είναι ένας μήνας αποκλεισμός.

Δεύτερον, κάνεις δεν ειπε ότι το θέμα αυτό θα κλείσει. Όσο η συζήτηση μένει μέσα στα όρια των κανόνων δεν υπάρχει λόγος να γίνει κάτι τέτοιο.

Τρίτον, υπάρχει τμήμα στο φόρουμ όπου μπορείτε να σπαμάρετε...δεν είναι ανάγκη να το κάνετε σε όλα τα θέματα. Γιατί εγώ το δέχομαι αυτό που λες πχ για την απάντηση πως βάζω τον παίχτη μου για ύπνο...αλλά μπορεί κάποιος να μην έχει το χρόνο και βέβαια την διάθεση να κάτσει και να διαβάσει παιδιάστικες απαντήσεις του στυλ τον σκεπάζεις του λες παραμύθι και νανάκια...

Θα πρέπει να μάθετε να σέβεστε και αυτους τους παίχτες.


αυτά και καλημέρα
 

DeletedUser

Guest
ουτε λιγη πλακα
π.χ
πως βαζω το παικτη να κοιμηθει

βαλτον να κανει το σταυρο του φιλα τον σταυρωτα σκεπασε τον και κλεισε σιγα σιγα την πορτα

αυτο ομως θα το κατηγωρισεις ωσ spam

Αυτό εκτός απο spam δεν απαντάει και στην ερώτηση.
Ο κάθε καινούριος forumεράς, ίσως δεν διάβασε για την αναζήτηση ή βαριέται να ψάξει(λάθος του μεν αλλά τι να κάνουμε, υπάρχουν και τέτοιοι), οπότε κάνε την πλάκα αλλά τουλάχιστον απάντα και στην ερώτηση του παιδιού.

Αν δεν απαντήσεις τότε είναι απλά spam.
 

DeletedUser

Guest
πρώτον σε ερώτηση στα πόσα infraction αποκλείετε κάποιος.
για ποιον λόγο γίνετε αυτό. δεν δικαιούμαστε να ρωτάμε;

δεύτερον, κάνεις δεν ειπε ότι το θέμα αυτό θα κλείσει. όσο η συζήτηση μένει μέσα στα όρια των κανόνων δεν υπάρχει λόγος να γίνει κάτι τέτοιο.
+1

τρίτον, υπάρχει τμήμα στο φόρουμ όπου μπορείτε να σπαμάρετε...δεν είναι ανάγκη να το κάνετε σε όλα τα θέματα.
ποιο είναι αυτό που δεν το βλέπω;
 

DeletedUser

Guest
εγω εχω μια ερωτηση:αν ειναι μπαναρισμενοι αυτοι που ειναι,και οι υπολοιποι δεν μιλανε για να μην φανε μπαν,τοτε τι στο καλο γινεται στο φορουμ?απλα δειτε ποιοι εχουν ποστ,και ποιοι ειναι μπαναρισμενοι.αν φανε 5-6ατομα το μπανχαμερ στο κεφαλι ακομη,το φορουμ θα νεκρωσει...και το ενα ποδι εχει νεκρωσει ηδη,το εκοψαν :cool:
 

DeletedUser

Guest
εγω εχω μια ερωτηση:αν ειναι μπαναρισμενοι αυτοι που ειναι,και οι υπολοιποι δεν μιλανε για να μην φανε μπαν,τοτε τι στο καλο γινεται στο φορουμ?απλα δειτε ποιοι εχουν ποστ,και ποιοι ειναι μπαναρισμενοι.αν φανε 5-6ατομα το μπανχαμερ στο κεφαλι ακομη,το φορουμ θα νεκρωσει...και το ενα ποδι εχει νεκρωσει ηδη,το εκοψαν :cool:


Προτιμώ ένα forum με 5 μέλη αλλα σωστά, παρα με 100 που έχουν το σκεπτικό: εμείς οι βλάχοι όπου λάχει.

well εδω τιθεται το θεμα ποιο ειναι το 'σωστο' μελος.

σε ενα φορουμ που ειναι ανενεργο καιρο τωρα με το να μπαναρεις τους μισους ενεργους ποστερς κατα τη γνωμη μου δε βοηθαει, αλλα φυσικα ποιος ειμαι εγω για να κρινω :rolleyes:
 

DeletedUser1797

Guest
λογικο αυτο που λες φιλε μου.. δεν φτανει που το φορουμ εχει σχεδον νεκρωσει ερχονται τωρα να το κλεισουν.. λιγη πλακα δεν ειναι κακο αλλα να δινονται και οι απαντησεις στα ερωτηματα.. να γινονται και τα 2 ρε παιδια.. :confused:
 

DeletedUser

Guest
ολ' αυτ' που banaristikan ορε παιδ' μ' δηλαδ' ητανε ορε βλαχ' εεεεε???

εεεε κυρ μανουλη τα προβατ' σ' αμοληθηκαν ορε!:D
 

DeletedUser

Guest
Ρε παιδιά το παρατραβήξατε το thread. Όσοι έφαγαν ban σημαίνει ότι κάτι έκαναν για να φάνε ban. Αν τώρα ο Γιώργος (mad18) είναι λίγο αυστηρός με το forum, δικαίωμα του. Δεν έγινε Game Admin από τύχη:p

Και όπως πάτε θα banαρειστήτε και εσείς και μετά θα λέτε "γιατί έφαγα ban; δεν έκανα τίποτα!:)
 

DeletedUser

Guest
αμ' ο γιωργακης μας λεει' μορε βλαχ'ς τι ν' κανουμι μορε?:confused:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή