ανακοίνωση της διοίκησης της dmu - μάχες οχυρών 9/11/09

  • Δημιουργός θέματος Silenzio
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser2677

Guest
μαλλον πολλοι δεν καταλαβατε γιατι το καναμε αυτο το ποστ με τον jack cooper..
ηταν ενας τροπος να εκφρασουμε την δυσαρεσκεια μας σε αυτη την,επαναλαμβανομενα ενοχλητικη,κατασταση με λιγο αναλαφρο τροπο γιατι αν τα λεγαμε οπως πρεπει θα δημιουργουνταν μεγαλυτερο θεμα...
εχει καταντησει πολυ κουραστικο να βλεπουμε μετα απο συγκεκριμενες μαχες να βγαινει η μια η η αλλη πλευρα κ να λεει τα δικα της..
δηλαδη καθε φορα που θα γινεται μαχη οχυρου θα γινεται αυτο το πραγμα??
σκεφτειτε το λιγο ρε παιδια..
δεν καταλαβαινω γιατι να τσακωνομαστε μεταξυ μας?
γιατι να εκνευριζομαστε?
εχει ξεφυγει το θεμα απο τα πλαισια του παιχνιδιου κ απο οτι σιγουρα θα εχετε παρατηρησει υπαρχουν κ προσωπικες λεκτικες επιθεσεις..
κ δεν καταλαβα γιατι να μην διαβαζω το φορουμ?
το οτι καποιοι εχετε χασει το μετρο δεν σημαινει οτι θα σταματησω να μπαινω στο φορουμ..
απλα κοιταξτε να χαλαρωσετε..


(ψαχνω εδω κ ωρα να δω που εγινε συζητηση για τον τσε αλλα εχω χασει τα γυαλια μου κ δεν καταφερα να βρω το συγκεκριμενο σημειο..
οποιος μπορει να βοηθησει γιατι θελω να μενω ενημερωμενη..)
 

DeletedUser

Guest
Αφιέρωση

Εγώ πάντως αποφάσισα να σας απαντήσω με ένα τραγουδάκι που έγραψα ειδικά για αυτή την περίπτωση:

Τρεις μέρες πολεμώ
Σε κάποιο οχυρό
Κι η κοπελιά μου λέει
ότι την αγνοώ...

Μια επίθεση, μια άμυνα..
Κόντρες και τακτικές!!
Μα δεν καταλαβαίνετε??
Έχουμε και δουλειές!!!

Τρα λα λαλα λαλα λα!
Τρα λα λαλα λαλαλα!

Νυστάζω στο γραφείο!
Και έβαλε και κρύο!
Γαμώτο, έχω μήνυμα
και στο τηλεγραφείο!

"Ορμάνε στο οχυρό"!
Λέει το αφεντικό..
Αρπάζω την τουφέκα μου
να διώξω τον οχτρό...

Τρα λα λαλα λαλα λα!
Τρα λα λαλα λαλαλα!

Μα τ' οχυρό μου έπεσε..
Το οχυρό μου πάει...
Και πλέον δε μας σώζει
ακόμα και ο Zai...

Πως έγινε αυτό?
Τι έγινε εψές?
Και το οχυρό μου χαίρεται
ο "nikos" ο "morfes"???

Τρα λα λαλα λαλα λα!
Τρα λα λαλα λαλαλα!

Μα εγώ θα προσπαθήσω
Να σας το πάρω πίσω
Ακόμα και αν χρειαστεί
να μην ξαναγ...μήσω...


Τρα λα λαλα λαλα λα!
Τρα λα λαλα λα... σκατά


Επιπέον θα ήθελα να σας πω ότι είμαι ρόμπα και το βρακί μου είναι ροζ...!
 

DeletedUser

Guest
Υπενθυμίζω πάντα ότι υπάρχει η φρασούλα ''σημειώστε το φόρουμ ως διαβασμένο'':cool:
 

DeletedUser2677

Guest
Vayia: τελικα δεν βαζουν μυαλο κ συνεχιζουν (κ ειρωνευονται κιολας)

Cooper: εεε άμα δεν έχεις τι να κάνεις δεν μπορείς κάτι θα πετάξεις αν ζοριστείς!

Vayia: μπορούν να πάνε και για ύπνο μπας και καθαρίσει το μυαλό τους

Cooper: Αυτό δεν γίνεται!!!! 1ον έχουν αϋπνια τα παιδιά και δεύτερον το μυαλό μερικών δεν καθαρίζει ΟΥΤΕ με Klinex!!

Vayia: κ εμείς δηλαδή τι φταίμε κάθε 3 μέρες να βλέπουμε σε επανάληψη τα επεισόδια των οχυρών?

Cooper: εεε έτσι πάει είναι όπως στην TV που από το μεσημέρι τρως στην μάπα όλη την επανάληψη!!Μπαίνεις και στο φόρουμ μετά και σε αποτελειώνει!!

Vayia: νομιζα πως το "Κωνσταντινου και Ελενης" ειναι η πιο χιλιοπαιγμενη σειρα...Δεν βλεπεις τι γινεται εδω?Παει για ολα τα ρεκορ το φορουμ..Τουλαχιστον το Κωνσταντινου κ ελενης το προβαλουν μια φορα τη μερα.εμας παιζει σε καθημερινη,ημερισια βαση..

Cooper: αααααχ όντως!!Αυτό είναι το δράμα μου!!Αφού στο τέλος θα αρχίσω και εγώ να παριστάνω το αρκουδάκι και να λέω http://www.youtube.com/watch?v=O9elp_jhGzg από την τρέλα που θα με έχει βαρέσει!!

Vayia: μηπως να τον καθιερωναμε τελικα αυτον τον τροπο γραφης??καπου θα μας χρειαστει..

Cooper: Νομίζω πως θα χρειαστούμε ένα σατιρικό ζευγάρι σε αυτό το παιχνίδι!;)

Vayia: Stay tuned!!We'll be back,both of us...

Cooper: Παιδιά αυτόγραφα μετά!!Τώρα δυσκολεύομαι!!

Vayia: και σνομπαρα αυτους που φορανε γυαλια ηλιου το βραδυ..με τρελλαναν τα φλας..
μηπως να πηγαιναμε για υπνο σιγα-σιγα?να χαλαρωσουμε λιγακι...

Cooper: Τώρα που το λες!Until our next conversation!! Be safe and be careful our world is a world full of mad people!!
Τι τα θέλω τα Αγγλικά ο άνθρωπος βραδιάτικα????!

Vayia: καληνυχτα Cooper...

Cooper: Καληνύχτα Vayia!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
στο σκακι τον τελευταιο ρολο εχει ο βασιλιας, τα πιονια και οι "στρατηγοι" παιζουν ρολο.

μα δεν παίζουμε σκάκι. σκέψου και το άλλο. στους real Πολέμους άμα φας το κεφάλι, τα φαντάρια δεν ξέρουν τι να κάνουν. στο ζωικό βασίλειο? τόσα ντοκιμαντέρ έχω δει στο skai! τρως τον αρχηγό? πάει όλη η φυλή. μίλησα για συντονιστή-αρχηγό και όχι για βασιλιά.

εχει καταντησει πολυ κουραστικο να βλεπουμε μετα απο συγκεκριμενες μαχες να βγαινει η μια η η αλλη πλευρα κ να λεει τα δικα της..
δηλαδη καθε φορα που θα γινεται μαχη οχυρου θα γινεται αυτο το πραγμα??
σκεφτειτε το λιγο ρε παιδια..
δεν καταλαβαινω γιατι να τσακωνομαστε μεταξυ μας?
γιατι να εκνευριζομαστε?
εχει ξεφυγει το θεμα απο τα πλαισια του παιχνιδιου κ απο οτι σιγουρα θα εχετε παρατηρησει υπαρχουν κ προσωπικες λεκτικες επιθεσεις..
κ δεν καταλαβα γιατι να μην διαβαζω το φορουμ?
το οτι καποιοι εχετε χασει το μετρο δεν σημαινει οτι θα σταματησω να μπαινω στο φορουμ..
απλα κοιταξτε να χαλαρωσετε..

μα ποιος σου είπε ότι τσακωνόμαστε? μήπως βγάζουμε και τα μαχαίρια και πάμε και πλακωνόμαστε σε καμιά πλατεία? είναι ένα παιχνίδι και φυσικά θα υπάρχει "χαζούρα" ανάμεσα στις 2 πλευρές. δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα μερικών. άμα κουράζεστε μη διαβάζετε το συγκεκριμένο Post. υπάρχουν τόσα άλλα εδώ μέσα στο φόρουμ. αφήστε μας επιτέλους να χαρούμε τα παρασκήνια. υπάρχουν και στιγμές που θα βριστούμε. ε και? Έλληνες είμαστε και το έχουμε μέσα μας. ο καθένας με λέει "μαλάκα". είναι κλασική περίπτωση. τι να κάνω, να βάλω τα κλάματα? αμάν πια με την τάξη και την ηθική. στις ταινίες τα βλέπουμε, στους αθλητικούς αγώνες τα βλέπουμε.
 

DeletedUser

Guest
εγω που έχω λιώσει στα γέλια με τα τραγουδακια και τους διαλόγους vayia kai cooper ειμαι off topic :confused::confused::confused:
 

DeletedUser

Guest
o pragmatikos dialogos jack cooper, vayia! (opws diereyse sta media...)

jack cooper: barieeeemai.....
vayia: kai gw.....


ena tetarto meta....

jack cooper: ti efages simera?

5 lepta meta....

vayia: kolokythokeftedes....

meta apo alla 5 lepta

vayia: esy?

meta apo misi wra...

jack cooper: kokkora krasato... pws paei i poli...?

vayia: kalaaaa...nekra....

jack cooper: mou ti dinei i nekra

20 lepta meta...

jack cooper: pws paei to oxyro?

vayia: kala.... iremia kai ekei....

jack cooper: mou ti dinei kai i iremia.....

10 lepta meta...

vayia: paw na dw to forum... de thargisw....

14 wres meta...

vayia:pali plakwnontai sto forum...prepei na egine kapoia maxi pali....

jack cooper: mou ti dinei na plakwnontai...poioi pali?

vayia: oi gnwstoi....

jack cooper: mou ti dinei na plakwnontai osoi exoun xanaplakwthei..... giati den mporoun na katsoun oloi sta ayga tous kai na mi ginetai pote tipota.... bariemai toso poly....

vayia: kai gw....
 

DeletedUser

Guest
ακουστε πια!! που μαζευτηκατε ολοι εδω να πλακωθηκε σαν τα κοκορια λες και εδω ειναι κοτετσι.την αποψη σας εκφραστε και τελειωνετε που βγαινει το καθε ψωνιο:α!,η συμμαχια μας ειναι ή καλυτερη, πο!πο! πιστολιδι που φαγατε στη μαχη.το εχετε κανει το φορουμ να μην πω.εχετε χαρη αν ο falegk δεν το εχει κλειδωσει ακομα.γιατι η κατασταση σας δεν παει αλλο. φτιαξτε site με ονομα www.plakomos.gr και πλακωθειτε ανετα.εμεις εδω γιατι πρεπει να σας εχουμε πανω απο το κεφαλι μας;;;;;;;
 

DeletedUser

Guest
Υπενθυμίζω πάντα την φρασούλα κάτω-κάτω.Άμα έχετε πρόβλημα μην το βλέπετε.Συμφωνώ με koulatza, τι θα θέλατε να γράφουμε εκφράσεις τύπου ''συγχαρητήρια και στις δύο πλευρές'' ή ''μπράβο, μας προσφέρατε πολύ καλό θέαμα'':cool:
 

DeletedUser3161

Guest
ας πω κ εγω την γνωμη μου οτι καποιοι την εχουν δει λιγο ντιβα κ ανοιγουν πολλα μετωπα....... δεν θα μιλησω για αρχηγους κ κεφαλια καθε συμμαχια μπορει να βγαλει νεο αρχηγο κτλ κτλ υπενθιζω σε μερικους οτι οσο πιο ψηλα ανεβαινει κανεις τοσο πιο μεγαλη ειναι η πτωση.........
 

DeletedUser

Guest
Πριν πω καλησπερα, ας μπαναρει καποιος τον DENNIS :eek:

ok, συνεχιζω. Καλησπερα λοιπον.

Ελειπα μερες τωρα και εχασα ολα τα καλα? :confused:

τεσπα,

2-3 πραγματακια μονο,

~μπραβο για την νικη
~μπραβο για οποιον το απολαυσε
~αισχος για οσους διακρινονται απο koulaμάρα
 
Κορυφή