Φθορά αντικειμένων

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser555
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
+1

και εμένα μου αρέσει αυτή η ιδέα. νομίζω ότι κάποτε είχαν πει οτι θα υπάρχει και φθορά στα κτήρια με το πέρασμα του χρόνου έτσι ώστε οι εργάτες να έχουν πάντα κάτι να χτίζουν. (ή θυμάμαι λάθος?)

Για τα χτηρια ας μπει κι ειναι λογικο,αλλα ρε παιδια να χανονται Items ή να χαλανε με τπτ!
 

DeletedUser

Guest
ναι αλλα να μπορεις να τα φτιαξεις
+9999999999999999999999999999999999999999999
 

DeletedUser

Guest
Απλώς πιστεύω οτι η φθορά αντικειμένων θα ξανά φρεσκάρει το παιχνίδι...
Ένα αντικείμενο π.χ. όπλο να έχει αντοχή π.χ. για 150 ή 100 μονομαχίες (όχι μέρες), το ίδιο και για τα ρούχα.
Έτσι όταν φτάσει 0 δεν το χάνεις αλλά θα σου κοστίσει κάτι ώστε να του ανεβάσεις αντοχή... όπως θα μπορείς και στο 20 αντοχή...
Έχοντας την κατάλληλη ικανότητα (skill) και τα κατάλληλα υλικά π.χ. με 100 χρήματα 1 σφυρί 5 κάρβουνα 1 σιδερένιο καλάμι κ.τ.λ. (και αυτά να πουλιούνται στην αγορά ώστε να γίνονται αγοροπωλησίες) και θα ανεβάζει 100 αντοχή --- με αντικείμενα μικρότερης αξίας θα ανεβάζει 50 ή 20 αντοχή ώστε να το χρησιμοποιούν και μικρότερα επίπεδα.
Καλό θα ήταν αντικείμενα που δεν αγοράζεις αλλά βρίσκεις από δουλειές να έχουν χαμηλή αντοχή π.χ. 20-50

Αν μπορεί να το ανεβάσει κάποιος στον αγγλικό σερβερ έχει την άδεια μου αφού εγώ δεν ξέρω καλά αγγλικά :))

Ετσι οπως το λες φιλε αρχιζει και αλλαγη η γνωμη απλα στο μονο που επιμενω ειναι:

ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΘΟΡΑ ΣΤΟ ΧΡΥΣΟ ΣΕΤ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΕΤ ΤΩΝ ΑΡΓΙΩΝ
 
Κορυφή