Πτώση CCP Headquarters...

DeletedUser2065

Guest
φιλε νομίζω πως πρέπει να αλλάξεις μετρο σύγκρισης γιατι το "λιγο" σου ξεφευγει απο την πραγματικότητα..

συγχαρητήρια σε όλους για αυτή τη μάχη, την περίμενα πιο δυνατή και πιο οργανωμένους τους επιτηθέμενους αλλα δυστυχώς εκανα λάθος... δεν ξέρω τον λόγο που ηταν -40 τα ατομα στην επίθεση απο το μεγιστο που χωράει η επίθεση, πάντως θα υπάρχει κάποιος λόγος. θα προτιμούσα να είναι περισσότεροι οι επιτηθεμενοι (140) και ας κυνδινεύαμε να χάσουμε την μάχη.. καλές γιορτές σε όλους γιατι λογικά δεν θα προλάβουμε να δούμε άλλες μάχες μεχρι την διακοπή (το πολυ 2-3 μαζι με αυτην που έχει αύριο..) και ελπίζω να επιστρεψουμε όλοι πιο δυνατοι και πιο οργανωμένοι για να χαρούμε το παιχνίδι..
 

DeletedUser

Guest
φίλε νομίζω πως έπρεπε να καταλάβεις ότι έκανα προφανές χιούμορ! :)
 

DeletedUser

Guest
ξεκολληστε ρε!αρχιστε τιποτα πιο σοβαρο :p
 

DeletedUser

Guest
Mε λένε Ικαρο και μου αρέσει να κάνω πολλαπλές επιθέσεις και αντιπερισπασμούς για να σας τρέχω τσαμπα...
Γουστάρω να ξέρω πως 30-40 άτομα τρώνε 2-3 ώρες να πάνε σε ενα οχυρό και άλλες τόσες να γυρίσουν για το τίποτα :)
Aπολαμβάνω να χαλάω το παιχνίδι των αλλων αφου το ίδιο το παιχνίδι μου δίνει την δυνατότητα.

Ειναι τελείως ασκοπο για μενα να καθεται καποιος που μπορει να μαζέψει 100 τουφέκια και να προσπαθει να κερδίσει σε μια καθαρή μάχη καποιον που μαζεύει 150 και ας είναι το όριο παιχτών 100 και για τους δύο

Γιατι ο πρώτος θα έχει 100 παίχτες με μέσο επίπεδο παιχτών 50 αν υποθέσουμε οτι οι παίχτες κυμαίνονται απο 20 έως 80 lvl ενώ ο δεύτερος με την στρατολόγηση θα έχει βγάλει έξω όσους είναι από 20 μέχρι 40 lvl(το 1/3 των χαμηλότερων παιχτών) και θα έχει μήνει με 100 παίχτες απο 40 έως 80 δηλαδή μέσο επίπεδο παιχτών 60.

Αμα θέλετε ηθικούς πολέμους,πρωτον να φυγετε να πάτε αλλού,δευτερον δεν υπάρχει η ηθική με τον πόλεμο στην ίδια πρόταση και 3ον αν επιμενετε τότε να ορισουμε 1v1 οι συμμαχίες πχ dead man v ccp ,gu v hd χωρίς να ερχονται οι 1002 παρατρεχάμενοι

Αντε γιατι γύρισα τσατισμένος απο την σχολή και είπα να σπαμαρω και εγώ το φορουμ σας σε μια απο τις λιγες φορές που μπαίνω σε αυτό
 

DeletedUser

Guest
πρωτον να φυγετε να πάτε αλλού

συμφωνω 100%.

λιγο καιρό πριν, μερικοί είχαν πει "εμεις θα δώσουμε ενδιαφέρον στο παιχνίδι". μπράβο, με το να ενωθει το 85% του χάρτη ειναι παρα πολυ ενδιαφέρον και συνάμα παρα πολυ ανταγωνιστικό.

αυτό συμβαίνει στην ελλάδα πολύ συχνά... με ξένες πλάτες, όλοι μάγκες είναι.

αυτά τα ολιγα γιατι και εγω δεν το πολυσυνηθίζω να γράφω στο φόρουμ σας.

καλές γιορτές
 

DeletedUser

Guest
αντε αφου και εγω δεν πολυγραφω ας γραψω τωρα που ειναι ευκαιρεια.

συμφωνω με τους δυο προλαλυσαντες.
 

DeletedUser

Guest
ξεκινηστε wow και μπειτε silvermoon,αν ειστε καλα παιδια και imba ισως ο Zaitsev να σας βαλει στο μαματο guild που ειναι :D
 

DeletedUser

Guest
ικαρε οσο συμμαχοι και να ειμαστε εδω εισαι λαθος.

και απ'οτι φαινεται το καφενειο που διευθυνεις μονο ετσι μπορει να κανει κατι.Kαι το ξεκινησαν οι DMU αυτο ενω εσυ θες να το συνεχισεις.
(προσωπικη γνωμη μου ειναι και οχι της ccp)
 

DeletedUser

Guest
συμφωνω 100%.

λιγο καιρό πριν, μερικοί είχαν πει "εμεις θα δώσουμε ενδιαφέρον στο παιχνίδι". μπράβο, με το να ενωθει το 85% του χάρτη ειναι παρα πολυ ενδιαφέρον και συνάμα παρα πολυ ανταγωνιστικό.

αυτό συμβαίνει στην ελλάδα πολύ συχνά... με ξένες πλάτες, όλοι μάγκες είναι.

αυτά τα ολιγα γιατι και εγω δεν το πολυσυνηθίζω να γράφω στο φόρουμ σας.

καλές γιορτές


το 85% του χαρτη ειναι υπερβολικα μεγαλο ποσοστο. καπου στο 20-25% ειμαστε εμεις και οι συμμαχοι μας.βεβαια και το 20-25% ειναι αρκετα μεγαλο ποσοστο αν σκεφτεις ποσες πολεις υπαρχουν.δεν παιζουν ομως κανενα ρολο το ποσες πολεις ειναι μαζι.με 3 πολεις γεμιζει ενα οχυρο ετσι κι αν ειμασταν εμεις 500 πολεις κι εσεις 3 ισως η μαχη να ειχε τα ιδια ατομα κι απ τις δυο πλευρες.και στο κατω κατω δεν φταιμε εμεις που ειμαστε πιο πολυ οργανομενη και πολλες πολεις προτιμησαν να συμμαχισουν με εμας παρα με εσας.καλες γιορτες κι ευτιχησμενος ο καινουργιος χρονος.
 

DeletedUser

Guest
Καταρχάς δεν διευθυνω και ποτε δεν διεύθυνα.Μπορεις να ρωτήσεις και τον hryso και τον melaxroino που ήταν μέλη της Gu ότι για όλες τις αποφασεις από την εκλογή του ονόματος της συμμαχιας μεχρι και το πιο ευτελές θέμα πάντα απεστελνα μηνυματα σε όλους τους δημαρχους της συμμαχίας και δημοσιευα τις αποψεις τους.Οποιαδήποτε πρόταση και να εχω κανει εχω απευθυνθει πρώτα στους δημάρχους της συμμαχίας για να πάρω εγκριση.

2) απο τις 8 Δεκ εχω σταματήσει να εχω υποχρεώσεις απέναντι στην συμμαχία.Καλά οργανωσα και την καταληψη του οχυρού της κόκκινης φλόγας (και ας είμαι ολυμπιακός και ας μην εβγαλέ κανένα κέρδος η los santos απο αυτό-αντιθέτως μαλιστα δαπάνησε και 20000$ για αντιπερισπασμούς),καλά οργανωσα και τις τόσες μάχες που είχαμε κάνει και παλαιότερα την καταληψη 2 οχυρών των greekcowboys σε ένα βράδυ.Το καφενείο που λες καλά τα πηγαινε μέχρι που οι αντίπαλλοι εγιναν πολλοί και αρχισε να υπάρχει και κούραση απο την μεριά μας στο να τρέχουμε κάθε μέρα σε μάχες οχυρών.

Το λάθος που κάναμε ως συμμαχία(και για να γινει και πιο ενδιαφέρουσα η συζητηση πέρα απο σπαμ και αλλα τέτοια ανουσια ποστ) είναι ότι πρώτον μπήκαμε στον πόλεμο που ειχατε εσείς ccp+τους fg με τους dead man και δεύτερον ότι διασπαστηκαμε με αποτέλεσμα πρώην σύμμαχοι να γίνουν εχθροί και πλέον η αναλογία δυνάμεων να έχει καταντήσει 3 προς 2 αν όχι 2 προς 1.Για το πρώτο προκληθήκαμε απο τους dead man καθως ήρθαν χωρις κανένα ως τότε λόγο και μας αντιμετόπισαν σε μια επίθεση που καναμε στο οχυρό της villa en el oeste και για το δευτερο "πως μπορείς να κρατήσεις μια συμμαχία όταν ξεστομίζονται βρισίδια και απειλές?"

Το καφενειο στο οποίο ανοίκω πλέον σαν απλό μέλος εχει πολύ απλά αντιληφθεί την κατάσταση και γνωρίζει πως με καταμετοπο επιθέσεις 1ν1 δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρει τίποτα.Τα είχαμε κάταφέρει σε 1ν1 επίθεση το καλοκαίρι και ας μην είχαμε βαφτιστεί τότε.Η ίδια συμμαχία είμασταν και ειχαμε καταφερει να καταλάβουμε το κεντρικό οχυρό των greekcowboys(για τους μη κατέχοντες gc) σε μάχη 120ν120.Πλεον δεν εχει νόημα να πετούμε στα συννεφα και να πιστευουμε οτι μπορούμε να τους αντιμετοπίσουμε με αυτόν τον τρόπο.

Τελος τις διπλές επιθέσεις ΔΕΝ τις ξεκίνησαν οι dead man.Γυρω στο Σεπτέμβριο πριν καν αρχίσετε τις πυκνές μάχες εκεί στα ανατολικά η gu είχε εφαρμόσει την διπλή επίθεση και ειχε πάρει και 2 οχυρά ταυτόχρονα."Πρωτοτυπία" των dead man ήταν να βαρέσουν τα οχυρά τους για να κόψουν τις αντεπιθέσεις πράγμα το οποίο εμένα μου αρεσε πολύ ως ιδέα.Δυστυχώς εμείς δεν μπορούσαμε να το εφαρμόσουμε γιατί έχουμε και καμια 15αρια οχυρά και όχι 3-4.

Εδωσα πολύ τροφή για σπαμ και forum battle για σήμερα ε?
 

DeletedUser735

Guest
το καλο ειναι πως πανω απο ολα υπαρχει αυτοκριτικη :p
παντως οσον αφορα τις πολλες μαχες πιστευω πως δειχνουν αδυναμια της οικογενειας να κατακτησει ενα οχυρο σε μια μαχη 140vs120 με τους καλητερους αμυνομενους.
 

DeletedUser

Guest
Μα ρε παιδιά από που και ως που οι αντιπερισπασμοί και οι διπλο-τριπλο επιθέσεις είναι αδυναμία?
Για ποιο λόγο πρέπει πάντα να πηγαίνεις σε 1vs1? Επειδή είσαι πιο δυνατός και θες το πλεονέκτημα?
Αν είσαι ο ποιο δυνατος βγάλτα πέρα με 5 και 10 επιθέσεις.

Το ξέρω ότι είναι κουραστικό και ούτε εγώ το εφαρμόζω αλλά όχι να λέμε ότι δεν είναι και τίμιο ή σωστό. Το ότι κάποιος είναι αδύνατος δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να εκμεταλευτεί την κάθε δυνατή τακτική για να κερδίσει.
 

DeletedUser1631

Guest
Ο/Η Athan Lioneye έγραψε:
εμεις απο την μερια μας σαν CCP αποφασισαμε γαι να κρατησουμε το επιπεδο ψηλα να μην κανουμε διπλες κ τριπλες κ κοντρες επιθεσεις .

για να γινονται ωραιες κ σοβαρες μαχες Οχυρων ..






αλλα ..?? χτες δεν επρεπε να γινει εκδηλωση επιθεσης σε Οχυρο μας ..
κ καναμε κ εμεις μια κοντρα επιθεση .αναγκαστικα ..

1) το headquarters δεν ηταν ενα προς ενα ,, ετσι νομιζα αλλα ειχε χτυπηθει συμμαχικο μας Οχυρο την ιδια ωρα , κ ηταν 50 πολυ καλοι μαχητες μας εκει
το Οχυρο μας χαθηκε λογω χαμηλης δυναμικοτητας παιχτων ,,


σημερα που ειμασταν ισοι εγινε ντερμπι .. κ ετσι πρεπει

δηλαδη δεν σας φανηκε περιεργο που στο headquarters μεινατε 60 ατομα ζωντανοι στην επιθεση ,,?? κ οτι 5 γυρο ηταν το σκορ 120 - 72 ..
κ σημερα .?? μεχρι 20 γυρο ειμασταν ισοι ,,

anyway δεν πειραζει δεν θελω να χαλασω την χαρα των ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΔΩΝ γαιτι παιξανε τιμια . κ τους αξιζει .. κ ειναι κ ωραιοι κ σοβαροι μπραβο τους


2) χτυπιεται Οχυρο μας ενω υπαρχει σοβαρο προβλημα στην μητρικη μας πολη απο χακαρισμα ενος συμβουλου μας κ εχει πεταξει ολα τα μελη εξω ..

* * * μπορει να ηταν κανονισμενο απο πριν δεν λεω ..
αλλα η Ηγεσια DMU επρεπε να ακυρωσει την επιθεση ,,

δεν εκμεταλευομαστε καταστασεις για το συμφερον μας ..
κοιταμε να κρατησουμε το επιπεδο ψηλα οπως αρμοζει ..

κ εγω μπορω να εκδηλωσω επιθεση σε ολα τα Οχυρα σας κ στα δικα μου κ να παρω ενα Οχυρο ,,
αλλα οπως εγινε κ στο DMU k allies το παλιο FG fort ,επισκιαστηκε η νικη
κ σημερα παραλιγο να γινει παλι ..

το DMU k allies ετσι οπως χαθηκε το μονο που εγινε ειναι να παρατησουν το παιχνιδι καποιοι πολλοι καλοι παιχτες k γενικα επεσε το επιπεδο ..
συμπερασμα : δεν πρεπει να ξαναγινει , κ σημερα παραλιγο να επαναληφθει ,,



ο στοχος ειναι :
η ωραια κ η σωστη μαχη Οχυρου που θα αφησει εντυπωσεις
κ ενθουσιασμο για την κατακτηση για την ηττα για το πλανο μαχης , οργανωση , ο κοσμος που θα ανταποκριθει στο καλεσμα , για ολα αυτα

η κατακτηση οχυρου ειναι μεσα στου στοχους αλλα τα υπολοιπα νομιζω ειναι πιο σημαντικα ..





http://img691.imageshack.us/img691/1852/71231539.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
κυρ νικολα αλλο να κανεις εσκεμενη κοντρα επιθεση κι αλλο να κανει καποιος απο μονος του επιθεση.

αμα θελαμε κοντρα επιθεση θα πηγαιναμε εκει??
3,4 οχυρα διπλα μας ηταν..!!

τραβα μαθε στους δικους σου πως ειναι παιχνιδι και οχι "κοιμαμαι ολη μερα" και μετα βλεπουμε.
 

DeletedUser1509

Guest
κυρ νικολα αλλο να κανεις εσκεμενη κοντρα επιθεση κι αλλο να κανει καποιος απο μονος του επιθεση.

αμα θελαμε κοντρα επιθεση θα πηγαιναμε εκει??
3,4 οχυρα διπλα μας ηταν..!!

τραβα μαθε στους δικους σου πως ειναι παιχνιδι και οχι "κοιμαμαι ολη μερα" και μετα βλεπουμε.

χ0οαα0χοαο0χ0οαχ0ο0ο
 

DeletedUser317

Guest
Λογικά κύριοι οι σημερινές μάχες είναι οι τελευταίες μάχες οχυρών πριν την κατάσταση ειρήνης λόγω εορτών.
Εκ μέρους λοιπόν της DMU ευχόμαστε σε όλους καλή διασκέδαση στις μάχες, μα πάνω απ όλα Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές.
Να περάσετε καλά όλοι αυτές τις μέρες είτε οικογενειακά είτε με φίλους και πάντα ότι κι αν κάνετε όλα με μέτρο.

Εκ της διοικήσεως της DMU
psykoman
 
Κορυφή