ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΧΥΡΩΝ (ολοκληρωμένο)

  • Δημιουργός θέματος SasBarawOlous
  • Ημερομηνία έναρξης

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ?(διαβασε πρωτα)

  • ούτε στα όνειρα μας

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    52

DeletedUser

Guest
(μπαινω με το SasBarawOlous που παιζω στον ΑΡΙΖΟΝΑ γιατι με το XASIKLOUKI LOUK δεν με βαζει στο foroum)

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσω ολοκληρωμένη την ιδέα μου για το πρωτάθλημα οχυρών.
(έχοντας αρχικα ως ιδεα το πράσινο φως από τον Community Manager με τυχον διαδικαστικες αλλαγες/τροποποιησεις που πιθανον χρειαστει να γινουν)

τι σημαίνει αυτό

σημαίνει ότι έχουμε στα χερια μας μια ευκαιρία να δώσουμε περισσότερο ενδιαφέρον στον k1
είναι στα χερια μας να φτιάξουμε το πρώτο πρωτάθλημα οχυρών στο the west
είναι στα χερια μας να αφήσουμε εποχή στο παιχνίδι και να γίνουμε η αρχή σε κάτι ανεπανάληπτο

πάντα σε ένα τέτοιο κατόρθωμα-επίτευγμα όλοι όσοι περνούν μέρος μένουν στην ιστορία...
θα λένε μετά από καιρό...
-και να σκεφτείτε όλα άρχισαν από την ελλάδα με εκείνες τις 12 ομάδες....

θα μου πείτε...
-πολύ ρομαντικός είσαι ρε XASIKLOUKI LOUK, τι μας λες τώρα?

ένα θα σας πω παιδιά
ότι περνάει από το μυαλό του ανθρώπου μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνον εάν το ακολουθήσουνε πολλοί...

σκεφτείτε το..ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ

ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΜΟΥ
ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ KAI KATI AKOMA ΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΟ ΛΕΤΕ...ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!


ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.

κάθε ομάδα θα πρέπει να αντιμετωπίσει όλες τις υπόλοιπες σε διπλούς αγωνες.
έναν άμυνα και έναν επίθεση.
εάν για παράδειγμα έχουμε 10 ομάδες στο πρωτάθλημα τότε κάθε μια ομάδα θα δώσει 18 παιχνίδια σε όλη την σεζόν. 9 άμυνα 9 επίθεση.
ο πρώτος γύρος θα ολοκληρώνεται μετά το τέλος τις 9της αγωνηστικης
ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που διεξάγεται το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου λειτουργεί και το πρωτάθλημα οχυρών.

κάθε εβδομάδα θα υπάρχουν μια η δυο μέρες (παράδειγμα τεταρτη-κυριακή) που θα γίνονται η αγωνιστικές και όλες η μάχες θα αρχίζουν την ίδια ώρα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

κάθε ομάδα που θα σημειώνει νίκη θα παίρνει 3 βαθμούς και η χαμενεΐ ομάδα 1 βαθμό.

σημασία μεγάλη θα έχεουν οι επιζώντες τις νικήτριας ομάδα σε κάθε αγωνα.
παράδειγμα:
στον πρώτο αγώνα η ομάδα A σημειώνει νίκη και στο τέλος τις μάχης έχει και 10 επιζώντες δηλαδή στον πινακα βαθμολογίας θα έχει 3 βαθμούς διπλα σε παρένθεση (10)
στον δεύτερο αγώνα ξανά νικάει και είχε 8 επιζώντες στο τέλος τις μάχης
άρα έχει τώρα 6 βαθμούς και σε παρένθεση (18) 10 επιζώντες από την πρώτη μάχη και 8 από την δεύτερη.

σε περίπτωση ητας δεν αλλάζουν οι επιζώντες και παραμένουν όπως εχουν δημιουργηθεί μέχρι σε εκείνη την αγωνιστική.

εάν σε περίπτωση μια ομάδα σημείωση νίκη με το πάρσιμο τις σημαίας δεν μετράνε οι επιζώντες στην ομάδα που έχασε...
ούτε εάν μια ομάδα καταφέρει να κράτηση το οχυρό μετά και το πέρας τις τελευταίας γύρας στην χαμενεΐ ομάδα δεν θα μετρήσουν οι επιζώντες

ομάδα δηλαδή που χάνει δεν έχει επιζώντες

στο τέλος τις σεζόν θα βγαίνει πρωταθλητής αυτός που θα μαζέψει τους περισσοτερους βαθμούς και σε περίπτωση ισοβαθμίας δυο η περισσοτερων ομάδων θα μετρήσουν οι επιζώντες που έχουν
εάν και τότε δυο ομάδες ισοβαθμήσουν και σε βαθμούς και σε επιζώντες θα γίνουν 2 παιχνίδια μπαράζ και μετά θα βγει ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

ΟΜΑΔΕΣ

κάθε ομάδα θα πρέπει να έχει 25 παίχτες και 5 αναπληρωματικούς όπου τους δηλώνει πριν την έναρξη τους πρωταθλήματος.
αλλαγές στην σύνθεση θα μπορεί να κάνει μονο κατά την λήξη του προτού γύρου και να ξαναδηλώσει την σύνθεση τις.

τώρα για να πάρη την έγκριση η ομάδα και να συμμετάσχει στο πρωτάθλημα πρέπει να πλήρη κάποιες προϋποθέσεις.

1)να έχει από 0 έως 9 χρυσά

2)να έχει 15 παίχτες (μαζί με τους αναπληρωματικούς)από 90 level και κάτω

3) να δήλωση έδρα της ένα μικρό οχυρό (εάν δεν έχει μια ομάδα μικρό οχυρό τότε θα μπορεί να δήλωση ίδια έδρα μαζί με μια άλλη ομάδα απλά στην ίδια αγωνιστική δεν θα έχουν και οι δυο ομάδες αγώνα εντός έδρας)

ΓΕΝΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ

ο παίχτης η οι παίχτες που θα εμποδίσουν την σωστή διεξαγωγή ενός αγώνα με την ΕΙΣΟΔΟ τους στην μάχη θα τιμωρούνται με 15 μέρες αποκλεισμό (ban) από τους διαχειριστές (αυτό θα πρέπει εάν συμφωνείτε να το κάνετε μήνυμα με το που μπαίνουν στο παιχνίδι όπως με την εφημερίδα η με ότι ανακοίνωση βγάζετε κατά καιρούς)
ο αγώνας θα επαναληφτεί στην πρώτη ελεύθερη μέρα από άλλες μάχες

οι ομάδες και το πρωτάθλημα δεν θα έχει καμια σχέσει με τις συμμαχίες που ήδη υπάρχουν άρα οι ομάδες θα μπορούν να αποτελούνται από οποιουσδήποτε παιχτες.

εάν η ομάδα που κάνει άμυνα (στην έδρα της) χάσει τότε μετά το τέλος τις μάχης το οχυρό το επιστρέφεται στην ομάδα (πόλη) όπου ανήκει

ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΩΝ

θα βγει μετά από ψηφοφορία μια ομάδα (εκτος και εάν θέλουν οι διαχειριστές τους παιχνιδιού να το αναλάβουν) όπου θα οργανώνει-ελέγξει το πρωτάθλημα και τις στατιστικές κάθε ομάδος.

θα αναλάβουν την κλήρωση του πρωταθλήματος την ανανέωση του βαθμολογικού πινακα την σωστή διξαγωγή τον αγώνων (εάν περνούν οι οστή παίχτες μέρος)
θα μαζέψουν όλες τις λίστες που θα τους δώσουν οι κάθε αρχηγοί τον ομάδων με τους 25 παίχτες και τους 5 αναπληρωματικούς

θα αναλάβουν να κρατάνε τα στατιστικά τον παιχτών από κάθε μάχη και να φτιάξουν πίνακες βαθμολογίας με τις καλλίτερες ζημιες - αποφυγές - λιποθυμίες
να βγάζουν τον mvp του αγώνα

να έχουν μια σωστή διαχείριση όλον αυτόν (και άλλον) για να κυλάει σωστά και το πρωτάθλημα

ΕΠΑΘΛΑ

ΟΙ 3 πρωτες ομαδες θα κερδησουν drops και $$$ αξιας τετοιας αναλογος την θεση που θα καταλαβουν

οι 3 πρωτοι σε ζημιες - αποφυγες - λιποθυμιες
θα κερδησουν drops και $$$ αξιας τετοιας αναλογος την θεση που θα καταλαβουν

και σε καθε αγωνα...οτι θελετε μικρα δωρακια

ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ



εάν μπήκες στο κόπο και το διάβασες γράψε την γνώμη σου.
μετράει η γνώμη όλον μας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5612

Guest
καλο ακουγεται...... γιατι οχι και σε αλλους κοσμους;
+1
 

melenmaria

Μέλος
χασικλουκι μας βαρας ολους!
αι λαικ η ιδεα σου εδω και καιρο.
μια παρατηρηση μονο. αυτο με το μπαν σε ατομα ξεκαρφωτα.
πολλες φορες υπαρχουν ατομα που βλεπουν φως (μαχη) και μπαινουν
κοιτωντας μονο ποιος ξεθαψε τσεκουρι ή ποιανου ειναι το οχυρο οποτε σε αυτο θα πρεπει να υπαρξει μια αλλη λυση. κατα τ' αλλα εχω ετοιμη ομαδα! :p
 

cord

Ex-The West Team
Για να μην υπαρχουν παρανοησεις, τα παραπανω ειναι η προταση του παιχτη.
Εμεις ειπαμε οτι το βλεπουμε θετικα σαν ιδεα και μπορει να πραγματοποιηθει αλλα θα υπαρξουν αλλαγες δε διαδικαστικα θεματα (π.χ. κανεις δεν προκειται να παρει ban αν παει σε μαχη γιατι κατι τετοιο αντιτιθεται στους κανονισμους του παιχνιδιου).
 

DeletedUser

Guest
χασικλουκι μας βαρας ολους!
αι λαικ η ιδεα σου εδω και καιρο.
μια παρατηρηση μονο. αυτο με το μπαν σε ατομα ξεκαρφωτα.
πολλες φορες υπαρχουν ατομα που βλεπουν φως (μαχη) και μπαινουν
κοιτωντας μονο ποιος ξεθαψε τσεκουρι ή ποιανου ειναι το οχυρο οποτε σε αυτο θα πρεπει να υπαρξει μια αλλη λυση. κατα τ' αλλα εχω ετοιμη ομαδα! :p

εάν ένας παίχτης άσχετος φτάσει στο οχυρό και μετά από πολλές πpοιδοποιησεις και μηνύματα και post στο φόρουμ όπως και στο προφίλ του οχυρού αυτός δήλωση μέρος στην μάχη τότε ΝΑΙ θα τιμωρείται καπος η θα αναβαλετε η μαχη...μια λυση θα βρεθει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
γιατί στους άλλους κόσμους είναι πρωταθλήματα β'-γ' εθνικής, ενώ ο κ1 είναι τσου-λου!

Πιστεύω ότι στην επίθεση θα πρέπει να μπαίνουν περισσότεροι από τους αμυνόμενους... Όπως ξέρετε το πλεονέκτημα της επίθεσης στη σχεδίαση των οχυρών είναι αριθμητικό, ενώ στην άμυνα είναι η κίνηση. Λάβετε και αυτό υπόψιν!:blk
 

melenmaria

Μέλος
εάν ένας παίχτης άσχετος φτάσει στο οχυρό και μετά από πολλές πpοιδοποιησεις και μηνύματα και post στο φόρουμ όπως και στο προφίλ του οχυρού αυτός δήλωση μέρος στην μάχη τότε ΝΑΙ θα τιμωρείται καπος

δεν ειμαστε ολοι το ιδιο... σε τελευταια φιλικη ανακαλυψα ατομο που δεν ηξερε το τσατ... το ειχε "κατεβασμενο" απο τη μερα που ξεκινησε... το να τιμωρηθει για αυτο το λογο το βρισκω παντελως αδικο. ισως να μπορουσαν τα οχυρα να χωρανε μονο το συγκεκριμενο αριθμο ατομων ή με τον χαρακτηρισμο προδοτης να μην μπορει να παρει μερος στη μαχη. μη γινεσαι κακουλης...
 

DeletedUser184

Guest
Καλη η ιδεεα σου...Το κακο ειναι οτι σιγουρα μια ομαδα θα εχει το πλεονεκτημα πριν καν αρχισει το πρωταθλημα εκτος αν το πρωταθλημα ξεκινησει μετα την 1,31
 

DeletedUser

Guest
Για να μην υπαρχουν παρανοησεις, τα παραπανω ειναι η προταση του παιχτη.
Εμεις ειπαμε οτι το βλεπουμε θετικα σαν ιδεα και μπορει να πραγματοποιηθει αλλα θα υπαρξουν αλλαγες δε διαδικαστικα θεματα (π.χ. κανεις δεν προκειται να παρει ban αν παει σε μαχη γιατι κατι τετοιο αντιτιθεται στους κανονισμους του παιχνιδιου).

ναι φυσικά και είναι δικια μου ιδέα..απλά ήθελα να έχω και από τους διαχειριστές το ok για να προχωρήσω να την βγάλω στα φόρουμ...
απλά γράφω ότι έχω το ok και από σένα παλικάρι μου για να δουν οι παίχτες ότι πρόκειται για κάτι σοβαρό που θα πετύχει μονο εάν μαζευτούμε όλοι και εφόσον σύμφωνης και εσύ αυτό θα δώσει μια ώθηση στους παίχτες
 

DeletedUser

Guest
δεν ειμαστε ολοι το ιδιο... σε τελευταια φιλικη ανακαλυψα ατομο που δεν ηξερε το τσατ... το ειχε "κατεβασμενο" απο τη μερα που ξεκινησε... το να τιμωρηθει για αυτο το λογο το βρισκω παντελως αδικο. ισως να μπορουσαν τα οχυρα να χωρανε μονο το συγκεκριμενο αριθμο ατομων ή με τον χαρακτηρισμο προδοτης να μην μπορει να παρει μερος στη μαχη. μη γινεσαι κακουλης...

έχεις δίκιο!!!
απλά λειτουργό ποιο αυστηρά σε κάποια θέματα...

ναι όντως το ban είναι κακό...αλλα θα βρεθεί μια φόρμουλα...
πιστεύω πως είμαστε έξυπνα παιδιά και θα το καταφέρουμε
 

cord

Ex-The West Team
Μα το ειπαμε ηδη, εμεις το βλεπουμε θετικα. Απλα επειδη ειναι κατι που θα το διαχειριστουν και οι παιχτες, θα πρεπει να υπαρξει συζητηση μεταξυ παιχτων πρωτα ωστε να παρει μια τελικη μορφη το ολο σχεδιο (αρχικα απο τους παιχτες).
Συζητηστε το, καταληξτε και θα το δουμε πιο ολοκληρωμενα και εμεις απο τη μερια μας οταν θα ερθει η ωρα ωστε να ξερουμε για τι πραγμα ακριβως μιλαμε.
 

melenmaria

Μέλος
Μα το ειπαμε ηδη, εμεις το βλεπουμε θετικα. Απλα επειδη ειναι κατι που θα το διαχειριστουν και οι παιχτες, θα πρεπει να υπαρξει συζητηση μεταξυ παιχτων πρωτα ωστε να παρει μια τελικη μορφη το ολο σχεδιο (αρχικα απο τους παιχτες).
Συζητηστε το, καταληξτε και θα το δουμε πιο ολοκληρωμενα και εμεις απο τη μερια μας οταν θα ερθει η ωρα ωστε να ξερουμε για τι πραγμα ακριβως μιλαμε.

υπαρχει η δυνατοτητα να υπαρξει ενα οχυρο στο χαρτη που να μπορει να αλλαξει η χωρητικοτητα του και να χρησιμοποιηθει για αυτο?
 

DeletedUser

Guest
ήδη θεωρώ ότι οι στημένες μάχες χαλάνε το παιχνίδι και την ουσία του. Κάτι τέτοιο μπορεί να κρατήσει αρκετό καιρό και να φθείρει τη διαμάχη gu,ccp-dm που αυτή δίνει και κατά τη γνώμη μου το ενδιαφέρον στον κ1 και όσο μικρό και να είναι υπάρχει ένα ελάχιστο υποσυνείδητο roleplaying.

ας γίνει σε άλλο κόσμο, κάποιον άδειο.
 

DeletedUser

Guest
Εξαιρετικη ιδεα αλλα δυσκολο να υλοποιηθει στην πραξη...

1. Καταρχην οι περισσοτεροι ενεργοι παικτες του West ειναι ηδη σε υψηλα levels. Μαλλον θα δυσκολευτουμε αρκετα για να βρουμε ΕΝΕΡΓΟΥΣ "μικρους" που να ερχονται στις μαχες και να ειναι και online...

2. Αυτη τη στιγμη υπαρχουν 2 μεγαλες συμμαχιες που και παλι ομως δυσκολευονται αρκετα να κρατησουν στις ταξεις τους την απολυτη ισορροπια μεταξυ των παικτων. Ειδικα σε μαχες οχυρων. Φανταστειτε τί θα γινει με τις ομαδες. Που θα αποτελουνται και απο ατομα που ενδεχομενως δεν θα τα γνωριζουμε καν... Ποιος θα στρατολογει? Ποιος θα μενει εκτός μαχης? Ποιος θα συντονιζει? Ποιο θα ειναι το πλανο? Ποιος θα το καθοριζει? Δυσκολα πραγματα!!!

3. Εαν μια ομαδα εχει 9 χρυσα και η αλλη 0 τοτε η δευτερη κατα 99% θα χασει.
Για μενα λοιπον το σωστο θα ηταν τα χρυσα οπλα να μοιραστουν εξ ισου στις ομαδες. Να μετρηθουν συνολικα σε ολο τον Κ1 και να εχει καθε ομαδα ιδιο αριθμο χρυσων.

4. Η ιδεα αυτη θα δωσει στην αρχη ενα κινητρο στους παικτες, θα ζωντανεψει για λιγο τον Κ1 αλλα μολις για μερικες αγωνιστικες. Ηδη απο τις πρωτες μαχες καποιοι θα πλακωθουν, καποιοι θα διαλυθουν, καποιοι δεν θα συγκεντρωνονται στις μαχες, καποιοι θα χαθουν κλπ κλπ κλπ. Αφου λοιπον οι μαχες οχυρων μεταξυ των συμμαχιων δεν θα υπαρχουν πλεον, νομιζω οτι τελικα ενδιαφερον θα υπαρχει μονο μεταξυ των 3-4 πρωτων ομαδων στη βαθμολογια. Και φοβαμαι οτι τελικα οχι μονο δεν θα ζωντανεψει ο Κ1 αλλα θα χασουμε ακομα περισσοτερους παικτες


Περα απο αυτα, η κυριοτερη απορια μου ειναι η εξης. Λεμε για ομαδες των 20 ή των 30 ατομων...Κι αν ερθουν παραπανω ασχετοι? Αν καποιοι περαστικοι δηλωνουν συμμετοχη? Θα λαμβανουν μερος στη μαχη κανονικα!!! Πως λοιπον θα διασφαλιστει οτι μονο τα μελη των ομαδων θα παιρνουν μερος?


Εαν παντως κανουμε μια προσπαθεια τοτε θα πρεπει να ειναι εξαιρετικα οργανωμενη για να πετυχει. Αρκει να αποφασισουμε οτι στοχος ειναι να γινονται καλες και ισορροπημενες μαχες...
Θα πρεπει λοιπον καταρχην να δηλωσουν συμμετοχη ολοι οι ενδιαφερομενοι. Στη συνεχεια να χωριστουν σε κατηγοριες (π.χ. χρυσα οπλα μια κατηγορια, λεβελ απο 100 εως 120 αλλη, απο 80 εως 100 αλλη κ.ο.κ.) και για τον σχηματισμο των ομαδων να γινει κληρωση με ισαριθμο αριθμο παικτων ανα κατηγορια.
Παραδειγμα: Η ομαδα Α θα αποτελειται απο 3 χρυσα-3 παικτες απο 100-120 λεβελ, 5 παικτες απο 80 εως 100 κλπ κλπ. Η ομαδα Β αντιστοιχα κ.ο.κ.
Μονο ετσι θα διασφαλιστει οτι οι ομαδες θα ειναι σχεδον ισοδυναμες...
 

DeletedUser

Guest
Εξαιρετικη ιδεα αλλα δυσκολο να υλοποιηθει στην πραξη...

1. Καταρχην οι περισσοτεροι ενεργοι παικτες του West ειναι ηδη σε υψηλα levels. Μαλλον θα δυσκολευτουμε αρκετα για να βρουμε ΕΝΕΡΓΟΥΣ "μικρους" που να ερχονται στις μαχες και να ειναι και online...

αυτό δεν είναι πρόβλημα δημιουργούμε ομάδες με τους ενεργούς παίχτες

2. Αυτη τη στιγμη υπαρχουν 2 μεγαλες συμμαχιες που και παλι ομως δυσκολευονται αρκετα να κρατησουν στις ταξεις τους την απολυτη ισορροπια μεταξυ των παικτων. Ειδικα σε μαχες οχυρων. Φανταστειτε τί θα γινει με τις ομαδες. Που θα αποτελουνται και απο ατομα που ενδεχομενως δεν θα τα γνωριζουμε καν... Ποιος θα στρατολογει? Ποιος θα μενει εκτός μαχης? Ποιος θα συντονιζει? Ποιο θα ειναι το πλανο? Ποιος θα το καθοριζει? Δυσκολα πραγματα!!!

μπες εσύ σε μια ομάδα και εάν δεν καταφέρνεις όλα αυτά που λες άσε κάποιους άλλους να το αναλάβουν...εγώ ξέρω πολλά παιδιά που μπορούν να κάνουν όλα αυτά που λες και ήδη έρχονται οι πρώτες ομάδες..

3. Εαν μια ομαδα εχει 9 χρυσα και η αλλη 0 τοτε η δευτερη κατα 99% θα χασει.
Για μενα λοιπον το σωστο θα ηταν τα χρυσα οπλα να μοιραστουν εξ ισου στις ομαδες. Να μετρηθουν συνολικα σε ολο τον Κ1 και να εχει καθε ομαδα ιδιο αριθμο χρυσων.

σωστό εν μέρη αυτό...

να μετρηθούν τα χρυσά και να διανεμηθούν ισάξια στις ομάδες...

αλλα τα χρυσά δεν κερδίζουν μια μάχη...απλά την βοηθούν λίγο


4. Η ιδεα αυτη θα δωσει στην αρχη ενα κινητρο στους παικτες, θα ζωντανεψει για λιγο τον Κ1 αλλα μολις για μερικες αγωνιστικες. Ηδη απο τις πρωτες μαχες καποιοι θα πλακωθουν, καποιοι θα διαλυθουν, καποιοι δεν θα συγκεντρωνονται στις μαχες, καποιοι θα χαθουν κλπ κλπ κλπ. Αφου λοιπον οι μαχες οχυρων μεταξυ των συμμαχιων δεν θα υπαρχουν πλεον, νομιζω οτι τελικα ενδιαφερον θα υπαρχει μονο μεταξυ των 3-4 πρωτων ομαδων στη βαθμολογια. Και φοβαμαι οτι τελικα οχι μονο δεν θα ζωντανεψει ο Κ1 αλλα θα χασουμε ακομα περισσοτερους παικτες

το ότι δεν θα υπάρχουν μάχες μεταξύ συμμαχιών δεν ξέρω που το διάβασες αλλα σου λέω πως το πρωτάθλημα δεν θα επηρεάσει τις μάχες μεταξύ συμμαχιών

το αν θα πλακωθούν η θα σταματήσουν κάποιες ομάδες ίσος το λες περνώντας σαν παράδειγμα τις υπάρχουσες ομάδες-συμμαχίες...
εγώ ξέρω πως εάν έχουμε καλή διάθεση όλα τα κάνουμε και να μην τα βλέπουμε όλα μαύρα
όσοι θέλουν όσοι δεν θέλουν...


Περα απο αυτα, η κυριοτερη απορια μου ειναι η εξης. Λεμε για ομαδες των 20 ή των 30 ατομων...Κι αν ερθουν παραπανω ασχετοι? Αν καποιοι περαστικοι δηλωνουν συμμετοχη? Θα λαμβανουν μερος στη μαχη κανονικα!!! Πως λοιπον θα διασφαλιστει οτι μονο τα μελη των ομαδων θα παιρνουν μερος?


Εαν παντως κανουμε μια προσπαθεια τοτε θα πρεπει να ειναι εξαιρετικα οργανωμενη για να πετυχει. Αρκει να αποφασισουμε οτι στοχος ειναι να γινονται καλες και ισορροπημενες μαχες...
Θα πρεπει λοιπον καταρχην να δηλωσουν συμμετοχη ολοι οι ενδιαφερομενοι. Στη συνεχεια να χωριστουν σε κατηγοριες (π.χ. χρυσα οπλα μια κατηγορια, λεβελ απο 100 εως 120 αλλη, απο 80 εως 100 αλλη κ.ο.κ.) και για τον σχηματισμο των ομαδων να γινει κληρωση με ισαριθμο αριθμο παικτων ανα κατηγορια.
Παραδειγμα: Η ομαδα Α θα αποτελειται απο 3 χρυσα-3 παικτες απο 100-120 λεβελ, 5 παικτες απο 80 εως 100 κλπ κλπ. Η ομαδα Β αντιστοιχα κ.ο.κ.
Μονο ετσι θα διασφαλιστει οτι οι ομαδες θα ειναι σχεδον ισοδυναμες...

εγώ θέλω να ξυπνήσω τον κόσμο με το πρωτάθλημα, το πως πρέπει να διοργανωθεί να το κάνουμε όλοι μαζί έτσι ώστε να φτάσουμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα

...........
 

DeletedUser

Guest
αλλα καλα τα λετε αλλα αυτο που μ κακοφαινεται οπως ειπε κ η μαρια για το μπαν (κρεμαλα κατευθειαν ουτε στη αγρια δυση δε γινονται ;ρ) αλλα θα λυθει σιγουρα εφοσον υπαρχει καλη διαθεση

οσο για τισ ομαδες περιμενετε να δηλωσουν συμμετοχη οσοι ειναι να παρουν μερος κ μετα να κριθει απο ποσα ατομα ν απαρτιζονται

κ τελος που δηλωνω ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ? ;ρ
 

DeletedUser

Guest
Μα πώς θα γινονται και μαχες για το πρωταθλημα και μαχες συμμαχιων βρε Στελιο?
 

DeletedUser3541

Guest
επειδή πολλά λέγονται για ομάδες και παίκτες για το συγκεκριμένο πρωτάθλημα...
προσωπικά, όποιος μου δώσει τα περισσότερα μπορεί να με συμπεριλάβει στην ομάδα του! :))
 

DeletedUser

Guest
Μα πώς θα γινονται και μαχες για το πρωταθλημα και μαχες συμμαχιων βρε Στελιο?

πως θα γινονται?
για να δουμε....
τεταρτη-κυριακη το πρωταθλημα και τις επομενες μερες μαχες των συμμαχιων...

δεν ηταν και τρομερο!
 

DeletedUser

Guest
παιδια αυτο με τις ομαδες ειναι διαφορετικο εδω καθως απο οτι καταλαβα ειναι σε στυλ ποδοσφαιρου,μπασκετ και λοιπα....δηλαδη ο καθενας μαζευει την παρεα του,τους γνωστους του και οποιον αλλον γουσταρει και τον βαζει στην ομαδα του απο εκει και περα αν εκανε λαθος επιλογες και δεν του βγαινει θα περιμενει μεχρι τον Ιανουαριο να κανει μεταγραφες και να επιστρεψει δριμυτερος :p !Οποτε δεν θα δηλωσουμε συμμετοχη και απλα θα μας χωρισουν σε ομαδες,λογικα καποιοι θα βγουν μπροστα με τα μεγαλα μπατζετ σαν προεδροι και θα μας πεισουν να μπουμε στην ομαδα τους....εγω προειδοποιω πως πρεπει να μιλησετε με τον μανατζερ μου!
 
Κορυφή