ΝΕΑ ΣΕΤ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3436
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1712

Guest
Ο/Η cord έγραψε:
Τα τσεκ ειναι Επιταγες επιστροφης φορου και δινουν δολαρια.

εμφανίζονται μετά απο κάποιον αριθμο συναλλαγών η δεν συμπεριλαμβάνονται στους Έλληνες μπατίρηδες?

Γιατι σε κανεναν κοσμο δεν βλεπω τις πρασινες επιταγες των 1000 - 10000 - 100000 - 1000000 αν και στην εικονα που μας παρουσιασε ο cord εχει μεχρι των 100000 στα σπανια αντικειμενα
 

cord

Ex-The West Team
Οι Επιταγες επιστροφης φορου αποσυρθηκαν γιατι κριθηκε οτι δεν εδιναν αρκετα δολαρια παιχνιδιου και δεν θα ηταν σωστο να δινει καποιος σβολους/ομολογα για να παρει χρηματα παιχνιδιου που δεν εχουν αναλογη αξια.
 

DeletedUser3436

Guest
Ναι διοτι δεν εδιναν λεφτα,απλα επεστρεφαν % απο τον φορο που εχεις πληρωσει.Παντως σε εναν κοσμο θα επαιρνα πισω πανω απο 1μ οποτε δεν θα με χαλαγε :p
 

cord

Ex-The West Team
Για τους παιχτες 120 επιπεδου λαμβανεται υποψη ο αριθμος του xp που χρειαζεται απο το 119 στο 120 μια και δεν υπαρχουν περισσοτερα επιπεδα.
Παραδειγμα: Παιχτης στο επιπεδο 78 με φιλτρο που δινει 25% θα λαβει 4.689xp που ειναι το 25% των συνολικων ποντων xp που χρειαζονται για το επιπεδο 79, δηλαδη 18.753
O πινακας με το απαιτουμενο xp ανα επιπεδο δρισκεται εδω.
 

DeletedUser4530

Guest
- εμενα γιατι μ εχει τρελανει στα αυγουλακια η τσαμπε μονομαχια; πηρα ενα φιλτρο στην 1η μονομαχια και μετα συνεχεια αυγουλακια. εχω και χοληστερινη! :hh
- τα φιλτρακια ειναι αχρηστα για τους 120αρηδες (για τους μισους τουλαχιστον ενεργους πλεον παικτες στους κοσμους) εκτος αν καποιος κυνηγαει την κορυφη στην βαθμολογια! :eek:m

Οι Επιταγες επιστροφης φορου αποσυρθηκαν γιατι κριθηκε οτι δεν εδιναν αρκετα δολαρια παιχνιδιου και δεν θα ηταν σωστο να δινει καποιος σβολους/ομολογα για να παρει χρηματα παιχνιδιου που δεν εχουν αναλογη αξια.
- κι αφου κριθηκαν λιγα γιατι δεν τα αυξησανε τα χρηματα ωστε να ειναι ικανοποιητικα; ενα νουμερο θα προσθετανε/αλλαζανε (φανταζομαι) προγραμματιστικα για καθε επιταγη. ας το ονομαζανε τζακ ποτ, η κληρονομια, η δωροεπιταγη, η.... εκει κολησανε; ετσι κι αλλιως τυπικη ηταν η ονομασια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6627

Guest
Καλημερα σας.
Ξερουμε τα σετ σελας αλογου τι δινουν;
 

DeletedUser4456

Guest
Εγω λεω... δεν μπορουμε πια σε αυτο το παιχνιδι να μην βλεπουμε πραματα τα οποια θα εχουν παντα να κανουν με μια επιλογη "σβολοομολογων"? Δεν γινεται να στηθει ενα απλο ωραιο παιχνιδι για ολους οπου οταν εχουμε να κανουμε με σβολοομολογα, αυτα να αφορουν συντομευσεις ή οτιδηποτε δεν επιρρεαζει την ιση εξελιξη των χαρακτηρων στο παιχνιδι? (σετ, skills, γρηρορο xp κλπ)

Η απαντηση ειναι μαλλον απλη, αλλα μετα ας μην αναρωτιουνται οι devs τι παει λαθος και χανουν κοσμακι, παρολο που κανουν εναν σεβαστο προγραμματιστικο κοπο. Ισως δεν εχουν καταλαβει οτι παιχνιδια και οχι μονο browser κυκλοφορουν κατα κορον πλεον στο διαδικτυο, με οικονομικοτερους ορους, - ισως κιολας να το παραβλεπουν επιτειδες... Ομως εγω σαν παλιος παιχτης που περασα ομορφα με το απλο παλιο west, φανερα κουρασμενος επισης απο τις ανισες-ψιλοαδικες και διαρκεις αλλαγες, οφειλω να το υποδειξω και οτι θελει ας γινει. Νομιζω πολλοι παλιοτεροι παιχτες θα εχουν την ιδια αισθηση, ρωτηστε τους.

Αυτη ηταν η αποψη μου με ευκαιρια τα πολλα νεα set που βλεπω βγαινουν και ΘΑ βγουνε, τα οποια αμα εχεις μπικικινια τα αποκτας, αλλιως περιμενε να πας στην αγορα ενοψη κανενος φαλιρισμενου απο "σβολομολογα" συμπαιχτη να βαλει μερος των σετ κλπ. Κυριες και κυριοι, δεν υπαρχει πλεον με ολα αυτα αισθημα ασφαλειας στο παιχνιδι, ακομα και να τα χωνω ή οχι, απλα κυριαρχει η αισθηση οτι μετα απο λιγο, παλι θα βγαλουνε ενα ομορφο εικονικο σετακι να τα "αρπαξουνε" κ.ο.κ. Νομιζω οτι καπου πρεπει, για το καλο του παιχνιδιου, αυτο να σταματησει, μαζι με τις αλλες αλλαγες που εχουν αρχισει να λαμβανουν μερος απο το καλοκαιρι και την εκδοση 2. Θελουμε εξελιξη? Ας κανουμε υποπαιχνιδια οπως τα οχυρα, μονομαχιες κλπ, οπου θα υπαρχει ισοδυναμια για ολους τους παιχτες, premioum και μη... και το αυτο το λεει ενας prem παιχτης!

Κοφτε λοιπον ταχυτητες, γιατι μετα η αδρανεια θα ειναι μεγαλη και τα φρενα ανεπαρκη... :wk
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Montana Kid

Νέο Μέλος
Η εταιρεια απο τα Χριστουγεννα και μετα , έχει κάνει μια μεγαλη αλλαγή στην οικονομίκη πολιτική της. Ενδιαφέρεται πλέων να παρει περισσοτερα χρηματα από όσα επαιρνε τα προηγούμενα χρόνια μεσω των πρεμιουμ δυνατοτήτων. Αυτό δεν ειναι απαραίτητα κακό αν γινεται με μέτρο. Όμως 3 σετ τα χριστουγεννα , η διακυρηξη της ανεξαρτησίας και 3 ακομα σετ τωρα , μεσα σε διαστημα 3 μηνών , ειναι καπως υπερβολικό.
Οσοι εχουν παιξει και άλλα παιχνιδια (seafight , travian κλπ) , δεν πρεπει να εκπλησονται. Αυτη η τακτικη ακολουθηται παντού. Και σε όλα τα φορουμ των αντιστοιχων παιχνιδιών , υπαρχει κριτική απο τους παικτες για τις <<κακές>> εταιρείες που δεν βοηθάν την ισονομία μεταξύ των παικτων αλλά ενισχυουν αυτους που πληρώνουν.
Προσωπικά δεν πιστευω οτι αυτη η συζητηση οδηγει πουθενα. Οι εταιρειες σχεδιαζουν τα παιχνιδια και τις αλλαγές για όλες τις χώρες και όχι μονο για την Ελλάδα. Το ταμείο , το κανουν στο σύνολο και όχι σε κάθε χωρα μεμονωμένα. Επισης , αν δεν μας αρεσε το west , δεν θα παιζαμε ή δεν θα μας ενιαζε αν εβγαζαν και κανόνια στην αγορά (να μια καλή ιδεα για τα οχυρα ή για τις πολεις εναντιων των κακών γειτόνων :D)
Στον κ2 , αυτην την στιγμη ο μετρητης ειναι στις 50 μονομαχίες και στον beta ,2100......
 

DeletedUser

Guest
Ναι ενταξη ο βετα ομως δινει και τους διπλους σβολους με τα ιδια λεφτα!η τριπλασιους αν θυμαμαι καλα!

Τεσπα μη παραπονιεστε και εσειςαν ειχατε εταιρια τα ιδια με την ιννο θα κανατε!

Αν δεν υπηρχε οικονομικη κριση δεν θα γκρινιαζατε τοσο πολυ!
 

DeletedUser

Guest
σετ

τα χριστουγεννα απο το event παιρναμε και κανενα κομματι απο τα σετ. τωρα μας εχουν ξεφτυλισει στα αυγα και τα μεταλια. αν δεν βαλεις σβολους θα αρχιζει να κακαριζεις. αλλα καλα το σκεφτονται . πασχα ερχεται κριση εχουμε λεφτα δεν υπαρχουν ( για μερικους υπαρχουν, οχι οτι τους κατηγορω μαγκια τους) ας τους δωσουμε μερικα αυγα να τσουγκρισουνε αχαχαχαχαχαχαχαχαχα :p:p:p
 

DeletedUser4530

Guest
στο μεταξυ δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου (παλι) αλλα οσο ανεβαζεις το σερι σου στις μονομαχιες (μιλαω παντα για τον ιδιο αντιπαλλο), τοσο αυξανει η δυσκολια της μονομαχιας! να υποθεσω τυχαιο η να πεσουν κι εδω σβομολογα για να μην χασει καποιος το σερι (αρα και το μεγαλο δωρο των τριων σεντουκιων)! :w
υποτιθεται οτι ειναι ευκολο για να περνουμε εστω κι αυγουλακια... αλλα τελικα υπαρχει κι αλλος λακος στην φαβα!
 

DeletedUser

Guest
δεν θελω να πω πολλα γιατι θα γινει παλι ανουσια συζητηση, εγω που συζητησα με μερικους η αναμετρηση ειναι μακραν καλητερα προγραμματισμενη απ οτι η λοτταρια, τα σετ πεφτουν πιο ευκολα, οσο αναφορα τις free παιξιες εχτες βρικα το παντελονι του φρεμαν, στις free παιξιες οποτε μη λετε σαχλαμαρες!οπως επεισης και παντελονι doc kai ζωνη doc σημερα το πρωι!οποτε δε θα μπλεχτω σ ανουσια συζητηση κατηγοροντας την ιννο, φυσικα το παιχνιδι εχει γινει λιγο σπαστικο διοτι εκει ψαχνουν τις αναβαθμισεις και οχι σε καμια καινουργια αποστολη αλλα ως εκει...τπτ παραπανω!
 

DeletedUser4459

Guest
δεν θελω να πω πολλα γιατι θα γινει παλι ανουσια συζητηση, εγω που συζητησα με μερικους η αναμετρηση ειναι μακραν καλητερα προγραμματισμενη απ οτι η λοτταρια, τα σετ πεφτουν πιο ευκολα, οσο αναφορα τις free παιξιες εχτες βρικα το παντελονι του φρεμαν, στις free παιξιες οποτε μη λετε σαχλαμαρες!οπως επεισης και παντελονι doc kai ζωνη doc σημερα το πρωι!οποτε δε θα μπλεχτω σ ανουσια συζητηση κατηγοροντας την ιννο, φυσικα το παιχνιδι εχει γινει λιγο σπαστικο διοτι εκει ψαχνουν τις αναβαθμισεις και οχι σε καμια καινουργια αποστολη αλλα ως εκει...τπτ παραπανω!

Ποσους λογαριασμους εχεις και ετυχες 3 σπανια σε λιγες ωρες απο ¨free παιξιες¨?:blk
 

DeletedUser

Guest
Ποσους λογαριασμους εχεις και ετυχες 3 σπανια σε λιγες ωρες απο ¨free παιξιες¨?:blk


Μερες οχι ωρες...αλλα δεν εχει να κανει αυτο εχει να κανει με το αν πεφτουν σπανια στα φρι,
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4459

Guest
εχτες βρικα το παντελονι του φρεμαν, στις free παιξιες οποτε μη λετε σαχλαμαρες!οπως επεισης και παντελονι doc kai ζωνη doc σημερα το πρωι!

Απο χτες μεχρι σημερα ειναι ωρες.
Οπως και να εχει στα free πεφτουν καπελα και μπαντανες ως τωρα. Πολυ καλυτερα απο τα χριστουγεννα αλλα προσωπικα δε βρηκα κατι καλυτερο. Μακαρι να εχεις δικιο.
 

DeletedUser

Guest
σετ

καλησπερα φιλε μου εισαι περιπτωση. συζηταω με πολλους φιλους στον αριζονα που παιζω και απο την free μονομαχια δεν εχει παρει κανεις μα κανεις τους ουτε εγω οποιοδηποτε κομματια απο τα σετ. τωρα αφου εισαι τοσο πολυ τυχερος καλη σου πορεια στο παιχνιδι. εμεις οι ατυχοι ας ρουφηξουμε το αυγουλακι μας. μπορουμε να διαλεξουμε κιολας μεσα απο μια γκαμα χρωματων. να μην βαρεθουμε κιολας.........:p:p:p:p
 

DeletedUser4530

Guest
ανεξαρτητα με το αν πεφτουν η οχι σπανια αντικειμενα στις τσαμπε μονομαχιες εξακολουθω να πιστευω οτι οσο πανε και δυσκολευουν.
σιγουρα ειναι και θεμα ποσοστων. ομως στις ποσες μονομαχιες εχεις βρει αυτα που λες; δεν ειναι θεμα ωρων η ημερων αλλα ποσες μονομαχιες εχεις κανει. πχ μπορει να κανεις μια μονομαχια τωρα και την επομενη μετα απο 3 μερες και να σου κατσουν καλη η χαλια αντικειμενα. αν ομως εχεις κανει 60 μονομαχιες και σου εχει δωσει τιποτα η 1-2 καλα τοτε αλλαζει το πραμα.
εγω αναφερθηκα στην δυσκολια της μονομαχιας κι οχι στα ποσοστα ευρεσης. ετσι κι αλλιως κι εδω ισχυει οτι ειναι θεμα ποσοστων και μπλα-μπλα... τα εχουμε ξαναπει!
 

DeletedUser5555

Guest
τα χριστουγεννα ηταν καλυτερα γιατι κερδιζες εστω και κατι τωρα....εχω στις φρεε παιξιες εχω κερδισει μονο 3 φορες σε 4 κοσμους και εχω πατησει πανω απο 40 μαζι συνολικα....ουτε αυγα δεν πηρα
 

DeletedUser4466

Guest
μαριε, τους φρεε παιχτους με εμφανιση πολυ
ετσι τους κερδιζεις
 
Κορυφή