Μαχες οχυρου Daltons vs CCP

  • Δημιουργός θέματος gogoulinos21
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
χαιρεσαι παλουκι ε???
ειμασταν 40 ατομα λιγοτερα και παιξαμε σωστα..δεν τρεξαμε να κρυφτουμε στις γωνιες σαν εσας..
συγχαρητηρια σε ολους..ηταν φοβερη μαχη!

Γογουλινο,αφιερωμενο....
zvbqbl.jpg


Και μην λες οτι θες.Ηταν 128 vs 104 το λεει στο νεκροταφειο,εκει που ειναι ολοι οι CCP μαζι.
 

DeletedUser317

Guest
άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει·

λαλεί πουλί, παίρνει σπυρί, κι η μάνα το ζηλεύει.

τα μάτια η πείνα εμαύρισε· στα μάτια η μάνα μνέει·

στέκει ο σουλιώτης ο καλός παράμερα καί κλαίει:

«έρμο τουφέκι σκοτεινό, τι σ' έχω γω στο χέρι;

οπού συ μού ΄γινες βαρύ κι ο αγαρηνός το ξέρει».
 

DeletedUser

Guest
καλα μην μιλας εσυ για σφαγες...νικησες μια φορα και χαιρεσαι κακομοιρη!!!
μεχρι και σε video σας εχω!!
 

DeletedUser

Guest
άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει·

λαλεί πουλί, παίρνει σπυρί, κι η μάνα το ζηλεύει.

τα μάτια η πείνα εμαύρισε· στα μάτια η μάνα μνέει·

στέκει ο σουλιώτης ο καλός παράμερα καί κλαίει:

«έρμο τουφέκι σκοτεινό, τι σ' έχω γω στο χέρι;

οπού συ μού ΄γινες βαρύ κι ο αγαρηνός το ξέρει».

+1 και στους 2 ποιητες (psykoman και solomo)
 

DeletedUser315

Guest
εγω ενα θα πω

θα φαει η μυγα σιδερο
και το κουνουπι ατσαλι
 

DeletedUser

Guest
παιδια εγω ειμαι ουδετερος αλλα πρεπει να παω την αληθεια και μονο την αληθεια.απο την στιγμη που η στατηγηκη αμυνας ειναι στο κεντρο δν υπαρχει περιπτωση να πεσει οχυρο.φυσικα αυτο ισχυει αμα ειναι 128vs128.δεν υπαρχει καλη και κακη συμμαχια σε μαχες.υπαρχει μονο το νουμερο και η στρατηγηκη αμυνας

θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου :)
μπορεί να μην έχω κάνει μάχες στον ελληνικό κόσμο αλλά παίζω και στον ξένο :)
 

DeletedUser

Guest
Εγω ενα τελευταιο θα πω!!σε οσες μαχες εχει συναντηθει ccp με dmu οι ccp κερδισαν τις περισσοτερες.

CCP


DOLLAR BIG FORT
FORT MOCHICANS
CCP - CAMELOT

CCP HEADQUARTERS(http://www.youtube.com/watch?v=WNIiJbqevIQ&feature=channel)
''ΟΧΥΡΟ''(http://www.youtube.com/watch?v=gTpCP5Adio0&feature=related)
FG FORT(http://www.youtube.com/watch?v=y2jwFzs-gKo&feature=related)

DEAD MAN UNION
THE OUTSIDERS
DALTONS FORT


Σκορ σημειωσατε:6-2

Kαληνυχτα:D
 

DeletedUser

Guest
Ένα πρόβλημα που θα αντιμετωπίσετε στην πορεία του παιχνιδιού και φαντάζομαι το καταλάβατε χθες, είναι το ότι δεν έχετε εμπειρία από επιθέσεις. Καλή η άμυνα, αλλά δεν έχεις να κάνεις κάτι ιδιαίτερο, εκτός και αν αρχίσεις να κυνηγάς κόσμο έξω από το οχυρό (προς το τέλος).

Το έχω εξηγήσει πάρα πολλές φορές ότι σκοπός μας είναι να παίξουμε. Και παίζεις όταν κάνεις επίθεση και όχι όταν πας άμυνα-άμυνα-άμυνα για το XP.

Aκόμα και να γεμίζατε στην επίθεση πάντως (πώς τα καταφέρατε και δεν το γεμίσατε, ακόμα το έχω απορία) με την τακτική που πήγατε να εφαρμόσετε άντε να κράταγε άλλους 5 γύρους.

Καλές μάχες να έχουμε και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με το να πεθάνετε όλοι τόσο νωρίς.

Το ρεκόρ των 50 γύρων στο 128 vs 128 παραμένει στη DMU (προς τιμήν της CALMA).
 

DeletedUser

Guest
ένα πρόβλημα που θα αντιμετωπίσετε στην πορεία του παιχνιδιού και φαντάζομαι το καταλάβατε χθες, είναι το ότι δεν έχετε εμπειρία από επιθέσεις. καλή η άμυνα, αλλά δεν έχεις να κάνεις κάτι ιδιαίτερο, εκτός και αν αρχίσεις να κυνηγάς κόσμο έξω από το οχυρό (προς το τέλος).

το έχω εξηγήσει πάρα πολλές φορές ότι σκοπός μας είναι να παίξουμε. και παίζεις όταν κάνεις επίθεση και όχι όταν πας άμυνα-άμυνα-άμυνα για το xp.

Aκόμα και να γεμίζατε στην επίθεση πάντως (πώς τα καταφέρατε και δεν το γεμίσατε, ακόμα το έχω απορία) με την τακτική που πήγατε να εφαρμόσετε άντε να κράταγε άλλους 5 γύρους.

καλές μάχες να έχουμε και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με το να πεθάνετε όλοι τόσο νωρίς.

το ρεκόρ των 50 γύρων στο 128 vs 128 παραμένει στη dmu (προς τιμήν της calma).

συμφωνο μαζι σου και εχεις δικιο!!!
ομως οπως ειπες το θεμα ειναι να παιξουμε και να χαρουμε!!!οχι να τρεχουμε στις γωνιες να κρυφτουμε οπως σε καποιες επιθεσεις σας!!
καλη συνεχεια
 

DeletedUser

Guest
συμφωνο μαζι σου και εχεις δικιο!!!
ομως οπως ειπες το θεμα ειναι να παιξουμε και να χαρουμε!!!οχι να τρεχουμε στις γωνιες να κρυφτουμε οπως σε καποιες επιθεσεις σας!!
καλη συνεχεια

εγω δεν κρυφτηκα απο κανεναν.ηταν 4 μεσα στο οχυρο και εγω απεξω.αν εκαναν 1 βημα θα με βλεπανε.και ειχα 200 ζωη δλδ ημουν ενα χτυπημα μονο.και οσο για το ποιοι τρεξανε,στο τελος της χθεσινης μαχης καποιοι δικοι σας τρεχανε να φυγουν,αλλα δεν υπηρχε παραπερα χωρος και ψοφησαν.επισης εμεις ειχαμε ζωντανους στο τελος,εσεις μονο πεθαμενα κορμια.και ενα τελευταιο:
Dmu 50 γυροι (κρατησαμε μεχρι το τελος,αλλα χασαμε λογω χρονου)
ccp ουτε τους μισους

Και αφου δεν κρυφτηκατε εξηγησε μου τις παρακατω εικονες.
ev9wqt.jpg


2yo8ymh.jpg


zivqtf.jpg


Αν δεν μπορεις να τις εξηγησεις ζητα μου βοηθεια.Ουτε να κρυφτειτε δεν μπορειτε.Αλλα ακομα και να κρυβοσασταν δεν θα αντεχτε αλλους 26-27 γυρους χωρις να ψοφησετε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ωρε κακομοιρε μιλας για εμας ποσο αντεξαμε και εσεις οταν μας κανατε με τους daltons επιθεση 16 γυρους κρατησατε!!!
και φυλαγοσασταν κιολας..σκεψου να πεζατε και οπως εμεις!!
 

DeletedUser

Guest
ωρε κακομοιρε μιλας για εμας ποσο αντεξαμε και εσεις οταν μας κανατε με τους daltons επιθεση 16 γυρους κρατησατε!!!
και φυλαγοσασταν κιολας..σκεψου να πεζατε και οπως εμεις!!

Κοιτα ποσοι ησασταν εσεις τωρα και ποσοι εμεις τοτε.
128 vs 67 (Οταν ειχαμε ερθε ιστο δικο σας για επιθεση)
128 ωσ 104 (Χθες οταν ηρθατε εσεις)
Διαφορα αμυνομενων=0
Διαφορα επιτηθεμενων=37

Ψαξε κατι καλυτερο να δικαιολογηθεις.Τα στοιχεια υπαρχουν και μεσα στο παιχνιδι και ολοι μπορουν να καταλαβουν ποιος μιλαει με στοιχεια και ποιος με αερολογιες.
 

DeletedUser

Guest
αμα δεν μπορειτε να μαζεψετε ατομα ειναι δικο σας προβλημα οχι δικο μας!!!
 

DeletedUser

Guest
αμα δεν μπορειτε να μαζεψετε ατομα ειναι δικο σας προβλημα οχι δικο μας!!!

βασικα το ειπα γιατι σε ενα ποστ πιο πανω ειπες:
χαιρεσαι παλουκι ε???
ειμασταν 40 ατομα λιγοτερα και παιξαμε σωστα..δεν τρεξαμε να κρυφτουμε στις γωνιες σαν εσας..
συγχαρητηρια σε ολους..ηταν φοβερη μαχη!
στο παραπανω ποστ υπαρχουν 2 αερολογιες.
1)ησασταν 24 λιγοτεροι (που οπως λες εσεις φταιτε που δεν μπορουσατε να μαζεψετε ατομα)
2)και εσεις κρυφτηκατε (αν και οχι για πολυ) και αυτο στον γυρο 23 και οχι στον 50 (δλδ στο τελος της μαχης).

και την επιθεση δεν την ειχαμε κανει εμεις,αλλα απλως πηραμε μερος.

Παρε και το βιντεακι για να μην ξεχνας τι σημαινει DMU!
http://www.youtube.com/watch?v=QwxMxJMjObI
tolis24
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
καλα τωρα,συγκρινεται CCP ME DMU!δηλαδη ελεος!dead man union εχουν ολα τα αποθεμετα στις πολεις τους,εχουν καλυτερους παιχτες σε εμπειρια,εχουν καλυτερους μονομαχους!τελειωσαμε οχυρο τουλαχιστον 1 μινα πιο γρυγορα απο το 2 τελειωμενο!να συγκριναται ολους τους fg με ολες τις σημμαχιες τους εναντιον DMU να πω ενταξει κατι γυνεται!

επιθεση σε νταλτον: 104 επιτιθεμενοι,επεσαν ολοι! 128 αμυνομενοι,επεσαν 53!
επιθεση σε calma και σημμαχοι: 128 επιτιθεμενοι,επεσαν 109! 128 αμυνομενοι,επεσαν 78!
 

DeletedUser

Guest
Ένα πρόβλημα που θα αντιμετωπίσετε στην πορεία του παιχνιδιού και φαντάζομαι το καταλάβατε χθες, είναι το ότι δεν έχετε εμπειρία από επιθέσεις. Καλή η άμυνα, αλλά δεν έχεις να κάνεις κάτι ιδιαίτερο, εκτός και αν αρχίσεις να κυνηγάς κόσμο έξω από το οχυρό (προς το τέλος).

Το έχω εξηγήσει πάρα πολλές φορές ότι σκοπός μας είναι να παίξουμε. Και παίζεις όταν κάνεις επίθεση και όχι όταν πας άμυνα-άμυνα-άμυνα για το XP.

Aκόμα και να γεμίζατε στην επίθεση πάντως (πώς τα καταφέρατε και δεν το γεμίσατε, ακόμα το έχω απορία) με την τακτική που πήγατε να εφαρμόσετε άντε να κράταγε άλλους 5 γύρους.

ΑΥΤΑ να τα βλέπουν τα παιδιά των πόλεων μας μπας και πάρουν χαμπάρι πως παίζετε το παιχνίδι πλέον. Το ότι είμαστε πρώτοι στην κατάταξη είναι καθαρά εικονικό. Έχουμε 2 οχυρά και πολλά άτομα.Εμπειρία 0
Φίλε μου και εγώ έχω την απορία πως τα καταφέραμε και δεν το γεμίσαμε γιατί πέρι κατορθώματος πρόκειτε.
Χάσαμε όχι γιατί είμασταν 20 άτομα λιγότερα, ούτε ότι είμασταν χειρότεροι παίχτες (απο άποψη ντυσιματος και όπλων) αλλά γιατί πάνω απο τους μισούς δεν ήξεραν τι να κάνουν (παρόλο που το εξηγήσαμε αναλυτικά).
Γουστάρω πάντως που παίζει μεγάλο ρόλο στο παιχνίδι η τακτική.
Όποιος παρει οχυρό στο 128 vs 128 είναι μεγάλος μάγκας, και εμείς χτες δεν είμασταν καθόλου μάγκες.Φάνηκε και στο αποτέλεσμα.
Μπράβο στους dead για την σοβαρή και οργανωμένη μάχη που έδωσαν
Μπράβο στον παλούκι που δεν χρειαζετε να αναφέρω τι μας έκανε.
Έλπίζω όλη η CCp να διαβάσει αυτό το μήνυμα, να δει το βιντεο της μάχης και μετά να μου πει ένας ένας τι ρόλο θέλει να βαράει στο παιχνίδι
 

DeletedUser

Guest
Δεν θέλω να ανακατευτώ στα εσωτερικά σας. Προσωπικά θεωρώ ότι χθες δεν ήμασταν τόσο καλοί όσο θα ήθελα και άλλωστε παιδιά, δεν είχαμε και καμιά τρελή συμμετοχή.

Ναι, είναι μακρυά, πολλά παιδιά ήταν κουρασμένα από τις μάχες (που ήταν καθημερινές την προηγούμενη βδομάδα) και δεν πήγαμε πολλοί.

Χαίρομαι όμως που όλο το καλοκαίρι το αφιερώσαμε με τα παιδιά που είναι στη Διοίκηση για να προσπαθήσουμε να εξηγήσουμε έστω τα βασικά στους παίκτες μας.

Ιδού εδώ ένα δώρο από τη Διοίκηση της DMU προς όλα τα παιδιά που δεν ξέρουν πώς να συμμετάσχουν στις μάχες των οχυρών και τι πρέπει να κάνουν για να συμμετάσχουν σε μια μάχη οχυρού.

Ναι, είναι για noobs, αλλά καλό είναι να μην ξεχνάμε ότι το παν στο παιχνίδι είναι να βοηθήσεις παιδιά που έρχονται σε εσένα να γίνουν καλύτεροι από εσένα.

Οδηγός για μάχες Οχυρών
 

DeletedUser

Guest
+1 στον Zaitsev.
Απο οτι φαινεται ειναι απο τους λογικους που μιλανε στο φορουμ και σιγουρα εχει καταλαβει το νοημα των επιθεσεων μας σε διαφορα οχυρα αλλα και την συμμετοχη μας σε αμυνες συμμαχικων και μη οχυρων.
Το πιο δυσκολο ειναι να συντονισεις 128 ατομα που τα μισα ή το 1/3 ειναι offline.Θελει πολυ δουλεια.Και παλι μπραβο στους επιτηθεμενους γιατι ειχαν απο την αρχη μια τακτικη και την προχωρησανε καλα.
 
Κορυφή