ΜΑΧΕΣ ΟΧΥΡΩΝ - ΚΑΤΑΠΑΥΣΗ ΠΥΡΟΣ

  • Δημιουργός θέματος T00L
  • Ημερομηνία έναρξης

Να γίνει κατάπαυση μέχρι να μπει το update για τα bonus των χρυσων riffle?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    131
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Προτεινω ανακωχη μέχρι να μπει στον κοσμο 1 το update που θα διορθωνει τα bonus των χρυσων riffle. Αμυνα ειναι πλεον αδυνατον ή εστω παρα μα πάρα πολυ δύσκολο να γίνει. Προσωπικα δεν μου αρέσει καθόλου όπως εχει γίνει το παιχνίδι και απο συζητησεις και με συμμαχους αλλα και με αντιπάλους βλέπω οτι όλοι συμφωνούμε.
 

jimperix7

Νέο Μέλος
Συμφωνω και εγω γιατι πλεον οπως εχει γινει δεν χρειαζεται καν να ανεβεις σε πυργους για να παρεις οχυρο,δεν ειναι λογικο παικτες οχυρομαχοι να αποφευγουν το 90% των βολων και να πεφτουν επειδη τρωνε 600+ βολες.
Καλο ειναι να παιρνεις οχυρα αλλα καλυτερο ειναι να μπορεις να τα κρατησεις,διαφορετικα δεν εχει νοημα.
 

DeletedUser

Guest
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν προτείνω να μην γίνονται καθόλου μάχες αλλα να γίνει κατάπαυση μεταξυ συμμαχιών.. Μάχες κανονικά θα γίνονται πχ σικέ, για όσους θέλουν την καθημερινή τους μάχη, ή για xp & σεντούκια.
 

DeletedUser3541

Guest
Πάντως θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον εάν κάποια από τις 2 πλευρές κατάφερνε να βγάλει άμυνα σε μεσαίο/μεγάλο οχυρό υπό αυτές τις συνθήκες...

Σικέ λοιπόν και μάχες αλά Arizona... μετά ακολουθεί καλοκαίρι...
Δεν ξέρω αν πρέπει να γίνει Κατάπαυση / Ανακωχή γιατί τόσο καιρό χωρίς ουσιαστική μάχη ίσως κάποιοι να σταματήσουνε το παιχνίδι.

Ίσως κάπου εδώ πρέπει να επανεμφανιστούν οι Στρατηγοί Βορείων & Νοτίων...
 

DeletedUser735

Guest
Η αληθεια ειναι πως με την τωρινη κατασταση τα οχυρα αλλαζουν χερια με καθε επιθεση(σχεδον).

Ενταξει ειναι ωραιο το να παιρνεις οχυρα αλλα οπως ειπε και ο jimperix αν δεν μπορεις να τα κρατησεις κιολας δεν εχει αξια.

Οποτε και εγω(σαν παιχτης) προτιμω να σταματησουν οι κανονικες μαχες μεχρι να μπει η 1.31 που δεν αργει και πολυ.

Ευκαιρια για ξεκουραση και οργανωση ενοψει της νεας εκδοσης.
 

DeletedUser

Guest
Θα διαφωνησω, ειναι η φυσικη εξελιξη του γουεστ.
Στην αρχη τα οχυρα δεν ειχαν μπονους πυργων και αμυνα με φουλ ατομα (με το γνωστο συστημα χελωνας) δεν εχανε ποτε.
Και ομως βρεθηκε λυση και με καλο συντονισμο καταφερανε να νικησουνε.
Δειτε το σαν μια ακομα δοκιμασια αναδειξης στρατηγικων και συντονιστικων ικανοτητων...
 

DeletedUser3436

Guest
.....των οποιων καλο ειναι να αποκτησεται καποτε...
 

DeletedUser

Guest
Προκειται για μια εξελιξη η οποια ευνοει (ή αδικει) εξισου και τις 2 πλευρες.
Ως εκ τουτου δεν βλεπω για ποιο λογο πρεπει να σταματησουν οι μαχες.
Αλλωστε, το να καταφερεις να βγαλεις αμυνα υπο αυτες τις συνθηκες αποτελει ενα μεγαλο δελεαρ.
Ας συνεχισουμε λοιπον κανονικα και ας επικεντρωθουμε σ'αυτο.
 

DeletedUser

Guest
δεν συμφωνω...
οπως ειδατε και εσεις σχεδον σε καθε μαχη χανουν οι αμυνομενοι. καλυτερο θα ταν να ειχαν περισσοτερες πιθανοτητες να κερδιζαν οι αμυνομενοι.
προχτες κανανε συνεχως πανω απο 700+ ζημια και χωρις κρητικαλ. εσυ παλουκιλουκ νομιζεις μπορουμε να βρουμε τροπο να κοψουμε τετοιες επιθεσεις?

(θελω να απαντε αντικειμενικα και οχι οποια συμμαχια εχει τα περισσοτερα χρυσα να λεει οτι θελει να συνεχισουν οι μαχες)
 

DeletedUser794

Guest
Εγώ προτείνω στους Στρατηγούς των συμμαχιών, να συνεχιστούν κανονικά οι μάχες αλλά με συμφωνία κυρίων, να μην χρησημοποιούνται τα Χρυσά Τουφέκια(μέχρι το update τουλάχιστον).
Για σκεφτείτε το λίγο...
 

DeletedUser

Guest
Καλυτερο ΘΑ ηταν να κερδιζαν οι αμυνομενοι...
Δεν κερδιζουν ομως.
Αλλα αυτο ειναι το ιδιο και για τους 2!!!!
Ποιο ειναι το προβλημα λοιπον?

Γιατι να μην χρησιμοποιουνται τα χρυσα?
Σε εποχες που η μια συμμαχια ειχε 8 χρυσα και η αλλη κανενα, τεθηκε κανενα αναλογο ζητημα?
Ηταν μια καμπη του παιχνιδιου που τη ζησαμε και την παιξαμε οπως ηταν.

Φιλε μου ElementX 700αρες κανει η επιθεση ΓΕΝΙΚΩΣ. 700αρες σε χτυπησαν εσενα. 700αρες χτυπανε και εμας οταν κανετε επιθεση.
Αν σε πειραζει μπορεις να βαλεις ολες τις ικανοτητες σου σε υγεια για να μην χανεις ευκολα.
 

melenmaria

Μέλος
το θεμα δεν ειναι θεμα ανισοτητας αλλα οτι ετσι δεν γινονται ωραιες μαχες και 95% το αποτελεσμα ειναι προκαθορισμενο. ουτε πανω μπορεις να σταθεις ως αμυνα ουτε μεσα και να περιμενεις.
προταση εκανε ο ακης και ο καθενας εχει τη γνωμη του. το μονο που κανουμε τωρα ειναι να ανταλλαζουμε οχυρα...
 

DeletedUser3920

Guest
και εγω συμφωνω οτι αμυνα δεν βγαινει αλλα αν η 1.31 κανει 1 μηνα ακομη να μπει ,αυτο σημαινει ενα μηνα χωρις ουσιαστικες μαχες?? δεν λεει...
 

DeletedUser

Guest
Καλυτερο ΘΑ ηταν να κερδιζαν οι αμυνομενοι...
Δεν κερδιζουν ομως.
Αλλα αυτο ειναι το ιδιο και για τους 2!!!!
Ποιο ειναι το προβλημα λοιπον?

Γιατι να μην χρησιμοποιουνται τα χρυσα?
Σε εποχες που η μια συμμαχια ειχε 8 χρυσα και η αλλη κανενα, τεθηκε κανενα αναλογο ζητημα?
Ηταν μια καμπη του παιχνιδιου που τη ζησαμε και την παιξαμε οπως ηταν.

Φιλε μου ElementX 700αρες κανει η επιθεση ΓΕΝΙΚΩΣ. 700αρες σε χτυπησαν εσενα. 700αρες χτυπανε και εμας οταν κανετε επιθεση.
Αν σε πειραζει μπορεις να βαλεις ολες τις ικανοτητες σου σε υγεια για να μην χανεις ευκολα.

φιλε μου αν σε εσενα αρεσει να κερδιζεις οταν επιτηθεσε παντα εμας δεν μας αρεσει. θελουμε οι μαχες να γινουν οπως παλια που ο νικητης κρινοταν μεχρι και την τελευταια στιγμη.
ειναι ωραιο δηλαδη να κερδιζουν παντα οι επιτηθεμενοι? τι μου λες τωρα...
 

DeletedUser4861

Guest
μπαααα εγω θα κανω του καιφαλιου μου


δεν μπορει να με αναγκασει κανεις να μην δηλωνω μαχες οτι και να εχετε ψηφισει....δεν υπακουω σε κανονες παικτων,μου αρεσει το δικαιο παιχνιδι! :nw
 

DeletedUser

Guest
Φιλε μου Element θα γινουν οπως παλια. Εχει ηδη δρομολογηθει οπως ξερουμε ολοι.
Απορω γιατι το κανουμε θεμα?
Συνεχιζουμε κανονικα εν αναμονη των αλλαγων...
Και επαναλαμβανω. Ως τοτε οποιος καταφερει να βγαλει και αμυνα θα ειναι ο κερδισμενος...
Αν παρ'ολα αυτα δεν σου αρεσει να κερδιζεις οταν επιτιθεσαι τοτε μην επιτεθεις!!!
Δεν σε υποχρεωνει κανενας νομιζω...

Μαρια η ομορφια της μαχης πλεον (και για οσο διαρκεσει αυτη η ιστορια) ειναι να βγει καλη αμυνα...
 

DeletedUser

Guest
Μη βγαλεις αμυνα εσυ λοιπον.
Εμεις? Σε πειραζει αν προσπαθησουμε?
 

DeletedUser

Guest
μπορεις να πιστευεις οτ θες.
το αποτελεσμα της ψηφοφοριας θα τα δειξει ολα...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή