ΛΥΠΑΜΑΙ!!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2675
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
τοτε να του κανει μια να πεσει απο τις σκαλες και να σασει να ποδια του:)
 

DeletedUser

Guest
να τρακαρει με ταμαξι σε ενα δεντρο να μαθει οτι δεν πρεπει να τα καινε...:mad:
 

DeletedUser

Guest
και αν δεν έχει αμάξι?

να τρακάρει με το ποδήλατο του! ή να τον πατήσει ένα αμάξι.


δεν ωφελεί να τον βρίζουμε. εξάλλου δεν φταίει αυτός. φταίει η διαγωγή του. αν είχε σκεφτεί έστω και για 1 λεπτό τι πρόσφερε εκείνο το δάσος δεν θα το είχε κάψει.
 

DeletedUser

Guest
Παιδιά μην λέτε ότι να 'ναι!:eek:
Παίζονται συμφέροντα εδώ!:eek:
Σιγά μην το έκανε αυτός μόνος
του έτσι γιατί του ήρθε! :rolleyes:
Υπάρχει απώτερος σκοπός που
έγινε αυτό!!Για να τα οικονομίσουν κάποιοι! :mad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ειπαν πως η μια φωτια ξεκινησε οταν ενας αλβανος εριξε βενζινη στη γυναικα του για να την καψει και οταν αναψε φωτια αυτη συρθηκε στα χορτα και φουντωσε η φωτια

http://troktiko.blogspot.com/2009/08/blog-post_8752.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
αλλη μια χρονια,το ιδιο παραμυθι

καταγομαι και μεγαλωσα στον πυργο ηλειας, οι περισσοτεροι τον ξερετε για το καταπληκτικο προιον που παραγουμε....χασισι , αλλοι απο τον πανηλειακο, αλλοι απο τους ολυμπιακους αγώνες.αλλα προπερσι μας εμαθε ολος ο κοσμος για την απιστευτη πυρκαγια των 2 εβδομαδων.2 εβδομαδες παιδια εκαιγε η φωτια, και ενω εσβηναν τα παιδια (πυροσβεστες) την φωτια, αναβαν αλλη πιο κατω.χαρακτηριστικο ειναι οτι ενας φιλος μου πυροσβεστης μου ειχε πει οτι μολις σβησανε την φωτια στην αρχαια ολυμπια, και γελαγαν χαρουμενοι μετα απο 3 μερες μαχης, πιασανε σε ενα λοφο 300μετρα πιο κατω εναν τσεχο να βαζει φωτια....εχασα 2 πρωην-συμμαθητες μου τοτε,πυροσβεστες.τοσοι ανθρωποι χαθηκαν.και η καταστροφη ειπαν οι ειδικοι οτι θα αναπληρωθει σε 180 χρονια!!!!!ουτε τα παιδια μου,ουτε μαλλον και τα εγγονια μου θα τα δουν αυτα.συνηδητοποιειτε τι λεμε?εχουμε καταστρεψει το οικολογικο περιβαλλον για 3 γενιες ακομα.τα πραγματα ειναι απλα τραγικα.και ποιος φταιει?εμεισ και κανενας αλλος.βαλτε το καλα στο μυαλο σας.

υγ. οποιος εχει παει στρατο και κυριωσ μηχανικο η τεχνικο θα καταλαβει τι θα του πω.ειμουν σε μοναδα τεχνικου,ειχαμε 6-7 υδροφορες,πολλα γκρειντερ και εκατονταδες σταγιερ με μηχανηματα ανυψωσης κτλπ, ποτε δεν ειδα στρατιωτικο οχημα να παιρνει μερος στις πυρκαγιες, διοτι κανεις δεν εδωσε την εντολη.η πολιτεια φταιει στο γεγονος του οτι δεν ζηταει ποτε βοηθεια επειδη παιζονται συμφεροντα.ο διοικητης μιασ μοναδας ειχε παρει τηλ τοτε στον δημαρχο πυργου(νδ), και του ειπε οτι θα του στειλει υδροφορες κ μηχανηματα απο βολο.κ ο δημαρχος αρνηθηκε λεγοντας οτι εχει τον ελεγχο η νδ,δεν χρεαζετε βοηθεια απο τον στρατο του πασοκ.παρε και καταλαβε τωρα για τι μιλαμε........ντροπη τους αλλα ντροπη και σε εμας που τους ψηφησαμε.εγω δεν το ξαναεκανα απο τοτε!:d
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ο τσέχος και ο αλβανός δεν φταίνε σε τίποτα παιδιά.
άλλοι τους πληρώνουν και ύστερα καταπατάνε τα στρέμματα και χτίζουν τις αυθέρετες βιλλάρες τους.
καί οταν πλημμυρίζουν βγαίνουν και στα κανάλια να βρουν το δίκιο τους.


Edit1. Όσο για τον αλβανό που πήγε να κάψει την γυναίκα του, λίγο παραμύθι μου φαίνεται.
 

DeletedUser

Guest
ο τσέχος και ο αλβανός δεν φταίνε σε τίποτα παιδιά.
άλλοι τους πληρώνουν και ύστερα καταπατάνε τα στρέμματα και χτίζουν τις αυθέρετες βιλλάρες τους.
καί οταν πλημμυρίζουν βγαίνουν και στα κανάλια να βρουν το δίκιο τους.


Edit1. Όσο για τον αλβανό που πήγε να κάψει την γυναίκα του, λίγο παραμύθι μου φαίνεται.


και ελληνας το ιδιο μου κανει φιλε μου....αλλα ειναι τραγικο να πληρωνετε καποιος και να καιει ανθρωπους κ σπιτια:mad:
 

DeletedUser

Guest
παιδια αυτοι καινε τα δαση για να φτιαχνουν πολυκατοικιες και ξενοδοχεια για τους τουριστες αλλα οι τουριστες για το πρασινο ερχονται αν δεν βρουνε πρασινο φευγουν
για αυτο ιδιοκτητες βαζουν μερικα παιδια που εχουν τρομερη αναγκη απο χρηματα να βαζουν φωτιες
οποτε φανταστητε.......οχι τουριστες σημαινει μεγαλη φτωχια για εμας......και οχι δασος σημαινει οχι καθαρο οξυγονο και οχι καθαρο οξυγονο σημαινει μοληνση και εχουμε και τις γριπες οποτε αστα να πανε τι εχουμε να τραβηξουμε...
ομως μπορει να μην ειναι και ετσι..αν το προσεξετε παντα την ωρα εκλογων πιανου φωτιες οποτε αυτο σημαινει οτι μπορει να βαζει τσιρακια κανενας τσιπρας:p
κανενας παπανδρεου:D να βαζουν τις φωτιες για να αποδηξουν οτι ο καραμαλης δεν κανει τπτ για να μπουν αυτη στην βουλη
υπαρχουν τωρα πολλες λυσεις υπαρχουν τωρα χιλιαδες λυσεις για το πως επιασε η φωτια αντε να βρεις:cool:
 

DeletedUser

Guest
Άλλοι θα πούνε ότι την έβαλε η γιαγιά μου!!!:eek:
Καλά μην το ψάχνετε εξηγήσεις θα βρεθούν οουυυυ
μιλιούνια!!!:eek:Στην πραγματικότητα τα καίνε
για να κάνουν αυτό που λένε όλοι σπίτια,βίλες,
ξενοδοχεία και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο!

Τους νοιάζει να "γεμίσουν την μπάκα" τους τώρα
και όχι ότι οι επόμενες γενιές όταν θα έχουν
τινάξει τα πέταλα αυτοί θα έχουν πρόβλημα!!!:mad:


Εδώ ταιριάζει μπορούμε να πουμε το
Αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα!!!:eek:
 

DeletedUser

Guest
ετσι ειναι....

καταστρεφουν τα δαση για να χτισουν βιλες και εξοχικα.και μετα ολη μερα στις ειδησεις μας πριζουν και μας λενε και πως το ενα και πως το αλλο!

και δεν υπαρχουν πολλα δαση μετα.....καταστροφη του περιβαλλοντος....και θα φτασουμε στο τελος του κοσμου χαρη σε καποιους που κοιτανε μονο τον εαυτουλη τους!:eek:
 

DeletedUser2675

Guest
η δική μου ερώτηση είναι: αφού γνωρίζουμε ότι πάντα τον αύγουστο έχουμε μελτέμια και δυνατούς ανέμους γιατί δεν "περιπολούν" τα πυροσβεστικά αεροπλάνα και ελικόπτερα ώστε να επεμβαίνουν άμμεσα στην φωτιά προτού αυτή εξαπλωθεί??? μήπως οι αρμόδιοι δεν θέλουν τελικά να χάσουν την καρέκλα τους και τους παχυλούς τους μισθούς αδιαφορώντας για την καταστροφή της φυσικής μας περιουσίας??? μήπως οι εκάστοτε κυβερνώντες τελικά ποσώς ενδιαφέρονται για την πατρίδα μας και μας "εγκαταλείπουν" στις "ορέξεις" των εκάστοτε "συμφεροντολόγων" ???
 

DeletedUser

Guest
βασικα ετσι ειναι.και οι πυροσβεστικη και ολα μεσα στο κολπο ειναι.

αφου περνουν λεφτα ,τα οποια ειναι ο κυριος λογος που γινονται ολα αυτα ,και δεν κυνδινευουν τοτε δεν τουσ νοιαζει τιποτα....:eek::(
 

DeletedUser

Guest
Μα όλοι αυτοί είναι σπείρα!:eek:
Πολιτικοί,πυροσβέστική,αστυνομία
και πολλοί άλλοι είναι ανακατεμένοι!!!:eek::mad::mad:
 

DeletedUser

Guest
εεεεεε μην το γαμ...το θεμα,οι πυροσβεστες ειναι ηρωες
τους δινουν 800ευρω το μηνα για να προσπαθουν να σβησουν φωτιες που δεν σβηνονται!μερικοι δινουν και τη ζωη τους εκει περα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή