ΛΥΠΑΜΑΙ!!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2675
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser2675

Guest
:mad::mad: απλα θελω να διατυπωσω την τεραστια λυπη μου για την μεγαλη οικολογικη καταστροφη που βιωνει ξανα το λεκανοπεδιο της Αττικης!!!

πραγματικά δεν μπορώ να σωπάσω μπροστά στην τρομερή καταστροφή που προκλήθηκε από την μεγάλη πυρκαγια στην Πεντέλη...

ελπίζω οι αρμόδιοι φορείς να αναλογιστούν για μια φορά τα λάθη τους και να αναλάβουν το βάρος της ευθύνης που έχουν χωρίς να ρίχνουν τα φταιξίματα ο ένας στον άλλο....


ελεος!!! σε λίγο θα μας έχουν κλεψει όλο το οξυγονο μασ και ολεσ τις ομορφιές της χώρας μας....:mad::mad:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
στις 9 το βραδυ χθες αναγκάστηκα να εγκαταλήψω το σπιτι μου εξαιτίας των πυρκαγιών..περισσότερο με σκηνες βγαλμένες απο πολεμική ταινία έμοιαζε η όλη κατασταση.. σας εύχομαι να μην το ζήσετε και εσεις αυτο..:(
πάντως η φωτιά δεν είναι στην πεντελη κυριως..οδεύει προς τα εκει..
 

DeletedUser

Guest
έχεις δίκιο ευτυχώς δεν συνέβησαν ακριβώς τα ίδια λάθη που είχαν συμβεί όταν κάηκε όλη η πελοπόννησος ,ας μην τους κατακρίνουμε για την αλληγορία τους δεν είναι η ώρα,τώρα προέχει να σωθούν οι περιουσιες των ανθρώπων αλλα και να μην υπάρξει ανθρώπινη απώλεια.
ας ελπίσουμε ότι ο κρατικός μηχανισμός θα πάρει τα κατάλληλα μετρα και τα καμένα να μην γίνουν οικόπεδα προς κτήση,ωστόσο να επισημάνω πως φταίμε και εμείς γιατί δεν βοηθάμε όσο θα έπρεπε για παράδειγμα θα μπορούσε ο καθένας μας να ενταχτεί σε μια ομάδα που θα καθαρίζει τα δάση αλλα δεν είναι στην νοοτροπία μας αυτό το μονο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να κράζουμε και να κρίνουμε από τον καναπέ σε αυτή την γεννια των ελλήνων ανήκουμε οι περισσότεροι από εμάς,και όσο συνεχίζουμε να είμαστε έτσι θα συνεχίζουν οι πυρκαγιές και τα υπόλοιπα προβληματα που μαστίζουν τον τόπο

καλημέρα σε όλους και καλή τύχη σε όσους μένουν σε αυτές τις περιοχές
 

DeletedUser

Guest
που να καουν ζοντανοι οι αλιτεσ που βαζουν τησ φοτιεσ
 

DeletedUser

Guest
παιδες ετσι πως πανε τα πραγματα βλεπβω τελικα το 2012 να καταστραφει ο κοσμος....:(
τα χουμε περασει και εμεις αυτα
και εγω με την αδερφη μου αναγκαστηκαμε να εγκαταληψουμε το σπιτι
 

DeletedUser

Guest
έχεις δίκιο ευτυχώς δεν συνέβησαν ακριβώς τα ίδια λάθη που είχαν συμβεί όταν κάηκε όλη η πελοπόννησος ,ας μην τους κατακρίνουμε για την αλληγορία τους δεν είναι η ώρα,τώρα προέχει να σωθούν οι περιουσιες των ανθρώπων αλλα και να μην υπάρξει ανθρώπινη απώλεια.
ας ελπίσουμε ότι ο κρατικός μηχανισμός θα πάρει τα κατάλληλα μετρα και τα καμένα να μην γίνουν οικόπεδα προς κτήση,ωστόσο να επισημάνω πως φταίμε και εμείς γιατί δεν βοηθάμε όσο θα έπρεπε για παράδειγμα θα μπορούσε ο καθένας μας να ενταχτεί σε μια ομάδα που θα καθαρίζει τα δάση αλλα δεν είναι στην νοοτροπία μας αυτό το μονο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να κράζουμε και να κρίνουμε από τον καναπέ σε αυτή την γεννια των ελλήνων ανήκουμε οι περισσότεροι από εμάς,και όσο συνεχίζουμε να είμαστε έτσι θα συνεχίζουν οι πυρκαγιές και τα υπόλοιπα προβληματα που μαστίζουν τον τόπο

καλημέρα σε όλους και καλή τύχη σε όσους μένουν σε αυτές τις περιοχές

θα συμφωνησω και εγω με τον anubis.εχει δικιο σε αυτο που λεει με τη γενια στην οποια ανηκουμε.ωστοσο ακουστε και αυτο.περυσι ειχε φτασει στο χωριο μου μια φωτια και θα καιγοταν ενα οικοπεδο του πατερα μου στο οποιο μαλιστα εχει φτιαξει ενα φωτοβολταικο(κοστισε πανω απο 100.000 ευρω) και ειχαν ερθει με ενα οχυμα 2 παιδια.το ενα ειχε ξεσκιστει να τρεχει δεξια και αριστερα λες ακι ηταν δικη του περιουσια,ωστοσο υπηρχε και ενας αλλος ο οποιος καθοταν,γελουσε,κοροιδευε και δεν εκανε τιποτα,απλα καθοταν αι εβλεπε ή επαιρνε τηλεφωνα σπιτι.πεταξαν τελικα τα αεροπλανα,εσβησα τη φωτια και μετα ο πατερας μου εκανε κατι που δεν ειχε κανει ποτε στη ζωη του.πλακωσε στο ξυλο τον ενα πυροσβεστη μαζι με το δημαρχο και αλλους 3 κατοικους.και καλα εκανε και νομιζω το καταλαβε και ο πυροσβεστης γιατι δεν εκανε μηνυση.
 

DeletedUser735

Guest
έχεις δίκιο ευτυχώς δεν συνέβησαν ακριβώς τα ίδια λάθη που είχαν συμβεί όταν κάηκε όλη η πελοπόννησος ,ας μην τους κατακρίνουμε για την αλληγορία τους δεν είναι η ώρα,τώρα προέχει να σωθούν οι περιουσιες των ανθρώπων αλλα και να μην υπάρξει ανθρώπινη απώλεια.
ας ελπίσουμε ότι ο κρατικός μηχανισμός θα πάρει τα κατάλληλα μετρα και τα καμένα να μην γίνουν οικόπεδα προς κτήση,ωστόσο να επισημάνω πως φταίμε και εμείς γιατί δεν βοηθάμε όσο θα έπρεπε για παράδειγμα θα μπορούσε ο καθένας μας να ενταχτεί σε μια ομάδα που θα καθαρίζει τα δάση αλλα δεν είναι στην νοοτροπία μας αυτό το μονο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να κράζουμε και να κρίνουμε από τον καναπέ σε αυτή την γεννια των ελλήνων ανήκουμε οι περισσότεροι από εμάς,και όσο συνεχίζουμε να είμαστε έτσι θα συνεχίζουν οι πυρκαγιές και τα υπόλοιπα προβληματα που μαστίζουν τον τόπο

καλημέρα σε όλους και καλή τύχη σε όσους μένουν σε αυτές τις περιοχές



εν μερη συμφωνω μαζι σου.
συμφωνω στο οτι πρεπει να κανουμε και εμεις κατι για αυτον τον τοπο και να μην μενουμε αδρανεις.
νομιζω ομως πως αν ο κρατικος μηχανισμος δεν παρει αυτος τα μετρα που πρεπει,και μεχρι τωρα εχει αποδειξει πως οτι και να γινει δεν θα το κανει,πρεπει εμεις να διαμαρτυρυθουμε γιατι στην τελικη εμεις τους πληρωνουμε μεσω τον φορων μας.δεν θελω να το παω στα πολιτικαγια αυτο δεν συνεχιζω.
σκεφτειτε ομως τι ψηφοδελτιο θα ριξετε την επομενη φορα που θα πατε στην καλπη.
 

DeletedUser

Guest
παιδια ετσι πως παει θα καει ολη η αθηνα
δεν θα χρειαστει να την καψουν οι τουρκοι θα καει απο μονη της...
τι απο μονη της δηλαδη ......αφου αλλοι την καινε
παντως πητε ρε παιδια....εχετε ξαναδει καποιον να βαζει φωτια στην ιδια του την χωρα?
29-06-07_195599_1.jpg

ContentSegment_8027284_1.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
το σπίτι ενός συγγενή μου που μόλις τώρα χτίστηκε (μιλάμε τελείωσε πριν από 1 εβδομάδα) είναι πολύ κοντά στο να καεί. τα διπλανά οικόπεδα έχουν καεί.


δεν θα τον πιάσω αυτόν που έβαλε την φωτιά; θα τον έχω μέχρι να πεθάνει στην ηλεκτρική καρέκλα!


παει το οξυγονο μασ. μα καλα ηλιθιοι ειναι;;;;;; καινε τα δαση για να χτισουν σπιτια! και μετα απο 5-6 χρονια βγαινουν στισ ειδησεισ και λενε πωσ πλημμυρισε το σπιτι τουσ! προφανωσ αφου το εχτισαν πανω στο ρεμα!



προσωπικα εγω εχω νευριάσει παρα πολυ!
 

DeletedUser

Guest
το μονο που θελω και προσευχομαι να γινει ειναι να αλαξει πορεια η φωτια και να παει προς το σπιτι αυτου που την εβαλε και να του καει ολοκληρο:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
το μονο που θελω και προσευχομαι να γινει ειναι να αλαξει πορεια η φωτια και να παει προς το σπιτι αυτου που την εβαλε και να του καει ολοκληρο:rolleyes:

και αν μένει αυτός στην Κόρινθο; για να τον φτάσει η φωτιά πρέπει να κάψει τον μισό νομό αττική :D :D εκτός και αν πάει περιμετρικά :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
εγω ειμαι κοντα στην κορινθο
πειτε μου ακριβως που μενει και θα παω να τον καψω:cool:
πως θελετε πμως να πεθανει
να καει
να κοματιαστει
να τον ψησουμε
η να τον φερω καπου να συναντηθουμε και να τα κανονισουμε εκει?
 

DeletedUser

Guest
μια φωτιά στην βουλή θέλει και ολα θα σταματήσουν....ποιος θα την βαλει όμως.

τεσπα.

ας αφήσουν τα σπίτια των πλουσίων και ας αφοσιωθούν στου απλού κοσμάκη να σώσουν οτι μπορούν γιατι αυτοι δεν θα εχουν μετα μελλον.

οι μόνοι που αξίζουν εδω ειναι οι πυροσβέστες που ειναι όμως ελάχιστοι για μια χωρα που καθε χρόνο εχει πυρκαγιές.
δίνουν την ζωη τους για 800 ευρό.....
 

DeletedUser

Guest
εχεις δικιο εκτος απο ενα πραγμα που δεν ειπες σωστα........
οχι καθε χρονο πυρκαγιες
καθε μερα
δεν ειδες την εικονα που εβαλα λιγο πιο πανω....44 φωτιες σε μια μερα
 

DeletedUser

Guest
Εδώ καράβια χάνονται βαρκούλες αρμενίζουν!!!:eek::p


χεχεχε!:D:D
 

DeletedUser

Guest
εγω ειμαι κοντα στην κορινθο
πειτε μου ακριβως που μενει και θα παω να τον καψω:cool:
πως θελετε πμως να πεθανει
να καει
να κοματιαστει
να τον ψησουμε
η να τον φερω καπου να συναντηθουμε και να τα κανονισουμε εκει?

τι θα έλεγες να τον βάζαμε στην ηλεκτρική καρέκλα; :rolleyes:

τέλος πάντων. πιστεύω πως ο φταίχτης είναι καθαρά ο εμπρηστής που έβαλε την φωτιά και εξαπλώθηκε γρήγορα με τον άνεμο. και την έβαλε και σε δύσβατο σημείο!!!! :eek:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή