Κατευνασμός Σαμάνου και σε άλλους κόσμους

DeletedUser

Guest
Να ξεκαθαρισουμε κατι που μερικοι δεν καταλαβατε:
1)εχουμε τον σαμανο: χρειάζεσαι 30.000$ με 50 μερες δουλεια τελειωσες.
2)εχουμε και τον κατευνασμο: χρειαζεσαι 30000 με 25 μερες δουλειας τελειωσες....(ολα ειναι ενδεικτικα. δεν εκατσα να κανω υπολογισμους...πανω κατω τα βγάζω)
3)εσυ βάζεις κατευνασμό και τι κερδίζεις? 25 μέρες δουλειάς λιγότερο...
4) εσύ που δεν βάζεις κατευνασμό τι χάνεις? απλά θα δουλέψεις λίγο παραπάνω.

Το παιχνίδι θέλει υπομονή
αν όμως βιάζεσαι υπάρχει ο αυτοματισμός υπάρχει αυτό που παίρνεις πολλά λεφτά και η πολύ ενεργεία σε όλα αυτά προστεθείτε και ο κατευνασμος...

α και κάτι αλλο τα παραπάνω αποτελέσματα είναι αν βγάζεις 1000$ την μέρα που κανονικά έπρεπε να είναι πολύ παραπάνω...

ΤΕΛΟΣ δεν εχετε καταλληλα επειχηρηματα η τουλαχηστον εμεις αναιρουμε τα δικα σας
Υ.Γ ο sakiz δεν ειναι noob
Υ.Γ2 ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Αυτό που λες φίλε revolusion είναι ένα παράδειγμα. Εγώ θα σου αναφέρω ένα άλλο που έχει συμβεί στον κόσμο 1 όπου ο κατευνασμός υπάρχει ήδη.


Έχουμε λοιπόν έναν παίκτη που είναι στημένος για δουλειές ή για οχυρά.

Ανοίγουν τα επίπεδα και βλέπει ότι ο πιο γρήγορος τρόπος να ανέβει στην κατάταξη είναι οι μονομαχίες. Αλλάζει λοιπόν ριζικά τις ικανότητες και γίνεται μονομάχος. Μετά από ένα διάστημα αποφασίζει να ψάξει το τρίτο κλειδί για να πάρει το χρυσό όπλο οπότε αλλάζει πάλι ριζικά τις ικανότητες και τις μεταφέρει σε εμπόριο ή εξαιρετικές. Βρίσκει το κλειδί, παίρνει το χρυσό όπλο και αποφασίζει να γίνει και πάλι οχυρομάχος. Όλα αυτά μέσα σε 2 μήνες.



Πες μου λοιπόν αν είναι δυνατόν να το κάνει αυτό κάποιος χωρίς κατευνασμό και πόσα εκατομμύρια θα χρειαστεί για να το κάνει.


Δεύτερον επειδή έγιναν συγκρίσεις με τα κλασσικά πρίμιουμ που υπάρχουν ήδη. Βάζοντας τα πρίμιουμ αυτά, το πλεονέκτημα που έχει ένας παίκτης είναι συγκεκριμένο, δηλαδή περισσότερη ενέργεια για παράδειγμα για 15 μέρες έναντι 50 σβώλων χρυσού. Το πλεονέκτημα όμως που δίνει ο κατευνασμός είναι απεριόριστο. Εξαρτάται δηλαδή μόνο από τα πόσα χρήματα μπορεί να διαθέσει ένας παίκτης (είτε αυτά είναι λεφτά παιχνιδιού είτε σβώλοι). Αποτέλεσμα είναι να δημιουργούνται τεράστιες ανισότητες ανάμεσα στους παίκτες που δεν υπήρχαν χωρίς τον κατευνασμό.
 

DeletedUser

Guest
κανονικά ο ιδιος ο σαμανος δεν θα επρεπε να υπαρχει...
ο κατευνασμος ειναι ενα πλεονεκτημα... και ναι ολα μπορουν να γινουν ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ,ειτε κανοντας μονομαχιες ειτε οχι...τα λεφτα μαζευονται αρκετα γρηγορα...( μεσα σε μια εβδομαδα βγαζω 10.000 και περισσοτερα) ηρεμια λοιπον και οσοι δεν θελουν απλα δεν τον βαζουν...γιατι δηλαδη εγω που παιζω στον 4 (και τον 1) να μην εχω κατευνασμο? επειδη εσυ και ο οποιοσδηποτε να μην θελει να βαλει?

Υ.Γ μαλλον θα συνεχισω να γραφω:p
 

DeletedUser

Guest
Φυσικά όλα μπορούν να γίνουν με επιμονή και υπομονή!
Συνεχίζω λοιπόν για να δούμε πόση υπομονή χρειάζεται.


Για μεταφορά όλων των ικανοτήτων και ιδιοτήτων με ήδη μηδενισμένο τον σαμάνο ενός παίκτη επιπέδου 120:
Τρέχουσες δαπάνες: 1.300.600


Έστω ότι βγάζεις 10.000 την ημέρα και όχι την εβδομάδα. Τότε χωρίς κατευνασμό θα χρειάζεται να μαζεύεις λεφτά επί 130 ημέρες (πάνω από 4 μήνες) για να κάνεις την μεταφορά. Με αλλεπάλληλους κατευνασμούς αυτό μπορεί να γίνει με περίπου 100.000 συν τους αντίστοιχους σβώλους δηλαδή 13 μέρες δουλειάς. Αν συνεχίσουμε έτσι για δεύτερη και τρίτη μεταφορά ο παίκτης χωρίς κατευνασμό θα χρειαστεί περίπου 2-3 χρόνια για να κάνει όσα ο δεύτερος σε 2 μήνες. Αν αυτό σου φαίνεται φυσιολογικό και δεν δημιουργεί τεράστια πλεονεκτήματα μάλλον παίζουμε άλλο παιχνίδι :))


Το πλεονέκτημα αυτό θα μπορούσε να μειωθεί μόνο αν υπήρχε περιορισμός στην χρήση του κατευνασμού. Από την στιγμή που δεν υπάρχει, κάνει περισσότερο κακό παρά καλό όταν μιλάμε συνολικά για το παιχνίδι και όχι για το τι μας βολεύει προσωπικά.
 

DeletedUser

Guest
θα κρατησω τις τελευταίες σου λεξεις που λε οτι κατεναυσμος πρεπει να εχει περιορισμο!

Για αυτό λεμέ όχι στον σκετο κατευνασμό αλλά λεμέ ναι στον κατευνασμό με περιορισμό!
 

DeletedUser4456

Guest
Οποτε η επομενη διαμαχη θα ειναι για το που θα ειναι αυτο το οριο (περιορισμος)... :D
 

DeletedUser184

Guest
Νομιζω δεν μπορει να μπει περιορισμος..
 

DeletedUser

Guest
θα μπορουσε να διπλασιαζει την τιμη του κατευνασμου καθε φορα που βαζεις η να σου εχει ενα οριο π.χ βαζω σημερα και δεν μπορω να βαλω για 1 μηνα
 

DeletedUser2352

Guest
thetikos

ας μπει κ στους αλλους κοσμους!!! και ασ μπει κ μια ψηφοφορια!!!
 

DeletedUser3128

Guest
Ναι και πιστεύω ότι είναι άδικο που δεν έχει γίνει ήδη ο Κατευνασμός Σαμάνου στον K4

Πιστεύω ότι είναι απόλυτα λογικό αυτό από την στιγμή που σχεδόν σε όλες τις χώρες υπάρχει αναρωτιέμαι γιατί όχι στο Ελληνικό west να μην είναι σε όλους τους κόσμους

Έτσι θα ξαναζωντανέψουν οι κόσμοι και θα παίξουν πάλι πολλοί έλληνες που έγιναν μόνιμοι στο net
 

DeletedUser1514

Guest
ναι,ναι,ναι
να μπει παντου ο σαμανος...
που ψηφιζω?
 

DeletedUser3504

Guest
Την αποψη μου σας την εχω παραθεση και παραπανω οτι συμφωνω να μπει ο κατευνασμος και στους λοιπους κοσμουσ διοτι προφανως προσεξατε τη ζωντανια που πηρε ο κ1 οταν αυτο εγινε!

Αντε 100+ στον κατευνασμο και στους υπολοιπους κοσμους και πολυ αργησατε
 

DeletedUser

Guest
Δεν χρειαζεται...ο καλος παιχτης εχει προνοησει και πρεπει να ειναι ευελικτος σαν χελι!
 

DeletedUser

Guest
O κόσμος 1 δεν ξύπνησε από αυτό,όσο ξύπνιος ήταν πριν το premium τόσο παρέμεινε και μετά.
 

DeletedUser2677

Guest
κ εγω μεσα για κατευνασμο!
αυτες οι 300 εξαιρετικες ηταν βραχνας..
τρεχουν τα εξοδα!
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ και εγώ για τον κατευνασμό. Είναι πάρα πολλά αυτα που θέλει μετα απο λίγο....
Τον χρησημοποίησα τον περασμενο σεπτέμρη και ακόμα έχω 750 κόστος στον 1 πόντο ικανοτήτων...

8 μήνες και ακόμα περιμένω.
 

DeletedUser3920

Guest
Καλησπέρα,
Θα ξεκινήσω με το οτι συμφωνώ με το να μπει αυτη η δυνατοτητα και στους λοιπους κοσμους του ελληνικου west,μα φυσικα αναφερομαι στον κατευνασμο του σαμανου.
Το παιχνιδι εξελισσεται συνεχως ,γινεται ολοενα και περισσοτερο ανταγωνιστικο.Με αυτο ως δεδομενο θεωρω πως μια τετοια δυνατοτητα ισως εδινε ακομα περισσοτερο πνοη καθοτι ολοενα και περισσοτεροι θα κυνηγουσαν και θα αναζητουσαν νεα αντικειμενα και νεους τροπους παιχνιδιου.Οποτε αυτο σημαινει και νεο ενδιαφερον για τον καθε παιχτη ξεχωριστα!

Δεν θα κατσω να υπεραναλυσω το αν πρεπει ή οχι.Ειμαι υπερ του να μπει.

Vaggos17
 
Κορυφή