Κανονι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4509
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
8877.CN-approves.jpg
\

Ειδικα η σκεψη του πως να φτιαχνεις το κανονι ειναι καταπληκτικη.

Απο εκει και περα ειναι κατι που μπορει και αξιζει να προστεθει με τον καιρο.

Εχω αρκετα σχολια, παρατηρησεις και ιδεες να προσθεσω. Αργοτερα ομως :p
 

DeletedUser

Guest
Ειχε ακουστει μια παρομοια ιδεα παλαιοτερα για ενα οπλο τυπου gatling, αλλα αυτη ειναι σαφως πιο ολοκληρωμενη.
Δεν εχω να προσθεσω ή να παρατηρησω κατι, ολα φαινονται δουλεμενα και λογικα.
+1
 

melenmaria

Μέλος
σαν ιδεα ειναι ωραια κτλ αλλα τα κανονια θα ειναι για την αμυνα?
κι αλλη ενισχυση για την αμυνα?
γιατι αν ειναι για επιθεση δεν στεκει να κατασκευαζονται στο οχυρο...
ή δεν καταλαβα τιποτα... :tmbl
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
Γιατι να μην κατασκευαζονται οχυρα καλε? Τωρα εγω δεν καταλαβενω. Μου το εξηγεις λιγο.

Πως φτιαχνεις ενα κανονι

1)Οπως ξερουμε ολοι μας στα οχυρα χωραει ακομα ενα μαγαζι, το οποιο καληστα θα μπορουσε να γινει εργασηρι παραγωγης κανονιων. Θα χτιζεται κακονικα σαν κτιριο και στο τελος θα ξεκλειδονει η επιλογη "κατασκευη κανονιου"

Αφου το φτιαχνεις στο εργαστηριο του οχυρου λες...
Ποιανου οχυρου? Οποιουδηποτε και το παιρνεις μαζι σου? Και αν δεν εχεις οχυρο?
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Διαφωνω καθετα. Και με αυτη την προταση και με οποιαδηποτε προταση εχει να κανει με μεγαλυτερες ζημιες στις μαχες οχυρων. Οι μαχες οχυρων δεν ειναι παιχνιδι shoot 'em up. Ειναι παιχνιδι στρατηγικης.
 

DeletedUser2993

Guest
+1 !!

Καταρχάς μπράβο για την ιδέα :)
Είναι καλή ιδέα , γιατί οι αμυνόμενοι έχουν αρκετά μεγάλο πλεονέκτημα και θα βοηθήσει :))

Τα σχόλιο και οι παρατηρήσεις απο μένα αργότερα :wk
Μπράβο πάντως :))
 

DeletedUser

Guest
Έχω διαβάσει όλο το θέμα αλλά όχι σε μεγάλο βάθος, λίγο βιαστικά το διάβασα. Γενικά μου φάνηκε πολύ καλή η ιδέα, θα το δω κ πιο αναλυτικά για τυχόν σχόλια παρατηρείς κτλ.

+1
Μπράβο φίλε, για την τόσο ολοκληρωμένη ιδέα
 

DeletedUser3473

Guest
+1 απιστευτα καλη ιδεα!!! μπραβο διονυση!:wk
(εχω να προσθεσω μονο οτι κατα την γνωμη μου καλυτερα
το κανονι να χρησιμοποιητε μονο στην επιθεση...
αρκετα τουμπανα ειναι οι αμυνες...) :gl
 

DeletedUser5114

Guest
Πιστευω θα δωσει μια αλλη οψη στο game και θα ενεργοποιησει τους παντες διοτι θα υπαρχει συνεργασια μεταξυ ολων

+1 και απο μενα
 

DeletedUser

Guest
Θα μας τρελανει ολους ο Διονυσης πολυ καλη ιδεα , απο καιρο ειμαι της αποψης οτι οι μαχες οχυρων πρεπει να γινουν ποιο συνθετες , και νιβας μη το βλεπεις στραβα , με την προσθηκη κανονιων απλα θα εχουμε και νεες στρατηγικες .
ΠΧ το κανονι δε ριχνει μονο του θα εχει και πληρωμα πυροβολητες που θ απρεπει να εχουν καλη στοχευση και επιδεξιοτητα , θα πρεπει δηλαδη να τρωμε τους πυροβολητες αν θελουμε να γλιτωσουμε απο τα κανονια ,αν μετα πανε αλλοι πυροβολητες που δεν εχουν στοχο η οτι χρειαζετε τελος παντων τα κανονια θα βαραν στο γαμο του καραγκιοζη , αν τα κανονια μενουν μονα τους απλα δε θα ριχνουν ,οπως θα πρεπει να υπαρχει και ομαδα που θα τα φρουρει για να μη πεφτουν ευκολα ,επισης οσα κανονια δεν καταστρεφονται σε μια μαχη θα τα καβαντζωνει ο νικητης οποτε αυτος που βλεπει οτι χανει θα μπορει να καταστρεφει μονος του τα δικα του κανονια για να μη τα εχει ο αντιπαλος στην επομενη μαχη , τι να λεμε τωρα τα οχυρα θα γινουν νεο παιχνιδι , απλα με αυτη την ιδεα ισως θα επρεπε να μεγαλωσουν λιγο οι χαρτες οχυρων και φυσικα τα κανονια να θελουν πολυ δουλεια για να φτιαχτουν

+10 για την ιδεα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3409

Guest
+10 και από εμένα είναι μια καλή ιδέα που θα βοηθήσει να ανατραπούν ακι τα απειρα μπόνους που έχουν οι αμυνόμενοι... όσο για τις τακτικές να είστε σίγουροι ότι θα βρεθούν καινούργιες!!!
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
τελεια ιδεα. πολυ ολοκληρομενη και μου αρεσει πολυ. ελπιιζω η inno να την ιλοποιησει
 

cord

Ex-The West Team
Η ιδεα παρουσιαζει αρκετο ενδιαφερον.
Αν μπορει ο συγγραφεας να την μεταφρασει στα Αγγλικα (ή Γερμανικα) θα μπορουσαμε να την στειλουμε αμεσα για επεξεργασια και αξιολογηση. Διαφορετικα θα το κανουμε εμεις εν ευθετω χρονω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Lakoras δεν βλεπω αρνητικα την ιδεα του κανονιου. Βλεπω αρνητικη την πολιτικη των οχυρων. Καθε φορα προστιθεται ενα οπλο που κανει ακομα μεγαλυτερες ζημιες απο τα προηγουμενα.
Το ζητημα στα οχυρα δεν ειναι να κανεις μεγαλες ζημιες. Αν θυμασαι το ζησαμε με τα μπονους των χρυσων στους τομεις. Και δεν μας αρεσε.

Κατι παρομοιο ειναι και το κανονι. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΙΔΕΑ και χιλια μπραβο στον Διονυση που το σκεφτηκε.
Προς λαθος κατευθυνση ομως -κατα τη ταπεινη μου αποψη. :))
 

DeletedUser

Guest
+1

Τελεια ιδεα! Θα ηταν και πιο ρεαλιστικο........
 
Κορυφή