Εφαρμογη μονοωρης εργασιας σε ολους τους κοσμους του Ελληνικου σερβερ

Μονοωρη εργασια σε ολους τους κοσμους

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 167 78,0%
  • Δεν συμφωνω

    Ψήφοι: 47 22,0%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    214

DeletedUser3057

Guest
Ναι μαλιστα.Αυτο που δεν λεει ομως ειναι τι εγινε τελικα φιλε?!Θα μπουν οι μονοωρες η οχι?Να ξερουμε να μην περιμενουμε.Οποτε ας μου απαντησει καποιος που ξερει τι γινεται.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπερα

Αν ειναι να εφαρμοστεί θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση.
 

DeletedUser1797

Guest
ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ.. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΟΝΟΩΡΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 1 ?? ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ 2 ΩΡΕΣ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΑ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D
 

DeletedUser

Guest
Ειναι διωρες γιατι ετσι ειναι οι "παλιοι" κοσμοι του παιχνιδου, και απο την στιγμη που δεν θελει μεγαλο μερος των παιχτων να αλλαξουν σε μονοωρες, μαλλον ετσι θα μεινουν.
 

DeletedUser1797

Guest
στην δημοσκοπηση οι περισσοτεροι συμφωνουν.. γιατι να περιμενω 2 ωρες?? και οχι 1?? οι αποστολες που ζητουν ωρες εργασιας μειωνονται στα μισα.. :))
 

DeletedUser

Guest
"Στη δημοκρατία γίνεται αυτό που λένε οι περισσότεροι!!!"

Σε αυτό θέμα, εδω, που έγινε δημοψήφισμα μόνο 152+38=190 παίκτες ψήφισαν, στο κόσμο 1 έχει συνολικά 3778 παίκτες δηλαδή έχει πει την γνώμη τους μόνο 5% περίπου. Οπότε δεν μιλάμε για πλειοψηφία.

Τώρα που είναι με της επικαιρότητας ακούμε πως στο δημοψήφισμα που συζητάνε οι πολιτικοί για να ισχύει το αποτέλεσμα πρέπει να έχουν συμμετοχή τουλάχιστον 40% του συνόλου.

Επίαης, αυτό αν γίνει αλλάζει όλες τις ισορροπίες στο παιχνίδι, όποιος θέλει να μην περιμένει ας μπει σε κάποιον από τους νέους κόσμους. Εγώ θέλω να κάτσω να ασχοληθώ 2 ώρες για την κάθε εργασία, μου αρέσει όπως είναι έτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ειχε γινει και ingame δημοσκοπηση αν δεν απατομαι, οποτε ψηφισαν παρα πολλοι. Το αποτελεσμα λογικα θα ηταν αρνητικο.
 

DeletedUser3057

Guest
Παραξενο.Πως γινεται καποιος να μην θελει να του διεκολυνουν το παιχνιδι?Και οι αποστολες θα γινονται πιο γρηγορα και οι δουλειες που περιμενεις πως κ πως να τελειωσεις.Εγω τωρα κανω 48 ωρες συμφωνιες ενω θα μπορουσε να ηταν στο μισο.
 

melenmaria

Μέλος
Παραξενο.Πως γινεται καποιος να μην θελει να του διεκολυνουν το παιχνιδι?Και οι αποστολες θα γινονται πιο γρηγορα και οι δουλειες που περιμενεις πως κ πως να τελειωσεις.Εγω τωρα κανω 48 ωρες συμφωνιες ενω θα μπορουσε να ηταν στο μισο.

ωραιος ο γρηγορος δρομος αλλα δεν απολαμβανεις τη διαδρομη... :)
 

DeletedUser4456

Guest
Εγω λεω να μην παιδευεστε αδικα με δημοσκοπισεις κλπ, αφου λιγο πολυ ολοι θελετε/θελουμε/θελουνε σιγα-σιγα να γινουν οι κοσμοι φουλ πριμιουμ... :w:lf Λογικο ειναι. Αν ειναι δυνατον εναν φουλ πρεμ. κοσμο αλλα και φθηνο συναμα παρακαλω... :lf :p
Ολο και καποιος θα παρει την επιτευξη (φημες λενε) καλωντας παρα πολλους φιλους (τον λυπαμαι ποσα email εχει να φτιαχνει...) να κανει εναν τετοιο κοσμο.
 

DeletedUser3978

Guest
Είναι λίγο άδικο κάποιος που έχει πάει 100 lvl με 2-ωρα να το κάνουν ξαφνικά 1-ωρα. Ή κάποιος που έχει λιώσει στις αποστολές (48 ώρες συμφωνίες ειρήνης). Από την άλλη, άμα θέλουμε κόσμο στο the west (ειδικά κ2,κ3,κ4,κ5) πρέπει να γίνει έτσι.
 

dimitrisCh

Μέλος
Ολο και καποιος θα παρει την επιτευξη (φημες λενε) καλωντας παρα πολλους φιλους (τον λυπαμαι ποσα email εχει να φτιαχνει...) να κανει εναν τετοιο κοσμο.
Δεν είναι τυχαίο ότι μετά την αναβάθμιση στην 1.33 οι παίκτες στον Κ6 αυξήθηκαν από 7000 σε 8000. Να τους δεκαχιλιάσουμε τους πολλαπλούς. Στους υπόλοιπους κόσμους έμειναν στα ίδια νούμερα, σε κάποιους κόσμους μάλιστα μειώθηκαν οι παίκτες.
Ούτως ή άλλως οι μισοί και πλέον λογαριασμοί στον Κ6 είναι πολλαπλοί. Οποιοσδήποτε φτιάχνει 2-3 λογαριασμούς, βάζει και στο προφίλ, με τον τάδε και τον δείνα είμαστε αδέρφια και μπαίνουμε από το ίδιο pc και όλα είναι εντάξει.
Ολόκληρες πόλεις και συμμαχίες έχουν οικοδομηθεί με πολλαπλούς λογαριασμούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3057

Guest
ωραιος ο γρηγορος δρομος αλλα δεν απολαμβανεις τη διαδρομη... :)

Αν θες να απολαυσεις διαδρομες μαρακι τοτε ασε το παιχνιδι και βγες λιγο εξω να παρεις καθαρο αερα.Αυτο εγω το λεω απολαυση.Αν οι 10 και 48 ωρες δουλειας στο west σε κανουν να χαιρεσαι και να απολαμβανεις την διαρκεια γιατι πολυ απλα δεν εχεις τιποτα αλλο να κανεις τοτε μπορει να εχεις και δικιο.Ετσι με τα 2ωρα τον βαζω μεσημερι να κανει αποστολη 10ωρη και το βραδυ που θα μπω ακομα δεν εχει τελειωσει.Ενω με τις μονοωρες βαζω 5 ωρες βγαινω την βολτα μου και οταν γυρισω να τσεκαρω θα εχω ολοκληρωσει την αποστολη και θα μπορω να κανω και την επομενη.Οι δικαιολογιες σας ωστε να μην μπουν οι μονοωρες ειναι τελειως ακυρες.Αλλοι λενε οτι τους αδικουν αλλα μιας και την περασανε την αποστολη που το προβλημα?Παει περασε τωρα μην κολλας στα παλια.Δεν ειναι και τοσο μεγαλη η αδικια ωστε να μην την βαλουν γιαυτον τον λογο ετσι?Μην τρελαθουμε κιολας.Αλλοι λενε οχι επειδη θα πρεπει να ειναι ονλινε συνεχεια μιας και θα τελειωνουν πιο γρηγορα τις δουλειες.ΕΛΕΟΣ!Δεν σε αναγκαζει κανεις να μεινεις μεσα μπορεις να βγεις κανονικα δεν αλλαζει τιποτα.Δεν χαθηκε ο κοσμος αν αφησεις τον παιχτη σου να χασει μια δουλεια που θα εκανες αν εισουν ον.Υγεια πανω απ'ολα λενε.Και αυτες τι βλακειες τις λενε και 40χρονοι και μενω οταν τα βλεπω.Μαλλον προσπαθουν να εντυπωσιασουν λεγοντας κατι διαφορετικο απο τους αλλους ετσι ωστε να τραβηξουν προσοχη.Η πολυ απλα ειναι noobs και εχει καει ο εγκεφαλος ολοκληρος.Αυτη την εντυπωση δινουν.
 

melenmaria

Μέλος
αυτο λεω αλλα απο την αλλη πλευρα...
βαζεις 7 2ωρα και εναν υπνο (22 ωρες)
και δε χρειαζεται να εισαι συνεχως απο πανω...
 

DeletedUser

Guest
Για να γινει το παιχνιδι πιο γρηγορο θα πρεπει οι εργασιες να γινουν 1 ωρα αλλα και ο υπνος 4. Αλλιως δεν αλλαζει απολυτως τιποτα.
Απλως αντι να κανεις εναν 8ωρο υπνο την ημερα θα κανεις 2. Τα υπολοιπα παραμενουν ιδια :))

Στον Αριζονα υπαρχει διαφορα μονο και μονο γιατι μπορεις να αγορασεις ενεργεια. Αρα -θεωρητικα- να κανεις σερι οσα μονοωρα θελεις.
Εαν ομως δεν μπορεις να αγορασεις ενεργεια τοτε δεν θα αλλαξει τιποτα στην ουσια. Θα τελειωνουν μεν οι εργασιες γρηγοροτερα αλλα το ιδιο και η ενεργεια.
 

DeletedUser

Guest
Δεν είναι τυχαίο ότι μετά την αναβάθμιση στην 1.33 οι παίκτες στον Κ6 αυξήθηκαν από 7000 σε 8000. Να τους δεκαχιλιάσουμε τους πολλαπλούς. Στους υπόλοιπους κόσμους έμειναν στα ίδια νούμερα, σε κάποιους κόσμους μάλιστα μειώθηκαν οι παίκτες.
Ούτως ή άλλως οι μισοί και πλέον λογαριασμοί στον Κ6 είναι πολλαπλοί. Οποιοσδήποτε φτιάχνει 2-3 λογαριασμούς, βάζει και στο προφίλ, με τον τάδε και τον δείνα είμαστε αδέρφια και μπαίνουμε από το ίδιο pc και όλα είναι εντάξει.
Ολόκληρες πόλεις και συμμαχίες έχουν οικοδομηθεί με πολλαπλούς λογαριασμούς.

Θα σε παρακαλέσω να δώσεις ότι στοιχεία έχεις που αποδεικνύουν αυτό που λες. Διαφορετικά σταμάτα να λες αναλήθειες μόνο για να προκαλέσεις ή ακόμα και αν ο σκοπός σου δεν είναι αυτός, σταμάτα να προκαλείς προσβάλλοντας και τους συμπαίχτες σου και εμάς.
Θα περιμένω αίτηση στην υποστήριξη με αποδείξεις για όλους αυτούς τους διπλούς.
Ευχαριστώ
 

dimitrisCh

Μέλος
«Σὺ μόνος παροικεῖς ἐν Ἱερουσαλὴμ καὶ οὐκ ἔγνως τὰ γενόμενα ἐν αὐτῇ ἐν ταῖς ἡμέραις ταύταις;» (Λουκᾶ 24,18)

Θα σε παρακαλούσα να μου απαντήσεις στα παρακάτω ερωτήματα:

1) Μπορώ να δημιουργήσω άλλους 2-3 παίκτες και να βάλω στο προφίλ τους ότι ο ένας είναι αδερφός του άλλου και ότι μπαίνουν από την ίδια IP;
2) Μπορώ να έχω τον ένα παίκτη να μου μαζεύει τσάντες γιατρού και τον άλλον να μου μαζεύει υλικά για το crafting;
3) Μπορώ να έχω περισσότερους από τον κανονικό μου λογαριασμό σε μια μάχη οχυρού (online γιατί offline μπορώ να έχω όσους θέλω);
Έχω περισσότερους από 3 υπολογιστές μπροστά μου.
Είμαι μαθητής και το πρωί μπαίνω από το σχολικό δίκτυο με τον ένα λογαριασμό, το απόγευμα από την κανονική μου σύνδεση στο σπίτι.
Το πρωί μπαίνω με τον υπολογιστή από τον χώρο εργασίας μου και το απόγευμα από το σπίτι.
Κλέβω από την σύνδεση του γείτονα που ξέχασε να κλειδώσει το ρούτερ.
Χρησιμοποιώ το ασύρματο δίκτυο του δήμου.

Αν μπορώ να τα κάνω όλα αυτά, δεν λέω καμία αναλήθεια και δεν προσπαθώ να προσβάλω κανέναν, ούτε χρειάζεται να σου δώσω περισσότερα στοιχεία, εκτός των παραπάνω.

Επίσης μπορείς να μου δώσεις μια πειστική απάντηση, γιατί οι παίκτες που τιμωρήθηκαν λόγω διπλών λογαριασμών, με ολιγοήμερο αποκλεισμό, μετά από αναφορά, εξακολουθούν να παίζουν κανονικά; Μήπως για να κρατάμε τους κόσμους γεμάτους;

Ούτε είναι δική μου δουλειά να κάθομαι να κάνω αναφορές πολλαπλών λογαριασμών. Δεν μου επαρκεί ο χρόνος άλλωστε να κάθομαι να κάνω γράφω αναφορές. Αυτό είναι δουλεία των υπευθύνων, να κρατούν τους κόσμους καθαρούς από πολλαπλούς λογαριασμούς!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser5662

Guest
καλημερα! δεν χρειαζεται να εχεις τρεις υπολογιστες μπροστα σου... αρκουν τρεις διαφορετικοί browsers, ο καθενας θα κρατα την cache του και θα γινεται η δουλεια σου...

αυτο ειναι ενα tip για οσους ταλαιπωρουνταν να κανουν δρομολογια ή ξοδευονταν για αγορα δευτερου pc...
 
Κορυφή