Εφαρμογη μονοωρης εργασιας σε ολους τους κοσμους του Ελληνικου σερβερ

Μονοωρη εργασια σε ολους τους κοσμους

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 167 78,0%
  • Δεν συμφωνω

    Ψήφοι: 47 22,0%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    214

jimperix7

Νέο Μέλος
Πιστευω θα ηταν μια καλη τονωση για τους κοσμους του Ελληνικου σερβερ να μπει η μονοωρη εργασια ετσι ωστε και πιο γρηγορα να προχωραει το παιχνιδι ειδικα τωρα με την επερχομενη αναβαθμιση που θα χρειαστουμε πολλα υλικα και επειδη αυτο ισχυει πλεον στους περισσοτερους ξενους σερβερς καλο θα ηταν να τρεχουμε με την ιδια ταχυτητα,επισης αρκετοι συμπαικτες μας θα γινουν πιο ενεργοι γιατι θα χρειαζετε να λογκαρεις συχνοτερα και οσο ναναι θα δωσει μια ζωντανια.
Το εβαλα σαν ψηφοφορια ετσι ωστε αν υπαρχει διαθεση να εχουν οι υπευθυνοι κατι χειροπιαστο για να το ζητησουν.
 

DeletedUser

Guest
Οτι πει ο Τζιμ ο μεγας πλανηταρχης ειναι νομος , πολυ καλη ιδεα , τραβα να μαζεψεις πετρες και σφυρια με δυωρα :D , επισης θα ηθελα να προτεινω στους αδμιν να ειναι λιγο πιο χαλαροι με τους πολαπλους τωρα που θα μπει η 1.31 , ειμαι σιγουρος οτι θα βγουν απο διακοπες παρα μα παρα πολλοι χτιστες που ειναι σε διακοπες σε διαφορους κοσμους :D
 

DeletedUser4254

Guest
ναι συμφωνώ με τον Τζιμπ.....οταν οι άλλοι ανακάλυψαν τον τροχό με τα μονοωρα εμείς φτιάχναμε ακόμα τετράγωνες ρόδες με τα 2ωρα.....
 

jimperix7

Νέο Μέλος
Λακ το μαλλι το μαστιγωνεις ή ειναι φυσικο?:lf

Αν μαζευεις 1 σφυρι την μερα θα προλαβουν οι side να μας παρουν τα οχυρα μας και δεν θα εχουμε κανει ακομα 1 συνταγη!!:w
 

DeletedUser

Guest
προσωπικά διαφωνώ. εκτός φυσικά και αν βάλουν περισσότερες θέσεις εργασίες. εγώ που δε βάζω premium δε με συμφέρει αυτή η κίνηση. κάθε 3 ώρες θα πρέπει να τσεκάρω τον λογαριασμό μου. ή η άλλη επιλογή είναι να αυξήσουν την πιθανότητα τύχης για την εύρεση αντικειμένων.

α ναι, υπάρχει και άλλος τρόπος. να βάλουν και άλλη επιλογή premium για να μειώνουμε τον χρόνο από 2 ώρες σε 1...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

jimperix7

Νέο Μέλος
προσωπικά διαφωνώ. εκτός φυσικά και αν βάλουν περισσότερες θέσεις εργασίες. εγώ που δε βάζω premium δε με συμφέρει αυτή η κίνηση. κάθε 3 ώρες θα πρέπει να τσεκάρω τον λογαριασμό μου. ή η άλλη επιλογή είναι να αυξήσουν την πιθανότητα τύχης για την εύρεση αντικειμένων.

α ναι, υπάρχει και άλλος τρόπος. να βάλουν και άλλη επιλογή premium για να μειώνουμε τον χρόνο από 2 ώρες σε 1...



Kυριακο απο την στιγμη που δεν παιζεις με πριμιουμ θα χρειαστει να μπεις μια φορα οταν τελειωνουν τα 3 μονοωρα θα βαλεις αλλο 1 που λογικα θα εχεις και μετα νανι για 8 ωρες,2 φορες σιγουρα λογκαρεις την ημερα.
 

DeletedUser

Guest
μωρέ παραπάνω λογκάρω την μέρα αλλά στην τελική για έναν καφέ να θέλω να πάω, δε με αφήνει. δε θέλω να φτάσω στο σημείο να έχω πλέον συνέχεια το μυαλό μου στο παιχνίδι. αυτοί που είναι 120 level δεν τους ενδιαφέρει και τόσο. άντε σιγά σιγά φτάνω και εγώ. οι μικροί τι να πούνε που θα βλέπουν την ανάπτυξή τους με αργούς ρυθμούς?

δεν ξέρω τι να πω.
 

DeletedUser2962

Guest
Βασικα ηταν δικη μου ιδεα αλλα μου την εκλεψε αυτος ο Jimperix7..:w
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω με τον jimperix οτι αν μπουν τα μονοωρα θα τονωθουν οι υπολοιποι 5 κοσμοι του ελληνικου west...Αλλα διαφωνω με το να μπει γιατι εκτος απο το γεγονος οτι γραφω εξετασεις τωρα του χρονου θα ειμαι Γ Λυκειου και δε θα μπορω να μπαινω συχνα οποτε τα 2ωρα θα με βοηθησουν :p
 

DeletedUser

Guest
δεν κάνετε μια συγχώνευση ορισμένων κόσμων με τον 1 ώστε να μαζευτούν ακόμα περισσότεροι παίκτες σε έναν κόσμο και ν' αποκτήσει πιο μεγάλο ενδιαφέρον το παιχνίδι?//
 

DeletedUser

Guest
δεν κάνετε μια συγχώνευση ορισμένων κόσμων με τον 1 ώστε να μαζευτούν ακόμα περισσότεροι παίκτες σε έναν κόσμο και ν' αποκτήσει πιο μεγάλο ενδιαφέρον το παιχνίδι?//

αυτο δεν γινεται.Γτ μπορει να παιζει καποιος παιχτης και στους 2 κοσμους .Επιπλεον οι πολεις και τα οχυρα πως θα μοιραστουν?
 

DeletedUser

Guest
Έχει γίνει και σε άλλα παιχνίδια συγχώνευση διαφορετικών κόσμων. Δεν είναι πρωτοφανές γεγονός. Απλά ο κόσμος 1 θα μείνει ανέπαφος και οι άλλοι κόσμοι θα ενταχθούν σε αυτόν. Αν κάποιος παίζει σε άλλον κόσμο με το ίδιο όνομα θα του δίνεται η δυνατότητα να επιλέξει το χαρακτήρα που θα συνεχίσει να παίζει διατηρώντας τα αποθέματα που είχε συλλέξει και στους 2 κόσμους. Ανενεργά account θα διαγραφούν κι έτσι θα δημιουργήσουμε έναν νέο ελληνικό κ1 γεμάτο με παλιούς και νέους παίκτες που θα ενταχθούν στην κοινότητα του κ1. Τέλος, όσον αφορά τα οχυρά θα έουν τους ίδιους ιδιοκτήτες, αλλά οι μάχες θα είναι πιο αμφίρροπες λόγω των καινούργιων παικτών/χαρακτήρων που θα ενταχθούν από άλλους κόσμους. Η ιδέα είναι δύσκολο να υλοποιηθεί για διάφορους λόγους, αλλά δεν παύει να είναι μια αναγκαιότητα για να αποκτήσει ενδιαφέρον το παιχνίδι για κάποιους που παίζουν σε κόσμους, όπως ο 3, ου αργοπεθαίνουν.
 

DeletedUser

Guest
Έχει γίνει και σε άλλα παιχνίδια συγχώνευση διαφορετικών κόσμων. Δεν είναι πρωτοφανές γεγονός. Απλά ο κόσμος 1 θα μείνει ανέπαφος και οι άλλοι κόσμοι θα ενταχθούν σε αυτόν. Αν κάποιος παίζει σε άλλον κόσμο με το ίδιο όνομα θα του δίνεται η δυνατότητα να επιλέξει το χαρακτήρα που θα συνεχίσει να παίζει διατηρώντας τα αποθέματα που είχε συλλέξει και στους 2 κόσμους. Ανενεργά account θα διαγραφούν κι έτσι θα δημιουργήσουμε έναν νέο ελληνικό κ1 γεμάτο με παλιούς και νέους παίκτες που θα ενταχθούν στην κοινότητα του κ1. Τέλος, όσον αφορά τα οχυρά θα έουν τους ίδιους ιδιοκτήτες, αλλά οι μάχες θα είναι πιο αμφίρροπες λόγω των καινούργιων παικτών/χαρακτήρων που θα ενταχθούν από άλλους κόσμους. Η ιδέα είναι δύσκολο να υλοποιηθεί για διάφορους λόγους, αλλά δεν παύει να είναι μια αναγκαιότητα για να αποκτήσει ενδιαφέρον το παιχνίδι για κάποιους που παίζουν σε κόσμους, όπως ο 3, ου αργοπεθαίνουν.

-Και αν καποιος εχει λογου χαριν τυχοδιωκτη στον εναν κοσμο και στρατιωτη στον αλλον?
-Και πως θα μπουν οι ικανοτητες του καινουργιου χαρακτηρα με βαση ενος παλιου?
-Και σε ποιο lvl θα ειναι ο καινουργιος χαρακτηρας?
-Και τι θα γινει με ατομα τα οποια ειναι σε μια πολη στον εναν κοσμο και σε αλλη στον αλλον?
-Και τι θα γινει με τα οχυρα?Καποιο οχυρο ανηκει σε διαφορετικες πολεις σε 2 διαφορετικους κοσμους?
 

melenmaria

Μέλος
δε γινεται αυτο που λετε...
με τα μονοωρα θα γινει ομως τιποτα.
2 ωρες επισκευη φραχτη? πφφφφφ...
 

DeletedUser3896

Guest
Ψηφίζω ναι,η εξοικονόμιση χρόνου είναι καλό στις μέρες μας :p

Συγχαρητήρια από μένα στον δημιουργό του θέματος...Το σκεφτόμουν κι εγώ αυτό...Αλλά οι αποστολές που ζητάνε π.χ. 6 ώρες Κυνηγός κεφαλών θα παραμείνουν ίδιες? και τα 10λεπτα 15λεπτα κ.τ.λ. Όπως στον αριζόνα!

[SPOIL]
test.jpg


~test~[/SPOIL]

Edit by El Telehi -> Διόρθωση μεγέθους μηνύματος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
αν γινουν μονοωρες οι δουλειες θα ειναι στο μισο χρονο και οι αποστολες.
 
Κορυφή