Διορθώσεις

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser315
  • Ημερομηνία έναρξης

melenmaria

Μέλος
στα αποθεματα/προιοντα που ειναι για μαχες οχυρων (σαλι, πανι, αλυσιδα, πανοπλια κτλ)
τα μπονους αναφερονται ως αμυνα και επιθεση
ενω αυτα που προσθετουν ειναι ποσοστο στοχευσης και αποφυγης.
 

DeletedUser

Guest
treasurebox.png
Περιγραφη:Τελικά!-μετά απο τρείς ώρες ψαξίματος το σεντούκι με τοις τρείς κλειδαριές!
Λάθος:τοις
Σωστό:τις

edit > Η περιγραφη που ηδη υπαρχει για το αντικειμενο αυτο ειναι:
Επιτέλους, μετά από ώρες αναζήτησης! Ένα μπαούλο με τρεις κλειδαριές.


darkplans.png
Περιγραφη:α σχέδια του εγκλήματος με υπογραφή C και C
Λάθος:α
Σωστo:τα

edit > Η περιγραφη που ηδη υπαρχει για το αντικειμενο αυτο ειναι:
Σχέδια διάπραξης εγκλήματος, με υπογραφή C και C.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5981

Guest
Το παιχνίδι της ζωής (Λιποταξία μέρος 4)
Anna: [Όνομα χρήστη], είναι ένας άντρες σε στολή από πίσω σου. Δείχνει αρκετά εχθρικό και δεν νομίζω αυτό να είναι λόγο του ότι δεν του άρεσε το ουίσκι του Henry.
Λάθη:άντρες,σε,εχθρικό,λόγο
Διορθώσεις:άντρας, με, εχθρικός, λόγω

edit > Διορθωθηκε σε:
"Anna: [Όνομα παίχτη], πίσω σου είναι ένας άντρας με στολή. Δείχνει αρκετά εχθρικός και αυτό μάλλον όχι γιατί δεν του άρεσε το ουίσκι του Henry."
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3157

Guest
Μεξικάνικος θησαυρός (Λοχαγός Torres)
Λοχαγός Torres: Takanola, σωστά? Μην σε εχνοχλεί η συμπεριφορά του John. Το σχέδιo μας δεν είναι εντελώς νόμιμο με την στενή έννοια, αλλά σώζει πολλή δουλειά από τους βοηθούς μου και σερίφηδες.

v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5981

Guest
Το παιχνίδι της ζωής (Απρόσμενη υποστήριξη)
Waupee: Οι άντρες μου θα σε βοηθήσουν στην μάχη σου ενάντια στον Ben Stark. Η συμμορία του έχει σκοτώσει αρκετούς βούβαλους για να πάρει τα δέρματα τους. Δεν τους ενδιαφέρει το κρέας, απλός το αφήνουν. Οι άντρες μου δεν ανέχονται τέτοιου είδους σπατάλη. Μίλησε με τον αρχηγό της φυλής μου και αποφασίστε όρους για μια συμμαχία.
Λάθος:απλός
Διόρθωση:απλώς

edit > Διορθωθηκε σε:
...Δεν τους ενδιαφέρει το κρέας, οπότε απλά το αφήνουν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
Επαναλήψιμες αποστολές (Τσίπουρο)
Το χωριό μας χρειάζεται λίγο τσίπουρο. Μπορείς να μας φέρεις λίγο?
Χρειάζεται:Ανταμοιβή:
Μετά την αποδοχή της αποστολής Επαναλήψιμες αποστολές (Τσίπουρο) πρέπει να περιμένεις 23 ώρες.
Ουίσκι 124/9
Λεει τσιπουρο και ζηταει ουισκι...

edit > Για τεχνικους λογους, δεν μπορει να αλλαξει ονομασια το "Τσιπουρο".
Eαν αλλαξουμε το "Τσιπουρο" σε "Νερο που καιει" θα αλλαξει και η ονομασια του προιοντος Τσιπουρο (απο την αναλογη συνταγη) και αναγκαστικά και η ονομασία και περιγραφης της συνταγης του.
Ετσι, αλλαξαμε μονο την περιγραφη σε:
Το χωριό μας χρειάζεται λίγο νερό που καίει. Μπορείς να μας φέρεις?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5981

Guest
Κυνήγι θησαυρού (Παλιό δέντρο)

Maya Roalstad: Θυμάμαι ένα παλιό κοκαλιάρικο δέντρο στην άκρη του δάσους. Ένα από τα κλαδιά του μοιάζει με χέρι που προσπαθεί να σε πιάσει. Φαντάζομαι ότι ο Καρλ θα μας πει για αυτό το δέντρο στο επόμενο μήνυμα του. Το να σπάσεις ένα δάχτυλό είναι λίγο αφελή, χρειαζόμαστε ένα εργαλείο για να το κόψουμε.

Λάθη:μήνυμα του,αφελή
Διορθώσεις:μήνυμά του (οχι), αφελές (ναι)

v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6273

Guest
Δεν ξερω αν το εχουν γραψει πριν απο μενα αλλα αν παρατηρησετε στο επιτευγμα που παιρνεις οταν ολοκληρωνεις την σειρα αποστολων "Κυνηγι" στην περιγραφη λεει:
Ολοκληρωσε την σειρα αποστολων "Ανθρωποκυνηγητο".

v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5981

Guest
Μεταφορά κρατουμένων (Αποστολή διάσωσης)[Επίλογος]

Σερίφης John Fitzburn: Θα σου είμαι για πάντα ευγνώμον που με βοήθησες με αυτό. Ο κ. Plummer είναι παλιός μου φίλος, αλλά έμπλεξε άσχημα. Αλλά δεν μπορώ να τον αφήσω να δικαστεί... Θα μπορούσε να τους πει πολλά πράγματα για το παρελθόν μου. Αυτό θα μπορούσε να μου στοιχίσει την δουλειά μου. Έχω ήδη κανονίσει ο κ. Plummer να ελευθερωθεί είτε στο ταξίδι με την ταχυδρομική άμαξα...λοιπόν, για αυτό χρειαζόντουσαν τα παπούτσια, θα σε έδειχναν ως συνεργό μου. Η θα ελευθερώνονταν με εγγύηση, για αυτό χρειαζόμουν το ασήμι. Συγγνώμη που σε έμπλεξα σε αυτό. Σου χρωστάω για αυτό!
Λάθος:ευγνώμον
Διόρθωση:ευγνώμων

v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6273

Guest
Άγγελος αγάπης (Αγάπη μετ' εμποδίων)

Maya Roalstad: Τώρα τα δύο πιτσουνάκια χειάζονται λίγη ρομαντική ατμόσφαιρα. Δυστυχώς ο Mike δεν τα καταφέρνει καλά σ' αυτά... Μάλλον θα πρέπει να αναλάβουμε εμείς. Γιατί δεν μου φέρνεις μια πέστροφα για το δείπνο και μερικούς πολύτιμους λίθους για να της κάνει ένα δωράκι ο Mike. Έτσι νομίζω η ρομαντική βραδιά θα κυλήσει ρολόι.

v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6273

Guest
Επέλεξε την αρχική σου θέση κάνοντας κλικ σε έναν από τους μπλε τομείς.
Επέλεξε τον στόχο σου κάνοντας κλικ στον χάρτη για δεύτερη φορά.
Μετακίνησε την θέση σου όπως θέλεις
Το κειμενο ειναι απ την μαχη οχυρου.Τα "Επέλεξε" πρεπει να γινει "Επίλεξε" γιατι ειναι Προστακτικη και δεν παιρνει χρονικη αυξηση

edit > To "Επέλεξε" υπηρχε και σε πολλα αλλα σημεια, διορθωθηκε και σε αυτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ο εκδικητής (Θερισμένος βοσκότοπος)
William Herson: Αα, carolos κάθισε μαζί μας, Ο John και εγώ μιλάγαμε για τον καιρό που ήμασταν στρατό. Με πήρανε σε Στρατιωτικό νοσοκομείο μετά από την ενέδρα τον Chocreek. Οι αλάβωτοι συνέχισαν την μάχη. Ο Chivington τραυματίστηκε αρκετά άσχημα, μόνο ο Υπολοχαγός Breagon έμεινε ως ανώτερος αξιωματικός, και πήρε την ηγεσία. Πήρε εκδίκηση από τους Chocreek, μετατράπηκε σε αληθινή σφαγή. Τους σκότωσαν όλους, παιδιά και γυναίκες, απλά όλους. Λοιπόν, τέλος με τις λυπητερές ιστορίες. Πρέπει να φύγω. Το λιβάδι πρέπει να κοπεί. θα το εκτιμούσα αν με βοηθούσες.

1.Το Ημαστε στο στρατο ειναι καλυτερο.(αλλιως ειναι σαν να λες αντι για πηγα στο περιπτερο πηγα περιπτερο....)
2.Το σωστο ειναι με πηγανε σε στρατιωτικο νοσοκομειο, αλλιως ειναι σαν να τον προσελαβαν για δουλεια.

edit > Διορθωθηκε σε:
Α, carolos κάθισε μαζί μας. Ο John και εγώ μιλούσαμε για τον καιρό που υπηρετούσαμε στον στρατό. Με πήγαν σε Στρατιωτικό νοσοκομείο μετά από την ενέδρα των Chocreek. Οι αλάβωτοι συνέχισαν την μάχη. Ο Chivington τραυματίστηκε αρκετά άσχημα, μόνο ο Υπολοχαγός Breagon έμεινε ως ανώτερος αξιωματικός και πήρε την ηγεσία. Πήρε εκδίκηση από τους Chocreek, μετατράπηκε σε αληθινή σφαγή. Τους σκότωσαν όλους, παιδιά και γυναίκες, απλά όλους. Λοιπόν, αρκετά με τις λυπητερές ιστορίες. Πρέπει να φύγω. Το λιβάδι πρέπει να θεριστεί. θα το εκτιμούσα αν με βοηθούσες.


---------------------------------------------------------

Ο εκδικητής (Ο Αρχηγός)
Ο αρχηγός των Irkatchen: Ε, ξένε. Τι κάνεις σε αυτή την ξερή γη; Εδώ υπήρχε κάποτε ένα μεγάλο ποτάμι που πότιζε τη γη και μας προσέφερε ψάρια. Κατά τη διάρκεια του πολέμου χτίσανε ένα φράγμα και παρέκαμψαν την πορεία του. Θα ήταν υπέροχα να είχαμε πίσω το ποτάμι μας, αλλά η γη ανήκει σε ένα χλωμό πρόσωπο. Μπορείς να τον μεταπείσεις; Θέλει 600 δολάρια.

Για να λεει μπορεις να τον μεταπησεις θα πρεπει να αναφερει οτι ειναι πεπεισμενος να μην πουλησει το κομματι γης.Ισως να ηταν σωστο αν ελεγε Μπορεις να με βοηθησεις ή Μπορεις να διαπραγμευτεις μαζι του....ή κατι τετοιο....

edit > Διορθωθηκε σε:
Ο αρχηγός των Irkatchi: Ε, ξένε. Τι κάνεις σε αυτή την ξερή γη? Εδώ υπήρχε κάποτε ένα μεγάλο ποτάμι που πότιζε τη γη και μας προσέφερε ψάρια. Κατά τη διάρκεια του πολέμου οι Νότιοι έχτισαν ένα φράγμα και παρέκαμψαν την πορεία του. Θα ήταν υπέροχα να είχαμε πίσω το ποτάμι μας, αλλά η γη ανήκει σε ένα χλωμό πρόσωπο. Θα μπορούσες να τον πείσεις? Θέλει 600 δολάρια.


---------------------------------------------------------

Βελτιστοποίηση των κερδών (Εύκολο χρήμα)
Maya Roalstad: Φέρε ακόμα μια εφημερίδα στον Henry, τον John και τον Waupee. Και μην ξεχάσεις το φιλοδώρημά μου.
Συμβουλή: Πούλα εφημερίδες ξανά. Δώσε προσοχή στο ποσοστό κάτω από το σύμβολο του προϊόντος. Η πιθανότητα να βρεις μια εφημερίδα ήταν 60%.Με το bonus premium είναι τώρα 90%. Επίσης μπορείς να δεις ένα μικρό συν δίπλα από το σύμβολο του Δολαρίου πάνω δεξιά. Αυτό σημαίνει ότι λαμβάνεις 50% περισσότερα χρήματα για κάθε δουλειά. Δεν πρέπει να ξεχνάς ότι τα αντικείμενα που βρίσκεις κατά την διάρκεια της εργασίας είναι πιο πολύτιμα.

τωρα πια αντι για συν εχει πρασινα γραμματα, το κειμενο θα πρεπει να αλλαξει.

edit > Αφαιρεσαμε προσωρινα την προταση αυτη αφου δεν χρειαζεται πλεον. Ενημερωσαμε και τις αλλες χωρες να το κοιταξουν μια και υπαρχει σε ολες τις γλωσσες! Αν υπαρξει διορθωση εκ νεου θα την προσθεσουμε και εμεις.

v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6210

Guest
Το παιχνίδι της ζωής (Εργασία φυτείας)
Anna: Θυμάμαι ακόμα πως συνήθιζες να πετάς πέτρες σε τενεκέδες. Όταν ήσουν παιδί το μεγαλύτερό σου όνειρο ήταν να γίνεις ο καλύτερος στο σημάδι μια μέρα. Αλλά δες τι έγινε με τον πατέρα μας. Ξέρει πως να χρησιμοποιεί ένα όπλο, αλλά είναι το μόνο που ξέρει. Αν συνεχίσει έτσι μπορεί να χάσει μέχρι και την δουλειά του στα βαμβάκια. Μπορείς να τον αντικαταστήσεις στην εργασία σου για σήμερα; Είναι πιθανός ξανά στο Σπίτι του Ανατέλλοντος Ηλίου και χάνει τα χρήματά του παίζοντας τον Ben Stark.

οοοοοο=λάθος
οοοοοο=πιθανό λάθος
λάθη:Αλλά δες τι έγινε με τον πατέρα μας,Μπορείς να τον αντικαταστήσεις στην εργασία σου για σήμερα;
σωστά:Αλλά δες τι έγινε με τον πατέρα σου,Μπορείς να τον αντικαταστήσεις στην εργασία του για σήμερα;

edit > Διορθωθηκε σε:
Θυμάμαι ακόμα πως συνήθιζες να πετάς πέτρες σε τενεκέδες. Όταν ήσουν παιδί το μεγαλύτερό σου όνειρο ήταν να γίνεις ο καλύτερος στο σημάδι μια μέρα. Αλλά δες τι έγινε με τον πατέρα μας. Ξέρει πως να χρησιμοποιεί ένα όπλο, αλλά είναι το μόνο που ξέρει. Αν συνεχίσει έτσι μπορεί να χάσει μέχρι και την δουλειά του στα βαμβάκια. Θα μπορούσες να τον αντικαταστήσεις για σήμερα? Μάλλον είναι πάλι στο Σπίτι του Ανατέλλοντος Ηλίου και χάνει όσα χρήματα του έχουν απομείνει παίζοντας με τον Ben Stark.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6210

Guest
Τα σκληρά σου ένστικτα μάχης, σου επιτρέπουν να δεις το σύνολο των ικανοτήτων που παίρνουν από τον εξοπλισμό τους οι αντίπαλοι σου και ποιο όπλο χρησιμοποιούν στο μενού μονομαχία.
1.Τα σκληρά σου ένστικτα μάχης, σου επιτρέπουν να δεις το σύνολο των ικανοτήτων που παίρνουν από τον εξοπλισμό τους οι αντίπαλοι σου και ποιο όπλο χρησιμοποιούν στο μενού "μονομαχία".
2.Τα σκληρά σου ένστικτα μάχης, σου επιτρέπουν να δεις το σύνολο των ικανοτήτων που παίρνουν από τον εξοπλισμό τους οι αντίπαλοι σου και ποιο όπλο χρησιμοποιούν στο μενού μονομαχίας.
:w:w:w:w

edit > Δεν υπαρχει καποιο λαθος, ενδεχμενως το μονομαχία να γινει με Μ κεφαλαιο, αλλα κατι περα απο αυτο δεν χρειαζεται να αλλαξει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5981

Guest
Ο John μετακομίζει (Πρόοδος)
Σερίφης John Fitzburn: Είναι απίστευτο πόση δουλειά είναι να μένεις στο δικό σου μέρος. Πρέπει να βρω ένα τρόπο για να γυρνάω το μάγκανο με τον αέρα. Επίσης θα ήταν καλό να μπορούσα να πάρω το νερό από το πηγάδι με κάποιου είδους αυτόματο σύστημα. Πρέπει να με βοηθήσεις να φτιάξω έναν αερόμυλο αν θέλεις να έχω χρόνο να είμαι σερίφης. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα εργαλεία μου, αλλά ελπίζω να τα φέρεις πίσω, ΌΛΑ.

Λάθος:είναι
Πιθανή διόρθωση:χρειάζεται για να μείνεις...

edit > Διορθωθηκε σε:
Είναι απίστευτο πόση δουλειά χρειάζεται για να μένεις σε δικό σου μέρος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6273

Guest
Κυνήγι θησαυρού (Παλιό δέντρο)
Maya Roalstad: Θυμάμαι ένα παλιό κοκαλιάρικο δέντρο στην άκρη του δάσους. Ένα από τα κλαδιά του μοιάζει με χέρι που προσπαθεί να σε πιάσει. Φαντάζομαι ότι ο Καρλ θα μας πει για αυτό το δέντρο στο επόμενο μήνυμα του. Το να σπάσεις ένα δάχτυλό είναι λίγο αφελή, χρειαζόμαστε ένα εργαλείο για να το κόψουμε.

ένα είναι λάθος.Το σωστό είναι κανένα ή κανά
αφελή είναι λάθος.Το σωστό είναι αφελές

edit > To "Το να σπάσεις ένα δάχτυλό είναι λίγο αφελή" δεν εχει λογο υπαρξης και αφαιρεθηκε εντελως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6273

Guest
1)Καλά οργανωμένο (Ζουμερές μπριζόλες)
Μπάρμαν Henry Walker: Θέλω να κεράσω τους φίλους μου John, Maya και Waupee κάτι ξεχωριστό. Έτσι κι αλλιώς είναι οι καλύτεροι πελάτες μου και για αυτό θέλω να τους ευχαριστήσω με ένα ξεχωριστό γεύμα. Είσαι κι εσύ καλεσμένος φυσικά! Αλλά πριν ξεκινήσει το πάρτι χρειάζομαι μερικά συστατικά. Χρειάζομαι μερικές ζουμερές μπριζόλες. Μπορείς να πας και να τις πάρεις για μένα.
Το σωστο ειναι πάρτυ

v

2)Μηδένα προ του τέλους μακάριζε (Υπάρχει κάτι για να γιορτάσεις IV)
Μπάρμαν Henry Walker: Και τώρα χρειάζομαι μόνο λίγο κρέας για να χορτάσουν όλοι. Καλό θα ήταν να υπάρχει μία μικρή ποικιλία στα πιάτα. Τι θα έλεγες για χοιρινό, γαλοπούλα και T-Bone Steak; Καλό δεν ακούγεται; Φέρε μου σε παρακαλώ λίγο από το κάθε είδος κρέατος για να τα έχω όλα έτοιμα στην ώρα τους.
Καλα θα ηταν να μεταφραστει δηλαδη να γινει Μπριζολα T-Bone

v

3)Ασυγχώρητος (Ξύλο)
Μπάρμαν Henry Walker: Μπορούμε να να προσπαθήσουμε να βγάλουμε τον Αξέχαστο από το καβούκι του προκαλώντας τον. Μπορείς να πας στο δάσος να μαζέψεις λίγο ξύλο και να το πουλήσεις στους άποικους της περιοχής. Είμαι σίγουρος ότι δεν θα του αρέσει αυτό.
Δεν χρειαζονται δυο να
Αξέχαστος ειναι νοηματικα λαθος(αν και η μεταφραση ειναι σωστη) πρεπει να γινει Ασυγχώρητος οπως και το ονομα της αποστολης
λίγο ξυλό ειναι και αυτο λαθος.Πρεπει να γινει λίγα ξύλα αφου το ξυλο ειναι μετρησιμο ουσιαστικο

v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5981

Guest
Ο John μετακομίζει (Πρόοδος) [Επίλογος]
Σερίφης John Fitzburn: Οχ, αυτό δεν θα αρέσει στην μητέρα μου. Τώρα έχουμε εργαστεί εδώ για πολύ ώρα, έχουμε ξεχάσει να στείλουμε το τηλεγράφημα στην μητέρα μου.
Χμμ... περίεργο... η γραμμή είναι νεκρή. Πρέπει να έχει κοπεί κάπου. Πάμε στο σπίτι της μητέρας μου να δούμε αν όλα είναι καλά. Χρειάζεσαι ένα όπλο;
Λάθος:πολύ
Διόρθωση:πολλή

edit > Αλλαξε σε:
Ωχ, αυτό δεν θα αρέσει στην μητέρα μου. Δουλεύαμε εδώ τόσο καιρό και ξεχάσαμε να της στείλουμε εκείνο το τηλεγράφημα.
Χμμ... περίεργο... η γραμμή είναι νεκρή. Πρέπει να έχει κοπεί κάπου. Πάμε στο σπίτι της μητέρας μου να δούμε αν όλα είναι καλά. Χρειάζεσαι ένα όπλο?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6273

Guest
Ο στρατός χρειάζεται επειγόντως πυρομαχικά. Παρακαλώ μετέφερε μερικά στο επόμενο οχυρό. Αλλά να είσαι πολύ, πολύ, προσεχτικός γιατί είναι άκρως εκρηκτικά.
Οι φόροι είναι υψηλοί. Μετέφερε μερικά λαθραία εμπορεύματα κατά μήκος του ποταμού και πρόσεξε να μην σε πιάσουν οι τελωνειακοί.

Το μετέφερε είναι λάθος γιατί η προστακτική δεν παίρνει αύξηση.Το σωστό είναι ΜΕΤΑΦΕΡΕ

Μια ινδιάνικη φυλή επιτίθεται συνεχόμενα σε εποίκους των γειτονικών χωριών. Μίλησε με τον αρχηγό τους και θάψε το τσεκούρι του πολέμου.
αποίκους ειναι το σωστο

v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Άγονη γη (Χαμένος γιος)
Το παιδί μου! Τον βρηκες, σου είμαι ευγνώμων, νόμιζα πως τον είχαν απαγάγει οι Ινδιάνοι! Μείνε για λίγο αν θέλεις, θα φτιάξω ένα νοστιμότατο κέϊκ σοκολάτας.
Έλαβες τις ακόλουθες ανταμοιβές:
Τούρτα Κεράσι
Το σωστό είναι να λέει στην περιγραφή τούρτα κεράσι...

Edit > Κεράσι λεει. Αλλαξε το "κεϊκ" σε "τουρτα".[SPOIL]
vepypv.jpg
[/SPOIL]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή