Γρίφος

DeletedUser

Guest
loipon bannarete gia akomh 1 fora tn anton 1996 gt einai o antonhs 1996
to pio ****p exw gnwrisei mesw pc
(meta tn shooter)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
o wily ο πατέρας του david πριν κάνει τον david έκανε έναν άλλο παιδί τον πατέρα του william μετά ο wily και ο γιος του wily(πατέρας του william) έκαναν σχεδόν ταυτόχρονα παιδί ο wily τον david που είναι αδελφός με τον πατέρα του william και ο πατέρας του william τον william.Έτσι εξηγούνται και τα υπόλοιπα.Δηλαδή ο david είναι θείος του william γι αυτόι έχουν κοινά χαρακτηριστικά,επώνυμο
 

DeletedUser

Guest
λοιπον...βαζω εναν ακομα αλλα δεν ξερω αν τον θυμαμαι καλα...

ο κωστας ειναι ενας υπαλληλος του κυριου ταραντινη!ο κυριος ταραντινη εχει στο γραφειο του ενα ρολοι που χτυπαει τις μισες ωρες(1 και μιση,2 και μιση κλπ) με εναν χτυπο και τις κανονικες ωρες(1,2,3...) με οσους χτυπους αντιστοιχουν στην ωρα...το δωματιο του κυριου ταραντινη ειναι πολυ πλουσιο σε επιπλα εκτος απο το ρολοι διαθετει μια ψηφιακη τηλεοραση εναν υπερσυγψρονο υπολογιστη και ειναι πληρως μονωμενο σε ηχο απο τα αλλα δωματια γιατι ακουει πολυ δυνατα μουσικη...

ενα πρωι ο κωστας μπαινει στο γραφειο του διευθυντη του (κυριου ταραντινη) και ακουει το ρολοι να χτυπαει εναν χτυπο και βλεπει οτι ο διευθυντης λειπει...βγαινει εξω αφηνωντας την πορτα ανοικτη και αποφασιζει να περιμενει...μετα ακουει το ρολοι να χτυπαει αλλον ενα χτυπο...καθως εχει αρχισει να χανει την υπομονη του ακουει αλλον ενα κτυπο απο το ρολοι και τοτε πηγαινει στην γραμματεα να ρωτησει..αυτη του λεει οτι ο διευθυντης πηγε για φαγητο και θα αργησει...τελειωνοντας την φραση της ακουει αλλον εναν χτυπο απο το ρολοι!τελικα τι ωρα περιπου εφυγε ο διευθυντης και τι ωρα μπηκε ο κωστας στο γραφειο???
 

DeletedUser

Guest
σταλος εχεις μια λογικη αλλα το ρολοι ειναι το απλο 12ωρο ρολοι..αρα ειτε ειναι 00:00 ειτε 12:00 δεν καταλαβαινει διαφορα και χτυπαει 12 φορες!
 

DeletedUser

Guest
βασικα εγω καταλαβα οτι το ρολοι χτυπαει 3 φορεσ την ωρα αρα αφου ακουσε το πρλοι 4 φορεσ ο κυριοσ ελειπε περιπου 1,5 ωρες!(υποθετω πολυ βιαστικη απαντηση!)μαλλον ξερω γω,:(
 

DeletedUser

Guest
αααα,κ' γισα το δικο μου η απαντηση ειναι 4.5 κιλα!1 τουβλο
ζυγιζει(1,5 κιλα+μισο τουβλο!)αρα το αλλο μισο τουβλο θα ειναι 1,5 κιλα αρα ενα τουβλο 3 κιλα!!κ' αλλον μισο 4,5 κιλα!απλο!σωρυ ,ισωσ οντωσ δεν εκανα καλη διατυπωση πριν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
απο τισ 12.30ω -μεχρι τισ 2.00 ,απλα οταν ειναι στισ 2 δεν ακουσε τον πρωτο χτυπο γιατι μηλαγε!(ηχωμωνοση)
1 χτυποσ 12,3ο
2 χτυποσ 1.οο
3 χτυποσ 1,30
4 χτυποσ 2.00(ο ενασ χτυποσ δεν ακουγεται!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
υποθετουμε οτι μεταξυ του καθε χτυπου περναει ενα μισαωρο...ειναι 4 χτυποι που ο καθενας εχει μεταξυ τους μιση ωρα διαφορα απο τον προηγουμενο και τον επομενο!...
 

DeletedUser

Guest
ο διευθηντησ εφυγε 12 κατι κ' ο κωστακησ ηρθε 12.15!λογικο ειναι!
 

DeletedUser

Guest
με το που έμπαινε άκουσε των δωδέκατο ήχο από την ώρα 12.έπειτα άκουσε τον ήχο της 12.30 μετά της 1 μετά της 1.30
ένας χτύπος κάθε φορά
το βρήκα?
 

DeletedUser

Guest
Yeap..Δεν το ειπα πολυ καλα εγω παιδια γιατι δεν το θυμαμαι και καλα...Συγγνωμη..Επομενος!
 

DeletedUser

Guest
το βρήκα?
κι αυτό το βρήκα?
όλα τα βρίσκω?
 

DeletedUser

Guest
ειναι ο ρωμεοσ κ' η ουλιετα κατω νεκροι ,το παραθυρο ειναι ανοικτο κ' κατω υπαρχουν σπασμενα γυαλια κ' νερα παντου τριγυρω στο παραθυρο!
τι εχει γινει??
εγω το ειχα βρει απο εντελωσ βλακεια!πειτε γνωμεσ κ' θα σασ πω πωσ το βρηκα εγω!
 

DeletedUser

Guest
προσφατα ακουσα κατι παρομοιο αλλα δεν ειμαι σιγουρος...να το πω ή οχι???



ψαρια????
 

DeletedUser

Guest
να πω κάτι ξέμπαρκο αλλά υπάρχει εξήγηση...
ο ρωμαίος και η ιουλιέτα ήπιαν από τα γυάλινα μπουκάλια νερό το οποίο όμως ήταν δηλητιριασμένο.έτσι στο παράθυρο που ήταν το πιαν,πέθαναν και έπεσαν κάτω από το παράθυρο μαζί με τα μπουκάλια
 

DeletedUser

Guest
ρε πεεεεεεεεεεεεεεεεεεεσ!σου λεω εγω το βρηκα απο μεγαλη μου κοτσανα!
 

DeletedUser

Guest
δεν ειναι η λυση του κονλοα!αλλο παιδια!
 

DeletedUser

Guest
εγραψ..ειναι σε κυανο χρωμα περνα το με το ποντικι απο πανω για να το δεις!
 
Κορυφή