Γενική συζήτηση για το The West 2.0

  • Δημιουργός θέματος Patikol
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3328

Guest
Ειδησεις: Αυτη την εβδομαδα αναμενεται να γινει η αναβαθμιση της τρεχουσας εκδοσης κατα την οποια θα προστεθει η επιλογη για κρατηση θεσης πολης στον νεο χαρτη. Θα υπαρξει αναλυτικη ανακοινωση στο forum του παιχνιδιου.


Καλησπερα,θελω να ρωτησω κατι...οι πρωτες 500 πολεις τις καταταξης με πανω απο 1 κατοικο θα εχουν διακαιωμα επιλογης θεσης?Επισης σε ολους τους ελληνικους κοσμους θα γινει η νεα αναβαθμιση?Και κατι αλλο οι υπαρχουσες συμμαχιες θα διαλυθουν και θα πρεπει να φτιαχτουν καινουριες?Ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ειδησεις: Αυτη την εβδομαδα αναμενεται να γινει η αναβαθμιση της τρεχουσας εκδοσης κατα την οποια θα προστεθει η επιλογη για κρατηση θεσης πολης στον νεο χαρτη. Θα υπαρξει αναλυτικη ανακοινωση στο forum του παιχνιδιου.


Καλησπερα,θελω να ρωτησω κατι...οι πρωτες 500 πολεις τις καταταξης με πανω απο 1 κατοικο θα εχουν διακαιωμα επιλογης θεσης?Επισης σε ολους τους ελληνικους κοσμους θα γινει η νεα αναβαθμιση?Και κατι αλλο οι υπαρχουσες συμμαχιες θα διαλυθουν και θα πρεπει να φτιαχτουν καινουριες?Ευχαριστω

Ναι,οι 500 πόλεις με 1 ή 2 κατοίκους τουλάχιστον που θα κάνουν κράτηση πρώτες - ίσως και περισσότερες. Οι υπόλοιπες θα τοποθετηθούν στον χάρτη τυχαία. Αλλά οι ελληνικοί κόσμοι δεν θα έχουν τέτοιο πρόβλημα γιατί κανείς κόσμος δεν έχει πάνω από 500 πόλεις.
 

DeletedUser3328

Guest
Ναι,οι 500 πόλεις με 1 ή 2 κατοίκους τουλάχιστον που θα κάνουν κράτηση πρώτες - ίσως και περισσότερες. Οι υπόλοιπες θα τοποθετηθούν στον χάρτη τυχαία. Αλλά οι ελληνικοί κόσμοι δεν θα έχουν τέτοιο πρόβλημα γιατί κανείς κόσμος δεν έχει πάνω από 500 πόλεις.

οκ ευχαριστω
 

DeletedUser

Guest
ΑΠΟΓΝΩΣΗ

Καλησπέρα σας,

Μια ερώτηση σχετικά με την επικείμενη αναβάθμιση!
Εσείς που ξέρετε πολλά κι ο νους σας κατεβάζει, μήπως θα μπορούσατε να με ενημερώσετε για το τι θα απογίνουν τα προϊόντα στις αγορές?
Εννοώ τα προϊόντα που εμείς τα βαριεστημένα αγοράκια και κοριτσάκια δεν έχουμε μαζέψει ποτέ από αγορές.

Δε θα ήταν σωστό να παραδοθούν στους αγοραστές όσα έχουν πουληθεί ή στους γερολαδάδες όσα έμειναν στο ράφι? Τουλάχιστον αυτά από τις πόλεις που θα εξαφανιστούν ...

Αν έχει απαντηθεί πιο πάνω το συγκεκριμένο ερώτημα, σορρυ αλλα δε το είδα...
 

melenmaria

Μέλος
Οτι ειναι σε πολεις που θα μεταφερθουν θα παραμεινουν στην αγορα λενε.
Τα αλλα θα μεταφερθουν στα αποθεματα ή την τραπεζα.

Υποθετω πως θα υπαρξει ενημερωση αλλα επειδη ολες οι αναφορες και ολο το τηλεγραφειο θα διαγραφουν, οποιος θελει να κρατησει εξωτερικο αρχειο θα πρεπει να το κανει εγκαιρως.*


(*) Δινω 10 πετρες, 5 βαρειοπουλες και 20 σφυρια σε οποιον κατσει να κανει αυτη τη δουλεια για μενα. :p
 

DeletedUser

Guest
ΑΠΟΓΝΩΣΗ turns to ΕΥΦΟΡΙΑ

Merci beaucoup καλή μου μαργιορή!
 

cord

Ex-The West Team
Λογω ενος τεχνικου λαθους το οποιο δεν ειναι δυνατον να διορθωθει αυτη τη στιγμη, η αναφορα
που ελαβαν ολοι οι παιχτες για την κρατηση πολης στον νεο χαρτη της επερχομενης εκδοσης 2.0,
εμφανιστηκε στα Γερμανικα.
Αυτο πιθανον δημιουργησε συγχυση, ζητουμε συγνωμη και παρουσιαζουμε την αναφορα
παρακατω στα Ελληνικα με μερικες προσθετες επεξηγησεις.

1omyvn.png


- Οι πολεις θα μεταφερθουν αυτουσιες στον νεο χαρτη/εκδοση.
 

DeletedUser

Guest
Παιδια κατι πρεπει να γινει με το ποκερ.Δεν γινεται να βγει! Και πιστευω θα ηταν καλη ιδεα να παιζαμε ποκερ με τα δολλαρια που εχουμε ειτε πανω μας ειτε στην τραπεζα!!
 

DeletedUser3328

Guest
Παιδια κατι πρεπει να γινει με το ποκερ.Δεν γινεται να βγει! Και πιστευω θα ηταν καλη ιδεα να παιζαμε ποκερ με τα δολλαρια που εχουμε ειτε πανω μας ειτε στην τραπεζα!!

οχι γιατι ενας ασχετος απο ποκερ ...αν πατησει και μπει για πλακα σε ενα τραπεζει να παιξει και χασει τα λεφτα του για ψιλουπηδημα?
 

DeletedUser2993

Guest
Να μπει σε τραπεζι με λιγα λεφτα :p
Ουτε εγω ξερω καλο ποκερ αλλα θα μου αρεσε να μπορεις να παιζεις με κανονικα λεφτα :gl
Θα μπορουσε και να μεινει οπως ειναι αλλα να υπαρχει και η επιλογη να παιζεις με λεφτα :wk
 

DeletedUser3328

Guest
Να μπει σε τραπεζι με λιγα λεφτα :p
Ουτε εγω ξερω καλο ποκερ αλλα θα μου αρεσε να μπορεις να παιζεις με κανονικα λεφτα :gl
Θα μπορουσε και να μεινει οπως ειναι αλλα να υπαρχει και η επιλογη να παιζεις με λεφτα :wk

ακομα δε καταλαβαινετε οτι το 90% των παικτων του The west δε κοιταει φορουμ πολης, δε κοιταει φορουμ παιχνιδιου, μερικοι ουτε τα τηλεγραφηματα τους..πως λοιπον θα ενημερωθουν για το αν θα ειναι εικονικα λεφτα ή λεφτα παιχνιδιου στο τραπεζι του ποκερ???ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ..εδω μερικοι δε ξερουν καν οτι υπαρχει παιχνιδι ΄ποκερ με εικονικα λεφτα
 

DeletedUser66

Guest
εγω ξερω οτι υπαρχει ποκερ αλλα δεν ασχολουμε,δεν ξερω να παιζω..μηπως να εβαζαν καμια αγωνια-κουν καν η ταβλι :w
 

DeletedUser2993

Guest
ακομα δε καταλαβαινετε οτι το 90% των παικτων του The west δε κοιταει φορουμ πολης, δε κοιταει φορουμ παιχνιδιου, μερικοι ουτε τα τηλεγραφηματα τους..πως λοιπον θα ενημερωθουν για το αν θα ειναι εικονικα λεφτα ή λεφτα παιχνιδιου στο τραπεζι του ποκερ???ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ..εδω μερικοι δε ξερουν καν οτι υπαρχει παιχνιδι ΄ποκερ με εικονικα λεφτα

Να υπαρχει επιλογη αν θες να παιξεις με κανονικη ή εικονικα :wk
Αλλα και να μην το καταλαβουν απο την αρχη, μολις χασουν λιγα λεφτα θα το καταλαβουν :p
Εγω τωρα δεν παιζω ποκερ, αλλα αν μπορουσα να πονταρω λεφτα, εστω και μικρα ποσα θα το εκανα :D
 

DeletedUser2993

Guest
Εχω 2 ερωτησεις σε σχεση με τις εργασιες :))...


Το κινητρο θα επηρεαζει την πιθανοτητα να «πεσει» το προϊον της καθε εργασιας ? (Επειδη βλεπω οτι σε δουλειες με μικρο χρονο το κινητρο πεφτει πολυ ευκολα , λογικα δεν επηρεαζετε απλα θελω να το σιγουρεψω)


Τι γινετε με τις δουλειες με μεγαλο ποσοστο τυχης ? :hh
Θελω να πω...Η καλυτερη -μεχρι τωρα- δουλεια για τυχη ειναι ο πλανοδιος εμπορος...Με την νεα εκδοση ομως θα θελει 2 ωρες μεχρι να ολοκληρωθει , ενω η ενεδρα στην αμαξα που εχει παρομοιο ποσοστο τυχης θα χρειαζετε μονο μιση ωρα...(φυσικα δινει λιγοτερα λεφτα κ xp αλλα μιλαω για drop τωρα)
Δηλαδη στον ιδιο χρονο θα μπορεις να εχεις κανει 4 φορες ενεδρα στην αμαξα αντι για 1 πλανοδιο εμπορο...Αρα λογικα 4 φορες ενεδρας θα πρεπει να εχουν την ιδια πιθανοτητα να πεσει καποιο drop με 1 πλανοδιου ?!! :hh
Ισχυει κατι τετειο? ή θα δουλευει αλλιως ?
 

DeletedUser4530

Guest
ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΣΒΗΣΙΜΟ ΑΝΑΦΟΡΩΝ

http://forum.the-west.gr/showthread.php?t=7186

(αποσπασμα):
Διαγραφη αναφορων και ανοιχτων αποστολων
Για τεχνικούς λόγους όλες οι αναφορες και ανοικτές αποστολες πρέπει να διαγράφουν με την αναβαθμιση. Μπορείτε φυσικά απλα να αποδεχτειτε τις αποστολες και πάλι μετά την αναβαθμιση, εάν δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις. Για μυστικές αποστολές σας συνιστούμε ιδιαιτερα να προσπαθήσετε να τις ολοκληρώσετε πριν από την αναβαθμιση!
Φυσικά γνωρίζουμε ότι αυτό δεν είναι εφικτό για όλους τους παίχτες και ότι μπορεί να είναι πολύ ενοχλητικό και εκνευριστικό. Επειδή κάναμε πολλές τεχνικές αλλαγές στο σύστημα αποστολων και αναφορων, δεν υπάρχει κανένας τρόπος να αποφευχθεί αυτή η κατάσταση και λυπούμαστε βαθυτατα παρα πολύ για αυτό.



σεβομαι την δουλεια που κανουν καποιοι ανθρωποι για να πετυχουν (συγκεκριμενα) την αναβαθμιση της νεας εκδοσης. ομως θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην υπαρχει ενας τροπος να αποθηκευτουνε οι αναφορες του εκαστοτε παικτη. προσωπικα εχω αποθηκευσει απο τις 16/08/10 (παλιοτερες εχουν σβηστει απο προβλημα του παιχνιδιου) 126 σελιδες (χ10 αναφορες/σελιδα), διαφορες αναφορες που δειχνουν/αποδεικνειουν καποια πραγματα που αφορουν: μαχες οχυρων, μονομαχιες, εργασιες που βρησκονται αντικειμενα αποστολων, σπανια η μοναδικα αντικειμενα και γενικα διαφορα αντικειμενα, που βλεπω οτι σε μια στιγμη χανονται τοσες ωρες προσπαθειας και ευρεσης τους κρατωντας τα ως αρχειο. το χειροτερο ολων ειναι οτι το αναφερουν τελευταια στιγμη μην μπορωντας να βρεθει μια λυση η πιθανον αδιαφοροντας τελικα αν θα πρεπει να βρεθει η λυση. αυτο δειχνει οτι την δικη μου "δουλεια" δεν την σεβονται τοσο κι αποδυκνειται με το να το αναφερουν τελευταια στιγμη που δεν προλαβαινουμε ουτε τα σπιρουνια μας να δεσουμε, οχι να βρεθει καποια λυση. κι ενω η δουλεια που γινεται ειναι αξια συγχαρητηριων η συμπεριφορα/αντιμετωπηση προς τους παικτες ειναι απαραδεκτη.

τωρα αν θα πω κι εγω "ΑΠΑΙΤΩ..." θα εχω αδικο;!!! αλλα ποιος θα νιαστει!....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2993

Guest
Πολλοι παικτες -οπως και εγω- κρατουν ενα αρχειο...Και για 'μενα ειναι χειροτερο να σβηστουν αναφορες , παρα αποστολες...:sad

Αφου δεν υπαρχει τροπος να αποφευχθει κατι τετειο θα σου προτεινα να αποθηκευσεις σαν εικονες τις πιο σημαντικες :wk...(βεβαια αν μιλαμε για 1.600 αναφορες θα εχεις ενα θεματακι :w)
Εμενα παντως δεν με επηρεαζει τοσο, ομως καταλαβαινω οτι για πολλους παικτες θα ειναι προβλημα...
 

DeletedUser4530

Guest
αν ειχαν ενημερωσει νωριτερα θα μπορουσα να το προλαβω (θελει και μια διαδικασια με τον χρονο της καθε φωτο). 3-4 μερες πριν την αναβαθμιση τι να προλαβω και τι να κανω; αν σκεφτεις οτι εχω και δουλειες και μια οικογενεια πισω μου συν υποχρεωσεις... ε δεν προλαβαινω. και μην μου πεις οτι τωρα τους ηλθε!; αφου κανουν αναβαθμισεις εδω και καιρο και το ξερουν. το ποστ της τζοανας μπηκε μολις χθες. τι να βαλω και τι να αφησω...
τιποτα! δειχνει αδιαφορεια για αλλη μια φορα.
 
Κορυφή