Γενική συζήτηση για το The West 2.0

  • Δημιουργός θέματος Patikol
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα, πριν λίγο δημοσιεύτηκε στο "Αστέρι της Δύσης" ένα άρθρο για την έκδοση 2.0 του παιχνιδιού. Σε αυτό το θέμα θα μπορούμε να συζητάμε για την καινούργια έκδοση και να την κρίνουμε λέγοντας τα υπέρ ή τα κατά (αν βρίσκει κάποιος)...Κατά τη γνώμη μου η καινούργια έκδοση θα είναι πολύ ωραία, από την περιγραφή του cord αλλά και από screenshots που έχω δει. (η ιστοσελίδα Dev blog είναι επίσημη και υπάρχει και λινκ στην αρχική οθόνη του the west.) Παρόλα αυτά οι εικόνες μπορεί να διαφέρουν με αυτές που θα εφαρμοστούν. Αν η καινούργια έκδοση δεν φέρνει και αλλαγές στα πρεμ κτλπ, θα είναι ίσως η καλύτερη έκδοση (για εμένα) μέχρι τώρα.
 

DeletedUser

Guest
Πολύ ωραία όλα τουτα... αλλα τι γίνεται με τις δουλειές, τις πόλεις και τα οχυρά??? Τα ποτάμια θα είναι κινούμενα? Τί παιζει???:hh:hh
 

DeletedUser

Guest
Οι πόλεις θα γίνουν 3-D σύμφωνα με το DevBlog, άμα ψάξεις λίγο εκεί μέσα θα βρεις πολύ ωραία πράγματα!
 

DeletedUser3157

Guest
ενταξει καλο ειναι.. ελπιζω να μην υπαρχουν προβληματα φορτωσης. Θα θελα να δω και αλλαγες ουσιαστικες στο παιχνιδι και νεα μυθικα οπλα που αναμοιβουν τους πιο ενεργους παικτες.
 

DeletedUser3473

Guest
αν θα ειναι κινουμενα τα ποταμια θα ειναι κινουμενο και το πιασιμο καβουριων?? :blk
θα ξεκινας απ την μια κομητεια και θα τα πιανεις σε αλλη?
μπωωωω κοσμογωνικες αλλαγες!!! :w
 

DeletedUser4678

Guest
Καλησπέρα χερομαι για την νεα αναβαθμηση που θα κανετε απλα θα ηθελα να σας πω κατι επαιζα ικαριαμ πολυ καιρο κι μετα απο καποιο διαστημα ειπαν πως θα κανουν μια αναβαιμηση με πολυ ωραια γραφηκα κι καινουργια πραγματα..Γινεται η αναβαθμηση κι το παιχνιδι εγινε πραγματικα πολυ κακο.Οι πολλες λεπτομερεις χαλανε το παιχνιδι......
 

DeletedUser3157

Guest
Με την νεα εκδοση οι χρονοι για τις εργασιες θα αλλαξουν. Η διαφορα μεταξυ μονοωρου κοσμου και δυωρου κοσμου ομως θα παραμείνει?

Δηλαδη, για την εργασια "Μεταφορα αλκοολ" πχ, θα υπαρχει μονο η επιλογη 2 ωρες για τον κ1, και 1 ωρα για τον αριζονα? Ή θα ειναι η ιδια επιλογη και για τους 2 κοσμους?
 

DeletedUser5612

Guest
Καλημερα παιδια! μια ερωτηση ! Αν 2 πολεις, επιλεξουν την ιδια θεση στο νεο χαρτη, τοτε ποια θα παρει τη θεση το γνωριζουμε; αυτη που την διαλεξε πρωτη η αυτη που εχει τους πιο πολους ποντους; (κατα τη γνωμη μου πιστευω θα πρεπει να παει αναλογα με τους ποντους της πολης)
ευχαριστω!
 

DeletedUser6273

Guest
Δεν γίνεται να επιλέξουν την ίδια θέση. Το είπε ο Cord στην ανακοίνωση, ότι όταν επιλέγεις την θέση της πόλης σου στον καινούριο χάρτη, λέει που θα βρίσκονται και οι υπόλοιπες.
 

DeletedUser6533

Guest
παιδια νομιζω οτι το νεο update θα ειναι πολυ ωραιο αλλα μου φαινεται λιγο χαζο το πως θα κανουν τισ δουλειες. νομιζω οτι τις προτιμο ετσι οπος ειναι τωρα
 

DeletedUser3157

Guest
ανοιξε νεος κοσμος στο beta που εχουν την εκδοση 2.0.
Παιζω απο χθες και μου φαινεται αρκετα καλο, θα το συνηθισουμε γρηγορα. Στα πρωτα σταδια οι δουλειες οπως καθαρισμα σταβλων, γυαλισμα υποδηματων κτλ διαρκουν 15-60 δευτερολεπτα, ετσι πρεπει να εισαι ονλαιν συνεχια και να βαζεις εργασιες. Χωρις πρεμιουμ μπορεις να βαλεις μεχρι 4 στην σειρα.
Αυτο φανταζομαι ειναι μονο στα πρωτα σταδια, αφου οι εργασιες μετα οπως κυνηγι λυκων ή αρκουδας ειναι μισαωρα, και πιο μετα μονοωρα και δυωρα. Αυτη ειναι η βασικη αλλαγη που ευνοει κατα την αποψη μου τους ονλαιν παικτες, ειδικα στην συλλογη προιοντων.
Ο χαρτης ειναι αρκετα καλος, γεμιζει ολη την οθονη. Δεν μου αρεσε που το κουτι συνομιλιας ειναι στην γωνια και κλεινει πολυ ευκολα, τις περισσοτερες φορες καταλαθως :blk . Κολλησαν και οι εργασιες μια φορα μεχρι τωρα αλλα θα το φτιαξουν. Παιρνει λιγα δευτερολεπτα να αλλαξει κομητεια και να φορτωσει ο χαρτης και ελπιζω να το φτιαξουν και αυτο.
Αλλο καλο ειναι πως φαινονται οι δουλιες οργανωμενα σε μια επιλογη "Εργασιες" κατω και μπορεις να τις βαλεις σε σειρα αναλογα με εμπειρια/λεφτα/τυχη πραγμα που σε βοηθαει πολυ στον προγραμματισμο.Ενα αλλο κακο ομως ειναι πως για να ανοιξεις τις αναφορες πρεπει να πας στα μηνυματα και να πατησεις απο εκει αναφορες (δεν ξερω αν υπαρχει και αλλος τροπος και δεν τον βρηκα)

Γενικα ομως μου αρεσε, ειναι μια πολυ καλη αλλαγη!
 

DeletedUser

Guest
και μένα αυτά που δεν μου άρεσαν είναι το τσατ και οι αναφορές..

τις αναφορές τις δείχνει και στα αριστερά της οθόνης.. όταν τελειώσει πχ μια εργασία (αν είσαι ονλάιν) σου βγαζει ενα θαυμαστικό και πηγαίνοντας το βελάκι πάνω του σου δείχνει το αποτέλεσμα της εργασίας αλλα μετα εξαφανίζεται. και για να "ανοίξεις" την αναφορά πρέπει να πας πρώτα στο τηλεγραφείο όπως είπες.

το τσατ είναι άσχημο που ανοίγοντάς το σου πετάει ένα τεράστιο παράθυρο όπως όλα τα υπόλοιπα παράθυρα στο west.. και το κακό είναι οτι δεν μπορεί να μικρύνει. στις μαχες οχυρών δηλαδή πρέπει ή να το ανοιγοκλείνεις ή να το μεταφέρεις στο κάτω μερος της οθόνης και να ρολάρεις συνέχεια πάνω κάτω για να βλέπεις και την μάχη και τον συντονισμό..

πρέπει να διορθωθούν και τα δύο!

τα υπόλοιπα όπως είπες ειναι τελεια!! :D
 

cord

Ex-The West Team
Οπως οι περισσοτεροι γνωριζετε, η εκδοση 2.0 εχει ηδη μπει σε beta κοσμους οπου διαφορες δυσλειτουργιες ανακαλυπτονται και θα πρεπει να διορθωθουν πριν η νεα εκδοση μπει κανονικα σε ολες τις χωρες.
Θα μας ενδιεφερε να ακουσουμε τα σχολια αλλα και τις κριτικες οσο το δυνατον περισσοτερων παιχτων, κυριως αυτων που παιζουν στους 2 beta κοσμους οπου εχει μπει νεα εκδοση.
Το να ακουσουμε οσο το δυνατον περισσοτερες γνωμες, κριτικες και σχολια θα βοηθησει να γινει η νεα εκδοση ακομη καλυτερη.
Οποτε, οτι θελετε, μπορειτε να το γραψετε εδω.
Εμεις θα τα συγκεντρωνουμε τακτικα και θα τα στελνουμε για αξιολογηση.
 

DeletedUser6290

Guest
Καλησπερα σε ολους!

Το τσατ και οι αναφορες και εμενα δεν μου αρεσαν αλλα ποιο πολυ το τσατ και με προβληματισε το θεμα με τις εργασιες οπου μπορεις ασχετα τον χρονο που κανεις μια εργασια να βρεις ενα μονο αντικειμενο π.χ οδηγηση ποταμοπλοιου χρειαζεται 1 ωρα εργασια με ποσοστο πιθανοτητας να βγαλεις μια καμπανα 24%(χωρις πρεμιουμ)με λιγα λογια τα οχυρα θα κανουμε παρα πολυ καιρο να τα χτισουμε :sad!!
Πιστευω αν διορθωθουν αυτες οι αλαγες θα ειναι μια χαρα η καινουργια εκδοση :D:D!!
 

DeletedUser

Guest
Καλησπερα σε ολους!

Το τσατ και οι αναφορες και εμενα δεν μου αρεσαν αλλα ποιο πολυ το τσατ και με προβληματισε το θεμα με τις εργασιες οπου μπορεις ασχετα τον χρονο που κανεις μια εργασια να βρεις ενα μονο αντικειμενο π.χ οδηγηση ποταμοπλοιου χρειαζεται 1 ωρα εργασια με ποσοστο πιθανοτητας να βγαλεις μια καμπανα 24%(χωρις πρεμιουμ)με λιγα λογια τα οχυρα θα κανουμε παρα πολυ καιρο να τα χτισουμε :sad!!
Πιστευω αν διορθωθουν αυτες οι αλαγες θα ειναι μια χαρα η καινουργια εκδοση :D:D!!

απ ότι είχα ακούσει θα μειωθούν κατά πολύ οι ποσότητες των προϊόντων που απαιτούνται στα οχυρά, αλλά και στις αποστολές, κραφτ κλπ..

αν κάνω λάθος διορθώστε με..
 

DeletedUser3157

Guest
Νομιζω δεν υπαρχει σημαντικη διαφορα στο % των ντροπς. Απλα σε δυσκολευουν πολυ τα ευκολα υλικα γιατι πρεπει να εισαι ονλαιν συνεχια και να πατας εργασιες.
Για παραδειγμα, το μαλλι λεει 8% και η εργασια για μαλλι διαρκει 45 δευτερολεπτα. Για να βρω 3 μαλλια που ζηταει η αποστολη χρειαστηκε να κανω 44 φορες την εργασια!! Χρονικα αυτο δεν ειναι πολυ, μιλαμε για 33 λεπτα αλλα επρεπε να ειμαι μεσα συνεχια και να βαζω εργασιες στην σειρα. Χωρις πρεμιουμ ειναι 4 εργασιες στην σειρα και με πρεμιουμ ειναι 9. Αυτο μαλλον θα εκνευρισει πολλους.
 

DeletedUser3328

Guest
Νομιζω δεν υπαρχει σημαντικη διαφορα στο % των ντροπς. Απλα σε δυσκολευουν πολυ τα ευκολα υλικα γιατι πρεπει να εισαι ονλαιν συνεχια και να πατας εργασιες.
Για παραδειγμα, το μαλλι λεει 8% και η εργασια για μαλλι διαρκει 45 δευτερολεπτα. Για να βρω 3 μαλλια που ζηταει η αποστολη χρειαστηκε να κανω 44 φορες την εργασια!! Χρονικα αυτο δεν ειναι πολυ, μιλαμε για 33 λεπτα αλλα επρεπε να ειμαι μεσα συνεχια και να βαζω εργασιες στην σειρα. Χωρις πρεμιουμ ειναι 4 εργασιες στην σειρα και με πρεμιουμ ειναι 9. Αυτο μαλλον θα εκνευρισει πολλους.

θελουν να μας κανουν ρομποτακια δηλαδη
 
Κορυφή