ΓΡΙΦΟΙ

DeletedUser280

Guest
προφανως ο λακες που με αφησε αναισθητο. με εσυρε μεχρι το απομερο σκοτεινο δρομακι απο την πισω πορτα του μαγαζιου για να με αποτελειωσει. αυτες τουλαχιστον τις οδηγιες ειχε. ο αφηγητης ξερει οτι ειμαι νεκρος γιατι ετσι του ειπε ο λακες. εμεις ομως ξερουμε οτι βρισκομαι ζωντανος στην ινδια. τωρα πως διαολο βρεθηκα στην ινδια και γιατι, αυτο σκοπευω να ανακαλυψω. παντως εχω την αισθηση οτι με παρακολουθουν, και οτι συντομα θα εχω μια απροσμενη συναντηση.
 

DeletedUser

Guest
πολύ φοβάμαι οτι αλήθεια βρίσκεται πίσω απο την ιστορία με τις 301 λέξεις,
ο δικός μας ο άρης301 ξέρει την τελευταία,
το πιθανότερο είναι να υπάρχουν άρης01... μέχρι άρης301,
δεν είμαι σίγουρος όμως.
Ίσως ο invenemy θα μπορούσε να βοηθήσει και να παρατήσει τις φόρμουλες που ψάχνει.
 

DeletedUser

Guest
πολύ φοβάμαι οτι αλήθεια βρίσκεται πίσω απο την ιστορία με τις 301 λέξεις,
ο δικός μας ο άρης301 ξέρει την τελευταία,
το πιθανότερο είναι να υπάρχουν άρης01... μέχρι άρης301,
δεν είμαι σίγουρος όμως.
ίσως ο invenemy θα μπορούσε να βοηθήσει και να παρατήσει τις φόρμουλες που ψάχνει.

αυτό είναι πιο δύσκολο πιστεύω διότι ο άρης είναι ένας από τους 12 θεούς και όπως όλοι ξέρεται <<άγνωσται οι βουλαί του κυρίου>>...
 

DeletedUser280

Guest
πριν απο λιγο βρηκα ενα κομματι χαρτι στην εσωτερικη τσεπη του σακακιου μου.
εγραφε πανω τις εξης λεξεις.
καποιος σε θελει νεκρο για να μη μιλησεις με τον αρης301.
Γύρισα το χαρτακι απο την άλλη και ειδα πως ηταν μια αποδειξη αγορας απο τον οπλοποιο στην πολη των Black pirates.
Ακομα με παρακολουθουν αλλα κανεις δεν εχει επικοινωνησει μαζι μου.
αποψε το βραδυ θα παω σε ένα καπηλειο που μου ειχαν προτεινει παλια πισω στην πατριδα. εκει κυκλοφορει ολος ο υποκοσμος, ισως μαθω κατι παραπανω.
 

DeletedUser

Guest
αν εννοείς το "ούστ απ' το ουέστ" και αν μείνεις μέχρι αργά εκεί θα βρεις τον 103σηρα, αυτός είναι το κλειδί.
τον έχω δεί αλλά είναι ανούσιο να στον περιγράψω για να σε βοηθήσω, τα χαρακτηριστικά του αλλάζουν διαρκώς αναλόγως με τον τόπο που βρίσκεται.
ίσως σε βοηθήσουν οι 3 μόνιμοι θαμώνες με τα μαυρα γυαλία και το εννιαίο μούσι που τους ενώνει, αυτούς ναι θα τους γνωρίσεις ευκολα.
προσοχή όμως μην κάνεις σχόλιο ή ερώτηση για το μούσι ή τα γυαλιά!
αν τα καταφέρεις και μιλήσεις στον 103σηρα να έχεις στο μυάλό σου οτι το όνομά του έχει σχέση με τον δικό μας άρης301, νομίζω θα πλησιάσεις σε κάτι καλό
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ayto me to traino...

Diatypwnw tis enstaseis mou gia ton prwto grifo. An anapseis nea fwtia tha kineitai epishs me 80 milia thn wra. Giati allh fwtia tha einai? Epomenws tha fereis to telos sou pio konta. Blondy apatewna theloume apanthsh twra!
 

DeletedUser

Guest
κάτσε και περίμενε την απάντηση, μην κουνηθείς γιατί κάηκες!
 

DeletedUser280

Guest
ελατε ρε παιδια μην πυροβολειτε ενα λαθος εκανε ο ανθρωπος.

οσο για το γριφο νουμερο 2. επιτελους εγινε η συναντηση που περιμενα, και εμαθα πολλα και ενδιαφεροντα πραγματα. επιστρεφω αμερικη.

ενα σας λεω μονο, ειναι μπλεγμενα πολλα προσωπα και αλλες τοσες πολεις.
και μιλάω για τις πρωτες θεσεις της καταταξης.
προς το παρων δεν μπορω να πω αλλα, ειμαι σιγουρος οτι μερικα ποντικια κυκλοφορουν στο τηλεγραφειο και υποκλεπτουν τις συνομιλιες μας.
 

DeletedUser280

Guest
διαλεξτε ρε ο καθενας απο ενα ρολο και αρχιστε να αφηγηστε.

αντε μπας και τη σωσουμε την ιστοριουλα.

λοιπον ειπαμε επιστρεφω αμερική
 

DeletedUser

Guest
paidia gia na sas liso thn aporia ....... telios malkia alla telos panton.
den eisoun para ma miga. kala katalabes periferosoun sto saloun kai piges kai kathises pano se ena xarti (india) ston toixo ... kai mpam kapoios se barese me migoskotostra.
euxaristo ..........
 

DeletedUser280

Guest
ναι ετσι εγινε πλακα εκανα, μια μυγα ημουν πανω στο χαρτη στην ινδια.

απο την αλλη ομως αποψε θα συναντηθω στο σαλουν της λαρισας σιτυ με καποιον που ξερει πολλα για τον αρης301. ο τυπος μου χρωσταει χαρη και εχει υποσχεθει να με βοηθησει στην υποθεση ''μύγα πάνω απ τις ινδιες''.
 

DeletedUser

Guest
μολις ολοκληρωθει το concept μπορω να το εχω και βιβλιοδετημενο με αφιερωση???:D:D:D
 

DeletedUser

Guest
αθηναιοι vs σπαρτιατες

γίνεται πόλεμος αθηνα σπάρτη k οι αθηναίοι έχουν κλειστεί μέσα στα τοίχοι τους.
οι spartans όμως θέλουν να μπουκάρουν μέσα οποτε κρύβονται για να ακούσουν το σύνθημα των αθηναίων που ανοίγει τις πύλες.
έρχεται λοιπόν η περίπολος τον αθηναίων k λένε οι αθηναιοιi στα τοίχοι 6 απαντάει η περίπολος 3 k ανοίγουν τις πύλες k μπαίνουν μέσα την επομενη μέρα έρχεται πάλι μια άλλη περίπολος λένε οι αθηναίοι στα τοίχοι 8 απαντάει η περίπολος 4 k μπαίνουν μέσα k αυτοί.
σκέφτονται λοιπόν οι spartans k λένε άρα το σύνθημα είναι το μισό από τον αριθμό που λένε. την επομενη μέρα μεταμφιέζονται σε αθηναίοι k πάνε στην πύλη λένε οι αθηναίοι 10 απαντάνε αυτοί 5 k μετά από λίγο ανοίγουν οι πύλες k βγαίνουν όλοι οι αθηναίοι k τους σφάζουν...........


γιατί τους σκότωσαν?

(k για να βοηθήσω αρκετά έως να σας πω k την απάντηση αν οι σπαρτιάτες απαντούσαν 4 οι αθηναίοι δεν θα τους σκότωναν k θα σκότωναν εκείνοι τους αθηναίους)
 

DeletedUser

Guest
έχει να κάνει καθόλου με μονούς ζυγούς αριθμούς; κάτι τέτοιο βλέπω....
 

DeletedUser

Guest
πιθανότατα τους σκότωσαν γιατί το σύνθημα που είπαν ήταν λάθος...
 

DeletedUser

Guest
ναι φυσικα αλλα ποια ηταν ι σωστη απαντηση στο 10? για να μην τους παρουν χαμπαρι
 

DeletedUser

Guest
το θεωρησα αυτονοητο αλλα εχεις δικιο δικο μου το λαθος οποτε
ποια ηταν η σωστη απαντηση?
 
Κορυφή