Αποστολη Τυχοδιωχτη

DeletedUser

Guest
Ο Jacob στην αποστολη για τον θησαυρο χτυπαει στα ιδια σημεια παντα?
Μου κοβει 400 ζωη σε καθε μονομαχια και ετσι δεν εχω πανω απο 2 προσπαθειες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
όχι δεν χτυπάει πάντα στα ίδια σημεία.
στις 4 πρώτες φορές που τον αντιμετώπισα εγώ, κατά 90% χτυπούσε κεφάλι.
την 5η φορά τον νίκησα (χωρίς να μου κάνει καθόλου ζημιά) αμυνόμενος γονατιστός, δηλαδή κάλυψα σε όλους τους γύρους κεφάλι και ώμους.
δοκίμασε αν θες κι εσύ έτσι.

πάντως αν σου κάνει 400άρες ζημιά, δεν θα συνιστούσα πάνω από 1 μονομαχία την ημέρα, εκτός αν ξαναγεμίσει η ζωή σου.
 

DeletedUser

Guest
εαν τον νικησες γονατιστος σημαινει πως μαλλον χτυπαει πολυ κεφαλι!!
 

DeletedUser

Guest
Παιδια, έχω σκοτωθεί να τον νικησω αλλά αυτός δεν ηττάται με τίποτα.. Τί συνιστάτε να κάνω για να νικήσω τον Jacob εκτός από το να δοκιμάζω καθημερινά? :)
 

DeletedUser

Guest
Άλλαξε το στυλ μάχης σου...άλλαξε ρούχα...άλλαξε όπλο...περίμενε να ανέβεις lvl
για να ανεβάσεις ικανότητες μάχης.
Δυστυχώς δεν υπάρχει χρυσή συνταγή πέρα από την συνεχή προσπάθεια.
Και να δοκιμάζεις πάντα πριν βάλεις τον χαρακτήρα σου για ύπνο ούτως ώστε να μην
χάνεις άδικα τη μέρα σου σε περίπτωση που σε λιποθυμήσει.

Στο αγγλικό φόρουμ διάβασα κάποιες απόψεις ότι μετά από κάποιες προσπάθειες,
ο τύπος σε "αφήνει" κατά κάποιο τρόπο να νικήσεις. Αλλά φυσικά αυτό δεν είναι σίγουρο.
 

DeletedUser

Guest
εγω αυτον τον παλιοτομαρο δεν τον εχω ,εσεις που τον βαρεσατε???:(


PeterVsAll λιποθύμησαν. Ο/Η Παλιοτόμαρο κερδίζει την μονομαχία. Ο/Η PeterVsAll δεν είχε χρήματα μαζί του/της και για αυτό φεύγει ο/η Παλιοτόμαρο με άδεια χέρια.
 

DeletedUser

Guest
εγω αυτον τον παλιοτομαρο δεν τον εχω ,εσεις που τον βαρεσατε???:(


PeterVsAll λιποθύμησαν. Ο/Η Παλιοτόμαρο κερδίζει την μονομαχία. Ο/Η PeterVsAll δεν είχε χρήματα μαζί του/της και για αυτό φεύγει ο/η Παλιοτόμαρο με άδεια χέρια.

Δεν τον αντιμετώπισα ακόμα στον ελληνικό σέρβερ.
Στον ξένο τον νίκησα και μετά από πολλεεεεεεεεεές προσπάθειες και ήμουν και lvl 47 και με πολύ καλά ρούχα μονομαχίας :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
μεχρι τωρα 3-0 με εχει ο παππου ο Ιακωβος...:mad::mad::mad:

Κιαυριο μερα ειναι.Αλλα οντως οταν εβαλα κινησεις σκυφτος περιορισα πολυ τη ζημια που κανει.
 

DeletedUser280

Guest
τι να πουμε κι εμεις που φαγαμε ακομα και τον μαγκριτζ.

η συνταγη ειναι μια. υπομονη μεχρι να φτασεις μεγαλο λβλ ωστε να εχεις τις απαραιτητες ικανοτητες μονομαχιας,

στις συγκεκριμενες περιπτωσεις στοχευση αποφυγη και εμφανιση, μιας και δεν ξερουμε ποτε τι οπλο κρατανε για να ανεβασουμε αντανακλαστικα η ανθεκτικοτητα αρκουμαστε στις τρεις πρωτες.
παντως οπως πολυ σωστα ειπατε πρεπει να εισαι παντα σκυμενος.
 

DeletedUser

Guest
η σημαντικότερη ικανότητα είναι η "αποφυγή".
κι αυτό γιατί κατά 90% η ζημιά που μας κάνει είναι μεγαλύτερη από τη ζημιά που του κάνουμε.
οπότε...η συνταγή είναι επιμονή και υπομονή και αφού δούμε που μας χτύπησε στην
προηγούμενη μάχη, να αλλάζουμε ανάλογα τον τρόπο άμυνάς μας.
 

DeletedUser

Guest
θελω να πιστευω οτι θα τον βγαλω μεσα σαυτο το λβλ...οταν ειμαι σκυφτος
και δε με πετυχει κεφαλι ή εστω με πετυχει μονο 1 φορα με λιγη τυχη στα σημεια
(και κυριως να τον πετυχω στους ωμους) και αυτο ηταν!

ο μαγκριτζ συγκριτικα φανταζομαι απο τα λεγομενα σου οτι ειναι δυσκολοτερος.
τεσπα, ολα στην ωρα τους.
 

DeletedUser

Guest
πανηγυρια!!!

τον εβγαλα τον γερο ξουρη.συνδυασα τις κινησεις απο 3 μαχες και
δε με πετυχε ουτε μια φορα!
 

DeletedUser

Guest
Αν αντί να κυνηγήσεις τον Moondridge, δεχτείς την πρόταση του σερίφη να τον αφήσεις ήσυχο και πάρεις αυτά που σου δίνει, αν τον βρείς στον χάρτη, μπορείς να πας και να του πάρεις τον θυσαυρό;;
 

DeletedUser280

Guest
οχι βεβαια, τρεις επιλογες εχεις.

1 νικας τον μαγκριτζ και παιρνεις τα 9000 μαζι με την εμπειρια και τις ικανοτητες σε αποφυγ, και εμφανιση

2 του κλεβεις το θησαυρο ανεβαζοντας τις ικανοτητες που σου λεει και παιρνεις τα 10000 το αλογο και οτι αλλο σου δινει, γιατι δεν θυμαμαι τωρα ακριβως τι σου δινει.

3 κανεις την παπια και παιρνεις τα ψιχουλα που σου δινει ο σεριφης.

με το που βγαλεις μια απο τις 3 και παρεις την αντοιστιχη αμοιβη, τα μαυρα βουνα τελειωνουν
 

DeletedUser

Guest
στην δεύτερη παίρνεις +1 κινητικότητα , +5 κρυψιμο, +10961$, + ένα μαστανγκ.
και με τόσα λεφτά μπορείς να αναπροσαρμόσεις τις υπόλοιπες ικανότητες σου πολύ εύκολα.οπότε πιστεύω ότι αυτή είναι πολύ καλύτερη επιλογή.
 

DeletedUser8

Guest
στην δεύτερη παίρνεις +1 κινητικότητα , +5 κρυψιμο, +10961$, + ένα μαστανγκ.
και με τόσα λεφτά μπορείς να αναπροσαρμόσεις τις υπόλοιπες ικανότητες σου πολύ εύκολα.οπότε πιστεύω ότι αυτή είναι πολύ καλύτερη επιλογή.

ναι αλλα με το 3 παιρνεις extra 10 ποντους ικανοτητας
επειτα μπορεις να προσαρμοσεις τους αλλους...
 

DeletedUser280

Guest
δεν υπαρχει καποια επιλογη που ειναι καλυτερη απο τις υπολοιπες.

αν καποιοςτυχοδιωκτης εχει αναπροσαρμωσει τα στατς του για να ειναι και μονομαχος, τοτε τον βολευει η πρωτη αποφαση που του δινει περα απο τα 9500, και δεκα ποντους, σε αποφυγη και εμφανιση.

αν καποιος τυχοδιωκτης δινει περισσοτερο βαρος στις αποστολες και εχει ανεβασμενα στατς σε εξαιρ.κιν. ικανοτητες και κρυψιμο τοτε φυσικα θα επιλεξει τη δευτερη αποφαση, αφου δεν θα χρειαστει να αλλαξει πολυ τις ικανοτητες του για να τη βγαλει, μποτρει να μη χρειαστει καθολου να τις αλλαξει.

τωρα αν καποιος ανηκει στη δευτερη κατηγορια αλλα δεν ειχε αρκετα ανεβασμενες τις δυο αυτες ικανοτητες για να βγαλει τη δευτερη αποφαση, ε λογικο ειναι να επιλεξει την τριτη.

εγω επειδη ειμαι πιο πολυ μονομαχος παρα τυχωδιωκτης επελεξα την πρωτη.
 
Κορυφή