Αποστολές >67lvl

DeletedUser3479

Guest
Σήμερα Τετάρτη, πήγα και εγώ μια βόλτα στο δάσος Dickson να ολοκληρώσω επιτέλους την αποστολή "Η Επιδρομή" (επίπεδο 67).
Εννοείται ότι έχω ολοκληρώσει τις προηγούμενες 5 της συγκεκριμένης.
Πηγαίνω στο δάσος, μου εμφανίζει την αποστολή, την αποδέχομαι.
Ξεκινάω να κάνω τις 6 ώρες Ενέδρα στην άμαξα που απαιτούνται για την ολοκλήρωση.
Μόλις φτάνω στον χάρτη (εκεί δίπλα έχει βασικά ένα σχετικό εικονίδιο για τα κάνεις το 3 δίωρα αν θέλεις) για να ξεκινήσω τα 3 δίωρα και ... αρχίζει το πακέτο!!!
Στις αποστολές μου (Αποστολές -> Βιβλίο Αποστολής) μου εμφανίζεται μεν η συγκεκριμένη, αλλά μου προτείνει να την ακυρώσω!!! (όπως μερικές που έχουν περιθώριο χρόνου, το οποίο έχει εξαντληθεί).
Στο Δάσος δεν υπάρχει τίποτα. Ούτε αποστολή ολοκληρωμένη (εννοείται), ούτε αποστολή που την έχω αποδεχτεί και μου λέει τι χρειάζεται (Ενέδρα στην άμαξα 4/6 ώρες π.χ.), ούτε αποστολή που εμφανίστηκε και περιμένει αποδοχής μου!!!
Και μόλις αποφάσισα να αδιαφορήσω για όλο αυτό το μπέρδεμα και να κάνω ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ το εξάωρο, είδα στις αποστολές μου (μετά από κανένα τρίωρο) ότι για την συγκεκριμένη, επιμένει το σύστημα να μου προτείνει ακύρωση, αλλά υπάρχει ένδειξη ότι έχω ολοκληρώσει 2/6 ώρες.
Δεν έχω χρόνο να δω τι θα γίνει αν τελειώσουν και οι 6 ώρες, γιατί πρέπει να φύγω για την δουλειά, οπότε ποστάρω εδώ, ελπίζοντας σε απάντηση ... όσο είναι ακόμα Τετάρτη!
Σίγουρα κάποια μ***κία κάνω αλλά ποια; (μέχρι και το γράμμα έβαλα στα αποθέματα μου και την αποδέχτηκα δεύτερη φορά ... ΜΠΑΣ ΚΑΙ ... αλλά μπααααααααααααα τα ίδια)

Ευχαριστώ
 

DeletedUser

Guest
Βλέπω ότι κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν πήρε απάντηση εδώ κι έναν χρόνο.
Τα ξαναγράφω λοιπόν.
Πριν από καιρό έχω αναλάβει την "επιδρομή" κανονικά.
Κάποια στιγμή ήρθε η ώρα να κάνω 5 ώρες "Κυνηγός Κεφαλών" αλλά επειδή τότε δεν μπορούσα το άφησα προφανώς για αργότερα.
Τώρα μπορώ.
Μπήκα να δω ακριβώς τι απαιτεί η αποστολή και βλέπω ότι εμφανίζεται μεν στις ανοιχτές αποστολές αλλά έχει μπροστά ένα Χ. Μπαίνοντας στις αποστολές μου δίνει τις λεπτομέρειες αλλά μου προτείνει "Ακύρωση αποστολής" και κανένα άλλο κουμπί.
Τι τρέχει;
Θα κάνω και τις πέντε ώρες Κυνηγός Κεφαλών που ζητάει να δώ μηπως αλλάξει κάτι, αλλά δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω.
Ξέρει κανείς κάτι;
 

melenmaria

Μέλος
Για να ειναι ενεργη η αποστολη πρεπει να βρισκεσαι στην ερημο.
Οπως και μετα να εισαι στο δασος....
Κανεις αποδοχη, κανεις αυτο που σου ζηταει και επιστρεφεις στο σημειο που εκανες την αποδοχη για να την ολοκληρωσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser482

Guest
Αν την έχεις αποδεχτεί την αποστολή, κάνε την κανονικά.
Για να φύγει το κόκκινο Χ πρέπει να είσαι στο σημείο που σου δόθηκε η αποστολή.
 

DeletedUser

Guest
OK.
Ευχαριστώ πολύ.
Θα την κάνω και θα πάω να δω.
 

DeletedUser3479

Guest
Λοιπόν η απάντηση είναι η εξής:

Αδιαφορείς για όλους όσοι πιστεύουν ότι κάτι δεν πάει καλά με εσένα και σου λένε τα αυτονήτα, ΧΩΡΙΣ ιδιαίτερη σκέψη και ΕΙΔΙΚΕΣ οδηγίες που (τυχόν) απαιτεί η περίπτωση. Συγνώμη αλλά οι περισσότεροι το αξίζετε.

Στην συνέχεια, φροντίζεις:
  1. Να πληρείς ΟΛΕΣ τις προϋποθέσεις της αποστολής (Ημέρα, ρουχισμό φορεμένο (ή ο,τιδήποτε άλλο στα αποθέματα), σχετικές ικανότητες, τοποθεσία, επίπεδο, προηγούμενες αποστολές.
  2. Να κάνεις την εργασία κατά περίπτωση (το έκανα τελικά στο δάσος Dickson και έπιασε, υποθέτω το ίδιο θέλει και στην έρημο), αδιαφορώντας για την ακύρωση που προτείνει στις Αποστολές -> Βιβλίο Αποστολών (εννοείται να μην πατήσεις ακύρωση ΠΟΤΕ).
  3. Αφού ολοκληρώσεις την εργασία (όλες τις απαιτούμενες ώρες), επιστρέφεις στην τοποθεσία του δότη αποστολής.
  4. Ως δια μαγείας η αποστολή εμφανίζεται με ερωτηματικό (ΚΑΙ στον δότη, όπου πριν δεν υπήρχε σαν ανοιχτή αποστολή!!! αλλά ΚΑΙ στο Αποστολές -> Βιβλίο αποστολών, όπου νωρίτερα πρότεινε μόνο ακύρωση) και μπορείς ΤΩΡΑ να πατήσεις ολοκλήρωση αποστολής.
  5. Σε όλο το ενδιάμεσο ΑΔΙΑΦΟΡΕΙΣ που ο δότης δεν εμφανίζει καθόλου την αποστολή, ενώ το σχετικό βιβλίο αποστολών ναι μεν μετράει τις ώρες (4/6 ολοκληρωμένες ώρες π.χ.) αλλά προτείνει ακύρωση!!!



edit by joahna.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
παω στο δασος για να αποδεχτω την αποστολη που θελει 9 ωρες εξερευνηση.Ομως δεν μου ανοιγει τετοια αποστολη.Υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να κανω πρωτα ή καποια ρουχα/αντικειμενα που πρεπει να εχω?
 
Κορυφή