Αποκλεισμοι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2661
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser2661

Guest
εφτιαξα ενα θεμα για να εκφρασω τη γνωμη μου και να συζητησουμε πανω σε ενα θεμα που εκανε μεγαλη αισθηση τον τελευταιο καιρο..
τους αποκλεισμους!
Γνωμη μου ειναι πως για να προχωρησουν οι διαχειρηστες σε εναν αποκλεισμο πρεπει πρωτα να εχουν επιβαιβαιωσει τα εξης:
1)μονομαχιες και αλληλοβοηθεια μεταξυ των 2+ χαρακτηρων

2)Ισως καποια αγορα premium απ'το ιδιο υπολογιστη(ip) μεταξυ των χαρακτηρων

3)να ελεχθουν αν υπαρχουν συνομηλιες μεσο τηλεγραφου στο παιχνιδι.Αν υπαρχουν τοτε ειναι ελαφρηντικο καθως ενας (φυσιολογικος) ανθρωπος με 2+ χαρακτηρες δεν θα εγραφε απ'τον ενα χαρακτηρα και θα απαντουσε απ'τον αλλον.

4)συνεχομενες μονομαχιες σε κοινους στοχους
 

DeletedUser

Guest
δεν θα συμφονισψ σε ολα γιατι μπορει απο τον ιδιο υπολογιστη να μπενουν 2 διαφορετικα ατομα
και απο την στιγμη που δεν παραβιαζουν τουσ κανονεσ δεν θα πρεπει να τρονε μπαν . επιση η προσοπικη αληλογραφια δεν θα πρεπει να ελενχετε γιατι δεν εχουν το δικεομα
 

DeletedUser

Guest
εγω συμφωνω..
να ελεχθουν μονο αν υπαρχουν (μηνυματα) οχι το περιεχομενο τους.
 

DeletedUser293

Guest
Ωραία ιδέα παιδιά, να στέλνουνε όσοι έχουν 2 acc μήνυματα στον εαυτό τους για να γλυτώνουν το ban; :p
 

DeletedUser2675

Guest
θα πρέπει να διαβάσεις τους κανόνες...

Γνωμη μου ειναι πως για να προχωρησουν οι διαχειρηστες σε εναν αποκλεισμο πρεπει πρωτα να εχουν επιβαιβαιωσει τα εξης:
1)μονομαχιες και αλληλοβοηθεια μεταξυ των 2+ χαρακτηρων

Μα υποτίθετε ότι είναι "βασικός κανόνας του παιχνιδιού & απαγορεύετε να χτυπήσουν τον ίδιο παίκτη δύο διαφορετικά άτομα που παίζουν από κοινή Ip... :mad:

2)Ισως καποια αγορα premium απ'το ιδιο υπολογιστη(ip) μεταξυ των χαρακτηρων

Αν δηλαδή κάποιος παίζει παρέα με τον γιό του στο σπίτι απαγορεύετε να του αγοράσει premium απο το κινητό του :confused:


3)να ελεχθουν αν υπαρχουν συνομηλιες μεσο τηλεγραφου στο παιχνιδι.Αν υπαρχουν τοτε ειναι ελαφρηντικο καθως ενας (φυσιολογικος) ανθρωπος με 2+ χαρακτηρες δεν θα εγραφε απ'τον ενα χαρακτηρα και θα απαντουσε απ'τον αλλον.

Είναι φυσιολογικό άραγε ο τύπος που λέγαμε προηγουμένος να μιλα με τον γιό του μέσω "ταχυδρομείο" ενώ μενουν στο ίδιο σπίτι :confused:

4)συνεχομενες μονομαχιες σε κοινους στοχους

Αυτό το γνωρίζαμε και όταν έκανες την πρώτη σημείωσή σου... άλλωστε προείπα ότι το απαγορεύει ο κανονισμός... :D
 

DeletedUser

Guest
Είναι φυσιολογικό άραγε ο τύπος που λέγαμε προηγουμένος να μιλα με τον γιό του μέσω "ταχυδρομείο" ενώ μενουν στο ίδιο σπίτι :confused:



μπορει ο ενας να παιζει απο την τουαλετα με το λαπτοπ... που να φωναζεις πανω στο ζόρι...

στελνεις το τηλεγραφημα και καθαρισες.
 

DeletedUser

Guest
Είναι φυσιολογικό άραγε ο τύπος που λέγαμε προηγουμένος να μιλα με τον γιό του μέσω "ταχυδρομείο" ενώ μενουν στο ίδιο σπίτι :confused:



μπορει ο ενας να παιζει απο την τουαλετα με το λαπτοπ... που να φωναζεις πανω στο ζόρι...

στελνεις το τηλεγραφημα και καθαρισες.

E den paizese.....

Min beite kan ston kopo gia infraction gt exo figei idi)
 

DeletedUser

Guest
Έχει καποιο δικιο ο faleg αλλα να ρωτησω εγω κατι.

Αν ειναι αδερφια ονοματι παπαδοπουλος γιαννης και δημητρης και εχουν το κλασικο mail

papadopoulosg@.....

papadopoulosd@.....

που το κανουν πολλα ατομα σας στυλ mail τοτε το τρωνε το ban η οχι?

Γενικα δεν ξερω πως πευτουν τα ban για τα διπλα και πως ξεχωριζετε τα bots αλλα απο την στιγμη που πευτουν και αδικα ban σημαινει οτι το συστημα καπου κολλαει...
 

DeletedUser

Guest
αν σου αποκαλυψει πως δουλευει το συστημα μετα θα ειναι πιο ευκολο να το παραβιασεις και τωρα που ειπε αυτο με τα μαιλ πολλοι θα το δουνε και θα αλλαξουνε μαιλ αν ειχανε ιδια
 

DeletedUser

Guest
αν καποιος ειναι τοσο noob να βαλει το ιδιο Mail σε 2πλο account σιγα μην διαβαζει και το φορουμ...
 

DeletedUser

Guest
εχω δει πιο τρέλα πράγματα σε σχεση με το παράδειγμα που έδωσα.
το ιδιο Mail περίπου ειναι σύνηθες φενομενο.
 

DeletedUser

Guest
σορυ ρε παιδες αλλα απο οτι βλεπω στον κοσμο 1 εχει πεσει επιδημια απο μπαν...γιατι γινεται αυτο??
 

DeletedUser

Guest
για να βάλουν μυαλό και να έχουμε ενα ίσο παιχνίδι για όλους και οχι 2 ταχυτήτων.
 

DeletedUser

Guest
καλα για τον στρατηγο και τον θεριστη το καταλαβαινω αλλα ειναι κριμα να μπαινεις και να βλεπεις αυτο το πραγμα...μαλλον ολοι τελικα κανουμε παρασπονδιες
 

DeletedUser

Guest
Για χαρά σε όλους.
Μάλλον έχουμε μπερδέψει λίγο τα πράγματα . Το West είναι ένα παιχνίδι και μας τρώει ώρες και ίσως χρήμα (premium) γιατί απλά είναι καλοσχεδιασμένο και περνάμε καλά. Είμαι “μεγάλο παιδί” και κατανοώ απόλυτα και τις δύο πλευρές, και αυτούς που με διπλούς τριπλούς τετραπλούς λογαριασμούς προσπαθούν εις βάρος των ρομαντικών να σκαρφαλώσουν γρήγορα στη βαθμολογία (Όπως το στημένο Ελληνικό πρωτάθλημα , όπως το στημένο Ελληνικό κοινοβούλιο και γενικότερα η προβλέψιμη και στημένη χώρα μας ) αλλά και αυτούς που επένδυσαν κατασκευάζοντας αυτό το παιχνίδι και θέλουν μία αργή ισορροπημένη και φυσιολογική εξέλιξη του παίχτη για να έχουν όσο δυνατό περισσότερο διαχρονικούς «πελάτες» .
Προσωπικά έχοντας μόνο ένα λογαριασμό (ένα σε κάθε κόσμο) απολαμβάνω το παιχνίδι, ανήκω πιστεύω, σε μία μεγάλη κοινότητα των παιχτών που δεν τους έχει καταβάλει το σαράκι του πρωταθλητισμού και αδιαφορώ αν ο X o Ψ ο Z ; έχει πολλαπλούς λογαριασμούς..
Αντί να αντιπαραθετόμαστε εμείς οι χορηγοί ας αφήσουμε τους διαχωριστές να βρούν τρόπους να προστατεύσουν την επένδυσή τους. Είναι δικό τους το πρόβλημα και δική τους πρέπει να είναι η λύση. Αντί να εστιάσουν στην καταπολέμηση του υποτιθέμενου προβλήματος καλό θα ήταν να είχαν ασχοληθεί με την πρόληψη του.
Κατά τα άλλα χρειάζομαι άλλους 145 πόντους για «κυνηγός κεφαλών». Καλά Χριστούγεννα και βλέπουμε …
 

DeletedUser

Guest
ρε μεγαλε σιγα εγω εχω τον αδερφο μου και παιζουμε απο το ιδιο pc και το ιδιο IP (α ναι αν μπωρεισ μην με κανεισ μπαν αν αλαξω IP γιατι Wi-Fi εχω γιατι η περιοχη που μενω δεν εχει δυνατο σημα αλλα απο Wi-Fi ειναι πιο δυνατο ειχα βαλει παλια και το ξερω) και αν με πιασετε να μπενει και 3 λογαριασμος θα ειναι ο μικρουλησ ξαδερφοσ μου γιατι μπαινει απο πολλα IP εχει σπιτι του 2 αλλα δεν τον αφηνουν χωρισ να ειναι αυτοι μεσα
 

DeletedUser

Guest
μεταξυ μας maniac απο το falegk μπορει να γλυτωσεις αλλα δεν πιστευω να σε αφησει το αφεντικο παρολο και να ειναι αληθεια αυτο που ειπες.
 

DeletedUser

Guest
το ξερω ρε φιλε αλλα τι να πω στον neoromeo? ειναι τοσο αδυνατον οσο οτι ο γαΪδαρος πεταει
 

DeletedUser

Guest
κοιταχτε πριν μπει μόνιμο μπαν μπαίνει αποκλεισμός προειδοποιητικός.
αν δεν βάλεις και τοτε μυαλό κυριε πολλαπλέ δεν φταίει κανεις.

θελω να πω οτι και για αυτους δίνουμε μια δεύτερη ευκαιρία οχι αμεσος γεια σας
 

DeletedUser

Guest
για τον neoromeo ουτε συζητηση...ε ρε γελιο που εχει να πεσει οταν παει στρατο,ολο θα τρεχει :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή