Μύνημα σε όλους!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2490
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
βάγιααααααααααααααααααα!!!
μη μασάς, λέμεεεεε!
το γιαπί κ την υπερήφανη εργατιά δε θα τη δαμάσει κανείς!

είτε έτσι είτε αλλιώς, εμείς θα συνεχίσουμε να κάνουμε ότι κάναμε μέχρι τώρα!
διαβεβαιώ αμέσως εσένα κ όλα τα μέλη της πόλης μας κ εμμέσως όλα τα μέλη των όποιων συμμαχιών μας!
όποια αντίθεση ή όποια συμφωνία κ αν έχουμε με όσα έχουν ειπωθεί, θα την δείξουμε μέσα στο παιχνίδι, όπως κάνουμε τόσο καιρό!
άτυπες συμφωνίες ή συμφωνίες κάτω από το τραπέζι έχουν καταπατηθεί πολλάκις στον κ3!
ας δούμε αυτό το μήνυμα του μάνου [ως εκπροσώπου] σαν ένα βήμα βελτίωσης, σαν μία πρωτοβουλία κάποιων ανθρώπων που έχουν κάποιους ακόμα από πίσω που έχουν με τη σειρά τους κάποιους παραπίσω κ πάει λέγοντας.
στα λόγια όλα είναι πανεύκολα κ το έχουμε δει το έργο. το σημαντικό είναι να γίνουν πράξεις!
δε θα αναφερθώ σε έναν-προς-έναν προσωπικά από αυτούς που αμέσως το κατέκριναν, γιατί όλοι μπορούν να έχουν την άποψή τους ελεύθερα.
εμένα με βρήκε σύμφωνο αυτή η κίνηση γιατί το άλλο γλυκό το δοκιμάσαμε κ δε μας άρεσε, ας δούμε κ αυτό κ σε 10-20 μέρες εδώ θα είμαστε πάλι να κάνουμε σχόλια!

οψόμεθα μάγκες κ μαγκίτισσες..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2677

Guest
θα μπορουσατε να ζητησετε μεριδιο στην διοικηση της FBI,ομως δεν το κανατε.

για ποιο λογο ακριβως να γινει αυτο??
ρε παυλο,η εγω δεν εχω καταλαβει κατι καλα η αυτες τις μερες που λειπω γινονται τα τερατα..
δεν ειναι μονο mafia κ fbi..
μην υποτιματε ολες τις αλλες πολεις με αυτα που λετε κ πατε να κανετε..
δλδ αν ημουν σε μια ταπεινη πολη μονη μου,χωρις να ανηκω καπου,δεν θα ειχα ελπιδα να κανω κατι??
αρχιζω κ τα παιρνω τωρα ρε..
αποφασιζουν 4 ατομα για ολοκληρο χαρτη κ βγαζουν κ διαταγμα οτι ετσι ειναι κ αν σας αρεσει αλλιως παιρνετε ποδι???
ε ναι,παιρνω μονη μου ποδι,αυριο θα παρει κ ο αλλος που ξενερωνει με αυτη την συμπεριφορα,μετα κ αλλοι κ στο τελος μενει μονο το ονομα μαφια κ fbi..παρτε το χαμπαρι,το παιχνιδι δεν ειναι μονοπλευρο,ολοι μα ολοι εχουν ρολο στο παιχνιδι κ στο πως αυτο διαμορφωνεται..
απο την πιο μικρη πολη που εχει 500 ποντους κ ενα μελος,μεχρι τις πολυζητημενες υπερυμμαχιες κ οικογενειες..



βάγιααααααααααααααααααα!!!
μη μασάς, λέμεεεεε!
το γιαπί κ την υπερήφανη εργατιά δε θα τη δαμάσει κανείς!

ας δούμε αυτό το μήνυμα του μάνου [ως εκπροσώπου] σαν ένα βήμα βελτίωσης
τι βημα βελτιωσης ρε χαρη??
εμενα ως ενεργο μελος του παιχνιδιου κ των οχυρων με βρισκουν αντιθετη..
κ το στυλακι "αυτες ειναι οι αποφασεις κ συμμορφωθειτε με αυτες" με αφηνουν παγερα αδιαφορη..
(1 μηνας εμεινε ακομα για το 99,θα περασει..)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
μου αρεσει ρε Παυλο που συνεχιζεις την κουβεντα , θελεις να τα ακουσεις παλι μου φαινεται , καλα σιωπησα οχι γιατι με βουλωσατε αλλα γιατι εχω χασει τα λογια μου απο αυτα που διαβαζω

Ακου τσιρακι ο R660 , τι ειμαστε ρε σαν εσας νομιζεις ?

μονο 48ωρα οι vigilantes , εχω 30 αναφορες για λιποθημιες dead τις τελευταιες 2 μερες στο φορουμ της πολης μας χαχαχαχα
 

DeletedUser735

Guest
χρηστο μην εισαι τοσο offtopic.
βαγια δεν καταλαβαινεις πως το εννοω αλλα δεν νομιζω πως μπορω να σου αναλυσω τις σκεψεις μου εδω...ειδικα οταν καποιοι ενοχλουνται(βλ.λακορας).
αν θες μπες skype να το συζητησουμε.
 

DeletedUser

Guest
ε φυσικα . μπροστα μου τι συζητηση να κανετε , αφου εχω δικιο και καταρριπτω ολα τα επιχειρηματα , δε μπορεις να με πεισεις ?
 

DeletedUser735

Guest
ε φυσικα . μπροστα μου τι συζητηση να κανετε , αφου εχω δικιο και καταρριπτω ολα τα επιχειρηματα , δε μπορεις να με πεισεις ?

στο ξαναειπα αλλα φαινεται πως η μνημη σου ειναι σαν αυτη του χρυσοψαρου.

''ποτε μην δοκιμασεις να μαθεις σε ενα γουρουνι να τραγουδαει...χανεις τον χρονο σου,και ενοχλεις και το γουρουνι''

φυσικα και δεν εννοω οτι εισαι γουρουνι.
απλως ετσι λεει η παροιμια...(κατι τετοιο ειχε πει ο r660 την τελευταια φορα και για αυτο το διευκρινησα...για να μην το ξαναπει)
 

DeletedUser

Guest
οποιος ειναι ανικανος να απαντηση κανονικα γραφει παριμιες
 

DeletedUser

Guest
ωραια εγω θα πω τοτε παλι οπως ειχε πει νομιζω ο muta7,
οσα δε πιανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια
η
ο κλεφτης κι ο ψευτης τον πρωτο χρονο χαιρονται
 

DeletedUser735

Guest
οποιος ειναι ανικανος να απαντηση σωστα γραφει παριμιες

λογικα αυτοι θα εχουν και την ελαχιστη πνευματικη διαυγεια ωστε να καταλαβουν τις παροιμιες γιατι αν δεν μπορουν δεν αξιζει καν να απαντησω.

ειμαι προθυμος να μιλησω με οποιονδηποτε αρκει να θελει να συζητησουμε και οχι να μετατρεψουμε την ομιλια μας σε παραλληλους μονολογους οπως ακριβως γινεται εδω
 

DeletedUser

Guest
τζοαναααα κλειδωστο δε βγαζουμε ακρη χαχαχαχαχαχαχα
 

DeletedUser2677

Guest
ρε,σταματηστε,μην κλειδωσει κ αυτο..
εχω κ αλλες αποριες..
πωωω,τι αρπαζεστε τωρα..
 

DeletedUser2776

Guest
μου αρεσει ρε παυλο που συνεχιζεις την κουβεντα , θελεις να τα ακουσεις παλι μου φαινεται , καλα σιωπησα οχι γιατι με βουλωσατε αλλα γιατι εχω χασει τα λογια μου απο αυτα που διαβαζω

ακου τσιρακι ο r660 , τι ειμαστε ρε σαν εσας νομιζεις ?

μονο 48ωρα οι vigilantes , εχω 30 αναφορες για λιποθημιες dead τις τελευταιες 2 μερες στο φορουμ της πολης μας χαχαχαχα

μηπως θες να αναρτησω τις δικες μου μονο...?
 

DeletedUser2490

Guest
Βάγια μου...
Σου απαντάω και ασχολούμαι μαζί σου γιατί σε εκτιμώ σαν αντίπαλο και οι απορίες σου δεν είναι ειρωνικές... (αυτό για να μη μου πει κανένα "μικρό" "εσύ ήσουν που δε θα ασχολιόσουν με διαφωνίες...")

Πιθανώς τα λόγια μας και οι αποφάσεις μας έχουνε γίνει είτε δυσνόητες είτε ο τρόπος που τα έγραψα... Πιθανώς τελικά το 2ο!!!

Οι αποφάσεις αυτές Βάγια αφορούν αποκλειστικά και μόνο εμάς τους 4 και απλά ενημερώνουμε τους πάντες!
Δηλαδή:
Διπλή μάχη δεν θα κάνουν οι συμμαχίες μας... Αν γίνει διπλή μάχη από δήμαρχο των συμμαχιών μας θα επιστραφεί... Όχι από τρίτους... Εσείς κάνετε μάχη και ζητάτε βοήθεια από όποιον θέλετε! Αν ζητήσετε όμως από εμένα πχ ενώ υπάρχει άλλη μάχη στα σκαριά δε θα βοηθήσω...
Αυτό μέχρι σήμερα δεν υπήρχε! Έκανε κάποιος μάχη κι έτρεχα από το ένα οχυρό στο άλλο και συντόνιζα και σε 2 και σε 3 μάχες με αντιπροσώπους για να βοηθήσω όλους!!!
Αυτό τέλος!!! Νομίζω είναι λογικό και κατανοητό...

Και η έγκριση για μάχη θα γίνετε μέσα στη συμμαχία μου! Γιατί εγώ θα θέλω να βγάλω ένα σχέδιο πχ: Σήμερα μάχη για μικρό που θέλω τόσα άτομα, κι αύριο για μεσαίο που θέλω τόσα για να μοιράσω τα άτομά μου να μετέχουν όλοι! Αν μετά το μικρό, έρθει κάποιος έξυπνος κι επειδή του ήρθε φλασιά κάνει σε μικρό, κάποιους που θα τους έχω υποσχεθεί να μπουν, θα μείνουν απ'έξω... Για ποιον λόγο να μην είμαι εγώ εντάξει με τους δικούς; Για την ανοησία κάποιου άσχετου; Ε αυτός ο άσχετος (της συμμαχίας μου επαναλαμβάνω) θα μείνει χωρίς βοήθεια...

Ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός!!!

Μιλάμε για αποφάσεις δικές μας, γιατί εμείς ξέρουμε τι τραβάμε κάθε μέρα με τις μάχες και κανένας άλλος! Δε θα αποφασίσω εγώ ή ο Βασίλης ή ο Σώτος ή ο Νίκος για όλο το παιχνίδι... Αλλά για το πως θα πράξουμε εμείς θα αποφασίσουμε!

Κάποιοι μπορεί να μας πουν φασίστες μέσα στη συμμαχία...
Όλοι εμάς γεμίζουν καθημερινά με πμ και ρωτάνε τα πιο απίθανα πράγματα... όποιος κάνει μάχη στον Κ3 από τη συμμαχία μου, μου ζητάει και να την οργανώσω... δεν είναι εύκολο να τρέχω για όλους και όλα μόνο εγώ, ή μόνο ο Βασίλης, ή μόνο ο Γριλάκος... Αν κάποιος άλλος θέλει να κάνει μάχη χωρίς να με ενημερώσει, ας την οργανώσει μόνος του...
Εγώ έχω και προσωπική ζωή... Δε μπορώ να είμαι 24 ώρες στο west επειδή το θέλουν άλλοι!!!

Ελπίζω να σας κάλυψα...
 

DeletedUser

Guest
R660 στις 30/05/2010 η ώρα 9:38 μ.μ
παυλο εχω να σου πω καποια πραγματα γιατι εχουμε παρεξηγηθει , ολα αυτα που κανουμε τα κανουμε για πλακα ειδικα στον κ1 αλλα και στο φορουμ , δεν εννοουμε τιποτα απο οσα λεμε και εσυ τα παιρνεις στα σοβαρα , καταλαβε πως απλα παιζουμε σε αυτο το παιχνιδι και δεν ειναι σαν την αλιθηνη ζωη , αυτο το μυνημα ειναι απο εμενα και τον λακορα , αυτο το μυνημα δε στο γραψαμε για να ζητησουμε συγνωμμη , αλλα για να ξεκαθαρισουμε τη θεση μας, δες διαφορετικα το ολο θεμα , απλα ενα παιχνιδι ειναι

αυτο το εστειλε ο φωτης στον παυλο σε προσωπικο μυνημα και ο παυλος ηθελε να το βαλουμε και εδω δημοσια , δε καταλαβα το λογο , τα χω πει ενα σωρο φορες εδω μεσα αυτα , τες πα αφου ηθελε το εβαλα , εμεις προσπαθουμε να του εξηγησουμε τι παιζει για να μη χαλιεται τσαμπα αλλα δε παιρνει χαμπαρι , ελπιζω να μη πεσει μπαν μιας και ειναι ακυρο το μυνημα εδω μεσα αλλα τι να κανω , αμα ειναι να τελειωσει εδω το θεμα γιατι βαρεθηκα , το βαζω να τελειωνουμε επιτελους με τη βλακεια ,γιατι απο αυριο εχει δουλεια και θα βαριεμαι
 

DeletedUser2677

Guest
κοιτα μανο,προσπαθησα πολυ για να μην γινω ειρωνικη κ θα προσπαθησω να το κρατησω..
οντως,ο τροπος που γραφεις κ εκφραζεις αυτα που θες ειναι αρκετα παρεξηγησιμος..
(μιλαω παντα για μενα,κ δεν θα το ξαναπω..)
ειπες σε καποιο απο τα μηνυματα σου οτι αμα θελατε θα μπορουσατε να παρετε ολα τα οχυρα του κ3 ως συμμαχια..
αλλα μετα θα εχανε το παιχνιδι τον χαβαλε του..
τωρα τι νομιζεις οτι γινεται?
επισης με την ευκαιρια τωρα που το θυμηθηκα,ειναι αρκετα απαξιωτικο αυτο που ειπες κ φυσικα μιλαω για την πολη μου κ τα οχυρα μας..
δεν νομιζω οτι ειναι πια τοσο ευκολο να τα παρετε ολα..
τουλαχιστον τα οχυρα μας-αν κ γιαπια-αντεχουν καλα..
συνεχιζω μετα απο αυτη την παρενθεση..
λοιπον,η κινηση,αν το παρουμε σαν πρωτοβουλια,οκ,να δεχτω οτι εχει μια θετικη αποχρωση..
αλλα καλως η κακως λιγοι σταθηκαν στην πρωτοβουλια σας κ δυσανασχετησαν με το υπερβολικα απολυτο κ ψαρωτικο υφος σας..
κ για μενα καλα καναν κ δυσανασχετησαν γιατι λιγοι δεχονται τετοια συμπεριφορα σε ενα παιχνιδι..
τωρα,αν θεωρειτε οτι 2 μεγαλες συμμαχιες οπως η μαφια κ η fbi απαρτιζονται απο 4 μονο ατομα κ δεν αξιζει να λαβουν μερος στην αποφαση αλλοι,τοτε οκ..
δεκτο..
απλα σκεφτειτε μηπως στο τελος μεινετε μονο οι 4 σας..
(οκ,ακραια υποθεση αλλα δεν εχω αλλη τωρα..)
εαν θελετε να περιορισετε τις μαχες σε 1 την ημερα οκ..
καντε το..
χαλαστε τον αιφνιδιασμο,την στρατηγικη,την χαρα της κατακτησης,τις ιντριγκες κ ολα αυτα που δινουν νοημα στο παιχνιδι..
δεν ξερω αν θα ειναι καλο να αρκεστω κ εγω στο xp η τον συντονισμο η οτιδηποτε αλλο της μιας μαχης την ημερα..
εγω προσωπικα ακομα δεν εχω πειστει με την κινηση σας..
αλλα θα φανει στην πορεια..
ισως με πεισετε κ να ειστε σιγουροι πως αν γινει αυτο θα βγω κ θα δηλωσω οτι οντως η πρωτοβουλια της μιας μαχης την μερα ηταν καλη..
δυσκολο ομως..
ειμαι κ περιεργος ανθρωπος κ δυσκολα αλλαζω γνωμη..
ειδικα απο την στιγμη που μπηκε κ θεμα συμπεριφορας στην μεση..
(πω,παλι παρασυρθηκα κ εγραψα κατεβατο..συγνωμη,την επομενη φορα θα το χωρισω στα 3..:))
 

DeletedUser2490

Guest
αυτό που είπα για τα οχυρά, δεν εννοούσα όλου του χάρτη, αλλά των fbi... και αυτή τη στιγμή, αν πει ο αίλουρος ή ο νίκος σταματάω να οργανώνω, ναι τα πήραμε όλα σε 5 μέρες... δυστυχώς!!!
(και το δυστυχώς το εννοώ, διότι καλό είναι να υπάρχει ανταγωνισμός!)
ο αιφνιδιασμός δε χάνεται! εγώ δε θα ενημερώνω τον αίλουρο πότε βάζω μάχη... απλά αν δω μάχη του θα αποφύγω να κάνω μάχη αντιποίνων... μετά από 10-12 ώρες θα κάνω πάλι, ώστε να μαζευτεί η συμμαχία του πάλι!!!
ξανατονίζω ότι μιλάμε για τις δύο συμμαχίες μονο!!! και για πιο ποιοτικές μάχες!!!

επίσης δυστυχώς, τα 4 αυτά άτομα είμαστε κυρίως μπροστά κι εμάς έχουν τρελάνει... ευτυχώς σε εμάς (μαφια) είναι κι άλλα, τα οποία έχω αναφέρει σε άλλο ποστ πιο πάνω, τα οποία συμφωνούν μαζί μας... κάποιοι μάλιστα, αυτό όλο το σκηνικό το έχουν ζητήσει καιρό, και ήμουν από τους διστακτικούς...

όσο για τις αντιρρήσεις μόνο εδώ τις βρήκα από άτομα μάλιστα που δεν ανήκουν σε καμία από τις δύο συμμαχίες... από τη συμμαχία μόνο θετικά σχόλια ακούστηκαν!
και απ' ότι κατάλαβες είμαι άτομο που συζητάω, οπότε αν έβλεπα έντονη αρνητική στάση από σοβαρά άτομα όπως εσύ, θα το ξανασκεφτόμουν και θα το έβαζα πάλι στο τραπέζι προς συζήτηση!!!

για το αν κάνουμε λάθος ή όχι θα το δείξει η ιστορία!!!

υ.γ. 1 τον τρόπο μου δε μπορεί να τον ξέρει κανένας μέσα από τον γραπτό λόγο, και μάλιστα αν δεν με ξέρει... μπορεί να είναι κάπως απότομα τα μηνύματα και να βγαίνει περίεργος, αλλά είναι με κάθε καλή διάθεση για κουβέντα!! αν με ήξερες θα το γνώριζες αυτό...

υ.γ. 2 κι εγώ εκθέσεις γράφω πάλι, και είναι και το χειρότερό μου!!!!
 

DeletedUser2677

Guest
υ.γ. 1 τον τρόπο μου δε μπορεί να τον ξέρει κανένας μέσα από τον γραπτό λόγο, και μάλιστα αν δεν με ξέρει... μπορεί να είναι κάπως απότομα τα μηνύματα και να βγαίνει περίεργος, αλλά είναι με κάθε καλή διάθεση για κουβέντα!! αν με ήξερες θα το γνώριζες αυτό...

μονο αυτο θα σχολιασω γιατι νυσταζω κ θα πω καμια βλακεια..
φυσικα κ δεν σε ξερω,τωρα σου μιλαω πρωτη φορα..
για αυτο κ ειπα μονο τι φαινεται απο τον τροπο που εκφραζεσαι γραπτως..
οχι τι εισαι..
εξαλλου προφανως κ δεν μπορω να το ξερω αυτο μιας που δεν σε ξερω..
καπως ετσι τελος παντων..
δεν το ειπα με αρνητικη διαθεση..
αν σε προσεβαλλα συγνωμη..
 

DeletedUser2490

Guest
για να με προσβάλει κάποιος εμένα χρειάζεται τεράστια προσπάθεια!!!
κανένα πρόβλημα... απλά το επεσήμανα...
 

DeletedUser

Guest
vayia, πρώτον μάλλον δεν έχεις ιδέα πόσο κουραστική είναι η οργάνωση των μαχών, πόσο μάλλον αν γίνονται άπειρες μάχες την ημέρα και περνάς πόση ώρα για να στείλεις μηνύματα, να βγάλεις πλάνο, να κάνεις chat, να μιλήσεις πάλι στο skype για γνώμες και ότι άλλο κάνει ο καθένας. Όσοι έχουν οργανώσει, καταλαβαίνουν. Κάποτε θα το βαρεθούν και οι ίδιοι, θα ξενερώσουν και μετά μάχες γιοκ. Δεύτερον, δε καταλαβαίνω γτ βλέπετε πάντα πίσω από τέτοιες κινήσεις, ότι προσπαθούν να φέρουν ολιγαρχία, να κάνουν κουμάντο 2 συμμαχίες στο χάρτη, και ότι χάνεται η πλάκα. Εκτός αν όποιος κερδίζει στο παιχνίδι τπτ λεφτά στην rl να μου το πείτε. Το μόνο που προσπαθούν είναι κάνουν τη δουλειά τους πιο εύκολη και το παιχνίδι πιο ωραίο με μεγάλες μάχες. φυσικά όλα αυτά είναι προσωπική γνώμη, γτ δε ξέρω κανέναν από αυτούς που το συμφώνησαν αυτό, αλλά τους καταλαβαίνω. Και για πολλοστή φορά, σε όποιον αρέσει να παίζει αλλιώς, ας δοκιμάσει αλλιώς και να δει τι θα καταφέρει. Μπορεί και να έχει δίκιο στο κάτω κάτω. Εμείς προσαρμόζουμε το παιχνίδι.
 

DeletedUser

Guest
δε θέλω να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, γιατί η Βάγια μπορεί να απαντήσει κ μόνη της, όταν το δει. θα υπερασπιστώ όμως, λίγο τη δική μου θέση που εμμέσως 'θίγεται' για μία ακόμη φορά σε αυτό το ποστ.
να θυμίσω λοιπόν, ότι υπάρχει κ το ΕΡΓΟΤΑΞΙΟ σε αυτό το χάρτη, σε αυτή τη συμμαχία, σε αυτά τα λημέρια.
έχουμε συμμετάσχει σχεδόν σε όλες -αν όχι σίγουρα σε όλες- τις μάχες.
έχουμε οργανώσει μάχες.
έχουμε βγάλει πλάνα.
έχουμε στείλει μηνύματα.
έχουμε κάνει τσατ.
έχουμε ξενυχτήσει στο σκάιπ.
έχουμε συντονίσει μάχες .. κυρίως μάχες άλλων!!!!!!
έχουμε συνεισφέρει με ένα λιθαράκι στην ανάπτυξη του Κ3, πιστεύω.

μάλλον λοιπόν, κ η Βάγια κ ο Φοξ κ εγώ κ αρκετοί ακόμα από την πόλη μου τα ξέρουν όλα αυτά στα οποία αναφέρεσαι, φίλε μου eksatmisis.
κανείς μας δεν μπήκε σε προσωπικές αντιπαραθέσεις σε αυτό το θέμα.

εγώ ήμουν ο πρώτος που συμφώνησα κ επικρότησα την πρωτοβουλία των παιδιών -κ συνεχίζω να την επικροτώ-, αλλά όσο συνεχίζει αυτή η κουβέντα, οι αντιρήσεις μου ως προς το ύφος κ τον τρόπο έκφρασης κ επιβολής της πρωτοβουλίας όλο κ μεγαλώνουν!

θα κρατήσω για κλείσιμο την τελευταία σου πρόταση, μιας κ με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο, όπως έχω ξαναπεί.
ας δοκιμάσουμε τι μέλλει γενέσθαι κ βλέπουμε..
 
Κορυφή