πρωτη μαχη οχυρου στον κ2

  • Δημιουργός θέματος Tuscon
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Εδώ κάνεις λάθος φίλε...
Επειδή στον Beta έχω κάνει πάνω από 40 μάχες με οχυρά, μπορώ να πώ με σιγουριά τα εξής:
1. Από τη στιγμή που βρίσκεσαι στο πεδίο βολής του εχθρού είσαι και υποψήφιο θύμα. Δεν παίζει ρόλο αν είσαι κοντά ή μακριά.
2. Αν τους βλέπεις εσύ, σε βλέπουν κι αυτοί.
3. Το κρύψιμο και η ηγεσία βοηθάνε πολύ στην άμυνα

Όπως βλέπεις έκανα αρκετή ζημιά, μάλιστα λιποθύμησα και δύο, άρα:

1. Κινήθηκα αρκετά μέσα στο πεδίο βολής αντιπάλων :cool:
2. Εχω πολύ κρύψιμο και ηγεσία :cool:
3. Ήμουν πολύ κωλόφαρδος!!! :D:D
 

DeletedUser

Guest
γνωστα ολα αυτα αλλα παιζει ρολο και η αποσταση μεταξυ του αντιπαλου.το οτι βαρεσες εσυ παιχτες δεν εχει σχεση με το οτι μπορουν να σε βαρεσουν,επειδη ο αντιπαλος θα βαρεσει τον μπροστινο σου και οχι εσενα,λογο αποστασης.δεν μπορει να περασει η σφαιρα απο τον μπροστινο σου και να παει σε σενα οπως και δεν μπορει να περασει απο ενα κτιριο.
αυτα...παντως καλα εκανες,λογικο.
 

DeletedUser

Guest
από αυτά που έχω δει στον βετα, επαναλαμβάνω, η απόσταση και αν βρίσκεσαι πίσω από άλλο παίκτη δεν παίζουν ρόλο. στις βολές που κάνω εγώ τουλάχιστον και παρατηρώ, πολλές φορές δεν ρίχνω στον κοντινότερο ούτε στον... μπροστινότερο... στον βετα
τώρα αν ισχύουν άλλα στους κανονικούς κόσμους δεν ξέρω, θα το ψάξω... εντός ολίγου... χεχεχε
 

DeletedUser

Guest
ο μπετα ειναι παντα 1 βημα μπροστα.
αυτο που θα επρεπε ομως να υπαρχει ειναι να βαζουμε εμεις τους στοχους,και οχι οποιον βρει.
 

DeletedUser

Guest
φιλαράκο μαντούκο... και όλοι οι άλλοι...

οι 3 βασικές ικανότητες για τις μάχες στα οχυρά (ανεξάρτητα σε ποιο στρατόπεδο βρίσκεσαι) είναι:

1.ηγεσία
2.στόχευση
3.αποφυγή

από κει και πέρα
αν είσαι επιτιθέμενος παίζει ρόλο η αντοχή και μόνο...
αν είσαι αμυνόμενος παίζει ρόλο το κρύψιμο και μόνο...

το γράφει στη βοήθεια και ισχύει


Επιπλέον...

Το Line of fire, field of view, πεδίο βολής ή όπως αλλιώς θες πες το...
είναι κοινό και για τον αμυνόμενο και για το επιτιθέμενο
εξακριβωμένο 1000%, στάνταρ, άμα τον βλέπεις και μπορείς να τον πυροβολήσεις σε βλέπει κι αυτός, σίγουρο!!!

θα ήταν μεγάλη αδικία να συμβαίνει το αντίθετο!!! ... που δεν συμβαίνει λέμε


Τέλος...
Στην επική μάχη που έγινε πριν από λίγο διαπίστωσα ότι όντως πυροβολείς τον πιο κοντινό... ίσως στον beta να μπερδεύτηκα επειδή εκεί οι παίκτες κινούνται πολύ περισσότερο

Πάρτε κι αυτό και τέλος...:D
zo86js.jpg
 

DeletedUser

Guest
οκ,αυτη ειναι μια πληρης απαντηση!!!μπραβο!

το line of fire, field of view, πεδίο βολής ή όπως αλλιώς θες πες το...
είναι κοινό και για τον αμυνόμενο και για το επιτιθέμενο
εξακριβωμένο 1000%, στάνταρ, άμα τον βλέπεις και μπορείς να τον πυροβολήσεις σε βλέπει κι αυτός, σίγουρο!!!

και για να ειναι ποιο σιγουρο,αν θες να μαθεις αν μπορει να σε βαρεσει,πηγαινεις πανω του(με το ποντικι) και το βλεπεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εξακριβωμένο 1000%, στάνταρ, άμα τον βλέπεις και μπορείς να τον πυροβολήσεις σε βλέπει κι αυτός, σίγουρο!!!


πωωωω ελεος ρε φιλε το αμα σε βλεπει δεν εχει καμια σημασια !!!!
σημασια εχει το αν εισαι ο πιο κοντινος του! αν δεν εισαι θα τον πυροβολησεις αλλα αυτος θα πυροβολησει τον μπροστινος σου

α ναι ακομα και το κρυψιμο αν ειναι για αμυνα θα ειναι μονο για αμυνα αρα η ηγεσια ειναι καλητερη ειναι και για αμυνα και για επιθεση
 

DeletedUser

Guest
δεν ξερει κανεις ομως ποσο ρολο παιζει η ηγεσια σε σχεση με τα αλλα αντοχη-κρυψιμο
εγω προτιμω παντως την στοχευση-αποφυγη.:)
 

DeletedUser

Guest
εξακριβωμένο 1000%, στάνταρ, άμα τον βλέπεις και μπορείς να τον πυροβολήσεις σε βλέπει κι αυτός, σίγουρο!!!


πωωωω ελεος ρε φιλε το αμα σε βλεπει δεν εχει καμια σημασια !!!!
σημασια εχει το αν εισαι ο πιο κοντινος του! αν δεν εισαι θα τον πυροβολησεις αλλα αυτος θα πυροβολησει τον μπροστινος σου

α ναι ακομα και το κρυψιμο αν ειναι για αμυνα θα ειναι μονο για αμυνα αρα η ηγεσια ειναι καλητερη ειναι και για αμυνα και για επιθεση

φιλαράκο τα ελληνικά μου πιστεύω ότι είναι αρκετά κατανοητά...
αν δυσκολεύεσαι να τα καταλάβεις, διάβασε δυο τρεις φορές ακόμα αυτά που έγραψα και πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις ;)
 

DeletedUser

Guest
μονομαχία

ο παίκτης παίρνει αυτήν την στιγμή μέρος σε μάχη οχυρού!

οποιος λεει οτι ελαβε μερος στην μαχη οχυρου και μετα του επιτεθηκαμε ειναι ψευτης
 

DeletedUser

Guest
μονομαχία

ο παίκτης παίρνει αυτήν την στιγμή μέρος σε μάχη οχυρού!

οποιος λεει οτι ελαβε μερος στην μαχη οχυρου και μετα του επιτεθηκαμε ειναι ψευτης


λαθος.
αν ειναι στο οχυρο εκεινη την στιγμη βγαζει αυτο που εγραψες,αν δεν ειναι(και ας εχει παρει θεση) του βγαζει κανονικα "μονομαχια"

π.χ.
σημερα στον κ1,ειχα παρει θεση στο οχυρο,αλλα δεν ημουν εκει.
Μονομαχία: ********* εναντίον Tuscon Σήμερα η ώρα 5:09 π.μ.
 

DeletedUser

Guest
εγω εχω δει πολλες φορες παιχτες που εχουν παρει μερος στην μαχη (πριν αρχισει η μαχη) και δεν μπορεις να τους μονομαχησεις.αν ησουν στο οχυρο και δεν ειχες παρει μερος γινεται να σε χτυπησουν.
 

DeletedUser

Guest
λαθος.
αν ειναι στο οχυρο εκεινη την στιγμη βγαζει αυτο που εγραψες,αν δεν ειναι(και ας εχει παρει θεση) του βγαζει κανονικα "μονομαχια"

π.χ.
σημερα στον κ1,ειχα παρει θεση στο οχυρο,αλλα δεν ημουν εκει.
μονομαχία: ********* εναντίον tuscon σήμερα η ώρα 5:09 π.μ.


φιλε μου εγω οταν δεχτηκα αυτην την αναφορα δουλεβα σε μια κοντινη δουλεια
 

DeletedUser

Guest
για αυτο που λεγατε πριν για την ηγεσια.λοιπον εμενα παντος ο εργατης μου στον κοσμο 9(που εχει αρκετη ηγεσια)κανει ποιο πολλη ζημια απο τον στρατιωτη μου.
 

DeletedUser

Guest
Ποιο καλό ο στρατιώτης.Αλλα εχει ποιο λιγη ηγεσια απο τα καλυτερα skills πιστευω πως ειναι η ηγεσια.ΔΕν ξερω τι ακριβως κανει αλλα...
 
Κορυφή