Ενστάσεις για τα αποτελέσματα

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Γύρος VI,

Γύρος ΙΙΙ υπεβαλα σωστη απάντηση το όνομά μου δεν βρίσκεται στη λίστα (μάλλον εκ παραδρομής)​

Πέρα του ότι η απάντησή σας ήταν στα αγγλικά, υπήρχε διορία μέχρι την 10η Μαΐου 2023 και ώρα 17:15
 

KOXIBA

Νέο Μέλος
Γειά σας,στους γύρους 3,6 και 7 δεν εμφανίζεται το όνομα μου.Ειμαι σίγουρος ότι έσω απαντήσει και από όσο μπορώ να γνωρίζω σωστά.Αν μπορείτε απαντήστε μου για ποιο λόγο δεν βρίσκεται το όνομα μου σε αυτούς τους γύρους.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Γειά σας,στους γύρους 3,6 και 7 δεν εμφανίζεται το όνομα μου.Ειμαι σίγουρος ότι έσω απαντήσει και από όσο μπορώ να γνωρίζω σωστά.Αν μπορείτε απαντήστε μου για ποιο λόγο δεν βρίσκεται το όνομα μου σε αυτούς τους γύρους.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Η απάντηση μου βρίσκεται εδώ
 

-GEOG-

Νέο Μέλος
Καλημέρα.

Στον Γύρο V έχω απαντήσει σωστά, αλλά δεν βλέπω το όνομά μου στην κατάσταση με αυτούς που έχουν απαντήσει σωστά. Έχει γίνει κάποιο λάθος ?

Ευχαριστώ.

Screenshot_1.jpg
 

*SLANGO*

Νέο Μέλος
Καλημέρα.

Στον Γύρο V έχω απαντήσει σωστά, αλλά δεν βλέπω το όνομά μου στην κατάσταση με αυτούς που έχουν απαντήσει σωστά.
Έχει γίνει κάποιο λάθος ?

Ευχαριστώ.

Screenshot_2.jpg
 

selakano

Μέλος
Για το 8 θα το λάβουμε ως σωστό. Για το 6, 3 παίκτες έχετε την ίδια εικόνα ως απάντηση.,
ολες ιδιες ειναι στην 6. ΟΛΕΣ ΟΜΩΣ. ολων των παιχτων
φαγαμε ακυρο επειδη χρησιμοποιησαμε εικονα απο excel ? αντι για να τα περασουμε ενα ενα ?
αληθεια τωρα μου κανετε πλακα.
οταν απο το αρχικο κειμενο κανεις αντιγραφη επικοληση sto excel τα παιρνει οπως ειναι. δε θελατε excel ομως. εφτιαξα εικονα και σας εστειλα την εικονα και την πηρατε λαθος? και ποιοι ειναι οι 3 παικτες?
 

*SLANGO*

Νέο Μέλος
Δεν μπορώ να καταλάβω το σχόλιό σας.
Αν έχω καταλάβει σωστά, και αναρωτιέστε για τον παρόμοιο τρόπο απάντησης, είμαι ο ίδιος παίκτης, σε διαφορετικούς κόσμους, με άλλο όνομα.
Οι 2 αυτοί λογαριασμοί είναι ανεξάρτητοι, το οποίο εξ όσων γνωρίζω είναι καθ' όλα δυνατό.


Δεν τίθεται επομένως το θέμα "κύριος' και "δευτερεύων" λογαριασμός, όπως όταν παίζει κάποιος με το ίδιο όνομα σε διαφορετικούς κόσμους, που όπως καθορίσατε δεν δίνει ανταμοιβές στους διαφορετικούς κόσμους παρά μόνο σε έναν, τον "κύριο", το οποίο είναι απόλυτα κατανοητό.
Γενικά από την αρχή του παιχνιδιού, επέλεξα να παίξω σε διαφορετικούς κόσμους με άλλο όνομα, ακριβώς για να είναι οι 2 λογαριασμοί ανεξάρτητοι, έχοντας τα ανάλογα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα, όπως πχ ανεξάρτητους λογαριασμούς σε σβόλια, αλλά και δυνατότητα ανταμοιβών σε διαγωνισμούς και εκδηλώσεις χωριστά !!!
Αλλιώς θα έπαιζα και στους 2 κόσμους με το ίδιο όνομα, όπως έχω κάνει πχ στους κόσμους Κ1 και Χιούστον με το όνομα *SLANGO*.

Τα παραπάνω μπορείτε εύκολα να τα ελέγξετε.

Σας ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

selakano

Μέλος
και επειδη εψαξα για τους 3 παικτες.... η απαντηση του κοχιμπα με την δικια μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ φωτογραφια, δες τις απαντησεις στην χρονολογια του σινεμα....
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δεν μπορώ να καταλάβω το σχόλιό σας.
Αν αναρωτιέστε για τον παρόμοιο τρόπο απάντησης, είμαι ο ίδιος παίκτης σε διαφορετικούς κόσμους, το οποίο εξ όσων γνωρίζω είναι καθ' όλα δυνατό. Δεν είμαι παίκτης σε έναν κόσμο με πολλαπλούς χαρακτήρες.
Βάση κανονισμών:
Κάθε παίκτης μπορεί να συμμετάσχει μόνο με έναν λογαριασμό σε αυτόν τον διαγωνισμό, ακόμα κι αν έχει περισσότερους λογαριασμούς σε διαφορετικούς κόσμους.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
ολες ιδιες ειναι στην 6. ΟΛΕΣ ΟΜΩΣ. ολων των παιχτων
φαγαμε ακυρο επειδη χρησιμοποιησαμε εικονα απο excel ? αντι για να τα περασουμε ενα ενα ?
αληθεια τωρα μου κανετε πλακα.
οταν απο το αρχικο κειμενο κανεις αντιγραφη επικοληση sto excel τα παιρνει οπως ειναι. δε θελατε excel ομως. εφτιαξα εικονα και σας εστειλα την εικονα και την πηρατε λαθος? και ποιοι ειναι οι 3 παικτες?
Δεν χρειάζεται να περάσετε τίποτα ένα ένα. Μια απλή αντιγραφή αν κάνετε από excel στο forum, τα περνάει κανονικά ως πίνακα.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
και επειδη εψαξα για τους 3 παικτες.... η απαντηση του κοχιμπα με την δικια μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ φωτογραφια, δες τις απαντησεις στην χρονολογια του σινεμα....
Εκτός του ότι ποτέ δεν ανέφερα με ποιον παίκτη, θα σας αναφέρω όμως τώρα γι αυτή την απάντηση
 

kontria

Μέλος
Πέρα του ότι η απάντησή σας ήταν στα αγγλικά, υπήρχε διορία μέχρι την 10η Μαΐου 2023 και ώρα 17:15

Πέρα του ότι η απάντησή σας ήταν στα αγγλικά, υπήρχε διορία μέχρι την 10η Μαΐου 2023 και ώρα 17:15
Γύρος VI,

υπεβαλα σωστη απάντηση το όνομά μου δεν βρίσκεται στη λίστα (μάλλον εκ παραδρομής)​

 

*SLANGO*

Νέο Μέλος
Δεν μπορώ να καταλάβω το σχόλιό σας.
Αν αναρωτιέστε για τον παρόμοιο τρόπο απάντησης, είμαι ο ίδιος παίκτης σε διαφορετικούς κόσμους, το οποίο εξ όσων γνωρίζω είναι καθ' όλα δυνατό. Δεν είμαι παίκτης σε έναν κόσμο με πολλαπλούς χαρακτήρες.

Βάση κανονισμών:
Το θέμα των λογαριασμών σε περισσότερους κόσμους είναι κατανοητό, σε ότι αφορά το ίδιο Username, όπως πχ ότι μετέχω στον Κ1 και στον Χιούστον με το ίδιο Username. Ναι, δεν μπορώ να λάβω ανταμοιβές και στον Κ1 και στον Χιούστον. Θα πρέπει να επιλέξω έναν κόσμο για την ανταμοιβή,.
Όταν όμως οι δύο λογαριασμοί είναι ανεξάρτητοι είναι διαφορετικά τα δεδομένα.
Είμαι ο ίδιος παίκτης, σε διαφορετικούς κόσμους, με άλλο όνομα.
Οι 2 αυτοί λογαριασμοί είναι ανεξάρτητοι, το οποίο εξ όσων γνωρίζω είναι καθ' όλα δυνατό.


Δεν τίθεται επομένως το θέμα "κύριος' και "δευτερεύων" λογαριασμός, όπως όταν παίζει κάποιος με το ίδιο όνομα σε διαφορετικούς κόσμους, που όπως καθορίσατε δεν δίνει ανταμοιβές στους διαφορετικούς κόσμους παρά μόνο σε έναν, τον "κύριο", το οποίο είναι απόλυτα κατανοητό.
Γενικά από την αρχή του παιχνιδιού, επέλεξα να παίξω σε διαφορετικούς κόσμους με άλλο όνομα, ακριβώς για να είναι οι 2 λογαριασμοί ανεξάρτητοι, έχοντας τα ανάλογα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα, όπως πχ ανεξάρτητους λογαριασμούς σε σβόλια, αλλά και δυνατότητα ανταμοιβών σε διαγωνισμούς και εκδηλώσεις χωριστά !!!
Αλλιώς θα έπαιζα και στους 2 κόσμους με το ίδιο όνομα, όπως έχω κάνει πχ στους κόσμους Κ1 και Χιούστον με το όνομα *SLANGO*.
Τα παραπάνω μπορείτε εύκολα να τα ελέγξετε.
Σας ευχαριστώ.
 

MrBean

Μέλος
Δυστυχώς κάνατε επεξεργασία της απάντησης πέρα του 5λεπτου που είχε οριστεί.
Αφού είχα λάθος και το κατάλαβα μετά που το ξανασκέφτηκα να μην το διορθώσω,να το αφήσω λάθος; Τέλος πάντων δεν πειράζει έτσι και αλλιώς μου λείπει και το 2.
 
Τελευταία επεξεργασία:

selakano

Μέλος
Δεν χρειάζεται να περάσετε τίποτα ένα ένα. Μια απλή αντιγραφή αν κάνετε από excel στο forum, τα περνάει κανονικά ως πίνακα.
παμε αλλη μια. ειναι φωτογραφια απο excel. ελεγε καπου οτι απαγορευεται; να δω δηλαδη αν εμεις αντιγραψαμε ή ολοι οι αλλοι οπου βλεπω ακριβως τις ιδιες απαντησεις.. ιδια χρωμματα, ιδιες bold παντου. δλδ αν τα περασαμε σε excel και δωσαμε απαντηση καναμε λαθος?

Εκτός του ότι ποτέ δεν ανέφερα με ποιον παίκτη, θα σας αναφέρω όμως τώρα γι αυτή την απάντηση
ανεφερες για 3 παικτες. λογικο να αναρωτηθω και να ψαξω τις απαντησεις μια μια οπου σας εβγαλα λαθος. επισης η απαντηση που αναφερετε, δε καταλαβα τι το παραξενο εχει. σωστη δεν ειναι; ή απαγορευεται το excel και η φωτογραφια απο εκει. ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ. μιλατε για κινηματογρφο, που αλλη χρονια μπηκε στο παιχνιδι και αλλη ηρθε στην Ελλαδα. οπως και αυτη με τον τελευταιο κοσμο που εχει ανοιξει χΩρις να διευκρινιζετε χωρα. (λιγο αν σκεφτω και ψαξω, θα βρω αρκετα τετοια σφαλματα στις διφορουμμενες ερωτησεις σας) ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΤΕ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΡΙΣΚΟ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΛΗΨΕΙς ΚΑΙ ΛΑΘΗ.

Και στη τελικη, να σας πω και το αλλο... συγνωμη που ασχοληθηκαμε με ενα διαγωνισμο, χαραμισαμε χρονο και φαια ουσια, για ενα σετ που τελικα θα το δωσετε σε οποιους θελετε, θεωρωντας καποιες απαντησεισ σωστες, και καποιες λαθος ενω ειναι οι ιδιες. και καποιες που παραβαινουν καταφορα τους αρχικους κανονες, αποφασησατε να τις παρετε σωστες. Βλεπε pdf αρχεια και εξωτερικους συνδεσμους....

ΕΝΑ ΣΕΤ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ.
 
Κορυφή