Ενστάσεις για τα αποτελέσματα

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το θέμα των λογαριασμών σε περισσότερους κόσμους είναι κατανοητό, σε ότι αφορά το ίδιο Username, όπως πχ ότι μετέχω στον Κ1 και στον Χιούστον με το ίδιο Username. Ναι, δεν μπορώ να λάβω ανταμοιβές και στον Κ1 και στον Χιούστον. Θα πρέπει να επιλέξω έναν κόσμο για την ανταμοιβή,.
Όταν όμως οι δύο λογαριασμοί είναι ανεξάρτητοι είναι διαφορετικά τα δεδομένα.
Είμαι ο ίδιος παίκτης, σε διαφορετικούς κόσμους, με άλλο όνομα.
Οι 2 αυτοί λογαριασμοί είναι ανεξάρτητοι, το οποίο εξ όσων γνωρίζω είναι καθ' όλα δυνατό.


Δεν τίθεται επομένως το θέμα "κύριος' και "δευτερεύων" λογαριασμός, όπως όταν παίζει κάποιος με το ίδιο όνομα σε διαφορετικούς κόσμους, που όπως καθορίσατε δεν δίνει ανταμοιβές στους διαφορετικούς κόσμους παρά μόνο σε έναν, τον "κύριο", το οποίο είναι απόλυτα κατανοητό.
Γενικά από την αρχή του παιχνιδιού, επέλεξα να παίξω σε διαφορετικούς κόσμους με άλλο όνομα, ακριβώς για να είναι οι 2 λογαριασμοί ανεξάρτητοι, έχοντας τα ανάλογα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα, όπως πχ ανεξάρτητους λογαριασμούς σε σβόλια, αλλά και δυνατότητα ανταμοιβών σε διαγωνισμούς και εκδηλώσεις χωριστά !!!
Αλλιώς θα έπαιζα και στους 2 κόσμους με το ίδιο όνομα, όπως έχω κάνει πχ στους κόσμους Κ1 και Χιούστον με το όνομα *SLANGO*.
Τα παραπάνω μπορείτε εύκολα να τα ελέγξετε.
Σας ευχαριστώ.
Ο κανονισμός είναι σαφής:
Κάθε παίκτης μπορεί να συμμετάσχει μόνο με έναν λογαριασμό σε αυτόν τον διαγωνισμό, ακόμα κι αν έχει περισσότερους λογαριασμούς σε διαφορετικούς κόσμους.​
Εφόσον έχετε 2 λογαριασμούς σε διαφορετικούς κόσμους, οφείλατε να συμμετάσχετε με έναν. Επικοινωνήστε με το κέντρο υποστήριξης για να επιλέξετε έναν λογαριασμό που θέλετε να λάβετε τις ανταμοιβές.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
παμε αλλη μια. ειναι φωτογραφια απο excel. ελεγε καπου οτι απαγορευεται; να δω δηλαδη αν εμεις αντιγραψαμε ή ολοι οι αλλοι οπου βλεπω ακριβως τις ιδιες απαντησεις.. ιδια χρωμματα, ιδιες bold παντου. δλδ αν τα περασαμε σε excel και δωσαμε απαντηση καναμε λαθος?


ανεφερες για 3 παικτες. λογικο να αναρωτηθω και να ψαξω τις απαντησεις μια μια οπου σας εβγαλα λαθος. επισης η απαντηση που αναφερετε, δε καταλαβα τι το παραξενο εχει. σωστη δεν ειναι; ή απαγορευεται το excel και η φωτογραφια απο εκει. ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ. μιλατε για κινηματογρφο, που αλλη χρονια μπηκε στο παιχνιδι και αλλη ηρθε στην Ελλαδα. οπως και αυτη με τον τελευταιο κοσμο που εχει ανοιξει χΩρις να διευκρινιζετε χωρα. (λιγο αν σκεφτω και ψαξω, θα βρω αρκετα τετοια σφαλματα στις διφορουμμενες ερωτησεις σας) ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΤΕ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΡΙΣΚΟ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΛΗΨΕΙς ΚΑΙ ΛΑΘΗ.

Και στη τελικη, να σας πω και το αλλο... συγνωμη που ασχοληθηκαμε με ενα διαγωνισμο, χαραμισαμε χρονο και φαια ουσια, για ενα σετ που τελικα θα το δωσετε σε οποιους θελετε, θεωρωντας καποιες απαντησεισ σωστες, και καποιες λαθος ενω ειναι οι ιδιες. και καποιες που παραβαινουν καταφορα τους αρχικους κανονες, αποφασησατε να τις παρετε σωστες. Βλεπε pdf αρχεια και εξωτερικους συνδεσμους....

ΕΝΑ ΣΕΤ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ.
Είναι δηλαδή μη ξεκάθαρο το γεγονός ότι παίζουμε στην ελληνική κοινότητα, οι ερωτήσεις μας είναι στα ελληνικά και ρωτάμε για τον νεώτερο κόσμο μας, αλλά αναφερόμαστε σε άλλη χώρα κι όλο αυτό προκάλεσε αναστάτωση.
Και φυσικά όταν δεν μας συμφέρει η απάντηση, πάλι εμείς εμείς θα φταίμε. Καλή συνέχεια.
 

selakano

Μέλος
Είναι δηλαδή μη ξεκάθαρο το γεγονός ότι παίζουμε στην ελληνική κοινότητα, οι ερωτήσεις μας είναι στα ελληνικά και ρωτάμε για τον νεώτερο κόσμο μας, αλλά αναφερόμαστε σε άλλη χώρα κι όλο αυτό προκάλεσε αναστάτωση.
Και φυσικά όταν δεν μας συμφέρει η απάντηση, πάλι εμείς εμείς θα φταίμε. Καλή συνέχεια.
κακο το google-translate μονο αυτο θα πω. ΕΣΕΙΣ ΔΕ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΤΕ. καντε οτι καταλαβαινετε. πολυ φασαρια για ενα αντικειμενο ενος σετ που θα επρεπε να δωθει σε ολους.... Υπαρχει κοσμος που ενω παιζει χρονια το παιχνιδι, δε το εχει με τις απαντησεις οπως θελετε και ζητησε βοηθεια απο συμπαικτες.

αυτους πεταξτε τους εξω λοιπον. και τους μεν, και τους δε.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
 

MrBean

Μέλος
Εξηγώ, εκτός του ότι πολλοί δεν ακολούθησαν τις οδηγίες μας, συνδέσμους σε τρίτες σελίδες ή ανέβασμα αρχείων pdf (αυτούς τους παραβλέψαμε και τους θεωρήσαμε ως νικητές).

Συγνώμη που ξανατοποθετούμαι αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ.Πως λοιπόν παραβλέπετε έναν κανόνα και είστε απόλυτοι με έναν άλλον πολύ λιγότερο σημαντικό.Δηλαδή έκανα επεξεργασία της απάντησής μου μετά από το πεντάλεπτο και ακυρώθηκα ενώ άλλοι που ανέβασαν όπως εσείς λέτε pdf και τρίτες σελίδες όλα μέλι γάλα.Αλήθεια τώρα;
 

selakano

Μέλος
Είναι δηλαδή μη ξεκάθαρο το γεγονός ότι παίζουμε στην ελληνική κοινότητα,
Στην Ελληνικη κοινοτητα παιζουμε, αλλα σωστη απαντηση στο σινεμα θεωρησατε αυτη που ηρθε στο παιχνιδι γεκινοτερα, και οχι στην Ελλαδα. ενω με τους κοσμους θελατε τον Ελληνικο.

συγνωμη καπου χαθηκα...
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εξηγώ, εκτός του ότι πολλοί δεν ακολούθησαν τις οδηγίες μας, συνδέσμους σε τρίτες σελίδες ή ανέβασμα αρχείων pdf (αυτούς τους παραβλέψαμε και τους θεωρήσαμε ως νικητές).

Συγνώμη που ξανατοποθετούμαι αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ.Πως λοιπόν παραβλέπετε έναν κανόνα και είστε απόλυτοι με έναν άλλον πολύ λιγότερο σημαντικό.Δηλαδή έκανα επεξεργασία της απάντησής μου μετά από το πεντάλεπτο και ακυρώθηκα ενώ άλλοι που ανέβασαν όπως εσείς λέτε pdf και τρίτες σελίδες όλα μέλι γάλα.Αλήθεια τώρα;
Ναι διότι παρόλα αυτά η απάντηση ήταν σωστή και εντός χρόνου, και αντιλαμβανόμαστε ότι κάποιοι δεν το έχουν και πολύ με τη τεχνολογία.

κακο το google-translate μονο αυτο θα πω. ΕΣΕΙΣ ΔΕ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΤΕ. καντε οτι καταλαβαινετε. πολυ φασαρια για ενα αντικειμενο ενος σετ που θα επρεπε να δωθει σε ολους.... Υπαρχει κοσμος που ενω παιζει χρονια το παιχνιδι, δε το εχει με τις απαντησεις οπως θελετε και ζητησε βοηθεια απο συμπαικτες.

αυτους πεταξτε τους εξω λοιπον. και τους μεν, και τους δε.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Έτσι ήταν ο διαγωνισμός, το πως θα έπρεπε να είναι δεν είναι χώρος συζήτησης στο παρόν θέμα. Κι όποιος ήθελε βοήθεια, μπορούσε να στείλει στο κέντρο υποστήριξης όπως έκαναν κάποιοι παίκτες.

Στην Ελληνικη κοινοτητα παιζουμε, αλλα σωστη απαντηση στο σινεμα θεωρησατε αυτη που ηρθε στο παιχνιδι γεκινοτερα, και οχι στην Ελλαδα. ενω με τους κοσμους θελατε τον Ελληνικο.

συγνωμη καπου χαθηκα...
Η ερώτηση ήταν:
Πώς λέγεται ο νεότερος μας κόσμος; Το μας υποδηλώνει στην κοινότητα που παίζουμε.​
Και για να έχουμε καλό ερώτημα, μπορείτε να μας γράψετε πότε ήρθε στην Ελλάδα το σινεμά διότι αυτή τη πληροφορία δε τη γνωρίζω, έχετε κάπου που να αναφέρει το θέμα αυτό; Όπου όλες οι κοινότητες είχαν σινεμά, ενώ η ελληνική όχι;​
 
Τελευταία επεξεργασία:

KOXIBA

Νέο Μέλος
Καλά αλήθεια τώρα όπως λέει και μια ψυχή...
Καταφέρατε ένα διαγωνισμό γιορτή να τον κάνετε το thread με τα περισσότερα παράπονα....τι να πω.
 

selakano

Μέλος
Έτσι ήταν ο διαγωνισμός, το πως θα έπρεπε να είναι δεν είναι χώρος συζήτησης στο παρόν θέμα. Κι όποιος ήθελε βοήθεια, μπορούσε να στείλει στο κέντρο υποστήριξης όπως έκαναν κάποιοι παίκτες.
ετσι ειναι ο διαγωνισμος σε ολες τις χωρες ή μονο Ελλάδα; γιατι εξω είδαμε και γρηγορα αποτελεσματα και να τα παιρνουν ΟΛΟΙ-ΟΛΑ σωστα-λαθος.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
ετσι ειναι ο διαγωνισμος σε ολες τις χωρες ή μονο Ελλάδα; γιατι εξω είδαμε και γρηγορα αποτελεσματα και να τα παιρνουν ΟΛΟΙ-ΟΛΑ σωστα-λαθος.
Χαίρομαι που στις δύσκολες απαντήσεις, γυρνάτε τη κουβέντα αλλού και που κατά τ' άλλα σπαταλάτε άδικα χρόνο. Έχω ήδη απαντήσει για το γεγονός ότι καθυστερήσαμε να ανακοινώσουμε τα αποτελέσματα.
 

selakano

Μέλος
Η ερώτηση ήταν:
Πώς λέγεται ο νεότερος μας κόσμος; Το μας υποδηλώνει στην κοινότητα που παίζουμε.​
Και για να έχουμε καλό ερώτημα, μπορείτε να μας γράψετε πότε ήρθε στην Ελλάδα το σινεμά διότι αυτή τη πληροφορία δε τη γνωρίζω, έχετε κάπου που να αναφέρει το θέμα αυτό; Όπου όλες οι κοινότητες είχαν σινεμά, ενώ η ελληνική όχι;​
το 2015 αγαπητε. ψαξε λιγο εδω στο φορουμ. θα βρεις και την εκδοση.....το λεει νομιζω ξεκαθαρα η απαντηση μου στη φωτογραφια που μου κοψατε.

αφηστε το μη ψαχνετε.... https://forum.the-west.gr/index.php?threads/Χαρακτηριστικα-εκδοσης-2-27.8162/#post-127387

αραγε ποιος εψαξε καλυτερα τις απαντησεις; εμεις που σας το επισημαναμε ΜΕΣΑ απο τισ απαντησεις μας ή εσεις απο τη διαχειρηση;

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ ;
 

KOXIBA

Νέο Μέλος
Κι όμως αλήθεια είναι.
χαρά στο κουράγιο σας,εγώ θα τα έδινα σε όποιον έκανε τον κόπο να απαντήσει σε 10 γύρους,αλλά εγώ είμαι εγώ οπότε δε θα πω τίποτα άλλο.Καλη συνέχεια και καλό καλοκαίρι σε όλους.
 

MrBean

Μέλος
Ναι διότι παρόλα αυτά η απάντηση ήταν σωστή και εντός χρόνου, και αντιλαμβανόμαστε ότι κάποιοι δεν το έχουν και πολύ με τη τεχνολογία.


Έτσι ήταν ο διαγωνισμός, το πως θα έπρεπε να είναι δεν είναι χώρος συζήτησης στο παρόν θέμα.

Εσύ πως το ξέρεις ότι κάποιοι δεν το έχουν με την τεχνολογία είσαι κάποιου είδους μέντιουμ;Όταν θέλεις να το παίξεις by the book τότε όποιος παραβεί κανόνα πρέπει να αποκλείεται αλλιώς θα είσαι ελαστικός με όλους χωρίς συμπάθειες-αντιπάθειες.Κατανοώ το τι λες όμως όταν εσύ έχεις τον ρόλο του δικαστή δεν μπορείς να υποθέτεις κάτι παρά να βλέπεις τα δεδομένα όπως έχουν.Εκτός αν πηγαίνετε για καφέ ή βόλτες με τους συγκεκριμένους και ξέρεις ότι όντως δεν το έχουν ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν σημαίνει ότι δεν παραβήκανε κάποιον κανόνα.
Έχουν στείλει και άλλοι με τον ίδιο τρόπο @sniperjohn2 και έχουν την ίδια αντιμετώπιση.Αυτή ήταν η απάντηση της belle στον @sniperjohn2 όταν έκανε παράπονα για την ακύρωση της συμμετοχής του.Τι άλλαξε από τότε και φτάσαμε να επιλέγουμε ποιον κανόνα θα τηρούμε και ποιον θα παραβλέπουμε υποθέτοντας πράγματα;

Και μην παρεξηγηθώ πολύ καλά κάνετε και δίνετε τα δώρα σε αυτούς τους συμμετέχοντες (με τα pdf και τις τρίτες σελίδες) γιατί θα έπρεπε να βοηθάτε τον κόσμο να πάρει ένα σετ επετειακό που πιθανότατα δεν θα φορέσουμε ποτέ και θα έπρεπε και εσείς οι ίδιοι να κάνετε τα στραβά μάτια και να μην ακυρώνετε συμμετοχές για 1 λέξη ή επειδή έκανε επεξεργασία μετά από το 5λεπτο ή επειδή πέρασε η διορροία της ώρας να δώσει κάποιος την απάντηση (θυμάμαι πως στο πέρας του 24ωρου κλείδωνε το θέμα και δεν μπορούσες να δώσεις απάντηση όπως την πάτησα στον δεύτερο γύρο) ή επειδή απάντησε στα Αγγλικά (λες και απαγορεύεται να απαντήσει κάποιος στα Αγγλικά επειδή είμαστε ελληνική κοινότητα).

Δώσε εξουσία στον άνθρωπο και θα δεις ποιος πραγματικά είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*SLANGO*

Νέο Μέλος
Ο κανονισμός είναι σαφής:
Κάθε παίκτης μπορεί να συμμετάσχει μόνο με έναν λογαριασμό σε αυτόν τον διαγωνισμό, ακόμα κι αν έχει περισσότερους λογαριασμούς σε διαφορετικούς κόσμους.​
Εφόσον έχετε 2 λογαριασμούς σε διαφορετικούς κόσμους, οφείλατε να συμμετάσχετε με έναν. Επικοινωνήστε με το κέντρο υποστήριξης για να επιλέξετε έναν λογαριασμό που θέλετε να λάβετε τις ανταμοιβές.
Αγαπητοί διαχειριστές και κατά προέκταση αγαπητή Innogames (στην οποία εννοείται ότι θα απευθυνθώ στην γλώσσα τους στα κεντρικά υπό την μορφή καλοπροαιρέτων υποδείξεων, κριτικής και παρότρυνσης), ο τρόπος που διαχειρίζεστε το παιχνίδι είναι κάκιστος !!!

Υποτίθεται ότι θέλετε κόσμο - λογαριασμούς για να ζωντανέψτε, ένα έτσι και αλλιώς σκοτωμένο παιχνίδι και κόβεται το ενδιαφέρον στους 2ους ή και 3ους λογαριασμούς (εννοείται σε διαφορετικούς κόσμους !!!) που μπορούν να ενεργοποιήσουν καλύτερα το παιχνίδι.

Όχι μόνο σε λογαριασμούς με διαφορετικά Username σε διαφορετικούς κόσμους, αλλά και σε λογαριασμούς με το ίδιο Username σε διαφορετικούς κόσμους, θα έπρεπε να δίνετε την δυνατότητα συμμετοχής και επομένως πιθανής ανταμοιβής σε διαγωνισμούς και εκδηλώσεις, αφού ο κάθε κόσμος λειτουργεί ανεξάρτητα !!! Αλλιώς χάνεται παντελώς το ενδιαφέρον για τους 2ους, 3ους κλπ κόσμους, οπότε μετά αναγκάζεστε να μετακινείτε τους παίκτες και να "κλείνετε" τους κόσμους, παρ' όλη την φιλότιμη προσπάθεια που μπορεί να κάνει το δημιουργικό σας.
Ποιος ο λόγος να αρχίζει να παίζει κάποιος σε πέραν του ενός κόσμου, αφού θέτετε τέτοιους κανόνες ?

Αυτά δείχνει η ιστορία του παιχνιδιού, που ναι μεν "γιορτάζει" τα 15α γενέθλιά του με εκδηλώσεις και πυροτεχνήματα, αλλά φαίνεται ότι πολύ λίγα πράγματα έμαθε για την καλύτερη διαχείριση στο χρονικό διάστημα αυτό.

Και δημιουργείται τελικά το ερώτημα, που όπως βλέπω και άλλοι συμπαίκτες μου με τον ένα ή τον άλλο τρόπο έθεσαν :
Μήπως τελικά έχασα το χρόνο μου με την ενασχόλησή μου σε αυτή την εκδήλωση ?

Χρόνια πολλά "The WEST".
Και του χρόνου ....

Ευχαριστώ!
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
το 2015 αγαπητε. ψαξε λιγο εδω στο φορουμ. θα βρεις και την εκδοση.....το λεει νομιζω ξεκαθαρα η απαντηση μου στη φωτογραφια που μου κοψατε.

αφηστε το μη ψαχνετε.... https://forum.the-west.gr/index.php?threads/Χαρακτηριστικα-εκδοσης-2-27.8162/#post-127387

αραγε ποιος εψαξε καλυτερα τις απαντησεις; εμεις που σας το επισημαναμε ΜΕΣΑ απο τισ απαντησεις μας ή εσεις απο τη διαχειρηση;

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ ;
Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εάν απαντούσε κάποιος λάθος σε αυτό το κομμάτι, θα το λαμβάναμε σωστό με αυτά τα δεδομένα. Βέβαια, ως χαρακτηριστικό όντως παρουσιάστηκε το 2013 στον de.
Παρόλα αυτά, η απάντησή σας δε κόπηκε λόγω αυτού αλλά γιατί είχατε την ίδια απάντηση με άλλον παίκτη, όπως ανέφερα και σε προηγούμενη απάντηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

selakano

Μέλος
Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εάν απαντούσε κάποιος λάθος σε αυτό το κομμάτι, θα το λαμβάναμε σωστό με αυτά τα δεδομένα. Βέβαια, ως χαρακτηριστικό όντως παρουσιάστηκε το 2013 στον de.
Παρόλα αυτά, η απάντησή σας δε κόπηκε λόγω αυτού αλλά γιατί είχατε την ίδια απάντηση με άλλον παίκτη, όπως ανέφερα και σε προηγούμενη απάντηση.
την ιδια σωστη απαντηση; εγω και ολοι; χαχαχαχ κοψε μας ολους
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Έχω 10 λογαριασμούς με 10 διαφορετικά ονόματα και 10 διαφορετικούς κόσμους. Αχ γιατί δεν με αφήνει η Ιννο να λάβω μέρος και με τούς 10 λογαριασμούς σε ενα διαγωνισμό? Αφού όλοι οι λογαριασμοί είναι ανεξάρτητοι :D Κλαίω

@knightmaregr Γύρος 8 έχω σωστή απάντηση αλλά δεν φαίνεται το όνομα μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή