Λύση για τους πλέον ανενεργούς ελληνικούς κόσμους!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6344
  • Ημερομηνία έναρξης

Mythodeia

Νέο Μέλος
Η πραγματικότητα σε σύντομο διάλογο...για να θυμούνται οι νέοι και να ξεχνάνε οι παλιοί :lf
[SPOIL]
MaK4JEW.png
[/SPOIL]
 

DeletedUser6637

Guest
τρεις λαλουν κ δυο χωρευουν

οτι κ να λεμε ....μας εχουν γραμμενους
μονο εμεις που παιζουμε κ7 ξερουμε οτι εχουμε δικιο

παρολο αυτα ενας πολυ σοφος διαχειριστης εχει πει οτι
<<η υπομονη ειναι αρετη>>

μονο δεν μας εξηγισε ποια υπομονη ειναι αρετη?
του βοδιου?
η σκυλισια?
του σκατζοχειρου?
η του μπουφου?
 

Chief *Kounelos*

Μέλος
ποτε θα ξαναγινει συζητηση για το θεμα? και μια απορια η μεταφορες απο 6 και 7 δεν δεχθηκαν για καποιο λογο θα μπορουσατε να μας τον αναλυσετε?
 

kosrs

Νέο Μέλος
Ο κ6 που εξ αρχης ειναι και ο μοναδικος που εχω ασχοληθει,,απλα παραπαιει ,μην τα ξανα λεω τα γνωριζουν ολοι .
Αν δεν γινουν ριζικες αλλαγες απλα οι περισσοτεροι (απο τους εναπομειναντες εννοω)θα τα παρατησουν,,,,,,,,,μηπως ομως με αυτη σας την σταση ,αυτο θελετε,,να τα παρατησουμε;;;;;;;;;;;;;;;
Γιατι λογικη δεν εχει, να υπαρχει ο κοσμος με 70 ενεργους ,,,και αυτοι με το ζορι..
 

DeletedUser6978

Guest
Ρε παιδιά μην το κουράζομε το πράγμα. Το θέμα είναι απλό:

Κόστος διατήρησης του κόσμου ΑΑΑ στον ελληνικό σέρβερ=X
Εσοδα από τον κόσμο ΑΑΑ στον ελληνικό σέρβερ= Χ+1=> Ο κόσμος μένει :p

Κι άμα το Χ+1 γίνει 2Χ ανοίγουμε και τον Κ135 για να αυξήσουμε κι άλλο τα έσοδα...
 

DeletedUser6888

Guest
Να πω κι εγω 1-2 κουβεντες

ειμαι κατα, στις μεταφορες, τις θεωρω αδικες για τους παιχτες ενος κοσμου να ερχονται ετοιμοι χαρακτηρες απο αλλους κοσμους.
Καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν επενδυσει σε χρονο αλλα και σε χρημα στους χαρακτηρες τους, αλλα οπως καθε επενδυση μπορει να πεσει εξω!
Οσο λειτουργει ο κοσμος στον οποιο καποιος επενδυσε εχει το πλεονεκτημα, ειναι λογικο να εχει και την ζημεια οταν ο κοσμος σταματησει.

Γνωριζω βεβαια οτι ολοι με εχετε γραμμενο και κυριως η εταιρια αφου ολοι κοιταζουν το κερδος τους (οι παιχτες για να μην χασουν την επενδυση τους και η εταιρια για να μη χασει τα πελατακια) ομως αν θελει καποιος να γινει μεταφορα πρεπει να περνουν ολοι οι υπαρχοντες παιχτες καποιο αντισταθμιστικο οφελος

ΑΝ και ΟΤΑΝ γινει αυτο δεν εχω κανενα προβλημα να δεχθω μεταφορες, μεχρι να υπαρχει δικαιοσυνη πιστευω οτι καθε μεταφορα παραβιαζει τα δικαιοματα των παιχτων του κοσμου προορισμου.

Φιλικα
 

DeletedUser6637

Guest
Να πω κι εγω 1-2 κουβεντες

ειμαι κατα, στις μεταφορες, τις θεωρω αδικες για τους παιχτες ενος κοσμου να ερχονται ετοιμοι χαρακτηρες απο αλλους κοσμους.
Καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν επενδυσει σε χρονο αλλα και σε χρημα στους χαρακτηρες τους, αλλα οπως καθε επενδυση μπορει να πεσει εξω!
Οσο λειτουργει ο κοσμος στον οποιο καποιος επενδυσε εχει το πλεονεκτημα, ειναι λογικο να εχει και την ζημεια οταν ο κοσμος σταματησει.

Γνωριζω βεβαια οτι ολοι με εχετε γραμμενο και κυριως η εταιρια αφου ολοι κοιταζουν το κερδος τους (οι παιχτες για να μην χασουν την επενδυση τους και η εταιρια για να μη χασει τα πελατακια) ομως αν θελει καποιος να γινει μεταφορα πρεπει να περνουν ολοι οι υπαρχοντες παιχτες καποιο αντισταθμιστικο οφελος

ΑΝ και ΟΤΑΝ γινει αυτο δεν εχω κανενα προβλημα να δεχθω μεταφορες, μεχρι να υπαρχει δικαιοσυνη πιστευω οτι καθε μεταφορα παραβιαζει τα δικαιοματα των παιχτων του κοσμου προορισμου.

Φιλικα

κοιτας μονο το δεντρο κ οχι το δασος φιλε μου

σε νοιαζει μην πεσεις στην καταταξη αλλα δεν σε νοιαζει οτι θα ερθουν ενεργοι κ εμπειροι παιχτες στον κοσμο που παιζεις και θα γινει ποιο ανταγωνιστικος!!!!

μην ξεχνας επισης οτι στην κατασταση που βρισκονται οι κ6 και κ7
αργα η γρηγορα θα ερθει κ ο δικος σου κοσμος.....
 

DeletedUser6978

Guest
Και μια άποψη λίγο εκτός θέματος. Το άνοιγμα νέων κόσμων δεν μαζεύει νέους παίκτες. Ούτε αυτοί που είναι σε άλλους παλιότερους θα ξαναπαίξουν φτου κι από την αρχή το ίδιο παιχνίδι που τους πήρε 3-4 χρόνια για να φτάσουν στο επίπεδο που ηταν. Βολεύει μόνο τους παίκτες που αρέσκονται στο να δημιουργούν διπλούς λογαριασμούς. Ειδικά τωρα με τις περιπέτειες είναι σαν να τους λέτε "φτιάξε κι εσύ ένα μποτ, μπορείς".
 

DeletedUser5084

Guest
Να πω κι εγω 1-2 κουβεντες

ειμαι κατα, στις μεταφορες, τις θεωρω αδικες για τους παιχτες ενος κοσμου να ερχονται ετοιμοι χαρακτηρες απο αλλους κοσμους.
Καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν επενδυσει σε χρονο αλλα και σε χρημα στους χαρακτηρες τους, αλλα οπως καθε επενδυση μπορει να πεσει εξω!
Οσο λειτουργει ο κοσμος στον οποιο καποιος επενδυσε εχει το πλεονεκτημα, ειναι λογικο να εχει και την ζημεια οταν ο κοσμος σταματησει.

Γνωριζω βεβαια οτι ολοι με εχετε γραμμενο και κυριως η εταιρια αφου ολοι κοιταζουν το κερδος τους (οι παιχτες για να μην χασουν την επενδυση τους και η εταιρια για να μη χασει τα πελατακια) ομως αν θελει καποιος να γινει μεταφορα πρεπει να περνουν ολοι οι υπαρχοντες παιχτες καποιο αντισταθμιστικο οφελος

ΑΝ και ΟΤΑΝ γινει αυτο δεν εχω κανενα προβλημα να δεχθω μεταφορες, μεχρι να υπαρχει δικαιοσυνη πιστευω οτι καθε μεταφορα παραβιαζει τα δικαιοματα των παιχτων του κοσμου προορισμου.

Φιλικα

Αυτό που λες για το αντισταθμιστικό όφελος, θεωρητικά θα μπορούσε να είχε εφαρμογή και θα μπορούσαμε (επίσης θεωρητικά) να το συζητήσουμε ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ δεν είχε εφαρμοστεί ήδη η διαδικασία μεταφοράς χαρακτήρων από τους κόσμους Κ2-Κ5 στον Buffalo! Πληροφοριακά, όταν ορισμένοι παλεύανε για τη κατάταξη στο Μπάφαλο, 3 τουλάχιστον «εισβολείς» πλασαρίστηκαν στη πρώτη σελίδα της γενικής κατάταξης.

Όπως λέει και ο σοφός λαός «Όταν κάτι δεν μπορείς να το αποφύγεις, κάτσε και απόλαυσέ το» :gl
 

DeletedUser4530

Guest
η αληθεια ειναι οτι μια "εισβολη" (οπως χαρακτηριζεται) παικτων απο αλλους κοσμους, χαλαει την καταταξη που πολλοι πασχιζουν μηνες και χρονια για να κατακτησουν μια καλη θεση. προσωπικα δεν παιζω για καταταξη αλλα ειναι πολλοι αυτοι που το κανουν.
δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο κατι τετοιο αλλα ισως θα μπορουσε να δημιουργηθει μια 2η λιστα καταταξης σε ολα. η 1η να εχει να κανει με τους παλιους παικτες του κοσμου και η 2η να εχει να κανει με ολους οσους ερχονται απο αλλους κοσμους. βεβαια αυτο ριχνει τους νεοφερθεντες στο περιθωριο. εδω θα μπορουσε λοιπον να ενσωματωθουν στην 1η λιστα μετα απο ενα διαστημα πχ 1 χρονου ετσι ωστε οι παλιοι παικτες (αλλα και οι νεοφερθεντες) να βλεπουν λιστες ωστε να συγκρινουν και να εχουν τον χρονο αναπτυξης τους ωστε να παραμεινουν σε καλη θεση με την ενσωματωση των λιστων.
μακροπροθεσμα και οι δυο πλευρες εχουν δικιο, αλλα αμεσα φυσικα οι παλιοι. αντι λοιπον να ποσταρονται γκρινιες και κακιες καλο θα ηταν να ποσταρονται τιποτα ιδεες ωστε να βρεθει κατι μπας και μπορεσει να υλοποιηθει απ την εταιρεια και ικανοποιηθουν οι παικτες.
 

DeletedUser6152

Guest
Το οφελος ποιο μπορει να ειναι?? 5 επιπεδα πανω απο αυτο που ειμαστε??
Γιατι καποιο αλλο δεν βρισκω να υπαρχει...

Οι μεταφορες θα ενωσουν τους παικτες που ειναι σε μη ενεργο κοσμο και θα τους δωσουν ενα επιπλεον κινητρο στο να ευχαριστηθουν το παιχνιδι περισσοτερο ολοι..Παλιοι και νεοι στον κοσμο που μεταφερονται.

Το θεμα οπως ειχα πει και οταν ξεκινησε η συζητηση των μεταφορων ειναι να υπαρχει η ισορροπια.Κατι που το οποιο δεν φαινεται να γινετε στο colorado.Αργα ή γρηγορα θα ψαχνουμε ομαδικως τον επομενο για μεταφορα...
 

DeletedUser1748

Guest
Αργα η γρηγορα θα φυγει ο κοσμος ... Κανεις δεν ζητησε να ερθουν στον κοσμο του ατομα με πολλαπλασιες ικανοτητες , ουτε ζητησε να μαζευτουν τα 5 οπλα πριμιουμ απο καθε κοσμο... Και την τελικη κανεις δεν ρωτησε το κοσμο του κολοραντο αμα θελουν να γινει αυτη η ενωση ... οι συζητησεις εγιναν μεμωνομενα και εγω προσωπικα με τους περισσοτερους που μιλησα ηταν αντιθετοι
 

DeletedUser5084

Guest
Αυτό που πρέπει να καταλάβετε εκεί στον Κολοράντο είναι πως δεν είναι στο χέρι σας το αν θα ανοίξουν οι μεταφορές ή όχι! Δεν σας ρώτησε κανείς, ούτε θα ενδιαφερθεί στο μέλλον αν είστε σύμφωνοι με το άνοιγμα των μεταφορών προς το συγκεκριμένο κόσμο.

Η συζήτηση θα είχε ένα κάποιο ενδιαφέρον εφόσον ο Κολοράντο θα ήταν ο πρώτος κόσμος στον οποίο θα ενεργοποιούνταν οι μεταφορές. Καλώς ή κακώς έρχεστε δεύτεροι! Πάρτε το χαμπάρι και σταματήστε τη μουρμούρα και τα δακρύβρεχτα posts
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6637

Guest
προς ολους τους παιχτες του κολοραντο

οπως δεχτηκαμε εμεις στον μπαφαλο παιχτες απο κ1-κ2-κ3-κ4-κ5

θα δεχτειται κ εσεις εμας ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ γουσταρεται δε γουσταρεται

ολοι εμεις που διαμαρτυρομαστε ωστε να γινουν γρηγορα οι μεταφορες
το κανουμε γιατι θελουμε να ερθουμε κολοραντο να σας γλεντησουμε!!!!

so noob so good......
:lf:eek:m:p
 

DeletedUser6152

Guest
Μαλλον nagual δεν καταλαβες τι ειπα...
Αν το να ρθειτε ολοι και να μπειτε σε μια συμμαχια με μονο σκοπο τις νικες τοτε θα λεμε οτι ο κοσμος νεκρωσε αφου αυτο θα γινει μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα.
Αρα χαλαρωσε λιγο με τα δακρυα γιατι προς το παρων μονο απο τον κ7 κλαιτε για τις μεταφορες.Επειδη τον τελειωσατε.Αυτο μαλλον δεν σας εγινε μαθημα και παμε για την επομενη καταστροφη... :wk

Οταν νιωσετε το συζηταμε...Μεχρι τοτε καλα κρασα
 
Κορυφή