Zeigeist

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser280
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser280

Guest
Παίρνω τη σκυτάλη απο το Στράτο και το γυρνάω σε κατι πιο σοβαρό.

Zeitgeist the movie kai
Zeitgeist Adendum

Πόσοι τα έχετε δει και τη γνωμη έχετε για το περιεχομενο τους.

Αντε να δω ποιοι απο δω πέρα ειναι ψαγμένοι.
 

DeletedUser

Guest
πωπω, όχι κι εδώ!!! δεν αντέχω άλλη κουβέντα πάνω στο θέμα...
 

DeletedUser280

Guest
δεν το δινεις και σε google video; εχουν βγει και τα δυο.

χαχαχα την πατησες ριππερ. για σενα το εκανα για να σε εκδικηθω που δεν μου εκανες εκπτωση στο γαιδαρο.
 

DeletedUser

Guest
δεν εχω ιδεα τι ειναι απλα το παιζω ψαγμενος:.......... χαχαχαχαχαχαχαχα:d
 

DeletedUser

Guest
Poly kali gia osous areskontai stin synomosiologia. Isws top sto eidos.
Kata ta alla, i antimetwpisi xaraktiristikwn pananthrwpinwn opws i anagki gia ti latreia tou theiou me ton tropo pou ginetai stin tainia, kai i ypovathmisi tetoiwn xaraktiristikwn i gegonotwn sygxronwn pou xrizoun polypreuris kai polyplokis analysis se ena epipedo "master plan" einai mallon aneu sovarou sxoliasmou.

Emena m aresan giati m aresei i synomosiologia ws eidos fantastikis logotexnias.
Kairo skeftomai na kolisw mia afisa tou Liakopoulou sto dwmatio mou kai olo to anavalw (kakws).
 

DeletedUser

Guest
Kairo skeftomai na kolisw mia afisa tou Liakopoulou sto dwmatio mou kai olo to anavalw (kakws).
το εχεις πει στους γονεις σου?
 

DeletedUser437

Guest
Το 2 δεν το είδα ακόμη, αλλά με το πρώτο Zeitgeist συμφωνώ κατά 95%.
Ιδίως το "τρομοκρατικό" χτύπημα στους δίδυμους πύργους, ήταν 100% Hollywood :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser280

Guest
το αντεντουμ ειναι ακομα καλυτερο απο το πρωτο.

και δεν χρειαζετε να λετε αν συμφωνειτε ή διαφωνειτε. απλά τα βιντεος σας δινουν άλλες εκδοχές του τι μπορει να συ μβαινει ή ακομα και να συμβει στον κοσμο.
οποιος εχει μάτια άλλωστε δεν χρειαζεται να ψάχνει στα βιντεακια για να καταλαβει 5 πραγματα
 

DeletedUser

Guest
Εμένα μου άρεσαν και τα 2 και για αποφυγή παρεξηγήσεων ΟΧΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ!!!

Θα συμφωνήσω με την blondy δεν χρειάζεται να έχεις IQ 2000 ή να δεις 3594305 ντοκιμαντέρ για να καταλάβεις τι γίνετε γύρω σου..

Να αναφερθώ λίγο στο part1 του zeigeist I..
Θεωρώ ότι δεν είναι το δυνατό του σημείο..δεν με έπεισε γιατί δεν γνωρίζω πολλά από αυτά που έλεγε περί αστρονομιών κτλ κτλ και ασχολήθηκε(όσο ασχολήθηκε δηλαδή..) σχεδόν μόνο με τον Χριστιανισμό..Δεν θα πω τίποτα παραπέρα για να μη σας κουράσω εκτός και αν υπάρξει κάποιο έναυσμα..!
Οπότε για όσους δεν τα έχουν δει θα τους πρότεινα να δώσουν περισσότερη βάση σε Zeigeist I part 2&3 και σίγουρα σε ολόκληρο το πολύ ωραίο Zeigeist II..
Βέβαια θα άξιζε να αναφερθεί και ο αντίλογος αλλά ακόμα δεν έχω δει-διαβάσει τα "Anti-Zeigest" λόγω χρόνου οπότε δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη γι' αυτά όπως έχω για τα zeigeist..

Άρα συμπέρασμα ΑΞΙΖΕΙ να αφιερώσετε μερικές ώρες από τη ζωή σας για να τα δείτε!
 

DeletedUser280

Guest
οσον αφορα το 1ο μερος του ζαιγκαιστ, κανεις ενα πολυ σημαντικο λαθος.

αν πεις σε καποιον να δει τα 2 και 3 χωρις να δει το 1, τοτε λυπαμαι αλλα το χασες το παιχνιδι.

δεν μπηκε τυχαια πρωτο θεμα η θρησκεια. το κανανε για να σου κλονισουνε εστω και λιγο αυτα που τοσο ατρανταχτα πιστευες, ετσι ωστε να μην σοκαριστεις μετα μ αυτα που ακολουθουν,
το βαζουνε δλδ πρωτο, ετσι ωστε μετα να δεις τα υπολοιπα με πιο ανοιχτο μυαλο.

και επισης αναφερεται πιο πολυ στο χριστιανισμο επειδη το βιντεο απευθυνεται πιο πολυ στους αμερικανους. που εκει ξερεις τι γινεται με τις θρησκειες. για αυτο λεει καπου οτι ο θεος θελει συνεχεια λεφτα
 

DeletedUser

Guest
Οι εκκλησίες θέλουν συνέχεια λεφτά όχι ο χριστιανισμός...το έχουμε δει πολύ πρόσφατα..
Οι καθολικοί το έχουν κάνει επάγγελμα εδώ και αιώνες ως γνωστών από την ιστορία και από τα σημερινά δεδομένα..
Αλλά χριστιανισμός δεν ισούται με εκκλησίες..
Παρόλα αυτά δεν είπα να μην το δουν...απλά να δώσουν περισσότερο βάση στα 2&3 part που για μένα είναι αυτά που αξίζουν περισσότερο!
 

DeletedUser

Guest
Για όποιον ενδιαφέρεται να δει ντοκυμαντερ (εννοώ πραγματικά και σοβαρά ντοκυμαντέρ όπου οι αναφορές και τα στοιχεία που παρουσιάζονται εχουν μια πηγή και μια εγγυρότητα, και δεν προσπαθούν να κηρύξουν κάτι (π.χ. μια αλήθεια που θα την δούμε αν ανοίξουμε τα μάτια μας) αλλά να παρουσιάσουν δεδομένα) για την θρησκοληψία στην Αμερική και μια ματιά στο Αμερικάνικο πολιτικό γίγνεσθαι έξω από τα όρια των δύο μεγάλων παρατάξεων, προτείνω:

-Jesus Camp: Σοκαριστικό, ακολουθεί μερικά παιδιά Ευαγγελιστών στο ομώνυμο camping και αποκαλύπτει το οικοδόμημα της θρησκόληπτης rightish Αμερικής.
-An unreasonable Man: Παρακολουθεί τη ζωή του Ralph Nader παρέχοντας έτσι μια αναδρομή στην Αμερική των 50 τελευταίων χρόνων με αναφορές στο κίνημα της προστασίας του καταναλωτή, το αγγελικό πρόσωπο των μεγαλο-βιομηχανιών όπως η General Motors, το παιχνίδι Δημοκρατικών-Ρεπουμπλικανών, και το προφίλ "μεγάλων" προσωπικοτήτων όπως ειναι αυτή η ζωάρα ο Michael Moore.

Αλλά δεν έχουν τόση πλάκα όση έχει το Zeitgeist.
 

DeletedUser

Guest
Κλειδώνει λόγω παλαιότητας και μεταφέρετε στο αρχείο


threadclosedbf1.gif
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή