premium

  • Δημιουργός θέματος akalestos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
δεν ξερω κατα ποσον μπωρει να ληφθει υποψην το θεμα που ανοιγω
απο τους υπευθυνους της χωρας μας για το πεχνιδι που πεζουμε.........

λυπον το premium μου φενεται πως ειναι πολυ ακριβο και φοβαμαι πως
θα οδηγησει το παιχνιδι σε πεχτες 2 ταχυτητων.
σε αυτους που εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να βαζουν συνεχεια και να
ανεβενουν συνεχως 2-3 φορες ποιο γρηγορα απο εκεινους που δεν εχουν την
οικονομικη δυνατοτητα να πληρωνουν καθε 14 μερες..

πιστευω πως το αποτελεσμα θα ειναι το παιχνιδι να μην εχει ενδιαφερον σε λιγους μηνες γιατι οι μισοι θα ειναι 50 lvl και οι αλλοι 30..
το αποτελεσμα θα ειναι να βαρεθουν οι μικροι και να νιωθουν πως τελικα δεν
πεζει ρολο το αν ακολουθας στρατηγικη αλλα το αν τα εχεις και τα ακουμπας
και να εγκαταληπσουν το παιχνιδι με αποτελεσμα σιγα σιγα να ερημωνει ο server μεχρι να ανοιξει αλλος κ αλλος κ αλλος και στο τελος να βγει ενα αλλο παρομοιο παιχνιδι..
δεν λεω ..ο server θελει λεφτα γιατι εχει εξοδα ...και εμεις που μας αρεσει το
παιχνιδι να βοηθησουμε και να τσονταρουμε κατι..αλλα το να εχεις full premium ειναι 20+ ευρο τις 2 βδομαδες ειναι πολυ...
δε θα ταν καλυτερο να βρεθει μια αλλη λυση πχ λεω εγω τωρα ,
να πεζεις free το παιχνιδι μεχρι τα 20 lvl και μετα αν σου αρεσει να σκας ενα 10ερο -20αερο και τελος ...αν ειμαστε 10 000 πεχτες χ10 η 15 ευρο ειναι νομιζω καποιο ποσο αρκετα καλο για να κρατηθει ο server..γιατι στις φιλετικες
μαχες ακουμπας 2,5 ευρο στις 15 μερες δηλαδη ??
αλλο 5 ευρο το μηνα για full premium και αλλο 40+ευρο για το παιχνιδι που πεζουμε ///...και η φαση ειναι πως ειναι της ιδιας εταιριας νομιζω..
 

DeletedUser

Guest
φαντάζομαι πως δεν περιμένεις επίσημη απάντηση, καθώς δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος υπεύθυνος του παιχνιδιού εδώ να μιλήσει γι αυτό...

επίσης υπάρχουν 5 premium και κοστίζει 2 ευρώ το καθένα για 14 μέρες. Άρα τον μήνα βγαίνει 20 και κάτι ευρώ για να τα έχεις όλα. Όχι 40+. Αν δε έχεις αποφασίσει ότι θα παίξεις σοβαρά μπορείς να αγοράσεις 100 σβόλους με 20 ευρώ και να έχεις ουσιαστικά full premium για 4 μήνες με αυτά τα λεφτά. Δηλαδή 5 ευρώ τον μήνα... δεν ειναι και τόσο ακριβά έτσι??
 

DeletedUser

Guest
έχεις απόλυτο δίκιο, όλοι το λένε. είναι πάρα πολλά
ξέρω ήδη αρκετούς που ξεκίνησαν με premium και δεν θα συνεχίσουν λόγο της τιμής.
και μάλλον θα πέσει ερήμωση μετά όπως λές.

επίσης για τα 20 το μήνα που λές ripper, σου φαίνονται λίγα? ξέρεις με πόσο παίζεις το wow που είναι game πολλών κλάσεων παραπάνω? είναι υπερβολικό το ποσό για ΑΥΤΟ το παιχνίδι
 

DeletedUser

Guest
εγώ παίζω με λιγότερα από 5 τον μήνα...
είναι θέμα επιλογών όλα. μπορεις να παίξεις τσαμπα, με λίγα ή με πολλά λεφτά...
 

DeletedUser

Guest
εχεις ενα δικιο...
αλλα αν αγορααζεις με sms ειναι 2ευροχ5σβολους =10 ευρο τις 14 μερες ..
δηλαδη 28 ευρο το μηνα .

δεν εχουν ολοι πιστωτικη κτλπ ..
και κατι ακομα γιατι δεν σχολιαζεις την διαφορα με τις φιλετικες μαχες ?

30 ευρο το δημηνο περνεις καρτα για oficial lineage -wow κτλπ ..
ε εξακολουθω να νομιζω πως ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τιμες ...

στους αλλους server πχ στον αγγλικο -γερμανικο ποσο ειναι ?
 

DeletedUser

Guest
i timi einai padou idia.to paixnidi to paizoun kai pio mikri paixtes px opos ego pou 14 pou 8a broume emis tin pistotiki i 20 euro to mina?gia apantiste:D:D:D
 

DeletedUser

Guest
κάτσε γιατί μπερδεύτικα και εγώ....δεν είναι 20 αλλά 10 το μήνα(40 σβόλοι)
τα οποία και πάλι πολλά είναι βεβαίως....

το σοβαρότερο θέμα είναι οτι επιτρέπει να παίξεις 1/4 premium ή 2/4 ή 4/4 φούλ....
απίστευτο λάθος γιατί καταλήγουμε να παίζουμε με τις τσέπες μας αντί με τις ικανότητες....απαράδεκτο. Επρεπε να είναι 1 το Premium και όποιος θέλει ας παίξει! δίκαια πράγματα. το αποτέλεσμα όμως θα ήταν μικρή συμμετοχή οπότε ας βάλουμε και αυτούς που παίζουν (και δεν παίζουν) χωρίς premium για να γεμίζει ο χάρτης και να υπάρχει μια ψευτοζωντάνια.... κάπως έτσι δείχνουν τα πράγματα
 

DeletedUser

Guest
τέλοσπαντων, νομίζω ότι συζητάμε απλά για να συζητάμε... οι τιμές και η πολιτική της εταιρίας φαίνεται πως είναι διεθνείς και δεν πρόκειται να αλλάξουν...
 

DeletedUser315

Guest
ripper esy san diaxirisths tou forum kerdizeis kana free premium
gt ap oti thimame stis fyletikes oi diaxiristes eixan logo twn uphresiwn poy pareixan
 

DeletedUser

Guest
δε ξέρω τι γινόταν στις φυλετικές, εγώ ούτε έχω πάρει τσάμπα premium, ούτε έχω μιλήσει ποτέ με κανέναν διαχειριστή του παιχνιδιού...
 

DeletedUser280

Guest
μηπως να χωριζαμε το παιχνιδι σε δυο κατηγοριες. π.χ οσοι παικτες παιζουν με πριμιουμ να βαλουν διπλα στο ονομα τους και ενα π. ετσι θα ξερουμε ολοι οτι γινεται και ποιους πρεπει να ξεπερασουμε. πχ εγω που δεν εχω πριμιουμ να ξερω οτι οσο και να παιξω δεν προκειται ποτε να φτασω το επιπεδο του ριπερ.

ετσι αυτοι που παιζουν με πριμιουμ θα ανταγωνιζονται παικτες με πριμιουμ και αυτοι που παιζουν χωρις, το ιδιο.

να το βαλουμε θεμα για ψηφοφορια;
 

DeletedUser

Guest
ενταξει κ στην τελικη δεν περνουμε τα ιδια χαρτηλικια η τα ιδια μισθα με τους
αγγλους κ τους γαλους...ισως εκι τα 10-20 ευρο να ειναι ψιρες..
δηλαδη αν πεζοταν στη κινα θα ζηταγανε απο τον κινεζο 20 ευρο για πρεμιουμ?
 

DeletedUser

Guest
1)και που διαμαρτηρόμαστε εδώ δεν γίνεται τίποτα:)
2)το πιο σωστό θα ήταν να επέτρεπαν την συναλλαγή των 20 σβόλων μέσω τηλεφώνου/κινητού ώστε και αυτοί που δεν έχουν πιστωτική να μπορούν να αγοράσουν για να καούν(όχι οτι με καίει και πολύ μια 20άδα βάζω :d)
3)ναί όντως είναι μια μορφή παικτών 2 ταχυτήτων./αλλά σκέψου οτι κάποιος πρέπει να συντηρεί και αυτό το κωλοπαίχνιδο, με κάποιο τρόπο;)
έτσι οι παίκτες με πρέμιουμ συντηρούν ταυτόχρονα και το παιχνίδι για να παίζουν και οι non-premium
σκέψου να έπρεπε να πληρώνεις συνδρομή απο την αρχή και να ίσχυε για όλους τους παίκτες
 

DeletedUser

Guest
στο φορουμ του net ηδη έχουν βάλει ως ιδέα την μείωση των τιμών των premium,και εφόσον το βάλουν σε δημοσκόπιση τότε θα τις κατεβάσουν:)
 

DeletedUser

Guest
εχεις ενα δικιο...
αλλα αν αγορααζεις με sms ειναι 2ευροχ5σβολους =10 ευρο τις 14 μερες ..
δηλαδη 28 ευρο το μηνα .

δεν εχουν ολοι πιστωτικη κτλπ ..
και κατι ακομα γιατι δεν σχολιαζεις την διαφορα με τις φιλετικες μαχες ?

30 ευρο το δημηνο περνεις καρτα για oficial lineage -wow κτλπ ..
ε εξακολουθω να νομιζω πως ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τιμες ...

στους αλλους server πχ στον αγγλικο -γερμανικο ποσο ειναι ?

ναι ρε δικιο εχει με 2 ευρω τα εχουμε ολα και δεν χρειαζετε να διαλεξεις τι θες
 

DeletedUser

Guest
H τιμή είναι σχετική και εξαρτάται από την ανταποδοτικότητα που ππαρέχει το παιχνίδι. αν τα χρήματα που κερδίζει η εταιρεία τα επενδύσει σε μεγαλύτερο βάθος (εύρος) παιχνιδιού εμπλουτίζοντας το με νέες αποστολές,περισσότερα αντικείμενα ,περισσότερες επιλογές, καλύτερο ρουχισμό κλπ τότε είναι οκ η τι μή αν όμως τα θεωρεί κέρδη τότε το παιχνίδι είναι ακριβό
 
Κορυφή