Premium Εργασια

DeletedUser

Guest
Με μια πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα άλλο σχετικό θέμα οπότε το ανοίγω εγώ.

Θεωρώ ότι ο αυτοματισμός "Premium Εργασία" δεν είναι αρκετά αποδοτικός για τους παίκτες που επιλέγουν να πληρώσουν γι'αυτή την ευκολία.Βολεύει μόνο αν σκοπεύεις να κάνεις την ίδια εργασία συνεχόμενα,αλλά αν θέλεις να κάνεις 4 διαφορετικές εργασίες για τις οποίες οι πόντοι εργασίας σου είναι ίσα-ίσα (χρησιμοποιώντας τα bonuses απο τα διάφορα items) είναι πρακτικά άχρηστο.Και αυτό γιατί δεν μπορείς να αλλάξεις ρούχα κλπ τα οποία είναι μεν απαραίτητα για την πρώτη εργασία αλλά άχρηστα δε για την δεύτερη,αν δεν ολοκληρώσεις την πρώτη.Ακόμη όμως και αν χρησιμοποιήσεις τα κατάλληλα items όταν τελειώσει η πρώτη εργασία και αρχίσεις την δεύτερη αυτό δεν θα επηρεάσει τον υπολογισμό των πόντων εργασίας,καθώς σύμφωνα με όσα διάβασα στο αγγλικό forum οι πόντοι εργασίας υπολογίζονται όταν προγραμματίζεις τις εργασίες σου και σου αφαιρούνται οι πόντοι ενέργειας και δεν επηρεάζονται από τις όποιες αλλαγές εξοπλισμού κάνεις στην συνέχεια.

Θα ήταν καλό λοιπόν,κατά την γνώμη μου πάντα,ο αυτοματισμός αυτός να σου δίνει την δυνατότητα να αλλάζεις τα απαιτούμενα items όταν προγραμματίζεις τις εργασίες ώστε να μπορείς να χρησιμοποιείς τα καλύτερα items και να εκμεταλλεύεσαι πλήρως τις δυνατότητές του εξοπλισμού σου.Διαφορετικά δεν βρίσκω κάποιο ιδιαίτερο νόημα να πληρώσεις για αυτόν,εκτός αν είσαι εργάτης και χτίζεις συνέχεια τα κτίρια της πόλης σου.
 

DeletedUser1003

Guest
ο αυτοματισμός αυτός να σου δίνει την δυνατότητα να αλλάζεις τα απαιτούμενα items όταν προγραμματίζεις τις εργασίες

αυτό που ζητάς δεν γίνεται.

δεν σε υποχρεώνει κανέις να το ενεργοποιήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
δεν είπα ότι με υποχρεώνει κανείς να το ενεργοποιήσω,ούτε απαίτησα να αλλαχθεί επειδή δεν αρέσει σε εμένα.όσα δηλαδή γράφονται σ'αυτό τον τομέα σαν ιδέες μπορούν να πραγματοποιηθούν ή μήπως πρόκειται να πραγματοποιηθούν?εκτός αν ορίζεις και γνωρίζεις εσύ το τι μπορεί να πραγματοποιηθεί και τι όχι,τότε πάω πάσο.
είπα την άποψη μου και την σκέψη μου για το πώς θα μπορούσε να γίνει καλύτερο,κάποιος μπορεί να συμφωνεί και κάποιος όχι.όπως και να έχει όμως,σε καμία περίπτωση δεν μου χρειάζεται η επισήμανση ότι δεν με υποχρεώνει κάποιος να το ενεργοποιήσω,θα προτιμούσα ένα περισσότερο ουσιώδες σχόλιο.
 

DeletedUser

Guest
και εγώ πιστεύω, ότι θα έπρεπε να μπορείς να αλλάζεις ρούχα ταυτόχρονα με την αλλαγή εργασίας.

τότε πραγματικά θα είχε νόημα ο αυτοματισμός. τώρα είναι σαν να μην υπάρχει.
 

DeletedUser

Guest
παιδιά δεν γίνονται αυτά που ζητάτε..στη ζωή δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα:eek:..και για αυτό μην ανοίγετε άσκοπα θέματα που δεν έχουν ουσία...αν γουστάρεις πληρώνεις αν όχι δεν πληρώνεις..απλά ΕΛΕΟΣ!!!δική σου είναι η επιλογή..:cool:
 

DeletedUser

Guest
Προφανώς δεν γίνονται όσα ζητάμε,προφανώς δεν μπορούμε να έχουμε όσα ζητάμε στην ζωή(εδώ δεν μιλάμε όμως για την πραγματική ζωή αλλά για ένα παιχνίδι) αλλά προφανέστατα αυτό δεν αναιρεί το ότι μπορούμε να συζητάμε περί αυτών και να προτείνουμε πράγματα και ιδέες,άσχετα με το αν σε άλλους φαίνονται σωστά και σε άλλους λάθος.
Διαφορετικά θα πρέπει να μετονομασθεί το section από "ιδέες και bugs" σε σκέτο "bugs".
 

DeletedUser

Guest
ο αυτοματισμος υπάρχει για να πέφτεις για υπνο στις 12.00, να βαζεις 8 ώρες δουλειάς και στις 8 που σηκωνεσαι για δουλεια να ξαναβάζεις... με αλλα λογια σκοπος του ειναι να μπορει κανεις να δουλεύει/κοιμαται/μονομαχει 24/7.
 

DeletedUser

Guest
ο αυτοματισμος υπάρχει για να πέφτεις για υπνο στις 12.00, να βαζεις 8 ώρες δουλειάς και στις 8 που σηκωνεσαι για δουλεια να ξαναβάζεις... με αλλα λογια σκοπος του ειναι να μπορει κανεις να δουλεύει/κοιμαται/μονομαχει 24/7.

Συμφωνώ,δεν είπε κανείς κάτι διαφορετικό.Αν όμως σου επέτρεπε να επιλέγεις και τα κατάλληλα items για κάθε περίπτωση θα ήταν πολύ πιο αποδοτικός και κατά συνέπεια πολύ πιο θελκτικός για να πληρώσεις και να τον αποκτήσεις;).
 

DeletedUser

Guest
Σκέψου ομως αυτο πόσες μεταβλητές θα χρειαζόταν

4 2ωρα από 7 παραλλαγές για καθε περίπτωση
Περιλαίμιο
ΚΕΦΑΛΙ
Όπλο
ένδυση
Προϊών
υποδήματα
Ιππασία

Μονο για ένα παίχτη το παιχνίδι πρέπει να θυμάται 28 διαφορετικές μεταβλητές.
Σκέψου οτι είμαστε 200000 παίχτες +

Και το οτι επίσης κάθε αλλαγή των ποιο πανω αντικείμενων αυτόματα θα ΣΗΜΑΙΝΕΙ και αλλαγή ικανοτήτων, πόντων εργασίας κτλ κτλ...

Πολυ δύσκολο νομίζω να γίνει.
Βεβαία δεν είμαι και σίγουρος. Ετσι όπως το βλέπω παντς... δεν νομίζω και αν γινει θα αυξηθει η τιμη του premium γιατι θα χρειάζεται μεγαλύτερος server
 

DeletedUser

Guest
από προγραμματισμό γνωρίζω κάποια βασικά οπότε μου είναι δύσκολο να πω κατά πόσο είναι πραγματοποιήσιμο και με τι κόστος.Δεν ακούγεται εύκολο πάντως όπως το θέτεις δεδομένου ότι είμαστε 20.000 παίκτες στον ελληνικό server αλλά υπάρχουν και οι ξένοι με πολύ περισσότερο κόσμο.
 

DeletedUser

Guest
Εγω μιλουσα μονο για τον ελληνικο, σκεψου λοιπον να πρεπει να γινει αυτο σε 7 κοσμους τοy .net με full capacity
 

DeletedUser

Guest
αν γίνει αυτό που λέτε που ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ θα γίνει πρώτα στο .net
 

DeletedUser

Guest
Μια ιδέα που έχει αναπτυχθεί στο αγγλικό forum και δίνει μια πιο αποδοτική εφαρμογή του αυτοματισμού εργασίας είναι η εξής:

Ο παίκτης να έχει στη διάθεσή του 4 (ας πούμε) κουτάκια, όπου τοποθετεί τα καλύτερά του αντικείμενα για 4 διαφορετικές δουλειές και ονομάζει το κάθε κουτάκι διαφορετικά (π.χ. σετ 1, σετ 2 κλπ).
Μ' αυτό τον τρόπο θα μπορεί να βάλει 4 διαφορετικές δουλειές συνεχόμενες, ενεργοποιώντας το αντίστοιχο κουτάκι του και το σύστημα φυσικά θα υπολογίζει ανάλογα τους πόντους, αφού πριν την έναρξη κάθε δουλειάς θα φοράει αυτόματα τα αποθηκευμένα αντικείμενα.

Το αν θα εφαρμοσθεί φυσικά αυτό, είναι θέμα των προγραμματιστών του παιχνιδιού.
 
Κορυφή