Popup windows-ενοχλητικες διαφημισεις

  • Δημιουργός θέματος Athan Lioneye
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
παιδες θελω βοηθεια ,,

χρησιμοποιω firefox εδω κ 2-3 χροννια ,, λοιπον πριν 10-15 μερες περιπου
εκανε update o mozzila ,, το κλασικο ..
εεε απο εκεινη την ημερα μου ανοιγουν ενα σωρο παραθυρα με διαφημισεις ..
ολη την ωρα ,,,

εκανα τα παντα εβαλα Blocker εκανα format ,,
μιλαμε εχω κανει τα παντα ,,

ξερει κανενας πως μπορω να γυρισω πισω το update ,,???να παω παλι στο firefox 2 ,,, με την καινουργια εκδοση γιναν ολα αυτα ,,,

please help ... δεν μπορω αλλο καθε κινηση που κανω ,τσουπ παραθυρο ,,αμαν
 

DeletedUser

Guest
θυμαμαι ειναι ενα προγραμμα στα εξπι τα γουιντοους(δεν ξερω για τα βιστα) που ειναι προγραμμα του λειτουργικου και σου γυρναει τον υπολογιστη σε μια συγκεκριμμενη ημερομηνια που θελεις εσυ και καταργει ολλες τις σημαντικες αλλαγες(π.χ.εγκαταστασεις προγραμματων)...αυτο μπορεις να το κανεις και να γυρισεις πισω στην ημερομηνια που δεν ειχες κανει απντεητ;)
 

DeletedUser637

Guest
Δεν έχει σχέση ο mozilla με αυτά τα pop-up windows..

Σου έχει μπει ιός στο pc και πρέπει να είναι Trojan ή Spyware και για'υτό σου βγαζει συνέχεια παράθυρα..Αυτος που τον έστειλε προσπαθεί να σου μπλοκάρει το pc.

Είχε στείλει τον ιό μέσα στο update και όποιος έκανε update τον έπερνε.

Αν έχεις Spyware Doctor μπορείς να τον βρεις εύκολα τον ιο..

Μπορει να σου βρει όλους τους ιούς που σκοπό έχουν να σου κλέβουν αρχεία.

Googl it και ίσως να στο βγάλει
 

DeletedUser

Guest
ειναι κι αυτο...κι εγω το ειχα παθει αυτο μου μπηκε με ενα download ενας trojan και επειδη το νορτον δεν μπορουσε να τον βγαλει τον εβαλα σε καραντινα:cool:
 

DeletedUser

Guest
Δεν έχει σχέση ο mozilla με αυτά τα pop-up windows..

Σου έχει μπει ιός στο pc και πρέπει να είναι Trojan ή Spyware και για'υτό σου βγαζει συνέχεια παράθυρα..Αυτος που τον έστειλε προσπαθεί να σου μπλοκάρει το pc.

Είχε στείλει τον ιό μέσα στο update και όποιος έκανε update τον έπερνε.

Αν έχεις Spyware Doctor μπορείς να τον βρεις εύκολα τον ιο..

Μπορει να σου βρει όλους τους ιούς που σκοπό έχουν να σου κλέβουν αρχεία.

Googl it και ίσως να στο βγάλει


εχω το avast antivarious το οποιο ειναι free ... αλλα δεν κανει τιποτα μου φαινεται ,,

θα δοκιμασω αυτο που λες ,, το Spyware Doctor ,,,

κ ο θεος βοηθος ... εχω απελπιστει μου ερχεται να πεταξω το p.c στα σκουπιδια κα να παρω αλλο ..

τωρα 2 λεπτα μπηκα 4 παραθυρα ανοιξανε ... ελεος
 

DeletedUser

Guest
παρα να δοκιμασεις εκατο προγραμματα,γιατι δεν μας διευκρηνηζεις(δεν ξερω εαν γραφετε ετσι) εαν σου κανει το ιδιο με τον ie??
 

DeletedUser637

Guest
το Avast είναι για ιούς που μπορούν να σου καταστρέψουν το pc.

To Spyware doctor είναι για τα spyware και τα trojan.
 

DeletedUser

Guest
φιλε αυτο που ειπες ειναι ,, ο ιος επεκτεινετε ..

τωρα αφηνει σκιες απο τα παραθυρα που ανοιγοκλεινω κ παει πολυυυυυυ αργα ..

κ εκτελει εντολες οτι να ναι ..

το κλεινω κ φωναξα ενα φιλο expert σ αυτα κ βλεπουμε ...
 

DeletedUser

Guest
Μην ξεχασεις Να ενηρωσεις εκεινους Που μπορει να εδωσες cd,usb και γενικα οτιδηποτε Μεταφερετε,να παρουν τα καταλληλα Μετρα...

Μεχρι να ερθεις ο φιλος Σου,το ιδιο υσχει και για εσενα...Μην δωσεις CD,USB,Mην Μπεις Σε καπιο network ουτε να δεχτεις...Αυτοι οι ιοι μεταφερονται αμεσως....
 

DeletedUser

Guest
Φιλε,δεν ξερεις τι σημαινει να σου Μπει ιος μεσα σε Δυκτιο Εταιριας Και να Προσπαθας Να βρεις Λυση η ωρα 4 τα ξημερωματα...

Ουτε εχεις Ξαναδει ιο να σου σβηνει το BIOS και να μην αναβει καθολου το pc...

στο κατω κατω,σαν computeρακιας,τι θα επρεπε να λεω;;:D:D
 

DeletedUser

Guest
το πρωτο οντως δεν το εχω δει:eek::eek:
το δευτερο το εχω δει στο pc ενος φιλου μου και τελικα ηταν ενα καλωδιο απο μεσα που το ειχε βαλει λαθος:p
 

DeletedUser2905

Guest
avg 8.5 κ δεν ειμαι καλααα:p
βαλε το αυτο, αν και δεν ξερω αν ειναι δωρεαν, προσωπικα το θεωρω το καλυτερο αντι-βάιρους. προσεχε τι προγραμματα χρησημοποιησεις, ειναι σχεδον σιγουρο να κολλησεις ιο σε μεσα σε 1-2 μηνες απο προγραματα οπως LimeWire.
 

DeletedUser

Guest
Φιλε,δεν ξερεις τι σημαινει να σου Μπει ιος μεσα σε Δυκτιο Εταιριας Και να Προσπαθας Να βρεις Λυση η ωρα 4 τα ξημερωματα...

Ουτε εχεις Ξαναδει ιο να σου σβηνει το BIOS και να μην αναβει καθολου το pc...

στο κατω κατω,σαν computeρακιας,τι θα επρεπε να λεω;;:D:D
Ναι,το εχω παθει κι εγω το δευτερο.Ο υπολογιστης δεν ηταν δικος μου αλλα της αδερφης (10 χρονια μεγαλυτερη).Μπηκα στο google,πηγα να κατεβασω το alien arena 2008,το εκανα επανεκινηση(οπως πρεπει)και μετα το pc δεν ανοιγε.Σταματουσε εκει που φορτωνουν τα windows. :mad: οπως καταλαβαινετε η αδερφη μου ειχε γινει εξαλλη,αλλα τελικα μετα απο περιπου 1 ΜΗΝΑηρθε επιτελους ενας...βαρεθηκα να γραφω.Νομιζω οτι καταλαβατε τι θα γινει.
 

DeletedUser

Guest
εγω παιδια χρησιμοποιω αυτο και δεν εχω ποτε προβλημε.μολις δει καποιον ιο τον πεταει κατευθειαν εξω και σε ενημερωνει για το τι ιος ηταν για να ξερεις να διαγραψεις το αρχειο αν το ειχες κατεβασει.εμενα με εχει βοηθησει πολυ και απο τοτε που το εβαλα δεν εχω προβλημα ενω παλιοτερα ναι.;);)

http://www.symantec.com/business/products/family.jsp?familyid=endpointsecurity
 

DeletedUser

Guest
φιλε σου συνιστω αφου βρεθει λυση βαλε το καλυτερο free anti-virus που υπαρχει:avg(την πιο καινουρια εκδοση)
ευχομαι να λυθει το προβλημα σου...:cool:
 

DeletedUser

Guest
αν όμως δεν έχεις αντιβαιρους το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αννοίξεις το pc με safemode να ορίσεις να το χρησιμοποιάς από μια συγκεκριμένη ημερομηνία πριν την αναβάθμηση και θα λυθούν τα προβλήματά σου.
 

DeletedUser

Guest
πωπω,που τα βρισκεται ολα αυτα????:confused::confused:
2 χρονια και ουτε εναν υιο!
αν εχεις καλο pc παρε kasperksy(ειναι βαρυ αλλα το καλυτερο,δεν ξερω αν υπαρχει σε free)
ή αν θες nod32(το κατεβασα για 12000 μερες απο καπου,δωρεαν επισης πολυ καλο)αν και οπως ειπα,δεν μου χρειαστηκαν ακομα:D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή