Melee & Ranged

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Φίλτατοι, θα ήθελα σας παρακαλώ εάν έχετε την καλοσύνη να μου απαντήσετε μια ερώτηση μέσω της εμπειρίας σας. Εγώ βρίσκομαι ακόμη στο επίπεδο 8 και έχω αποφασίσει να επιλέξω την κατηγορία του στρατιώτη, ωστόσο δεν ξέρω ακόμη κατά πόσο ο χαρακτήρας μου θα πρέπει να είναι να melee ή ranged. Κάπου στο φόρουμ έχω διαβάσει πως είναι καλύτερο παίκτες με μεγάλες ζωτικές ικανότητες να χρησιμοποιούν melee όπλα και συνεπώς να διαμορφώνει κατάλληλα τις ικανότητες και ιδιότητες του δηλαδή, να κυρίως μεγαλύτερο σθένος. Αφενός θα ήθελα μια διευκρίνιση για το τι ακριβώς ορίζει η φράση μεγάλες ζωτικές ικανότητες (άρθρο http://forum.the-west.gr/showthread.php?t=1056). Αφετέρου η κύρια ερώτησή μου είναι αν θα έπρεπε να ακολουθήσω την κατηγορία melee ή ranged, έχοντας υπόψιν την αποστολή για την οποία έγινε λόγος (http://forum.the-west.gr/showthread.php?p=18611#post18611). Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συνεργασία.
 

DeletedUser8

Guest
νομιζω πως δεν εχει καμια μεγαλη διαφορα για το τι θα επιλεξεις
απλος δες τι εργασιες ξεκλιδωνεις και κανε την επιλογη σου
 

DeletedUser

Guest
Κατά τη δικιά μου άποψη (σαν τυχοδιώκτης) είναι ότι όταν κάποιος επικεντρώνεται σε
έναν χαρακτήρα, τις αποστολές πρέπει να τις έχει σε πολύ πίσω στο μυαλό του.
Αν τις ακολουθήσει τότε πολύ πιθανόν να καταστρέψει το χαρακτήρα του.

Ζωτικές ικανότητες είναι οι "κόκκινες" και κυρίως σθένος-ανθεκτικότητα.
(αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος στρατιώτης-μονομάχος)

Όσον αφορά τον διαμόρφωση των ικανοτήτων για ranged/meele όπλα και γενικά
για στρατιώτη, ας απαντήσει κάποιος που έχει ασχοληθεί πιο πολύ από εμένα με
τακτικές μονομαχίας.
 

DeletedUser8

Guest
οι melee παικτες εχουν μεγαλητερη ζωη λογου οτι ανεβαζουν τις κοκκινα χαρακτιριστικα (αρα και ποντους ζωης)
 

DeletedUser

Guest
Κατά τη δικιά μου άποψη (σαν τυχοδιώκτης) είναι ότι όταν κάποιος επικεντρώνεται σε
έναν χαρακτήρα, τις αποστολές πρέπει να τις έχει σε πολύ πίσω στο μυαλό του.
Αν τις ακολουθήσει τότε πολύ πιθανόν να καταστρέψει το χαρακτήρα του.

Ζωτικές ικανότητες είναι οι "κόκκινες" και κυρίως σθένος-ανθεκτικότητα.
(αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος στρατιώτης-μονομάχος)

Όσον αφορά τον διαμόρφωση των ικανοτήτων για ranged/meele όπλα και γενικά
για στρατιώτη, ας απαντήσει κάποιος που έχει ασχοληθεί πιο πολύ από εμένα με
τακτικές μονομαχίας.

οντως.καλα θα κανεις να φροντιζεις τον χαρακτηρα σου και να μην εχεις σαν πρωτο στοχο να τελειωσεις τις αποστολες.οσο αφορα τις μονομαχιες κοιτα εδω http://forum.the-west.gr/showthread.php?t=1056&highlight=μονομαχιες
 

DeletedUser

Guest
παιδια εγω σαν ranged μονομαχος, προσπαθω να ανεβασω το σημαδι και τη στοχευση, που αλλωστε ειναι και το λογικο, αλλα εχω δει πολλα ατομα που ενω εχουν οπλο π.χ. ακριβες μουσκετο φορουν και το κιτρινο καρο πουκαμισο που σου ανεβαζει σθενος.. πισυευω πως αυτο ειναι τελειως ανουσιο.. αν κανω λαθος παρακαλω πειτε το μου
 

DeletedUser

Guest
μπορει

αυτοι μπορει να εχουν βαλει αυτο το ρουχο για καμια δουλεια
 

DeletedUser

Guest
ναι αλλα μπορει να φορανε τα ρουχα αυτα για καποια δουλεια δν μπορει να ξερεις ποτε 8α σ κανουν επι8εση..............
 

DeletedUser

Guest
2 ατομα το ιδιο πραμα ειπαμε

ναι το κιτρινο καρο πουκαμισο νομιζω ανβαζει και την τακτικη στο +9
 

DeletedUser

Guest
καλα λες τωρα το ειδα... αλλα εγω προσωπικα θα προτιμουσα να φοραω το πρασινο ποντσο που σου δεινει αποφυγη
 

DeletedUser

Guest
ναι αλλα...

οι περισσοτεροι στην αρχη ανεβαζαν αποφυγη και παρεμφερη stats αλλα κανεις δεν νιαζοταν για την τακτικη αρα...μπορει να το φοραει για δουλεια αλλα να αποδικνιεται και καλο για μονομαχιες τελικα...αν και εγω δεν θα το φοραγα με ranged weapon...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή